Zlewy granitowe to idealna opcja dla osób, które cenią sobie wytrzymałość oraz niesztampowy design. Są one nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale przede wszystkim trwałe i odporne na najcięższe warunki eksploatacji.

Przez cały okres użytkowania utrzymują one swoją pierwotną formę. Prezentują się na tyle stylowo, że pełnią one rolę praktycznej dekoracji.

Pasują zarówno do aranżacji nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Wiele osób obawia się jednak wysokiej ceny zakupu. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż w rozmaitych e-sklepach (np. na https://primagran.pl/zlewozmywaki-granitowe/) można zakupić niemal każdy rodzaj zlewozmywaka granitowego w korzystnej cenie. Każdy znajdzie coś w swoim budżecie – najpierw jednak należy zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych konfiguracji i wybrać tą, która będzie najlepsza do konkretnego zastosowania.

Model jednokomorowy – dla kogo?

1. Zlewozmywak jednokomorowy, to doskonała opcja do niewielkich wnętrz, czy też aneksów kuchennych. Jest to również świetna propozycja dla osób, które posiadają zmywarkę, a więc nie zmywają ręcznie naczyń zbyt często. Taki model nie zajmuje dużej ilości przestrzeni, co jest jego niewątpliwym atutem. Jednokomorowy zlewozmywak granitowy jest wyjątkowo praktyczny, tak więc sprawdzi się on w wielu różnych miejscach.

zlew-jednokomorowy.jpg

Jeszcze kilka lat temu taki rozmiar nie kojarzył się najlepiej. Obecnie doskonale wpasowuje się on w minimalistyczny wystrój. Modele jednokomorowe występują zarówno w wersji z ociekaczem, jak i bez. Osoby mieszkające samotnie mogą pozwolić sobie na zlew bez ociekacza. W przypadku, gdy posiadamy sporą rodzinę lepiej posiadać miejsce, gdzie położymy np. świeżo umyty kubek lub dziecięcą butelkę.

Kształt komory można dobrać do własnych upodobań. Całkiem ciekawie prezentują się zlewy o owalnym kształcie. Użytkownicy cenią sobie zlewy granitowe jednokomorowe właśnie z uwagi na niewielki rozmiar. Sprawdzają się nawet w mikroskopijnej kuchni, a zaoszczędzony blat można wykorzystać np. do przygotowywania posiłków.

Warto wiedzieć: Większość zlewozmywaków granitowych dostępnych na rynku jest zlewozmywakami kompozytowymi – czyli wykonanymi z mieszanki piasków granitowych i żywicy. Więcej na ten temat dostępne na Wikipedii.

Zlewozmywak półtorakomorowy – komfortowe warunki pracy na niewielkiej przestrzeni

2. Zlewozmywak półtorakomorowy to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują nieco większego rozmiaru. Jest to model, który znajduje się pomiędzy zlewem jednokomorowym, a dwukomorowym. Sprawdzi się w przypadku niewielkich wnętrz. Jest również doskonały, jeśli nie posiadamy zmywarki i musimy myć naczynia ręcznie. W tym przypadku również do dyspozycji mamy model z ociekaczem, jak i bez ociekacza.

Na zlew granitowy półtorakomorowy najczęściej decydują się osoby, które chcą sobie stworzyć komfortowe warunki pracy, pomimo tego, że nie dysponują dużą ilością przestrzeni. Osoby, które zdecydowały się właśnie na ten wariant chwalą sobie wysoką funkcjonalność połączoną z niewielkimi wymiarami. Dodatkowa komora jest mała, jednak niezawodnie sprawdza się np. podczas opłukiwania sztućców, czy też mycia warzyw oraz owoców.

Dwie komory – najczęściej wybierane

3. Zlewozmywak dwukomorowy to chyba najczęściej wybierany model. Zajmuje on dość dużo miejsca więc najlepiej sprawdzi się w kuchniach średnich i dużych. Dwie pojemne komory zapewniają wysoki komfort oraz swobodę użytkowania. W jednej komorze możemy gromadzić naczynia do umycia, natomiast w drugiej możemy je umyć. Dzięki takiej konstrukcji nie zabrudzimy blatów. Zlew granitowy dwukomorowy będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli posiadamy dużą rodzinę. Jest również najlepszy dla osób, które nie korzystają ze zmywarki.

Większy rozmiar jest jednak równoznaczny z wyższą ceną. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zlewozmywaki granitowe to inwestycja nawet na kilkadziesiąt lat. Służą one znacznie dłużej niż modele wykonane ze standardowych materiałów. Użytkownicy zwracają również szczególną uwagę na niepowtarzalny design, który przewyższa zlewy stalowe.

Zlew w rogu kuchni – czy to ma sens?

4. Zlewozmywaki narożne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Zlew w rogu kuchni nie dla każdej osoby będzie praktyczny. Na taką opcją decydują się raczej osoby, które nie zmywają zbyt dużej ilości naczyń. Plusem jest z pewnością fakt, że model ten zajmuje niewielką ilość miejsca. Dzięki niemu może zapewnić sobie wygodny dostęp do blatów. Należy również wspomnieć, że model o takiej konstrukcji jest także niebanalny pod względem wizualnym. Użytkownicy chwalą sobie zlewy granitowe narożne. Za ich pomocą można racjonalnie zagospodarować przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu.