Dla wielu z nas przecieranie okien to bardzo trudne zadanie. W przypadku mocno przeszklonych mieszkań czy domków, musimy również liczyć się z czasochłonnością. Największy problem jednak sprawiają biurowce bądź wielopiętrowe budynki. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że coraz częściej wybieramy specjalistycznie urządzenia. Jeśli jednak standardowe myjki nie są dla nas rozwiązaniem, a pragniemy jeszcze bardziej zautomatyzować i przyspieszyć cały proces, to warto pomyśleć o specjalnych automatach do mycia okien.

Niestety, nie każdy wie w jaki sposób wybrać opcję, aby ta sprawdziła się w każdej sytuacji i poradziła z nawet większym zabrudzeniem. Ponadto, najlepszy robot do mycia okien charakteryzuje się także specjalnymi zabezpieczeniami antyupadkowymi, co w przypadku okien jest bardzo ważne i zabezpiecza przed niechybnym zniszczeniem sprzętu. Oczywiście jeszcze dochodzą właściwości i cechy dodatkowe. Dlatego właśnie powstał dzisiejszy ranking robotów do mycia okien.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Automatyczna myjka robot do okien Webber WM 169 1

Webber WM 169

9.9

Tania

Allegro Logo
ROBOT DO CZYSZCZENIA OKIEN HOBOT 298 1

HOBOT 298

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 
Robot do mycia okien Xiaomi Hutt W66 1

Xiaomi Hutt W66

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
ECOVACS WINBOT X ROBOT SPRZATAJACY DO MYCIA OKIEN 1

ECOVACS WINBOT X

9.6

Droga

Allegro Logo
 
Robot myjacy okna TESLA RoboStar W550 1

TESLA RoboStar W550

9.5

Średnia

Allegro Logo

W zestawieniu 2024 pojawiło się pięć bardzo ciekawych i szeroko rekomendowanych produktów. Na tle konkurencji wyróżniają się przede wszystkim bardzo ciekawymi funkcjonalnościami oraz automatyką. Oprócz tego, podczas kompletowania listy mieliśmy na uwadze parametry odpowiadające za skuteczność pracy. Ponadto mieliśmy na uwadze moc i parametry akumulatora w przypadku urządzeń bezprzewodowych.

Najlepszy robot do mycia okien i bezsprzecznie najciekawsza propozycja to Automatyczna myjka robot do okien Webber WM 169

tani robot do mycia okien

Myjka robot do okien marki Webber to produkt o uniwersalnym zastosowaniu. Jest ona bowiem przystosowana do pracy na różnych powierzchniach, w tym m.in. na szklanych, lustrzanych, płytkach, gładkich, ale również stołach. Myjka marki Webber ma wbudowany specjalny silnik próżniowy, dzięki któremu wystarczy tylko uruchomić sprzęt i już można cieszyć się wolnym czasem.

Automatyczna myjka robot do okien Webber WM 169 posiada 4 wybrane tryby automatyczne i manualne. Robot ten dostosowuje się do mytej powierzchni. Jednak przede wszystkim dokładnie ją wyczyści za pomocą niewielkich ruchów szczotek. Dzięki temu uzyska się niezwykły efekt przy niewielkim albo żadnym wkładzie własnej pracy.

Myjka Webber ma wbudowaną inteligentną technologię Go-Stop, dzięki której sama oblicza ścieżkę ruchu i moment zatrzymania przy krawędzi. To sprawia, że konkretna powierzchnia jest zawsze dokładnie umyta. Technologia Go-Stop szczególnie przydaje się podczas czyszczenia okien dachowych czy też oranżerii.

Robot jest wyposażony dodatkowo również w układ UPS, czyli podtrzymanie pracy przy braku zasilania. Jego ogromną zaletą jest także system antyupadkowy. Dzięki temu nawet jeśli zabraknie prądu, robot będzie nadal kontynuował swoją pracę.

Jak sterować myjką Webber WM 169? Wystarczy do tego mieć pilota bądź też specjalną dedykowaną aplikację w swoim smartfonie. Aplikacja jest całkowicie darmowa, można ją pobrać poprzez zeskanowanie kodu QR, który znajduje się w instrukcji obsługi robota.

R

Zalety

• Możliwość mycia różnych powierzchni;
• Sterowanie za pomocą aplikacji;
• Wbudowany układ UPS i antyupadkowy.
Q

Wady

  • Brak aplikacji na iPhone’a.

Ponadto, warto zweryfikować również ROBOT DO CZYSZCZENIA OKIEN HOBOT 298

ranking robotów do mycia okien

Robot do czyszczenia okien marki Hobot to duża moc czyszczenia, którą zapewnia potężny silnik próżniowy. Dzięki niemu robot utrzymuje się na powierzchni, zasysa kurz i usuwa nieczystości w tym samym momencie. Sprzęt umożliwia mycie powierzchni szklanych, paneli i płytek w łazience. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu robota w dwie gąsienice, które sprawiają, że porusza się on ruchem liniowym.

Sprzęt posiada dodatkowo samoregulującą podstawę pneumatyczną, która automatycznie reguluje siłę napędową, gąsienice oraz ściereczki, dla uzyskania jak najlepszego efekty czyszczenia powierzchni. Ważne jest to, że niwelowane jest ryzyko zarysowania szkła, dzięki temu, że resztki kurzu pozostają na włóknach mikrofibry albo są zasysane przez silnik próżniowy. Warto dodać, że robot jest bardzo ekonomiczny. Materiał z mikrofibry można w każdej chwili zdjąć, umyć oraz ponownie wykorzystać.

Ponadto Hobot 298 jest wyposażony w automatyczne ultradźwiękowe urządzenie, które rozpyla wodę w postaci mgły o gęstości 15 mikrometrów. To sprawia, że kurz jest rozpuszczany, a okna polerowane bez pozostawiania smug.

Robot wykorzystuje technologię SI, która jest zdolna do obliczania ścieżki, wykrywania krawędzi szyby oraz auto-czyszczenia konkretnej powierzchni. Pozwala to na czyszczenie szyb bez obramowań. Najmniejsza wielkość powierzchni do polerowania to 40 x 40 cm.

Hobot 298 posiada tryby zarówno automatyczne, jak i jeden manualny. Można go łatwo zaprogramować nie tylko przy użyciu pilota, ale również swojego telefonu komórkowego z systemem Ios lub Androidem. Aplikacja jest darmowa.

R

Zalety

• Automatyczne wykrywanie krawędzi;
• Możliwość sterowania pilotem albo telefonem komórkowym;
• Nie powoduje zadrapań na szklanych powierzchniach;
• Wyposażony w ekonomiczny materiał czyszczący.
Q

Wady

  • Stosunkowo wysoka cena.

Robot do mycia okien Xiaomi Hutt W66 to natomiast alternatywa o ciekawych parametrach

automat do mycia okien

Kolejną propozycją wartą rozważenia jest Robot Xiaomi Hutt W66. To urządzenie, które jest inteligentne i oferuje bardzo ciekawe funkcje dodatkowe. Bowiem nie tylko planuje drogę, ale również przewiduje ją, unika przeszkód, a także zapamiętuje miejsce początkowe. Wystarczy tylko jedno kliknięcie, by sprzęt dobrze wyczyścił konkretną powierzchnię.

Można nim sterować także za pomocą pilota. Ważne jest to, że robot ocenia położenie krawędzi okien i potrafi zwolnić przed przeszkodami, jak i również to, że potrafi zmniejszyć siłę kontaktu z szybą. Robot jest wyposażony w spersonalizowany pakiet komend głosowych, które umożliwiają śledzenie postępów czyszczenia.

Urządzenie informuje o konieczności napełnienia zbiornika na wodę lub w momencie zakończenia czyszczenia. Niestety pakiet komend jest wyłącznie w języku angielskim. Co jest niezwykle ważne, robot ten potrafi szybko i skutecznie rozeznać się w obszarze, który będzie czyścić. Dzięki temu jest w stanie odpowiednio zwolnić, by uniknąć ewentualnej kolizji z przeszkodą.

Zaletą robota jest to, że dokładnie rozpyla wodę na powierzchni do czyszczenia. Odbywa się to automatycznie i pod wysokim ciśnieniem co 10 sekund. Mgiełka jest zawsze równomiernie rozprowadzona, dzięki czemu po przetarciu nie pozostaje po niej żaden ślad. Brud na danej powierzchni jest usuwany dzięki silnym wibracjom.

Dzięki temu urządzeniu na jednym zbiorniku można umyć do 70m2 powierzchni! Zbiornik, w który wyposażony jest robot, ma pojemność 150 ml. Ważne jest również to, że spryskiwanie, wycieranie oraz polerowania odbywa się w tym samym momencie. Umożliwia to łatwe rozpuszczanie i usuwanie zabrudzeń z powierzchni szklanych.

R

Zalety

• Czyszczenie jednoprzebiegowe i dwuprzebiegowe;
• Duża pojemność zbiornika;
• Przystępna cena urządzenia w swojej klasie cenowej;
• Czyszczenie powierzchni bez pozostawiania smug;
• Możliwość czyszczenia zarówno manualnego, jak i automatycznego.
Q

Wady

• Komendy głosowe wyłącznie w języku angielskim;
• Brak możliwości sterowania urządzenia za pomocą telefonu komórkowego;
• Czyszczenie wyłącznie powierzchni szklanych.

Co więcej, ECOVACS WINBOT X ROBOT SPRZĄTAJĄCY DO MYCIA OKIEN też może okazać się ciekawą opcją

najlepszy robot do mycia okien

Robot Ecovacs WINBOT X umyje okna sam i to bez konieczności stosowania przedłużaczy. Wszystko to za sprawą wbudowanego akumulatora. Dzięki temu nie trzeba myśleć o podłączaniu urządzenia do sieci elektrycznej. Układ zasilający robota pozwala na nieustanną pracę przez aż 50 minut! Jest to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która myśli o myciu okien nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz budynku czy mieszkania.

Dzięki temu, że robot Ecovacs WINBOT X ma kwadratowy kształt, można nim dokładnie umyć szyby, w tym również okna bezramowe. Dodatkowo pomaga w tym wbudowana technologia SMART DRIVE, która gwarantuje bezpieczne poruszanie się urządzenia po danej powierzchni.

Warto jeszcze raz podkreślić, że robot jest w stanie pracować bez ustanku przez 50 minut po pełnym naładowaniu. Gdy poziom baterii spadnie, wówczas urządzenie wraca do punktu startowego. Robot został dodatkowo wyposażony w powiadomienia dźwiękowe i wizualne, dzięki którym może on komunikować w przypadku ewentualnej potrzeby interwencji użytkownika.

Ogromną zaletą tego urządzenia jest system antyupadkowy, który zapewnia bezpieczeństwo urządzenia podczas sprzątania na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Jeśli zaistnieje ryzyko upadku robota, wówczas stacja zabezpieczająca przyciągnie go do siebie, tym samym zapewniając aktywny system ochrony.

R

Zalety

• Stosunkowo długi czas pracy i kontrola naładowania baterii;
• Wbudowany system antyupadkowy;
• Możliwość czyszczeni wszystkich powierzchni szklanych, w tym okien bezramowych;
• Wbudowany akumulator.
Q

Wady

• Długi czas ładowania urządzenia;
• Stosunkowo wysoka cena produktu.

Sprawdźmy też Robot myjący okna TESLA RoboStar W550

robot do mycia okien opinie

Robot Tesla RoboStar W550 jest idealnym urządzeniem do czyszczenia okien. W użyciu są zawsze dwie oddzielne ściereczki czyszczące. Jedna porusza się z boku na bok, podczas gdy druga kończy czyszczenie. Z kolei gumowa listwa, która znajduje się pomiędzy ściereczkami, pomaga w czyszczeniu, dzięki temu, że usuwa nadmiar zgromadzonej wody oraz zanieczyszczenia. Robot ten to doskonała skuteczność oraz łatwość w użytkowaniu!

Kształt urządzenia jest odpowiedni do jak najdokładniejszego czyszczenia powierzchni szklanych. Dzięki temu, że robot ma prostokątny kształt, może on idealnie wjeżdżać w narożniki oraz czyścić jak najbliżej ram okna. Z kolei zaokrąglony tył pozwala w prosty sposób obracać się robotowi bez potrzeby odsuwania się od ramy okna.

Robot został wyposażony w najnowszą wersję nawigacji żyroskopowej, która pozwala mu inteligentnie zaplanować pracę, a także unikać przeszkód. Zakończenie pracy odbywa się w punkcie startowym. Urządzenie pracuje zarówno w trybie automatycznym, jak i manualnym.

Dzięki temu, że robot TESLA posiada pięć czujników wykrywania powierzchni, może on pracować również na oknach bezramowych, czy też lustrach bądź kabinach prysznicowych. Najmniejsza możliwa powierzchnia to 50 x 50cm.

Robot pracuje dzięki zasilaniu sieciowym. Jeśli jednak go zabraknie, jest on w stanie przełączyć się na 15 minut na wbudowany akumulator zapasowy. Dodatkowym zabezpieczeniem przed upadkiem robota jest specjalna linka, którą przyczepia się do okna za pomocą przyssawki.

R

Zalety

• Możliwość czyszczenia różnych powierzchni szklanych, w tym okien bezramowych;
• Ekonomiczne urządzenie, dzięki ściereczkom z mikrofibry do wielokrotnego użytku;
• Wbudowany akumulator zapasowy.
Q

Wady

  • Brak możliwości sterowania urządzeniem za pomocą telefonu komórkowego.

Ranking robotów do mycia okien 2024, a własne poszukiwania – sprawdź jak wybrać idealny produkt już dziś!

Przygotowana powyżej lista zawiera przede wszystkim produkty wyróżniające się na tle rywali swoją wszechstronnością oraz niezawodnością. Nie możemy też zapomnieć o tym, że zakup takiego sprzętu musi być podyktowany świetnymi cechami i atrybutami, a także parametrami. To wszystko pomoże podjąć ostateczną decyzję. Jeśli żaden jednak produkt nie przykuł naszego wzroku, to może lepiej byłoby sprawdzić rynek i dostępne oferty.

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o zakup odpowiedniego urządzenia, jest oczywiście zweryfikowanie jego mocy. To ona ma kluczowy wpływ na wydajność i na szybkość sprzątania. Oprócz tego, bardzo istotny jest stan akumulatora i jego jakość. Nie możemy też zapominać o zabezpieczeniach przed upadkiem.

W przypadku zakupu sprzętu myjącego okna, musimy też mieć na uwadze komfort korzystania, dodatkowe udogodnienia i ogólną funkcjonalność. Co ciekawe, opinie robotów do mycia okien czy też ich cena mogą okazać się bardzo istotnymi aspektami. Więcej informacji na temat tych https://parenting.pl/robot-czy-myjka-szybki-sposob-na-czyste-okna-na-swieta

Moc urządzenia jest istotna

Jak szybko wybrany przez nas robot do mycia okien jest w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami znajdującymi się na szklanej powierzchni? Wystarczająco mocny silnik generujący pewne przyssanie do szyby, a także szybkie poruszanie się z punktu A do punktu B gwarantuje niezwykle wysoką skuteczność i pewność, że bez najmniejszych problemów sprzęt nasz poradzi sobie na bardzo dużych powierzchniach.

Moc urządzenia wpływa przede wszystkim na wydajność, w tym na prędkość czyszczenia, którą wskazuje się w minutach na metr kwadratowy. Oprócz tego, bardzo istotna jest moc ssania. Ten parametr podaje się albo w Pa (paskalach) albo w kPa (kilo paskalach) i wpływa na to z jaką siłą urządzenie zasysa brud. Oczywiście moc ma także znaczący wpływ na czas pracy na baterii, lecz o tym aspekcie w oddzielnej części.

Robot do mycia okien Xiaomi Hutt W66

automat do mycia okien

Automatyczna myjka robot do okien Webber WM 169

tani robot do mycia okien

Czas pracy na baterii i czas ładowania – co nieco o akumulatorze

Bardzo często myjki automatyczne charakteryzują się pracą bezprzewodową. Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, że są wyposażone w całkiem spore akumulatory. Te natomiast gwarantują możliwość pracy bez ładowania przez nawet i godzinę. Jednakże, bardzo istotna jest moc, bo im wyższa, tym większe zużycie prądu, a więc i potencjalnie krótszy czas pracy na baterii.

Aby więc upewnić się, że wybrany przez nas produkt charakteryzuje się wystarczająco długim okresem działania bez kolejnego ładowania, musimy sprawdzić jaka jest pojemność.

Nie często informacja ta dostępna jest od razu, lecz po szczegółowym zapoznaniu się z ofertą i kontaktem z producentem, z pewnością otrzymamy takie dane.

Dodatkowo istotne jest też sprawdzenie jaki jest czas ładowania, co nam pozwoli mniej więcej oszacować długość przerwy między sprzątaniem. Oczywiście te dane dotyczą przede wszystkim sprzętów wyłącznie bezprzewodowych, bo te przewodowe bardzo często oferują dodatkowe, zapasowe zasilania w postaci akumulatora. Taki wybór pozwala jedynie na chwilowe, bo 10 lub 20 minutowe mycie na baterii.

Zabezpieczenia równie istotne

Mycie okien jest stosunkowo niebezpieczne – szczególnie na wysokości. Nie jest to więc tajemnica, że producenci od wielu lat starają się udoskonalić swoje systemy zabezpieczające, co pozwoli na uchronienie niekiedy drogich urządzeń przed poważnym upadkiem i uszkodzeniem korpusu, motoru czy innych komponentów lub też całego sprzętu. Jednym z najczęstszych elementów zabezpieczających jest wybranie linki zabezpieczającej, czyli bardzo trwałego komponentu wytrzymującego opór do 150 kg.

Oczywiście oprócz tego rozwiązania, bardzo często stosuje się inne systemy, w tym czujniki bezpieczeństwa. Jeśli zamierzamy pracować przy bezramkowych oknach, to bardzo ważne jest wyposażenie się w urządzenie z czujnikami laserowymi, które to wykrywają krawędzie i chronią sprzęt przed upadkiem.

ROBOT DO CZYSZCZENIA OKIEN HOBOT 298

ranking robotów do mycia okien

Robot myjący okna TESLA RoboStar W550

robot do mycia okien opinie

Funkcjonalność

Możliwość zdalnego sterowania maszyną bądź zaprogramowanie kolejnych obszarów do mycia to podstawa, jeśli chodzi o te nieco bardziej zaawansowane urządzenia. Roboty do mycia okien kosztują całkiem sporo, tak więc warto zagwarantować sobie urządzenie o bardzo rozbudowanych opcjach regulacyjnych bądź też modułach oferujących dokładniejsze mycie.

Każdy robot tego typu musi gwarantować bardzo dobrej jakości zmywanie, a to może być osiągnięte dzięki wykorzystaniu trzystopniowego systemu myjącego. Konstrukcja ta wykorzystuje dwie oddzielne podkładki, a także ma gumową listwę. Przekłada się to na bardzo dobre czyszczenie i o wiele lepszą wydajność. Co więcej, w przypadku zakupu sprzętu z wibrującą podkładką, narzędzie może czyścić szybę bardzo szybko, a podkładka główna będzie wycierać ją na sucho.

Ponadto upewnijmy się, że mamy do czynienia z inteligentną nawigacją. Najnowocześniejsze rozwiązania wykorzystują wersje żyroskopowe, co umożliwia bezproblemowe i szczegółowe zaplanowanie przez robota trasy oraz wybranie dogodnego dla nas miejsca zakończenia sprzątania.

Robot do mycia okien opinie

Bardzo dobre opinie i uwagi osób korzystających z danego modelu to świetny sposób na zyskanie cennych informacji odnośnie samego korzystania z urządzenia. Sprzęt przygotowany przez różnego producenta może się różnić w kwestii wydajności i jakości, lecz dopiero zweryfikowanie jakości korpusu poprzez dotknięcie go pozwala upewnić się, że mamy do czynienia z bardzo trwałym bądź – wręcz przeciwnie – kiepsko wykonanym i łatwym do uszkodzenia urządzeniem.

Opinie to co prawda subiektywne źródło danych, lecz jeśli większość osób narzeka na konkretne komponenty bądź właśnie je wychwala, to możemy uznać to za dobrą lub złą stronę zakupu. Ponadto im większa popularność, tym większa szansa, że sprzęt spełnił oczekiwania użytkowników, którzy rekomendowali tę ofertę innym.

Podsumowanie – jaki robot do mycia okien wybrać w roku 2024

Automat do mycia okien musi przede wszystkim być dobrany do naszych oczekiwań, a wszystkie parametry i a trybuty muszą wskazywać na jego ponadprzeciętną wydajność i skuteczność w myciu. Każdy z nas powinien dodatkowo pamiętać o zakupie urządzenia gwarantującego ciekawe nowinki techniczne, bo to one przełożą się na wygodę i atrakcyjność produktu.

Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do własnych poszukiwań i chcemy coś sprawdzonego, to warto sprawdzić listę myjek, które poddaliśmy recenzji w dzisiejszym rankingu. Szczególnie ciekawą propozycją jest Automatyczna myjka robot do okien Webber WM 169, która to oferuje wszystko, czego potrzebujemy, a dodatkowo jej długość pracy na akumulatorze jest bardzo długa!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki robot do mycia okien wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by rosiczka

Kumpla poleciła mi Xiaomi. Nie jest zły, ale nie domywa przy ramach. Nie mniej jednak od kiedy go mam nie myje już ręcznie.

 by francia78

Dobrze czasami dowiedzieć się czegość nowego. Czytałam zupełnie inny artykuł na tej stronie i podpowiedział mi się ten. Super bo od dawna chciałam kupić jakiś sprzęt do mycia okien. Postawie na Hobot.

 by mania h.

Webber do mycia okien to moje odkrycie roku. Tak dokładnie i szybko jeszcze okien nie myłam, a trochę ich mam. UWIELBIAM!

 by EVA

Mialam okazje używać webbera i hobot. Zdecydowanie Hobot jest lepszy. To taki mercedes wśród robotów.