Parownica do ubrań, czyli steamer to rozwiązanie nie tylko dla leniwych Chyba nie istnieje osoba, która lubi prasować. Wyciągnięcie deski do prasowania, przygotowanie żelazka, nagrzanie go – wszystko to zajmuje bardzo dużo czasu, nie wspominając o ubraniach, które trudno prasować. Delikatne tkaniny czy koszule z kołnierzykami i mankietami to minuty, jeśli nie godziny spędzone na prasowaniu. Alternatywą dla tego jest parownica – szybsza i bezpieczniejsza dla ubrań alternatywa dla prasowania.

Obraz

Nazwa

Ocena

Cena

Sprawdź Cenę

      
Philips GC440/47

9.6

Drogi

TEFAL DT7000

9.5

Tani


 

Philips GC362

9.5

Średni

Saturn ST-CC 0227

9.4

Tani


 

 
PHILIPS GC536/35

9.4

Drogi


 

 
CLATRONIC TDC 3432

9.3

Tani


PHILIPS STEAMER PURESTEAM GC440/47 – szybkie urządzenie do błyskawicznych poprawek, Doskonałe w 2019

parownica do ubrań ranking

Parownica do ubrań, która rozpoczyna ranking najlepszych urządzeń. Model ten dostępny w 2019 nadaje się idealnie do szybkich poprawek tuż przed wyjściem i do delikatnych tkanin. Zbiornik  na wodę mieści w sobie 200 ml, co wystarcza na kilka minut intensywnej pracy, równocześnie jednak oznacza, że prasowanie większej ilości ubrań wymaga kilkukrotnego przerywania pracy. Niewątpliwym plusem tego urządzenia jest natomiast fakt, iż zarówno konstrukcja jak i użyte materiały zapobiegają osadzaniu się kamienia, dzięki czemu urządzenie działa niezawodnie przez lata, generując taką samą ilość pary jak na początku użytkowania.

R

Zalety

• funkcja dwa w jednym umożliwia prasowanie zarówno w pionie, jak i w poziomie; dzięki temu niektóre zagniecenia można łatwiej usunąć ponieważ prasowanie w poziomie zwiększa efektywność pracy; • silny strumień pary nie tylko usuwa zagniecenia – równie dobrze radzi sobie z usuwaniem zapachów i zabijaniem aż 99% bakterii; • urządzenie potrzebuje zaledwie sześćdziesięciu sekund, by się rozgrzać i być gotowym do pracy; • szczotka do grubszych tkanin umożliwia wnikanie w ich strukturę, zwiększając skuteczność urządzenia; • urządzenie jest małe i poręczne, a dzięki temu dobrze sprawdza się do szybkich prac.
Q

Wady

• mały zbiornik na wodę uniemożliwia prasowanie większej ilości ubrań; • pojemnik na wodę nie jest wyciągany, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas nalewania i wylewania wody; • urządzenie nie radzi sobie zbyt dobrze z niektórymi rodzajami tkanin czy elementami ubrań, jak np. kołnierzyki koszul.

SATURN ST-CC 0227 – zamiast żelazka, czyli parownica uniwersalna

parownica do ubrań opinie

Urządzenie o ciekawym wyglądzie. Przede wszystkim jest to parownica stojąca, wyglądem nieco przypominającą odkurzacz. Samo urządzenie jest zwarte, a składany wieszak, stanowiący jego integralną część, to bardzo duże udogodnienie dla każdego użytkownika parownicy. Urządzenie dedykowane jest prasowaniu w pionie, zapewniając skuteczność oraz wygodę, a także ochronę mebli, które w innej sytuacji byłyby narażone na działanie pary wodnej. SATURN ST-CC 0227 umożliwia prasowanie w każdym miejscu i o każdej porze – wystarczy wyciągnąć parownicę i rozłożyć wieszak, by móc zadbać o ubrania przed wyjściem.

R

Zalety

• niska cena urządzenia zdecydowanie zachęca do jego zakupu; • moc urządzenia można dowolnie regulować pokrętłem, dostosowując siłę prasowania do aktualnie prasowanego materiału; • urządzenie jest chronione przed przegrzaniem dzięki specjalnemu systemowi; zwiększa to czas, jaki można korzystać bezawaryjnie z parownicy; • funkcja zapobiegania kapaniu ochroni nie tylko same ubrania, ale też podłogę pod parownicą; • automatyczne podawanie pary to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą sami jej dozować.
Q

Wady

• parownica zajmuje sporo miejsca; nawet pomimo złożenia jej, nadal sprawia problemy podczas przechowywania; • nie jest to zbyt poręczne urządzenie; kabel oraz rura odprowadzająca to te elementy urządzenia, na które należy stale zwracać uwagę.

TEFAL ACCESS STEAM MINUTE DT7000 – ergonomiczność i wygoda stosowania

parownica do ubrań tefal opinie

Parownica do ubrań firmy Tefal opinie ma bardzo dobre. DT7000 zawdzięcza to głównie ergonomicznemu designowi. Wygoda stosowania to podstawa w przypadku tego modelu. Dzięki ograniczeniu wysiłku trzymania urządzenia można pracować wiele minut z parownicą i nie odczuwać tak dużego zmęczenia, jak w przypadku innych modeli. Zawdzięcza się to również wygodnemu przyciskowi do dozowania pary, który umożliwia dozowanie jej wtedy, gdy jest potrzebna. Wszystko to przyspiesza i ułatwia pracę z urządzeniem, a także czyni z niego bardzo poręczny model idealny do szybkiego prasowania tuż przed wyjściem.

R

Zalety

• bardzo szybko się nagrzewa; wystarczy zaledwie 45 sekund, by urządzenie było w pełni gotowe do pracy; • wyjmowany zbiornik na wodę to ogromne udogodnienie; bardzo łatwo go napełnić i równie prosto wylać z niego wodę, a pojemność 150 ml nie zwiększa znacząco ciężaru urządzenia; • do parownicy dołączono zestaw trzech poręcznych akcesoriów, mianowicie: szczotkę do grubszych tkanin, głowicę do delikatnych tkanin oraz zaczep na drzwi do wieszania; • parownica dostosowana jest do wszystkich rodzajów ubrań dzięki dedykowanym końcówkom.
Q

Wady

• jest to mało wydajne urządzenie, które wymaga częstych przerw w pracy; • pełny zbiornik umożliwia prasowanie zaledwie przez 8 minut; • trzymanie urządzenia wyłącznie w pionie męczy rękę, a do tego nie ułatwia prasowania niektórych ubrań.

PHILIPS STEAMER CLEARTOUCH GC536/35 – urządzenie do zadań specjalnych

parownica do ubrań steamer

Philips streamer kolejna parownica stacjonarna o wyglądzie odkurzacza. Zwarta konstrukcja skrywa bardzo pojemny zbiornik na wodę mieszczący aż 1200 ml cieczy. Wpływa to wprawdzie na wagę parownicy, jednak zwiększa to także jej stabilność. Parownica do ubrań Philips pozytywne opinie ma również z powodu dedykowanego wieszaka, który doskonale zastępuje deskę do prasowania, chociaż spełnia podobne funkcje. Na uwagę zasługuje również regulacja mocy pary. Urządzenie posiada aż trzy poziomy pary oraz tryb eko umożliwiający bardziej oszczędne użytkowanie.

R

Zalety

• steamer wyposażono w płytę parową w rozmiarze XL ze stali szlachetnej, która zapewnia szybsze i lepsze efekty; • zbiorniczek wody jest nie tylko odłączany od urządzenia, ale też posiada wygodny otwór wlewowy, a do tego jest przezroczysty, co umożliwia kontrolowanie poziomu wody; • wieszak można blokować, zapewniając stabilność podczas prasowania; posiada on również klamry do wieszania spodni; • ochronna rękawica w zestawie chroni przed poparzeniem; • urządzenie bardzo szybko się nagrzewa.
Q

Wady

• wysoka cena urządzenia dla niektórych zupełnie je dyskwalifikuje; • duży ciężar tego modelu staje się problemem w przypadku schodów czy progów; • para uwalniania jest cały czas, również podczas wymiany ubrań na wieszaku; brakuje przycisku do dozowania pary.

CLATRONIC TDC 3432 – parownica dedykowana dłuższej pracy

parownica do ubrań jaką kupić

Urządzenie o dość futurystycznym wyglądzie, ale zarazem konstrukcji, która ułatwia korzystanie z parownicy. Solidność urządzenie nie podlega najmniejszym wątpliwościom. Zastosowanie w parownicy części charakteryzują się dużą wytrzymałością. Nie są to jednak jedyne zalety tego modelu. Równie ważna jest możliwość elektronicznego ustawiania temperatury, dzięki czemu można dostosować parownicę do aktualnie prasowanego materiału w zależności od jego delikatności. To sprawia, że CLATRONIC TDC 3432 jest bardzo uniwersalnym urządzeniem – delikatnym dla jedwabiu czy kaszmiru i bardziej intensywnym dla grubszych tkanin.

R

Zalety

• posiada wyciągany zbiornik na wodę o pojemności 1200 ml, który można dowolnie napełniać także w trakcie prasowania; • długi kabel do prądu to ułatwienie w każdej przestrzeni; • wystarczy zaledwie 50 sekund, by urządzenie było gotowe do pracy; • niska cena to niewątpliwy atut tego modelu; jest ona dostosowana do jakości urządzenia.
Q

Wady

• małe ciśnienie pary nie gwarantuje zbyt skutecznego działania tego modelu, sprawdza się niemal wyłącznie w przypadku delikatniejszych ubrań; • na urządzeniu bardzo łatwo i szybko osadza się kamień; wymaga regularnego czyszczenia i odkamieniania; • kapanie z dyszy to bardzo duży problem, który dotyczy tych modeli.

Parownica do ubrań, czyli jaką kupić, by prasowanie było skuteczne

Wybór parownicy do ubrań nie jest łatwą decyzją. Na rynku znajduje się wiele jej rodzajów i typów, a każdy zdaje się do siebie podobny. Tak jednak nie jest, dlatego warto wiedzieć kiedy sięgnąć po parownicę i czym się kierować podczas jej zakupu.

Parownica lub żelazko – porównanie wad i zalet

Parownica do ubrań opinie ma bardzo różne. Przede wszystkim wynika to z tego, że nie w każdej sytuacji urządzenie to sprawdzi się równie dobrze co żelazko. Przede wszystkim parownica jest od niego znacznie mniej dokładna. Trudno również zdecydować się na wyprasowanie całego prania parownicą, ponieważ ręka szybko się zmęczy. Urządzenia te nie są bowiem najlżejsze, a do tego brakuje oparcia dla ręki, by móc prasować dłużej i więcej.

Dlaczego w takim razie warto zdecydować się na parownicę? Przede wszystkim nie wymagają one deski do prasowania, co znacznie oszczędza miejsce w domu, a także czas, jaki byłby wymagany na przygotowanie wszystkiego do prasowania. Kolejna przewaga parownicy nad żelazkiem wynika z możliwości prasowania w pionie. Można dzięki temu wygładzić ubrania, a także firanki czy zasłony, czyli coś, czego żelazko nie umożliwia. Szybkość działania to również duża zaleta parownicy. Wysoka wydajność wyrzucania pary przekłada się na szybszą i bardziej skuteczną pracę. Brak stopy natomiast ułatwia wygładzanie zagnieceń na trudniejszych ubraniach, np plisowanych spódnicach czy falbankach. Co więcej, parownica jest również bezpieczna dla jedwabiu i kaszmiru, których prasowanie zwyczajnym żelazkiem jest bardzo ryzykowne.Więcej na temat porównania parownicy i żelazna można przeczytać w artykule pod adresem.

Rodzaje parownic do ubrań

Podjęcie decyzji o zakupie parownicy powinno zacząć się od rozważenia, jaki model wybrać. Istnieją bowiem trzy rodzaje steamerów. Pierwszy z nich to steamer ręczny, kształtem przypominający słuchawkę prysznicową. W uchwycie zazwyczaj ma pojemniczek na wodę, a do wyposażenia często należy szczotka do grubszych tkanin. Są to najbardziej wygodne parownice, które idealnie nadają się do szybszych poprawek, ale nie do prasowania większych ilości, ponieważ jednorazowo nie są w stanie wiele wyprasować, a ciągłe dolewanie wody jest bardzo uciążliwe.

Drugim rodzajem jest steamer kompaktowy. W jego przypadku wszystkie elementy wraz z przewodem zasilającym i wężem można schować w podstawie. W wyposażeniu zazwyczaj znajduje się zaczep do wieszaka. Ostatnim rodzajem są natomiast parownice stojące do ubrań. Jest to rodzaj statywu wraz ze zbiornikiem. Charakteryzują się największymi rozmiarami i mają najmniej pojemny zbiornik, co oznacza, że można dłużej prasować z ich wykorzystaniem. W zestawie zazwyczaj znajduje się szczotka. Te modele zajmują znacznie więcej miejsca i są cięższe, ale równocześnie umożliwiają prasowanie większych ilości ubrań.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Zakup parownicy i najważniejsze jej parametry

Kupując parownicę warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów technicznych. Przede wszystkim należy zapoznać się z jej mocą. W przypadku parownic ręcznych moc zaczyna się od 1000 W, podczas gdy parownice stojące sięgają do 2200 W. Im większa moc, tym szybciej urządzenie gotowe jest do pracy. Liderom zajmuje to mniej niż minutę.

Równie ważna jest pojemność zbiornika na wodę. Im większa pojemność zbiornika, tym dłużej można pracować, bez konieczności przerywania prasowania. Należy przy tym mieć na uwadze, że w przypadku parownic do ubrań ręcznych duża pojemność może być przekleństwem, podczas gdy parownice stojące, szczególnie z kółkami, nie wymagają ograniczania się do mniejszych ilości wody. Innymi słowy, komfort korzystania w dużym stopniu zależy od wagi urządzenia i tego, czy można ją zmniejszyć.Równie ważnym zagadnieniem jest to, czy parownicą można prasować wyłącznie w pionie, czy też w poziomie. Niektóre materiały oraz dodatki do ubrań znacznie lepiej wyglądają po prasowaniu w poziomie. Z tego powodu znacznie lepiej zaopatrzyć się w model bardziej uniwersalny. Podobnie warto rozważyć zakup parownicy stacjonarnej, ponieważ wszystko, co jest potrzebne do prasowania, jest w jednym miejscu i gotowe do niemal natychmiastowej pracy.Ostatnim, ale nie mniej ważnym zagadnieniem, jest to, czy parownica ma regulowane natężenie pary. Niektóre materiały wymagają bardziej delikatnego traktowania, podczas gdy inne wymagają większej mocy. Regulacja pary umożliwi prasowanie bardzo różnych tkanin z bezpieczeństwem dla nich i widoczną skutecznością.

Najlepsze uniwersalne urządzenie w roku 2019

PHILIPS STEAMER CLEARTOUCH GC536/35 to parownica, które spełnia wytyczne najlepszych urządzeń tego typu. Jest to rodzaj parownicy stojącej z dedykowanym wieszakiem o regulowane wysokości. Dzięki temu ubrania można wyprasować bardzo szybko, ponieważ wystarczy mniej niż minuta, by parownica była gotowa do pracy. Nagrzewa się bardzo szybko, a zbiornik na wodę ułatwia wlewanie do niego cieczy. Co więcej, można kontrolować poziom wody w zbiorniku dzięki zastosowaniu przezroczystego plastiku.

PHILIPS STEAMER CLEARTOUCH GC536/35 to także regulowana moc urządzenia wraz z trybem eko. Dzięki temu wyprasowane zostaną każde rodzaje tkanin, a przy tym nie zmienią kształtu i nie przebarwią się. Wszystko to sprawia, że parownica ta jest nie tylko bezpiecznym urządzeniem. Jest przede wszystkim bardzo dobrą i skuteczną alternatywą dla zwyczajnego żelazka.

Podsumowując ogół zalet tego typu urządzeń.

Przedstawione zostały tutaj najlepsze streamery parowe według opinii wielu użytkowników, którzy „przepuścili” przez swoje ręce, przynajmniej jeden z tych modeli. Pozwoliło to zebrać wystarczającą ilość informacji, dzięki którym został zbudowany ten artykuł, dlatego możesz mieć pewność podczas kierowania się informacjami w informacjami w nim zawartym, przy wyborze swojego urządzenia. Zdecydowanym faworytem tego zestawienia, wydaje się być ostatni przedstawiony model marki Braun. Jest nowoczesny, zrobiony z dobrych komponentów oraz posiada innowacyjne rozwiązania, które doceni każdy użytkownik. Dobre parownice do ubrań, takie jak to, są przyjazne użytkownikowi, a co za tym idzie, łatwe i przyjemne w obsłudze. Co więcej, żelazko to posiada absolutnie wszystkie elementy funkcyjne i to w bardzo dobrej jakości, na które radzimy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu urządzeń. Do tej części artykułu załączamy również filmik, który opisuje całą grupę produktów. Dzięki niemu będzie można uzupełnić zdobyte informacje, aby potwierdzić, czy rzeczywiście warto inwestować w tego typu sprzęt:

Jaka parownica do ubrań – Nasze Opinie oraz Ranking 2019
4.8 (95.9%) 39 vote[s]