Pielęgnacja samochodu to nie tylko wymycie i wypolerowanie karoserii za pomocą najlepszej polerki do lakieru czy odkurzenie i wymycie wnętrza. Bardzo istotnym krokiem podczas idealnego czyszczenia auta jest również zadbanie o opony i felgi. Niestety, z uwagi na osad pojawiający się z hamulców bądź po prostu ciągły kontakt ze znajdującymi się na nawierzchni brudami, felgi są bardzo często w bardzo złym stanie. Dlatego bardzo istotne jest wybrać preparat do czyszczenia felg aluminiowych skuteczny, lecz równocześnie bezpieczny.

Niestety, nie każdy ma pojęcie o tym, że wiele żrących środków dostępnych na rynku może w bardzo szybki sposób uszkodzić felgę, jeśli w nieodpowiedni sposób będziemy nanosić preparat bądź też będzie on zbyt długo na kole. Aby zatem pomóc wam w wybraniu najwłaściwszego produktu, przygotowaliśmy ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
K2 ROTON DO CZYSZCZENIA FELG 1

K2 ROTON

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
K2 ROTON PRO ZEL DO MYCIA FELG KRWAWA FELGA 1

K2 ROTON PRO

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
TENZI DETAILER KRWAWA FELGA DO MYCIA FELG 1

TENZI DETAILER

9.7

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
SONAX XTREME DO CZYSZCZENIA FELG 1

SONAX XTREME

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
RRC Wheel Gel Plus 1L krwawiaca felga 1

RRC Wheel Gel

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

Na liście pojawiły się przede wszystkim te produkty, które charakteryzują się niezwykle wysoką skutecznością, lecz nie są aż tak szkodliwe – czy to dla naszej skóry czy po prostu materiału felgi. Oprócz tego, pamiętaliśmy też o różnorodnym zastosowaniu felg, o stosunku ilości do ceny, a także o pozytywnych opiniach. Wszystko po to, aby wiedzieć dokładnie czym czyścić felgi.

Środek do czyszczenia felg, który zwyciężył w dzisiejszym rankingu, to K2 ROTON DO CZYSZCZENIA FELG

czym czyścić felgi

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu jest wydajny płyn do mycia felg i kołpaków Roton marki K2. Ten środek doskonale sprawdzi się w przypadku felg stalowych, aluminiowych, chromowanych oraz lakierowanych. Największą zaletą produktu jest jego skuteczność w usuwaniu nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Niewątpliwym plusem jest także bezpieczeństwo – środek nie rysuje powierzchni i jest nietoksyczny.

Płyn barwi brud na czerwono, jednocześnie wchłaniając go w pianę, co sprawia, że czyszczenie powierzchni staje się szybkie i bezproblemowe. Wystarczy nanieść środek na felgi i po kilku minutach go zetrzeć. Opakowanie zawiera 700 ml płynu myjącego. Pracę należy przeprowadzać na zimnych felgach i wspomagać się gąbką lub szczotką w przypadku zaschniętego brudu. Sprawdź ranking gąbek do mycia auta: https://przemianydomowe.pl/gabka-do-mycia-samochodu-opinie-ranking/.

Spłukiwać silnym strumieniem wody. Niska cena dodatkowo przemawia na korzyść produktu, który zebrał przytłaczającą ilość pozytywnych ocen oraz recenzji. Ponadto sprzedawca dołącza dwuletnią gwarancję na środek. Po zastosowaniu płynu felgi stają się błyszczące, a nowoczesna formuła sprawia, że brud nie przywiera tak szybko, ponieważ tworzy niewidoczną ochronę. Produkt zatem nie tylko czyści, ale także chroni i pielęgnuje powierzchnię.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena;
• Wysoka skuteczność;
• Praktyczne opakowanie.
Q

Wady

  • Drażniący, intensywny zapach.

Ponadto pamiętajmy o nieco innym środku, a mianowicie K2 ROTON PRO – ŻEL DO MYCIA FELG KRWAWA FELGA

czyszczenie felg

Kolejny środek myjący to Roton Pro od firmy K2, który ma postać żelu. Czarna butelka o oryginalnym kształcie zawiera 1000 ml płynu o neutralnym pH. Dzięki temu produkt jest bezpieczny nawet dla lakierowanych powierzchni, nie powodując ubytków lub osłabienia powłoki. Na uwagę zasługuje wiśniowy zapach. Producent zaleca użycie pędzla detailingowego w przypadku bardzo mocnych zabrudzeń, jednak nie znajduje się on w zestawie.

Konsystencja żelu skutecznie utrzymuje się na zabrudzeniu, nie spływa ani nie kapie. Sprawia to, że środek może jeszcze dokładniej wniknąć w brud. Produkt można stosować również jako deironizer do oczyszczania lakieru z metalicznych drobin. Niska cena, wysoka skuteczność oraz dwuletnia gwarancja sprawiły, że żel zdobył same pozytywne recenzje od zadowolonych użytkowników.

Środek jest łatwy w użyciu – należy równomiernie rozprowadzić go na wybranej powierzchni i pozostawić na kilka minut. W tym czasie żel zmieni swój kolor na czerwony, co będzie równoznaczne z tym że jest gotowy do spłukania przy pomocy silnego strumienia wody.

Dla bezpieczeństwa producent zaleca mycie felg w cieniu, podczas gdy samochód jest wystudzony. Do pracy powinno się założyć rękawicę do mycia samochodu, aby ochronić skórę przed ewentualnym podrażnieniem skóry, jako że produkt jest bardzo silny.

R

Zalety

• Duże opakowanie;
• Wiśniowy zapach;
• Wydajność;
• Duża pojemność i łatwość aplikacji.
Q

Wady

• Niebezpieczny dla skóry;
• Należy mieć na uwadze szereg zaleceń producenta.

Ponadto, TENZI DETAILER KRWAWA FELGA DO MYCIA FELG będzie ciekawą ofertą 

środek do czyszczenia felg

Inna propozycja, także warta uwagi, to płyn Krwawa Felga od marki Tenzi. Wygodne opakowanie z atomizerem zawiera 600 ml środku czyszczącego przeznaczonego do felg, kołpaków i klocków hamulcowych. Jest bezpieczny dla felg aluminiowych, chromowanych i lakierowanych. Całkowicie usuwa rdzę, naloty oraz uporczywe zabrudzenia. Produkt cechuje się neutralnym pH, bezpiecznym dla wymienionych wyżej powierzchni.

Dzięki gęstej konsystencji płyn bez problemu utrzymuje się przez wymagany czas na zabrudzeniu. Dwie minuty wystarczą, aby środek skutecznie rozpuścił brud. W celu usunięcia bardzo silnych zabrudzeń należy skorzystać z pomocy gąbki lub szczotki do mycia samochodu z dozownikiem, co dodatkowo zaktywizuje działanie produktu.

Po upływie dwóch minut środek należy spłukać mocnym strumieniem wody. Cena jest niska w stosunku do wysokiej jakości oraz wydajności środka myjącego, na który sprzedawca daje dwuletnią gwarancję. Zadowoleni klienci chwalą produkt za świetną skuteczność. Dodatkowym walorem jest spektakularny efekt zmiany koloru płynu na czerwony podczas rozpuszczania brudu.

Środek posiada mocny, charakterystyczny zapach, który może nieco utrudniać pracę. Mycie należy przeprowadzać w zacienionym miejscu, a samochód powinien być wystudzony – płyn można nakładać tylko na felgi, które są chłodne w dotyku.

R

Zalety

• Bardzo szybko działa;
• Bardzo niska cena;
• Duża pojemność;
• Neutralne pH.
Q

Wady

  • Drażniący zapach.

SONAX XTREME DO CZYSZCZENIA FELG to kolejna propozycja, którą należy zweryfikować

preparat do czyszczenia felg aluminiowych

Warto zapoznać się płynem do czyszczenia felg marki Sonax Xtreme, który również cieszy się dobrymi opiniami. Praktyczne opakowanie z atomizerem zawiera 500 ml gęstego środka o neutralnym pH, bezpiecznym dla felg lakierowanych, nielakierowanych oraz śrub i nakrętek. Produkt sprawdza się tak samo dobrze w przypadku felg stalowych, jak i aluminiowych.

Płyn usuwa zapieczony pył hamulcowy, tłuste plamy, np. z oleju, ślady po gumie oraz wszystkie zanieczyszczenia zebrane w trakcie jazdy. Środek należy równomiernie rozprowadzić na feldze i odczekać od trzech do pięciu minut, aż zrobi się ciemnoczerwony. Aby dokładnie umyć powierzchnię, można zastosować dodatkowo gąbkę lub szczotkę i delikatnie wmasować nimi płyn. Po upływie rekomendowanego czasu trzeba spłukać resztki płynu silnym strumieniem wody.

Należy pamiętać, że nie wolno dopuścić do zaschnięcia produktu na feldze. Z tego powodu nie powinno się stosować go na słońcu, jako że ono znacznie przyspiesza wysychanie. Produkt posiada dwuletnią gwarancję. Cena, w przeliczeniu na ml, jest średnia, czego nie można powiedzieć o jakości, która jest wysoka.

R

Zalety

• Wydajny;
• Konsystencja żelu;
• Rozpuszcza każdy brud;
• Łatwy w aplikacji.
Q

Wady

  • Stosunkowo wysoka cena;

Nie inaczej jest z RRC Wheel Gel Plus 1L – krwawiąca felga, a więc z kolejnym sporym rozwiązaniem

preparat do czyszczenia felg aluminiowych ranking

Jedyny produkt w tym rankingu, do którego w gratisie dołączony jest specjalny pędzelek detailingowy. Profesjonalne preparaty do mycia samochodu Wheel Gel Plus jest silnym środkiem przeznaczonym do czyszczenia felg z rdzy, tłustych plam oraz każdego innego rodzaju brudu. Charakteryzuje się dosyć gęstą, żelową konsystencją, która nie kapie, ani nie ścieka – doskonale przywiera do powierzchni i rozpuszcza zanieczyszczenia.

Preparat ma neutralne pH, dlatego jest bezpieczny nawet dla lakierowanych i aluminiowych felg. Zdejmuje brud, nie uszkadzając jednocześnie struktury felgi. Dołączony pędzelek służy do dokładnego rozprowadzenia produktu oraz zdjęcia wyjątkowo uporczywych zabrudzeń. Klienci chwalą żel za wysoką skuteczność, wydajność oraz szybkość działania. Jedynym mankamentem jest bardzo intensywny, drażniący zapach. Opakowanie zawiera litr żelu – cena jest stosunkowo atrakcyjna, szczególnie że w zestawie znajduje się pędzel.

Środek jest gotowy do użycia – nie trzeba go rozcieńczać. Stosować w temperaturze od dziesięciu do dwudziestu pięciu stopni Celsjusza, najlepiej w zacienionym miejscu i nie dopuszczać do zaschnięcia produktu na feldze. Należy chronić skórę, ponieważ żel może powodować podrażnienia oraz alergię.

R

Zalety

• Pędzel w zestawie;
• Duże opakowanie;
• Żelowa konsystencja.
Q

Wady

  • Drażniący zapach.

Czyszczenie felg skuteczne i bezpieczne? Sprawdź jak wybrać już dziś!

W celu usunięcia najtrudniejszych osadów z felg, w tym opiłków z tarcz hamulcowych, musimy przede wszystkim wybrać niezwykle mocny i silnie żrący środek. Felgi to dosyć trwałe i wytrzymałe komponenty, tak więc w przypadku chwilowego – do 2-3 minut – nałożenia, nic im się nie powinno stać. Tak niestety wygląda tylko teoria, a więc lepiej dwa razy przemyśleć czy dany środek do czyszczenia felg będzie odpowiedni.

Dlatego przed wyborem musimy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Oprócz tego, jak uniwersalny jest to produkt i czy da radę nie tylko z felgami stalowymi lub aluminiowymi. Następnym kluczowym elementem, o którym każdy z nas musi pamiętać, to sposób aplikacji oraz sposób stosowania – te dwa aspekty są mocno ze sobą powiązane, lecz należy traktować je równorzędnie.

Zapomnieć nie możemy też o mniej istotnych, aczkolwiek wciąż znaczących dla jakości produktu elementach w tym renomę producenta. Oprócz tego, stosunek ceny do ilości preparatu także powinien nas zainteresować. Nie zapominajmy też o opiniach oraz o tym jak wiele osób poleca bądź wprost przeciwnie, nie zaleca stosowania preparatu. Więcej informacji znajdziemy również tutaj: https://odnawianiefelg.pl/mycie-felg-aluminiowych/

Jaki środek do czyszczenia felg aluminiowych, a jaki do stalowych?

Na rynku najczęściej spotykanymi rodzajami felg są felgi stalowe, znane z ich niskiej ceny lecz nieatrakcyjnego wyglądu i felgi aluminiowe. Te drugie są nie tylko lekkie (z uwagi na zastosowany materiał), ale także oferują ciekawsze designy. Z uwagi na to, że stal i aluminium się różni, musimy pamiętać o tym, że bardzo często stosuje się różne produkty do ich mycia.

Jednakże, najlepszy środek do czyszczenia felgi to taki, który równie skutecznie poradzi sobie z jedną i z drugą felgą, a dodatkowo zachowa przy tym jej stan i nie doprowadzi do uszkodzenia. Co ciekawe, czyszczenie felg wykonanych z chromu lub takich lakierowanych często wymaga jeszcze innych preparatów. Jeśli dobrze wybierzemy, to będziemy mogli bez najmniejszych problemów czyścić każdy rodzaj felg, a nawet i kołpaki, bez najmniejszych problemów.

K2 ROTON DO CZYSZCZENIA FELG

czym czyścić felgi

K2 ROTON PRO - ŻEL DO MYCIA FELG KRWAWA FELGA

czyszczenie felg

Sposób aplikacji i stosowanie

Bardzo często preparaty te, z uwagi na ich silne działanie, mają bardzo ograniczony sposób stosowania bądź wymagają niemalże idealnych warunków. Jest to oczywiście spowodowane ich składem oraz samą bazą, na podstawie jakiej powstały. Oczywiście w każdym przypadku należy kierować się wskazówkami i zaleceniami, lecz czasami może być ich mniej i stosowanie nie jest tak restrykcyjne.

Ponadto sposób aplikacji może być różny – najczęściej mamy do czynienia ze sprayem. Jest to skuteczne i proste rozwiązanie, lecz czasami producenci nie przykuwają uwagi do rozpylacza. Ten może przeciekać bądź po prostu przestać działać już po chwili. Czasami lepszym rozwiązaniem jest żel.

Niezwykle istotne będzie stosunek ceny do ilości produktu

Nie zawsze budżet stawiamy na pierwszym miejscu, lecz nawet w poszukiwaniu stosunkowo niedrogich produktów warto pamiętać o stosunku jakości i ilości preparatu do jego ceny. Czasami renomowani producenci windują ceny za swoje środki w górę, a ich skuteczność jest porównywalna do tych od mniej znanych sprzedawców. Warto oczywiście pamiętać, że renoma to jednak pewność zakupu sprawdzonego produktu, a więc i cena jest stosunkowo większa.

Porównując jednak przedmioty o zbliżonych parametrach i zbliżonym składzie, warto sprawdzić jaka jest pojemność jednego środka do mycia felg i drugiego, a następnie przeliczyć to na koszt za litr. Choć przy zakupie jednego produktu nie jest dużo, to przygotowując zapasy na dłużej różnica może być spora.

TENZI DETAILER KRWAWA FELGA DO MYCIA FELG

środek do czyszczenia felg

RRC Wheel Gel Plus 1L - krwawiąca felga

preparat do czyszczenia felg aluminiowych ranking

Opinie innych równie kluczowe

Popularność danego preparatu to nie zawsze dobra cecha. Czasami pojawiają się tak zwane niesławne produkty, które z uwagi na ich słabą jakość lub nieodpowiednią cenę są popularne – często jednak w formie przestrogi. Bardzo często jednak popularność to dobry znak, bo potwierdza to ogromne zainteresowanie produktem, a więc i pewność, że wielu innych użytkowników zakupiło sprzęt i, jeśli jest on długo na rynku, to do niego powracali.

Dlatego warto upewnić się czy produkt zebrał pochlebne opinie, czy użytkownicy zadowoleni byli z efektów aplikacji danego preparatu. Środek do mycia felg sprawdzić można dosłownie po kilku chwilach, a więc i czekać na opinie dotyczące skuteczności czy też wydajności produkcji nie trzeba długo.

Środek do mycia felg – podsumowanie rankingu 2024

Teraz wiesz jaki środek do czyszczenia felg wybrać, aby nie żałować podjętej decyzji. K2 ROTON DO CZYSZCZENIA FELG to rozwiązanie bardzo uniwersalne, które posłuży nam zarówno w przypadku felg stalowych czy aluminiowych, jak i chromowanych lub lakierowanych. Co ciekawe, kołpaki również możemy preparatem czyścić i nie spowoduje to uszkodzenia na elemencie.

Jeśli żaden z przedstawionych preparatów nie przypadł nam do gustu bądź poszukujemy większego lub bardziej żrącego środka, to warto sprawdzić poradnik zakupowy i mając na uwadze wskazówki, poszukać własnego produktu. Wtedy wybierzemy taki środek, który w sposób skuteczny i bezproblemowy poradzi sobie z wyeliminowaniem nawet najtrudniejszego osadu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki środek do czyszczenia felg wybrać
Average rating:  
 0 reviews