Zestaw garnków indukcyjnych ranking to zestawienie, które zawiera w sobie najlepsze, dostępne garnki indukcyjne na rynku. W rankingu znajdziesz produkty firmy Gerlach, TEFAL, Berghoff, FISSLER oraz Ambition. Garnki na indukcję ranking powstał wyłącznie z naszej inicjatywy, lecz wasze prośby, jakie zostawialiście w naszej skrzynce mailowej, zmotywowały nas do przeprowadzenia testu. Nasz zespół dołożył wszelkich starań by produkty, które tutaj znajdziecie były podzielone także na różne półki cenowe. Takie rozwiązanie pozwoli każdemu zakupić najlepsze garnki na indukcję.

Wiele osób zadaje nam pytanie jakie garnki na indukcje polecacie? Odpowiadamy by skorzystać z naszych porad oraz rankingu i wybrać samemu zestaw, który idealnie wpasuje się w naszą kuchnię. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym zwycięzcą rankingu z roku 2024 i jego konkurencyjnymi modelami.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
GERLACH ZESTAW GARNKÓW SUPERIOR

Gerlach Superior

9.9

Drogi

Allegro Logo
TEFAL INGENIO EXPERTISE

Tefal Ingenio
Best Seller Stamp

9.9

Drogi

Allegro Logo
duretto

Tefal Duetto

9.8

Średni

Allegro Logo
Konighoffer Faro e1702473943272

Konighoffer Faro

9.7

Tani

Allegro Logo
GERLACH Brava

GERLACH Brava

9.6

Średni

Allegro Logo
15 czesciowy zestaw metallic line

Metalic Linne

9.5

Średni

Allegro Logo

Niekwestionowany zwycięzca, czyli GERLACH ZESTAW GARNKÓW SUPERIOR.

garnki na indukcję ranking

Dlaczego jest to numer 1 w naszym rankingu? Garnki Gerlach to przede wszystkim wysoka jakość wykonania ze stali nierdzewnej 18/10, która cechuje się odpornością na korozję. Garnki posiadają grube trzywarstwowe dno, które doskonale przewodzi i utrzymuje temperaturę. Warto zwrócić uwagę na wykonanie pokryw garnków – hartowane szkło ze stalową obręczą. Pozwoli nam to na obserwowanie procesu gotowania. Garnki dostosowane są do kuchenek indukcyjnych jednak można je stosować również na kuchenki gazowe, elektryczne, ceramiczne oraz w piekarniku. Zaznaczyć należy, że garnki możemy myć z zmywarce wraz z pokrywami. Uchwyty garnków nie nagrzewają się nawet podczas długiego gotowania.

Kwestia wyglądu z reguły podlega ocenie indywidualnej jednak z pewnością garnki GERLACH zadowolą każdego kto uwielbia gotować. Garnki na indukcję Gerlach opinie to temat, z którym warto się zapoznać. Świetnie zaprojektowany zestaw nada się na prezent. Gwarancja producenta na garnki wynosi aż 10 lat.

Cena kompletu jest dosyć wysoka jednak w przypadku garnków firmy Gerlach jest to jak najbardziej adekwatne do oferowanej jakości wykonania.

R

Zalety

• bogaty zestaw,
• nienagrzewające się uchwyty,
• stal nierdzewna.
Q

Wady

  • wysoka cena.

Następnym produktem godnym polecenie jest TEFAL DUETTO.

garnki na indukcję ranking 2018

Garnki te przeznaczone są do kuchenek gazowych, elektrycznych, ceramicznych i przede wszystkim indukcyjnych. Producent zapewnia, że garnki możemy bez problemu myć w zmywarce. Elegancki zestaw garnków indukcyjnych oferowanych przez TEFAL stworzony został z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dno garnków pozwala równomiernie rozprowadzać ciepło dzięki czemu potrawy nie przywierają. Dodatkowo wszystkie garnki posiadają wewnątrz miarki, które pozwolą nam kontrolować objętość potraw.

Nitowane uchwyty trzyma się bezproblemowo w dłoni, czasem jednak mogą się nagrzać, dlatego zalecane jest korzystanie z rękawic. Zaletą garnków TEFAL DUETTO są boczne profile, które zostały zaprojektowane z myślą o odcedzaniu bez użycia dodatkowych akcesoriów takich jak durszlaka czy sitka. Gwarancja na stal nierdzewną 18/10 wynosi aż 10 lat natomiast podstawowa gwarancja na pozostałe elementy 24 miesiące.

Cena zestawu garnków indukcyjnych TEFAL DUETTO nie jest wysoka. Z pewnością jest to niższa półka cenowa. Jest to świetny stosunek ceny do jakości.

Zestaw składa się z:
• 1 x garnek z pokrywką 22 cm ø – 5,1 l
• 1 x garnek z pokrywką 24 cm ø – 4,5 l
• 1 x garnek z pokrywką 20 cm ø – 2,5 l
• 1 x garnek z pokrywką 18 cm ø – 1,7 l
• 1 x garnek z pokrywką 16 cm ø – 1,2 l

R

Zalety

  • niska cena,
  • stal nierdzewna,
  • bogaty zestaw.
Q

Wady

  • nagrzewające się uchwyty.

Garnki na indukcje jakie kupić? Czym charakteryzują się dobre garnki indukcyjne?

Gdy decydujemy się na zakup garnków indukcyjnych w domyśle kupujemy wielofunkcyjne garnki przystosowane do każdej kuchenki. Garnki indukcyjne mogą być wykorzystywane do kuchenki indukcyjnej, ale także elektrycznej, gazowej i każdej innej. Warto jednak w opisie producenta sprawdzić czy na pewno tworzywo wykorzystane w garnku nadaję się do każdej kuchenki. Warto sprawdzić wykonanie uchwytów oraz pokryw. Są to dwa bardzo istotne elementy, które często są pomijane przez kupujących i dopiero przy korzystaniu wychodzą wady. Ważne by kupić garnki, które oferują uchwyty odporne na ciepło, które nie nagrzewają się. Zobacz jakie szklane garnki na gaz polecamy. Pokrywy garnków powinny być przezroczyste, zrobione ze szkła hartowanego, odpornego na wysokie temperatury. Pozwoli nam to kontrolować postęp gotowania bez zdejmowania pokrywy.

Co musi posiadać dobry garnek na indukcję?

Kolejne o czym trzeba pamiętać to o samym wykonaniu garnka w szczególności, ile warstw ma dno. Im więcej warstw, tym lepiej utrzymywane jest ciepło. Dno garnka powinno być idealnie płaskie by bezproblemowo przylegało do płyty indukcyjnej. Dodatkowo warto zaznaczyć, żeby było odporne na temperatury i nie zmieniało swojego kształtu. Ważny jest też materiał z jakiego wykonany został garnek, a także jego kształt i wykończenie. Garnki i inne naczynia stworzone do używania na płycie indukcyjnej z reguły zrobione są ze stalki nierdzewnej. Mogą być też ceramiczne, ponieważ niektóre modele nadają się nawet na płyty indukcyjne. Najważniejsze jednak by dno garnka lub patelni było ferromagnetyczne. Dno ferromagnetyczne rozpoznać można za pomocą magnesu bądź odpowiedniego symbolu, który znajdować może się na dnie naczynia.

Cena – ile kosztuje dobry zestaw garnków na indukcje i jak na nim zaoszczędzić?

Ceny zestawów garnków na indukcję mogą różnić się od siebie, a spowodowane jest to wieloma względami. Czynnik, który niewątpliwie wpływa na cenę końcową to jakość wykonania, ilość garnków, patelni lub innych naczyń oraz ilość warstw dna czy długość gwarancji. Warto pamiętać, że w większość przypadków płacimy za oferowaną jakość i markę. Aby zaoszczędzić na zakupie wystarczy zaznajomić się z naszymi radami i korzystać z ofert dostępnych w roku 2024 o których wspominamy w artykule. Dodatkowo warto dopytać o rabaty i wybrać najkorzystniejsze oferty przeglądając wiele sklepów internetowych jednocześnie. Wyselekcjonowanie najlepszych ofert dopieszczone może zostać poprzez uzyskanie rabatu np. poprzez zapisanie się do newsletteru przeważnie oferuje zniżkę nawet do 10% na pierwsze zamówienie.

najlepsze garnki a indukcję

Co zrobić przed pierwszym użyciem garnka?

Po wyposażeniu się w nowe garnki bardzo istotnym zadaniem jest upewnienie się, że dane naczynie jest bezpieczne. Aby to zrobić, powinniśmy umyć garnek w ciepłej wodzie. Możemy to zadanie wykonać przy użyciu środka myjącego. Musi jednak być on delikatny. Później powinniśmy zagotować w naczyniu wodę. Następnie zaleca się odczekać, aż garnek ostygnie. Podstawowa zasada pielęgnacji naczyń jest taka, że nie powinniśmy umieszczać gorących naczyń pod zimną wodą.

Rzecz jasna każdy materiał powinien być inaczej traktowany. Powyższe zalecenie dotyczy garnków ze stali nierdzewnej. Jeśli mamy garnki żeliwne, to zaleca się dobre umycie naczynia gąbką lub ścierką. Tutaj jednak nie powinniśmy używać żadnych detergentów – jedynie posiłkujemy się gorącą wodą. Po umyciu zaleca się także wytarcie garnek do sucha i natarcie go olejem spożywczym w celu zabezpieczenia przed działaniem rdzy.

Jaki symbol na garnku indukcyjnym?

Decydując się na zakup płyty indukcyjnej bardzo ważne jest dostosowanie patelni, garnków, a także wszystkich innych elementów kuchennych do pracy z indukcją. Najprostszym sposobem jest zweryfikowanie to przez przyjrzenie się symbolowi. To najczęściej są pętelki. Mają one za zadanie symbolizować cewkę indukcyjną tak ważną dla całego procesu działania płyty indukcyjnej.

Warto też pamiętać, że garnki dostosowany do działania płyty indukcyjnej są z natury płaskie pod spodem. Oprócz tego, bardzo prostym sposobem sprawdzenia czy mamy do czynienia z naczyniem dostosowanym do pracy z płytą indukcyjną jest wykorzystanie magnesu i przyłożenie go do dna naczynia. Dno musi być ferromagnetyczne, aby działało z kuchenką indukcyjną.

Kiedy wyrzucić garnek?

W momencie kiedy garnek nie będzie nadawał się do użytku – proste. A to natomiast staje się kiedy dojdzie do jego uszkodzenia bądź po wieloletnim użytku czyszczenie rondelka nie przynosi skutków. Wtedy najprostszym sposobem jest pozbycie się garnka. Pamiętajmy natomiast, że garnki podlegają segregacji i powinniśmy wyrzucać tego typu odpady do zbiornika z metalowymi odpadami. Co ciekawe, alternatywnym sposobem jest udanie się do punktu PSZOK i tam zdanie zuzytego garnka.

Czas, po którym dany garnek trzeba będzie wyrzucić jest zależny przede wszystkim od częstotliwości użytkowania, konserwacji, a także sposobie pielęgnacji. Garnki myte w niewłaściwy sposób mogą nadawać się nawet po paromiesięcznym użytkowaniu do wyrzucenia. Nie mniej istotną rolę odegra samo wykonanie i materiał wykorzystany do produkcji garnka.

Czy garnki emaliowane można używać na płycie indukcyjnej?

Garnki emaliowane należą do grupy najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych naczyń, jakie możemy kupić jako część wyposażenia kuchennego. Świetnie radzą sobie na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych, ale też i tych indukcyjnych. Tutaj przede wszystkim liczy się dno, które musi być ferromagnetyczne. Najprościej sprawdzić to można poprzez znalezienie odpowiedniego symbolu na spodzie garnka lub poprzez dołożenie magnesu do spodu.

Jeśli twój garnek nie posiada takiego dna, to nawet jeśli jest aluminiowy, szklany, ceramiczny, czy po prostu emaliowany, nie będziesz w stanie skorzystać z takiego naczynia. Pamiętajmy natomiast, że to dotyczy wyłącznie dna. Jeśli więc znajdziesz garnek żeliwny, który dodatkowo ma powłokę emaliowaną, to może on okazać się działający – pod warunkiem, że jego dno został oodpowiednio dostosowane.

Ile kosztują garnki do płyty indukcyjnej?

Najtańsze zestawy garnków do płyty indukcyjnej zaczynają się nawet i od 150-200 złotych. Za nieco lepszy zestaw przyjdzie nam zapłacić 400-500 złotych. Nie są to więc duże pieniądze. A tym bardziej nie musisz się martwić, jeśli twoją główną obawą będą większe ceny garnków na płytę indukcyjną w porównaniu do garnków klasycznych. Obecnie rywalizacja na rynku naczyń do indukcji jest tak spora, że urządzenia te dostępne są w praktycznie takich samych cenach co klasyczne odpowiedniki.

Rzecz jasna pamiętajmy, że kupując cały zestaw możemy nieco zaoszczędzić niż decydując się na pojedyncze elementy. Ponadto, jakość wykonania ma niebagatelny wpływ na jakość garnków i ich późniejszą eksploatację. To, że garnek jest dostosowany do indukcji, nie znaczy, że będzie on idealnie radził sobie z nietypowymi potrawami. Takie mogą, na przykład, łatwo przywierać czy po prostu wymagać późniejszego kompleksowego czyszczenia.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
TEFAL INGENIO EXPERTISE

Tefal Ingenio
Best Seller Stamp

9.9

Drogi

Allegro Logo
GERLACH ZESTAW GARNKÓW SUPERIOR

Gerlach Superior

9.9

Drogi

Allegro Logo
duretto

Tefal Duetto

9.8

Średni

Allegro Logo
Konighoffer Faro e1702473943272

Konighoffer Faro

9.7

Tani

Allegro Logo
GERLACH Brava

GERLACH Brava

9.6

Średni

Allegro Logo
15 czesciowy zestaw metallic line

Metalic Linne

9.5

Średni

Allegro Logo

Jak sprawdzić czy garnek nadaje się na płytę indukcyjną?

Istnieje parę różnych metod, które pomogą nam określić czy garnek nadaje się na indukcję. Jednym z najprostszych sposobów jest przyłożenie magnesu do dnia naczynia. Jeśli przylegnie do garnka, to znaczy, że garnek nadaje się na płytę indukcyjną. Jeśli nie, to niestety dany sprzęt nie nadaje się do kuchenki indukcyjnej. Magnes przylega do powierzchni ferromagnetycznych, a taką właśnie powierzchnię ma dno produktów dostosowanych do indukcji.

Rzecz jasna innym sposobem, który będzie znacznie szybszy niż szukanie magnesu, jest po prostu zweryfikowanie oznaczeń nadanych przez producenta. Obecnie każdy garnek posiada szereg symboli, które wskazują na kompatybilność garnków z danym typem kuchenki. Symbol zwojnicy oznacza kompatybilność z płytami indukcyjnymi. Ranking płyt indukcyjnych znajdziesz tu: https://przemianydomowe.pl/lista-plyt-indukcyjnych-najlepsza-ranking-opinie/

Jakie garnki na indukcje opinie – czy warto sprawdzić opinie przed zakupem?

Często powtarzamy jak ważne są opinie innych użytkowników. Warto jednak podkreślić by posiłkować się jedynie opiniami, które wystawione są przez zweryfikowanych użytkowników bądź specjalistów. W Internecie jest wiele sklepów, na których znajdują się sekcje dyskusji i opinii. Jeżeli to nie wystarczy warto poszukać głębiej i zapoznać się z opiniami na grupach dyskusyjnych, które znaleźć można na mediach społecznościowych lub forach tematycznych. Badania przeprowadzone w 2017 roku potwierdzają, że najbardziej zadowoleni klienci ze swoich zakupów zawsze korzystają z opinii internetowych tuż przed zakupem.

Podsumowanie rankingu najlepszych garnków na indukcję 2024

To wszystko co na dziś przygotowaliśmy. Już wiesz jakie garnki na indukcję ranking są warte Twojej uwagi. Zapoznaliśmy Cię z rankingiem stworzonym przez naszych specjalistów. Ranking zawierał 6 pozycji a każda z nich jest dokładnie opisana i zawiera sekcję zalet i wad. Jeżeli nie jesteś pewien, który zestaw okaże się najlepszy, bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie zwycięzcy rankingu, to jest GERLACH ZESTAW GARNKÓW SUPERIOR.

Warto dodać, że zestaw o którym wspominamy może różnić się w każdym sklepie. Warto zatem sprawdzić dwa razy czy kupujemy interesujący nas zestaw przed dokonaniem płatności. Pamiętaj by korzystać z naszych rad odnośnie oszczędności i opinii by nasz zakup był jak najbardziej udany. Jeżeli lubisz treści widoczne na tej stronie to koniecznie podziel się nimi ze znajomymi by i oni mogli skorzystać z naszej wiedzy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Garnki Na Indukcję
Average rating:  
 0 reviews