Wszyscy wiemy jak ważne jest wybranie odpowiednich preparatów do pielęgnacji auta. Ochrona lakieru, a także właściwości hydrofobowe gwarantują pewność, że nawet po wielu dniach samochód wciąż pozostanie czysty, lśniący, a dodatkowo odpowiednio zabezpieczony. Oczywiście każdy zestaw do mycia samochodu jest inny, a co za tym idzie nie możemy oczekiwać, że przedmioty idealnie się sprawdzą w danej sytuacji.

Producenci mogą nam gwarantować najróżniejsze konfiguracje, a dodatkowo stopień ochrony także się może różnić. Nie możemy też zapominać o tym, że każdy zestaw do mycia auta charakteryzuje się innymi akcesoriami, a to oznacza możliwość czyszczenia innych elementów karoserii. Z uwagi na ogromną liczbę polecanych produktów, dzisiejsze zestawienie przedstawia najatrakcyjniejsze produkty i kompletne zestawy do czyszczenia samochodu na prezent, a także do użytku własnego.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
K2 ZESTAW DO MYCIA SAMOCHODU 1

Zestaw K2

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ADBL Zestaw Kosmetykow Samochodowych DETAILING 1

Zestaw ADBL

9.8

Średnia

Allegro Logo
ZESTAW NIEMIECKIEJ CHEMII PIELEGNACJI AUTA NIGRIN 1

NIGRIN ZESTAW

9.7

Tani

Allegro Logo
SHINY GARAGE STARTER KIT ZESTAW 1

NIGRIN ZESTAW

9.5

Tani

Allegro Logo
Moje Auto ZESTAW DO MYCIA SAMOCHODU 1

Moje Auto ZESTAW

9.4

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo

Na liście uwzględnione zostały tylko te produkty, których skład lub wykonanie okazał się bezpieczny dla lakieru i ogólnie dla karoserii auta. Oprócz tego, uwzględniliśmy też to czy preparatu pozostawiają warstwę ochronną i czy gąbki i inne akcesoria czyszczące są pokryte materiałem idealnie współgrającym z lakierem. Oczywiście skuteczność i wydajność w pozbywaniu się brudu także odegrała kluczową rolę.

K2 ZESTAW DO MYCIA SAMOCHODU to bez wątpienia dzisiejszy zwycięzca rankingu i najlepsza opcja, jaką możecie wybrać

zestaw do mycia samochodu k2

Zestaw do mycia samochodu marki K2 to preparaty wysokiej jakości, dzięki którym każdy miłośnik samochodów będzie mógł utrzymać w czystości swoje ukochane auto. W skład prezentowanego zestawu wchodzą następujące produkty: K2 Nuta 600 ml pianka do mycia szyb, K2 Felix Środek do mycia felg i kołpaków 700ml, K2 Spid Wax 770 ml wosk na mokro, K2 Express Plus 1l z woskiem oraz dwustronna gąbka samochodowa.

K2 Nuta 600 ml pianka do mycia szyb pozwala przede wszystkim czyścić szybko, nie pozostawiając przy tym smug. Preparat jest stworzony do czyszczenia powierzchni szklanych, ale także laminowanych oraz plastikowych. Jest on bezpieczny dla lakieru. Jego zaletą jest to, że bez przeszkód usuwa brud i kurz, można go także stosować wewnątrz samochodu, gdzie jest w stanie usunąć ewentualne tłuste zabrudzenia, a nawet nalot z dymu papierosowego.

Warto jeszcze dodać, że w płynie zawarte są nanocząsteczki, które tworzą warstwę ochronną na szybie, a także wygładzają jej powierzchnię, dzięki czemu woda nie przywiera do powierzchni szklanej, tylko szybko po niej spływa. K2 Felix do czyszczenia felg i kołpaków jest produktem, który rozpuszcza, a przede wszystkim dokładnie usuwa nawet najcięższe zabrudzenia.

R

Zalety

 • Dobra cena;
 • Preparaty pozostawiają na samochodzie warstwę ochronną;
 • Innowacyjne rozwiązanie.
Q

Wady

 • Brak gąbki z mikrofibry.

Poza tym nadaje połysk, dzięki czemu czyszczone powierzchnie wyglądają jak nowe. Unikalna formuła preparatu tworzy warstwę ochronną, dzięki której każde kolejne czyszczenie jest szybsze i łatwiejsze. K2 Spid Wax spełnia kilka funkcji, w tym: osusza (rozdrabnia warstwę wodną na karoserii na pojedyncze krople, które same spływają z samochodu), nabłyszcza (dzięki niemu samochód będzie wyglądać jak z salonu), a przede wszystkim chroni lakier (bowiem tworzy warstwę ochronną, dzięki czemu może zabezpieczać lakier przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych).

K2 Express Plus jest to szampon samochodowy z woskiem Carnauba. Jest wydajny, wystarcza na 50 myć. Przede wszystkim jednak usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia oraz pozostawia na samochodzie warstwę ochronną. Gąbka, która również znajduje się w zestawie do mycia samochodu k2, jest przeznaczona głównie do mycia szyb i karoserii samochodowych, lecz z uwagi na brak wykończenia mikrofibrą, nie jest tak bezpieczna i zarazem skuteczna, jak u konkurencji.

Szukamy alternatywy? ADBL Zestaw Kosmetyków Samochodowych DETAILING to bardzo ciekawa i szeroko polecana opcja zastępcza 

zestaw do mycia samochodu

Zestaw do mycia samochodu marki ADBL to następna propozycja, która z pewnością zadowoli wielu miłośników pojazdów na czterech kółkach. W skład zestawu wchodzą następujące produkty: Synthetic Spray Wax 500ml, Snowball 500ml, Losowa piana Yeti 1L, Tire Dressing 500ml oraz Mikrofibra 320gsm.

Synthetic Spray Wax to preparat, na który składa się mieszanina syntetycznych polimerów. Jest on szybki i bardzo łatwy w aplikacji. Użytkownik może stosować go samodzielnie, ale również w formie dodatkowej warstwy pod wcześniej nałożony, na przykład wosk. Jego zaletą jest to, że dzięki temu preparatowi samochód odzyskuje głębie koloru oraz połysk. Dzięki hydrofobowej i antystatycznej formule, Synthetic Spray Wax zabezpiecza samochód przed osiadanie kurzu oraz odciskami palców.

Snowball 500ml jest to specjalny szampon do samochodu bez smug. Wykazuje się niebywałą skutecznością w usuwaniu brudu, przy jednoczesnej delikatności dla lakieru. Dzięki temu, że preparat ma neutralne pH jest on bezpieczny dla wosków, ale przede wszystkim na skóry dłoni użytkownika.

R

Zalety

 • Neutralne pH kosmetyków;
 • Hydrofobowa i antystatyczna formuła Synthetic Spray Wax;
 • Skuteczność w usuwaniu brudu.
Q

Wady

 • Stosunkowo drogi zestaw.

Losowa piana Yeti 1L jest silnie skoncentrowanym preparatem, który jednak ma neutralne pH, dzięki czemu jest bezpieczny dla użytkownika kosmetyków samochodowych marki ADBL. Na powierzchni auta piana tworzy konsystencję, która swoim wyglądem przypomina bitą śmietanę. Preparat wykazuje się dużą skutecznością w walce z zabrudzeniami.

Tire Dressing 500ml to preparat, na który składa się między innymi kwarc pod postacią dwutlenku krzemu, wosk polimerowy czy też żywica. Kosmetyk sprawia, że opona wygląda jak nowa. Dodatkowo chroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Oczywiście nie zapomnijmy też o mikrofibrze 320gsm, która jest dedykowana polerowaniu wosku. Jest ona w pełni bezpieczna dla lakieru samochodu.

ZESTAW NIEMIECKIEJ CHEMII PIELĘGNACJI AUTA NIGRIN to kolejna alternatywa, o której warto powiedzieć

zestaw do czyszczenia samochodu opinie

Zestaw do mycia samochodu niemieckiej firmy NIGRIN to idealne rozwiązanie, dla każdego miłośnika pojazdów czterokołowych, który pragnie połączyć jakość ze stosunkowo dobrą ceną. W skład zestawu wchodzą: płyn do mycia szyb, NIGRIN Brillant Wosk TURBO, spray do konserwacji m.in. materiałów plastikowych oraz płyn do mycia felg.

Następnie omówimy płyn do mycia szyb, który znaleźć można w zestawie. Sprawdza się on podczas czyszczenia szyb zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz auta. Dzięki niemu z pewnością można skutecznie usunąć zaschnięte owady, pozostałości silikonu czy też tłuszczu. Dodatkowo preparat zapobiega parowaniu, jak i również osiadaniu brudu papierosowego.

Preparat nie pozostawia smug, co jest z pewnością jego zaletą. Pozostawia szyby czyste i przejrzyste, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Preparat jest wydajny oraz przyjazny dla środowiska. NIGRIN Brillant Wosk TURBO sprawdza się jako ochrona dla różnego rodzaju farb, ale także tworzyw sztucznych, szkła, kół oraz elementów metalowych. Jest łatwy w aplikacji, nie wymaga polerowania. Produkt ten nie pozostawia smug.

W skład kompletu wchodzi również spray do konserwacji materiałów plastikowych, tworzyw sztucznych czy skór. Jest to idealny produkt dla każdego użytkownika auta. Zabezpiecza przed nadmiernym niszczeniem się, choćby siedzeń w samochodzie. Z kolei środek do czyszczenia felg marki NIGRIN ma bezkwasową recepturę, dzięki czemu można tym produktem bez obaw czyścić różnego rodzaju felgi, nie niszcząc ich przy tym.

R

Zalety

 • Bardzo dobra cena w stosunku do jakości;
 • Przyjazny dla środowiska;
 • Wydajne produkty.
Q

Wady

 • Brak gąbki do mycia samochodu czy szamponu do samochodu.

Oprócz tego, SHINY GARAGE STARTER KIT ZESTAW także może spełnić nasze oczekiwania 

preparaty do mycia samochodu

Jeśli interesuje nas ogromny komplet z praktycznie wszystkim, czego tylko sobie możemy wymarzyć, to zestaw do mycia samochodu marki Shiny Garage to wysokiej jakości produkty do pielęgnacji auta oferujący właśnie to. W skład zestawu wchodzi ogromna liczba preparatów.

Twórcy udostępniają nam tutaj Sleek Premium Shampoo 500ml, Morning Dew 500ml, Monster Wheel 500ml, Back2Black Polymer Tire Dressing 500ml,  Perfect Glass Cleaner 500ml, Interior Satin Dressing 500ml, Blue Work Cloth, Aplikator z mikrofibry, Extreme Drying Towel XS 40×40, BiColor Applicator oraz Premium finishing cloth.

Szampon do samochodu Sleek Premium Shampoo to produkt najwyższej jakości. Ma bardzo przyjemny i egzotyczny zapach kiwi. Tworzy na samochodzie bardzo gęstą pianę, która pozwala na skuteczne, choć bezpieczne dla lakieru, usunięcie wszystkich zabrudzeń, nawet tych najtrudniejszych.

R

Zalety

 • Wszechstronność kosmetyków;
 • Wysoka jakość produktów;
 • Duża gama produktów.
Q

Wady

 • Stosunkowo drogi zestaw.

Morning Dew, czyli wosk typu buick detailer, ma doskonałe właściwości hydrofobowe. Przede wszystkim jednak zabezpiecza auto na okres nawet do dwóch miesięcy. Pozostawia lakier pełny połysku, a kolor samochodu odzyskuje swoją głębię. Kolejny produkt z zestawu to Monster Wheel, czyli żel do mycia felg. Dzięki specjalnej, żelowej konsystencji, dłużej utrzymuje się na feldze, dzięki czemu pozwala na skuteczniejsze usuwanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

W skład zestawu marki Shiny Garage wchodzą jeszcze dressing do opon, płyn do mycia szyb, preparat o satynowych wykończeniu do plastików wewnętrznych czy mikrofibra. Jest to z pewnością bardzo bogaty zestaw kosmetyków, który pozwoli w pełni przygotować samochód do podróży nawet w najbardziej eleganckie miejsca. W porównaniu do innych prezentowanych zestawów, ten z pewnością zawiera największą ilość produktów.

Nie zapomnijmy też o Moje Auto ZESTAW DO MYCIA SAMOCHODU

zestaw do mycia auta

Zestaw do mycia samochodu marki Moje Auto to bogaty zestaw produktów, który pozwala w pełni przygotować auto do użytkowania oraz podnosi bezpieczeństwo jazdy. W skład zestawu wchodzą następujące preparaty: SZYBY 650ml, MLECZKO 750ml, TAPICERKI 750ml, PLASTIKI 750ml, FELGI 750ml, WOSK NA MOKRO 750ml, KOKPIT 750ml, SZAMPON 1L, SOFTI oraz gąbka i mikrofibra. Dużą zaletą tych produktów jest z pewnością ich cena, która jest stosunkowo niska w porównaniu do innych tego typu preparatów obecnych na rynku w 2024 roku.

Wśród produktów znaleźć można między innymi preparat do czyszczenia felg. Do jego głównych zadań należy, oprócz czyszczenia najtrudniejszych zabrudzeń, także przeciwdziałanie przebarwieniom czy regeneracja zniszczonego aluminium. Dodatkowo produkt ten przeciwdziała także korozji, nadaje połysk, a także przywraca pierwotny blask. Jest to preparat o pH kwaśnym. Nie powinno się go używać ani do kołpaków, ani do elementów plastikowych.

Z kolei zawarty w zestawie płyn do mycia szyb charakteryzuje się przyjemnym zapachem, ale także wszechstronnym zastosowaniem. Jest ponadto bardzo łatwy w aplikacji. Bardzo dobrze usuwa nie tylko smugi po deszczu, ale również błoto, tłuste plamy czy insekty. Nie pozostawia smug na powierzchniach szklanych.

Warto zwrócić uwagę także choćby na produkt Plastiki. Jest to bowiem idealny preparat do czyszczenia powierzchni plastikowych i nie tylko. Usuwana plamy, nawet te najbardziej uciążliwe i pozostawia po sobie bardzo przyjemny zapach. Poza tym nie wymaga spłukiwania.

R

Zalety

 • Wszechstronność kosmetyków;
 • Wysoka jakość produktów;
 • Duża gama produktów.
Q

Wady

 • Niektóre preparaty mocno żrące.

Które preparaty do mycia samochodu sprawdzą się u nas? Poradnik 2024

Zarówno Ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kosmetyką samochodową, jak i długoletni kierowcy, dla których pielęgnacja samochodu to sama przyjemność , wiedzą  że wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji auta, może sprawiać problem. Obecnie na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju zestawy produktów do mycia samochodów i pielęgnacji ich elementów wewnętrznych.

Które produkty wybrać, aby sprzątanie samochodu,  było nie tylko efektowne, ale też sprawiało nam przyjemność? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania w niniejszym poradniku.  Pielęgnację samochodu powinniśmy zacząć od zewnątrz, czyli gruntownego mycia karoserii. Następnie weryfikujemy stan lusterek i szyb. Są to te elementy auta, które mają kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Dlatego zawsze powinny być czyste i zadbane.

Kompleksowa pielęgnacja naszego pojazdu z zewnątrz powinna obejmować również wyczyszczenie felg. Ostatnim krokiem jest zadbanie o wnętrze pojazdu. Czyścimy kokpit samochodowy i  inne plastikowe elementy. Pielęgnacja samochodu nie musi być kosztowna i mozolna. Zastosowanie odpowiednich produktów znacząco ułatwi nam zadanie. Wiecej informacji odnośnie kupna zestawu pielęgnacyjnego czy też właściwego używania znajdziemy tutaj: https://www.moje-auto.pl/blog/ja-i-moje-auto/co-powinno-sie-znalezc-w-zestawie-do-pielegnacji-auta-kosmetyki-samochodowe-ktore-powinien-miec-kazdy

Zestaw dla początkującego

Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pielęgnacją czterech kółek na pewno ucieszą się z zestawu do czyszczenia samochodu na prezent. Obecnie na rynku dostępne są tzw. zestawy startowe. Zawierają one wszystkie niezbędne preparaty, które pomogą zadbać o wymarzony pojazd.

Często posiadają one przyjazne dla użytkowników formuły, takie jak woski typu quick detailer. Pomagają one w szybkich poprawkach i zabezpieczeniu lakieru. Ponieważ woskowanie samochodu jest sztuką i trzeba robić to umiejętnie, aby nie pozostawiać nieestetycznych śladów, tego typu produkty doskonale sprawdzą się dla początkujących.

Dodatkowym plusem takich pakietów jest to, że mogą zawierać również startowy komplet ściereczek z mikrofibry, czy gąbek. Wadą natomiast to, że często te preparaty występują w pojemnościach mniejszych niż standardowe, pełnowymiarowe produkty do pielęgnacji i dość szybko się zużywają.

SHINY GARAGE STARTER KIT ZESTAW KOSMETYKÓW

preparaty do mycia samochodu

Zestaw do mycia samochodu K2

zestaw do mycia samochodu k2

Opinie innych kierowców

Niejednokrotnie zdarza się, że z własnym samochodem, jesteśmy zżyci, jak z przyjacielem i zależy nam, aby pielęgnować go dobrymi jakościowo preparatami. Wiadomo, że często nic nie sprawdza się lepiej, od produktów przetestowanych przez innych kierowców. Jazda czystym samochodem, to sama przyjemność i relaks.

Produkty cieszące się zaufaniem innych użytkowników i przez nich przetestowane pomogą nam w szybkim i efektownym zadbaniu o nasz pojazd. Obecnie na rynku dostępne są zestawy kosmetyków samochodowych, których użycie wymaga nieco więcej wprawy, jak na przykład wosk do stosowania na mokrą karoserię, ale efekt jest zdecydowanie wart zachodu.

Z tego typu zestawu produktów, zawierających dobrej jakości woski i nabłyszczacze ucieszy się każdy kierowca. Dodatkowo niektóre z nich zawierają drobiazg, który wieńczy nasze starania o zadbane auto – saszetkę zapachową. To drobny szczegół, ale każdy kto otacza troską swój pojazd wie, że bardzo istotny.

Zadbany kokpit, czyli wizytówka kierowcy

Kokpit samochodu, to element, na który od razu zwracamy uwagę, gdy tylko wchodzimy do pojazdu. Możemy uznać go za wizytówkę kierowcy i swego rodzaju centrum dowodzenia. Warto więc o niego zadbać.

Deski rozdzielcze są wykonywane z różnego typu materiałów. Mogą być one połyskujące, lub matowe, a także z wyraźną fakturą. To naprawdę element samochodu, który może zaskoczyć nas swoim dekoracyjnym wyglądem. Aby odpowiednio go pielęgnować należy przestrzegać kilku prostych kroków.

Najpierw kokpit należy umyć i odtłuścić. Większość producentów samochodu zaleca użyć do tego preparatu do czyszczenia plastiku. Następnie na wysuszoną powierzchnię aplikujemy specjalny preparat do polerowania kokpitu i dokładnie rozprowadzamy miękką ściereczką.

Chociaż niektórzy mogą uznać specjalnie dedykowane do tego preparaty za zbędną fanaberię, nie należy ich pomijać kompletując własny zestaw do mycia auta. Kokpit narażony jest na osiadanie kurzu, silne zabrudzenia i działanie temperatury. Biorąc pod uwagę, że umieszczone są na nim bardzo istotne elementy służące prawidłowemu funkcjonowaniu auta, należy go odpowiednio pielęgnować.

Dobrze dobrany zestaw do mycia samochodu, w którym znajdują się kosmetyki do pielęgnacji deski rozdzielczej, będzie dobrym wyborem, z którego na pewno będziemy zadowoleni.

ADBL Zestaw Kosmetyków Samochodowych DETAILING

zestaw do mycia samochodu

ZESTAW NIEMIECKIEJ CHEMII PIELĘGNACJI AUTA NIGRIN

zestaw do czyszczenia samochodu opinie

Podręczne preparaty do czyszczenia samochodu, zawsze pod ręką

Aby dłużej cieszyć się efektem gruntownego sprzątania samochodu, warto od czasu do czasu odświeżyć go za pomocą preparatów, które zawsze możemy mieć pod ręką w bagażniku, lub schowku. Pamiętajmy też, aby mieć pod ręką chociaż tanią rękawicę do mycia auta czy szczotkę do mycia samochodu.

Dobrej jakości płyn do szyb, czy uniwersalny preparat nabłyszczający pozwolą nam w szybki sposób zadbać o wnętrze naszego pojazdu, pomiędzy kolejnymi myciami.  Dzięki formule sprayu są one łatwe i przyjemne w użytkowaniu. Można ich również używać, jako produktów służących do sprzątania bieżących zabrudzeń np. tapicerki.

SPA dla naszego auta

Dla prawdziwych fanów motoryzacji i detailingu nie lada gratką mogą być profesjonalny zestaw kosmetyków do czyszczenia samochodu, który zawiera mniej oczywiste produkty jak dobra polerka samochodowa.

Odżywka do opon, czy pianka do mycia karoserii o zapachu jagód, to produkty, dzięki którym zapewnimy naszemu pojazdowi prawdziwą sesję pielęgnacyjną. Tego typu preparaty, to już większy wydatek, ale z pewnością ucieszy niejednego pasjonata.

Nierzadko stosowane są w nich technologie, które oprócz wysokiej skuteczności, udoskonalają formułę, tak że użytkowanie ich staje się prawdziwą przyjemnością. Oczywiście pamiętajmy, że SPA dla naszego auta musi być bezpieczne, a więc kluczowym parametrem zakupowym będzie zadbanie o pełną ochronę lakieru, felg, szyb, a także innych elementów nadwozia.

Najlepszy zestaw do mycia samochodu – podsumowanie rankingu 2024

Jak widać na rynku dostępnych preparatów do pielęgnacji auta panuje ogromny wybór i każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko kierować się podanymi powyżej wskazówkami a dzięki odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu będziemy mogli doprecyzować nasz idealny komplet do pielęgnacji auta.

Zwycięzcą naszego rankingu 2024, jest zestaw do mycia samochodu K2. Wyróżnia go nie tylko dobra jakość produktów, ale też uniwersalność ich zastosowania. Co więcej, niewątpliwą zaletą kompletu jest również przystępność cenowa, jak i również ugruntowana renoma wśród kierowców.

Zobacz także jaki pochłaniacz wilgoci do samochodu kupić.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zestaw do mycia samochodu wybrać
Average rating:  
 0 reviews