Wielu z nas posiada samochody i najprawdopodobniej prędzej czy później spotkamy się z problemem korozji nadwozia czy podwozia. Naprawy blacharsko – lakiernicze (aby dobrze zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami powinieneś regularnie używać dobrego wosku do samochodu)  mogą być kosztowne a ubytek w podwoziu w bardzo dużym stopniu zagraża bezpieczeństwu pasażerów, bo ma wpływ na wytrzymałość konstrukcji – której potrzebujemy w razie kolizji.

Nie bądźmy obojętni i nie pokładajmy naszego zaufania w zabezpieczenie antykorozyjne producenta samochodu – fakt może być ono skuteczne, ale na jak długo? Istnieje sposób, aby powstrzymać utlenianie się metalu skutecznie, a przede wszystkim niskim kosztem. Na rynku w 2024 roku dostępnych jest wiele różnych środków do konserwacji.

Każdy preparat ma swoje zalety i wady. I tu pojawia się pytanie: Jaki środek do konserwacji podwozia wybrać? W tym artykule wzięliśmy pod uwagę wiele czynników mających wpływ na skuteczność i atrakcyjność ofert, między innymi: wydajność produktu, wytrzymałość powłoki czy też cena. Oczywiście na końcowe miejsce wpływ miały także poszczególne opinie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BOLL Zestaw do konserwacji podwozia


Zestaw BOLL

9.9

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Farba do KONSERWACJI PODWOZIA antykorozyjna

Farba antykorozyjna RD-Elastometal

9.8

Średnia

Allegro Logo
HML SAFE FLEX

HML SAFE FLEX

9.7

Średnia

Allegro Logo
NOVOL COBRA TRUCK BEDLINER BLACK

NOVOL COBRA TRUCK

9.6

Drogi

Allegro Logo
SikaGard 6440 Zestaw do konserwacji

Zestaw SikaGard 6440

9.5

Średnia

Allegro Logo

BOLL Zestaw do konserwacji podwozia

ranking fotelików samochodowych 15-36

Na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu musiał znaleźć się najlepszy środek do konserwacji podwozia BOLL. Firma ta powstała w 1993 w Zielonej Górze i od tamtego czasu wyrobiła o sobie rzetelną opinię. Ich produkty są zawsze najwyższej jakości a świadczy o tym fakt, iż bardzo często wykorzystywane są przez serwisy ASO.
W skład zestawu wchodzi aż cztery puszki środka do konserwacji. Taka ilość w zupełności wystarczy, aby pokryć całe podwozie. Producent do zestawu dodaje również wysokiej jakości pistolet do nanoszenia preparatu, z regulacją przepływu oraz rurkę, którą (po przykręceniu do pistoletu) można wykorzystać w celu pokrycia trudno dostępnych miejsc, np. wnętrz podłużnic poprzez wsunięcie jej przez otwory inspekcyjne do środka.
Jedyną wadą tego zestawu jest konieczność posiadania kompresora w celu rozpylania środka, a to dlatego, że puszki preparatu nie są wypełnione gazem pod ciśnieniem. Biorąc to pod uwagę, jeśli masz w garażu zwykły kompresor, którym pompujesz powietrze w koła to polecamy ten produkt. Efekt końcowy będzie wyglądał naprawdę profesjonalnie a zakonserwowane w ten sposób podwozie będzie odporne na każde warunki drogowe. Naniesiona powłoka będzie elastyczna i wytrzymała i bez problemu zabezpieczy przed wodą, solą czy uderzeniami kamieni.

R

Zalety

• Bardzo dobra jakość w stosunku do ceny;
• Jednolita grubość nakładanej powłoki;
• Możliwość naniesienia preparatu w trudno dostępne miejsca;
• Wiele pozytywnych opinii;
• Sprawdzona i polecana firma.
Q

Wady

• Konieczność posiadania kompresora, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy;
• Nałożenie wymaga więcej doświadczenia.

Farba do KONSERWACJI PODWOZIA antykorozyjna RD-Elastometal

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejna pozycja naszego zestawienia 2024 zajmuje farba do konserwacji podwozia RD-Elastometal. Preparat kupić można w 1 kilogramowej puszce, a jego aplikacja jest bardzo prosta. Wystarczy pędzelek ostatecznie rękawica do mycia auta i wcześniej przygotowana, czyli umyta i odtłuszczona, powierzchnia. W zestawie nie znajdziemy jednak pędzelka czy innych środków czyszczących.
Farbę można stosować na zardzewiałe elementy. Po wyschnięciu otrzymamy matową, elastyczną i wodoszczelną powłokę, która zapobiegnie dalszemu rozwojowi korozji. Farba antykorozyjna RD-Elastometal (ze względu na sposób aplikacji) po nałożeniu formuje grubą powłokę. Jedna puszka wystarczy na 3 grube warstwy. W ten sposób będzie bardzo elastyczna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, wodę czy sól.
Jej wytrzymałość i skuteczność potwierdzają konsumenci. Niektórzy wykorzystują RD-Elastometal do zabezpieczania konstrukcji stalowych wystawionych na ciężkie warunki przemysłowe i morskie. Producent twierdzi, że przyczepność tego preparatu jest bardzo wysoka pod warunkiem odpowiedniego przygotowania powierzchni.
Warto więc spędzić więcej czasu na oczyszczenie zardzewiałego podłoża z olejów i smarów. Ze względu na właściwości tiksotropiczne preparatu, po energicznym wymieszaniu stanie się on mniej lepki, dzięki czemu lepiej się rozprowadzi. Po czasie natomiast (po nałożeniu) ciecz stanie się bardziej lepka, co zapobiegnie powstawaniu mało estetycznych zacieków.

R

Zalety

• Bardzo dobra przyczepność i wydajność;
• Atrakcyjna cena;
• Wysoka wytrzymałość i elastyczność;
• Nie wymaga piaskowania powierzchni przed malowaniem;
• Można aplikować bezpośrednio na rdzę;
• Można nakładać grubymi warstwami bez zacieków.
Q

Wady

• Wymaga odpowiedniego przygotowania (oczyszczenia powierzchni);
• Długi czas aplikacji (wymagane 3 warstwy i przygotowanie powierzchni).

HML SAFE FLEX do konserwacji podwozia

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

W naszym zestawieniu znajdziemy również HML SAFE FLEX. Jest to młoda polska firma zajmująca się dystrybucją profesjonalnych produktów lakierniczych. W skład zestawu wchodzą trzy dwukilogramowe puszki środka do konserwacji, pistolet i rurka (do trudno dostępnych miejsc).
Safe FLEX 200 to preparat przeznaczony dla profesjonalistów. Efekty końcowe, które możemy uzyskać są fantastyczne. Dzięki bardzo dobrej konsystencji preparatu i profesjonalnemu pistoletowi możemy uzyskać efekt baranka, przez co zakonserwowana powierzchnia wyglądać będzie jak fabryczna.
Cena może i jest wyższa niż konkurencji, ale przyczepność i wydajność preparatu jest na wysokim poziomie. Sama powłoka bez wątpienia przez długi czas uchroni przed uderzeniami kamieni, wyciszy wnętrze pojazdu i zabezpieczy przed korozją. W przypadku konserwacji progów, powłokę można pokryć wszystkimi typami lakierów np. lakierem akrylowym (w celu ukrycia konserwacji).
Podobnie jak w przypadku preparatu firmy Boll, w celu aplikacji powłoki konieczne jest użycie kompresora. To właśnie dzięki temu możliwe jest uzyskanie jednolitej i wytrzymałej warstwy o wyglądzie baranka.
Niestety taki efekt może być trudny do osiągnięcia dla mało doświadczonych. Wadą, o której należy wspomnieć jest waga puszek z środkiem do konserwacji. W przypadku Bolla mamy ich 4, ale są lżejsze. HML w zestawie do czyszczenia samochodu producent oferuje podobną ilość, ale puszki są większe więc musimy podnosić większy ciężar co utrudnia równomierne i dokładne rozprowadzanie powłoki antykorozyjnej.

R

Zalety

• Można uzyskać fakturę tak zwanego baranka;
• Bardzo dobra jakość, wytrzymałość i przyczepność;
• Posiada właściwości wygłuszające i antykorozyjne.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Wymaga kompresora.

NOVOL COBRA TRUCK BEDLINER BLACK do konserwacji podwozia

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to środek przeznaczony dla wymagających. Może być stosowany w celu ochrony karoserii i podwozia samochodów terenowych, niektórych ich podzespołów, zabudów samochodów dostawczych, kadłubów łodzi, silników, kajaków, maszyn rolniczych a nawet w celu zabezpieczenia podłogi w garażu ze względu na właściwości antypoślizgowe.

Produkt powinien być wykorzystywany głównie przez profesjonalistów lub osoby z doświadczeniem lakierniczym, dlatego że przed aplikacją powłoki należy ją przygotować jak przed lakierowaniem elementu. W zestawie 2024 znajdziemy cztery puszki po 600ml i do każdej z nich utwardzacz. Przed nakładaniem powłoki należy wymieszać preparat z utwardzaczem.

Środek można nanieść przy pomocy pistoletu (brak w zestawie) czy też wałka lub pędzla. W przypadku malowania pistoletem Cobra Truck Bedliner daje możliwość wyboru struktury powierzchni. W zależności od dyszy i stopnia rozcieńczenia można uzyskać grubą, średnią lub drobną strukturę. Istnieje również możliwość dopasowania kolorystycznego konserwacji – dodaje się wtedy odpowiedni barwnik w procesie mieszania.

R

Zalety

• Estetyczny i atrakcyjny efekt końcowy;
• Najwyższy poziom ochrony;
• Możliwość wyboru grubości struktury i zabarwienia;
• Wiele sposobów nakładania.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Zalecany jedynie osobom z dużym doświadczeniem.

SikaGard 6440 Zestaw do konserwacji podwozia

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Zestaw od SikaGard 6440 zdecydowanie należy do czołówki. W skład zestawu SikaGard wchodzą cztery puszki środka do konserwacji (1l każda) oraz pistolet do nanoszenia preparatu, z regulacją przepływu oraz dodatkową rurką do trudno dostępnych miejsc. Skład ten jest więc podobny do tego zajmującego pierwsze miejsce w klasyfikacji.
SikaGard to specjalna natryskowa powłoka, której zadaniem jest ochrona podwozia przed żwirem i wodą. Ma to natomiast chronić nas również przed korozją. Uzyskana powłoka jest odporna na sól, zadrapania i uderzenia. Naniesiona na narażone na uszkodzenia elementy nadwozia, na przykład progi czy nadkola, ochroni je przed utlenianiem.
Produkt można nanosić pistoletem, a w zależności od jego ustawienia można uzyskać różne struktury. Przy zachowaniu ostrożności produkt nie powinien kapać.

R

Zalety

• Dobra wydajność;
• Wysoka jakość nakładanej powłoki;
• Możliwość naniesienia w trudno dostępne miejsca.
Q

Wady

• Spory koszt;
• Konieczność korzystania z kompresora.

Jaki środek do konserwacji podwozia okaże się najskuteczniejszy w 2024 roku?

Istnieje wiele interesujących produktów dostępnych na rynku. Nasz wybór musi być jednak pewny, gdyż nie chcemy martwić się rdzewiejącym podwoziem w samochodzie przez najbliższe lata. Konserwacja ma przecież za zadanie ochronić nasz samochód przez długi czas. Warto zatem wybrać stały, długotrwały, bardzo dobry środek do konserwacji podwozia.

Aby wybrany preparat spełniał te cechy, musi oferować nam przede wszystkim bardzo dobrą wydajność oraz jakość nakładanej powłoki. Dodatkowe cechy poprawiające atrakcyjność produktu to komfort nakładania. Pamiętajmy także o zwróceniu uwagi na opinie o konserwacji podwozia, gdyż wielu profesjonalistów ma swoje sprawdzone środki.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Wydajność środka do konserwacji i jakość

Zestawy oferują zazwyczaj 2-4 puszki o pojemności 600-2000 ml. Kupując produkt do zakonserwowania podwozia w naszym samochodzie musimy pamiętać, że czasami wystarczy wykorzystanie dwóch małych puszek, aby właściwie zakonserwować podłogę małego pojazdu. Wydajność jest niezwykle kluczowa, gdyż to właśnie jej stosunek do ceny będzie miał bardzo duże znaczenie.
Oprócz tego, im wydajniejszy środek, tym większe prawdopodobieństwo, że jakość ochrony będzie o wiele większa niż u konkurencji. Dodatkowo pamiętajmy, że stosowane są różne składy środków do konserwacji. Oznacza to, że przed zakupem będziemy musieli również zwrócić uwagę na to czy zakupiony przez nas preparat trzeba najpierw rozrzedzić czy przygotować w inny sposób.

NOVOL COBRA TRUCK BEDLINER BLACK

dobry środek do konserwacji podwozia

Farba antykorozyjna RD-Elastometal

konserwacja podwozia opinie

Sposób naniesienia środka również jest ważny

Kolejną cechą szczególną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest sposób nakładania preparatu. Bardzo dobry środek do konserwacji podwozia będzie oferował nam nie tylko nakładanie natryskowe przy użyciu sprężarki, ale również standardowy sposób dostępny dla każdego.
Oprócz zatem specjalnych pistoletów do nakładania środka (bardzo rzadko, a w zasadzie nigdy nie są one w zestawach, przez co musimy pamiętać o tym przy zakupie preparatu), warto przemyśleć zakup takiego produktu, który będziemy mogli nałożyć przy pomocy zwykłego pędzla czy wałka do malowania. Nie sprawdzi się w tym wypadku nawet dobra szczotka do mycia samochodu.

A co z trudnymi miejscami?

W wielu przypadkach podwozie nie jest jedną płytą, którą można zabezpieczyć w kilka minut. Na przykład zabezpieczenie niektórych elementów od wewnątrz wymagać będzie specjalistycznego sprzętu. Warto więc pomyśleć o zakupie takiego zestawu, dzięki któremu cały proces będzie prostszy i nie będzie wymagał od nas dodatkowych zakupów.

BOLL Zestaw do konserwacji podwozia

konserwacja podwozia cena

Podsumowanie rankingu konserwacja podwozia – środki antykorozyjne

Ranking środków do konserwacji podwozia oferuje pięć ciekawych produktów dostępnych na rynku w 2024 roku. Jednakże to zwycięzca rankingu, czyli BOLL Zestaw do konserwacji podwozia, gwarantuje najlepszy stosunek wydajności i jakości do ceny, a przy okazji cechuje się bardzo prostym użyciem oraz wieloma sposobami nałożenia.

Jeśli jednak nie jesteście przekonani do rankingu środków do konserwacji podwozia, zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zakupowym, w którym znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące właściwego wyboru. Jeśli dokonaliście wyboru sprawdźcie także jaki jest najlepszy szampon samochodowy.

Artykuł powiązany: dobra gąbka do mycia samochodu

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki środek do konserwacji podwozia wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by maciekkk

Dobrze przygotowany ranking, przedstawione plusy i minusy, podowiedzi dla kupujących. Długość trochę przytłacza, ale  jak człowieka coś interesuje to przeczyta do końca i wybierze swoj ideał 😉

 by wąs77

U mnie sprawdza się safe flex, wydajny, dobrze trzyma cena też rozsądna.

 by CARs0

Podoba mi się to zestawienie podesłałem nawet kumplowi z warsztatu. Chyba wymienimy środek na coś lepszego.

 by amebber__

Boll ma sotsunkowo dobrą cenę do jakości. Dobrze się nakłada. Stosuje u siebie od lat.

 by słowik85

Moim zdaniem RD nie jest najgorsza, ale ciężko się nakłada przez co zmieniłem na bolla.

 by As

Cztery gwiazdki artykuł otrzymał za prezentację różnych środków zabezpieczeń jednak zabrakło rzetelnego porównania jakości środków. Byłoby dobrze pokazać jak samochody wyglądają np 5 lat po odbytej konserwacji. Wskazanie już na początku za faworyta f-mę Boll już nie wróżyło braku bezstronności. Faktycznie ta firma od wielu lat oferuje swe środki jednak czy najlepsze zapewnia właściwości wydaje się wątpliwe? Niestety stosowanie przez większość serwisów tego środka również do mnie nie przemawia głownie dlatego, że klient dość często musi ponawiać konserwacje. A to serwisom szczególnie pasuje.
Wolę dać do konserwacji samochód takim środkiem, który będzie najlepiej go zabezpieczał a niekoniecznie musi być najtańszy czy najłatwiejszy w aplikacji. Sama konserwacja wymaga wiele innych czynności wstępnych takich jak czyszczenie, częściowy demontaż lub co najmniej zasłonięcie elementów, które nie mogą być pokryte "konserwantem". Czynności te są bardzo pracochłonne a więc kosztowne. A pokrycie konserwacją to w zasadzie położenie wisienki na torcie. Warto więc tę wisienkę wybrać naprawdę najlepszą.