Niewielkie przestrzenie kuchenne, na przykład w niektórych mieszkaniach, wymagają urządzenia ich tak, aby zachować możliwie wiele wolnego miejsca. Ponieważ lodówka jest niezbędnym i stałym wyposażeniem kuchni, to w małych kuchniach będziemy instalować lodówki małych lub średnich rozmiarów.
Lodówka w małej kuchni

Zwykle w niewielkich kuchniach wyznaczone jest też miejsce na lodówkę. Jednakże nasza inwencja może zdziałać wiele i może okazać się, że lodówkę postawimy w zupełnie innym miejscu niż przewidział to projektant mieszkania. To jeden ze sposobów gospodarowania przestrzenią naszych mieszkań.
Lodówki dla małych kuchni są opracowywane specjalnie w studiach projektowych. Każda szanująca się firma produkująca sprzęt AGD z pewnością myśli również o właścicielach niezbyt dużych przestrzeni kuchennych.

W dużej mierze chodzi przede wszystkim o wymiary (to oczywiście wpływa też na powierzchnię przechowywania) oraz sposób otwierania drzwi lodówki. Dla małych kuchni polecamy lodówki, w których drzwi mogą otwierać się w obie strony, wysokie i wysmukłe. Pozostałe cechy, także zaawansowanie technologiczne, mogą zejść na drugi plan lub w bardzo małych kuchniach być zupełnie nieprzydatne, jak na przykład ekran na lodówce z telewizorem – czasem po prostu w małej kuchni nie możemy skorzystać z tej funkcjonalności (choć już np. radio zamontowane w lodówce przyda się w każdych warunkach).

Lodówki Beko

Lodówki Beko od lat cieszą się olbrzymim powodzeniem. Producent ten przygotował wiele modeli w sam raz do niedużej kuchni. Firma wyróżnia się znakomitymi stylizacjami, dopracowaniem szczegółów oraz trwałością swoich produktów. W jej ofercie bez trudu znajdziemy bardzo wysokie i smukłe lodówki – tak jak w centrach dużych miast wznosi się wysokościowce, aby oszczędzić przestrzeń. Beko to ze wszech miar zaufany producent, który ściśle trzyma się światowej czołówki pod każdym względem: designu, technologii, ekologii i ekonomii. Nawet jego tańsze modele będą pracować należycie, dbać o nasze pożywienie, zachowywać się cicho i oszczędnie. Nowe lodówki Beko zawsze stają się prawdziwą ozdobą każdej kuchni, choćby ta stanowiła małe pomieszczenie.

Lodówki Smeg

W świecie AGD lodówki Smeg już zdążyły zrobić zawrotną karierę. Oprócz niekwestionowanej jakości kluczem do sukcesu okazało się odważne wzornictwo w stylu retro, bowiem te lodówki przypominają z zewnątrz sprzęt kuchenny z lat 60’. Ale ten pozór jest zamierzony, gdyż całość jest niezwykle rozbudowana technologicznie i niezawodna. Piękne, stylowe “opakowanie” lodówek Smeg kryje w środku bardzo nowoczesne technologie.

Jeżeli mielibyśmy wskazać lodówkę Smeg dla naprawdę bardzo małej kuchni, to wybralibyśmy model SMEG FAB5LOR3 Retro, a to ze względu na wymiary, które wynoszą zaledwie 74 x 40 x 57 centymetrów. Poza tym ten przedmiot z powodzeniem można traktować jako ozdobny. Front stylizowany na styl retro przykuwa uwagę – w małej kuchni, gdzie każdy drobiazg ma znaczenie, jest ważny, powinien być użyteczny i odpowiednio nacechowany estetycznie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką lodówkę kupić do małej kuchni?
Average rating:  
 0 reviews