Odpowiednia pielęgnacja gleby jest niezwykle istotna nie tylko w przypadku ogródków działkowych oraz pól uprawnych. Zadbany trawnik jest o wiele zdrowszy, a co za tym idzie piękniejszy i nie wymaga od nas tak wielu prac poprawiających jego wygląd. Z tego właśnie powodu wertykulator i aerator w jednym będzie najlepszym możliwym wyborem.

Urządzenia te pełnią bardzo podobną funkcję i mają one za zadanie użyźnić glebę poprzez poprawę ich napowietrzenia. Właściwa cyrkulacja powietrza w połączeniu z wydobyciem martwej gleby na zewnątrz pozwala rozluźnić glebę, napowietrzyć ją i oczywiście poprawić jej kondycję. Jakie jednak urządzenie okaże się najskuteczniejsze?

W dzisiejszym zestawieniu 2024 porównaliśmy pięć bardzo dobrych produktów o fantastycznych parametrach. Jeżeli i ty chcesz wiedzieć jaki wertykulator kupić, to warto zapoznać się z zestawieniem, w którym uwzględniliśmy takie dane jak moc znamionowa urządzenia, głębokość pracy, funkcjonalność urządzenia, a także komfort użytkowania. Dodatkowo istotne okazały się opinie wertykulatorów elektrycznych i spalinowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
WERTYKULATOR AERATOR ELEKTRYCZNY STIGA SV 415 E XL

Wertykulator STIGA

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
WERTYKULATOR AERATOR ELEKTRYCZNY AL KO COMBI 38E

Wertykulator AL-KO COMBI

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
WERTYKULATOR JOHN GARDEN 2300W

Wertykulator JOHN GARDEN

9.7

Tani

Allegro Logo
Zobacz też jaka dobra podkaszarka akumulatorowa przyda się do twojego ogrodu.

WERTYKULATOR AERATOR ELEKTRYCZNY STIGA SV 415 E XL

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Nieco tańszym urządzeniem oferującym nam o wiele wyższą kulturę pracy jest wertykulator i aerator w jednym znanej i cenionej firmy STIGA. Model SV 415 zasilany jest elektrycznie i oferuje przystępną moc.
Recenzowany wertykulator może pochwalić się dużą mocą na poziomie 1500 W, a co za tym idzie wysoką wydajnością pracy. Model ten wyposażony jest w dwa oddzielne wałki, które oferują nam 20 noży bądź 44 sprężyny.
Z ciekawostek warto wymienić dużą możliwość regulacji głębokości roboczej, która wynosi od – 13 mm do + 4,5 mm. Co prawda zakres górny nie jest zaskakująco wysoki, aczkolwiek w pełni wystarczający.
Inną zaletą jest ogromny kosz, którego pojemność wynosi aż 50 L. Jest to zatem produkt, który oferuje jedną z najdłuższych możliwość pracy bez potrzeby opróżnienia kosza z trawy. Produkt gwarantuje nam 3 funkcje, w tym wertykulacje, napowietrzanie oraz zbieranie. Oczywiście warto wspomnieć o tym, że cała konstrukcja jest niezwykle wytrzymała, co potwierdza długi okres ochronny.
Urządzenie waży 14,5 kilograma, co w przypadku maszyn zasilanych elektrycznie jest wynikiem przeciętnym. Aczkolwiek warto wspomnieć o zestawie wyposażenia, który jest niezwykle bogaty. W jego składzie znajdziemy dwa oryginalne wałki – jeden wyposażony w 20 noży, drugi w 44 sprężyny. Oprócz tego, producent oferuje nam pełny komplet oraz wszystkie niezbędne narzędzia do przygotowania urządzenia do pracy.
Urządzenie jest także o wiele tańsze od spalinowych odpowiedników. Pomimo wielu zalet, dosyć sporym minusem urządzenia jest niepewne wykonanie mocowania kosza oraz samego kosza.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Bardzo duży kosz na trawę;
• Bogate wyposażenie oraz akcesoria ekstra;
• Prosty w obsłudze.
Q

Wady

• Słaba jakość kosza oraz jego mocowania.

WERTYKULATOR AERATOR ELEKTRYCZNY AL-KO COMBI 38 E

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jest to produkt niemieckiej firmy, który zaskakuje nas nie tylko ogromną ilością wyposażenia, ale również akceptowalną funkcjonalnością i dużym koszem na trawę. Niemiecki model 38 E Comfort to także tańsza alternatywa dla pozostałych ofert.
W zestawie otrzymujemy wertykulator z możliwością aerowania oraz szereg dodatków w postaci dwóch wałków – z nożami do wertykulacji i sprężynami do aeracji. Należy jednak pamiętać, że wałki wyposażone zostały w mniejszą ilość noży bądź sprężyn, co wpływa także na samą wydajność pracy.
Jeśli chodzi o samo urządzenie, to otrzymujemy tutaj moc znamionową na poziomie 1300 W. Jest to więc akceptowalna moc, która przekłada się na dobre wyniki pracy. Regulacja głębokości roboczej odbywa się przy pomocy intuicyjnego systemu pięciostopniowego, a sam zakres wynosi od -8 mm do + 4 mm.
Zdecydowanym punktem na plus jest tutaj kosz na trawę. Oferuje on pojemność na poziomie 55 litrów, a więc jest to najwięcej w całym zestawieniu. Model charakteryzuje się bardzo pozytywnymi opiniami oraz, co ciekawe, bardzo długą gwarancją.

R

Zalety

• Długa gwarancja;
• Wysoka moc;
• Bardzo duży pojemnik na kosz.
Q

Wady

• Mało wydajne wałki.

WERTYKULATOR JOHN GARDEN 2300W

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest dosyć drogie, aczkolwiek jakościowe rozwiązanie. Jeśli zatem zastanawiamy się jaki kupić aerator wertkulator, który będzie kompaktowy, lekki, a przy okazji prosty w użyciu, to John Garden jest tutaj jednym z najlepszych możliwych produktów.
Do dyspozycji otrzymujemy tutaj 3 funkcje w jednym, a więc wertykulacje, aeracje, oraz oczywiście wrzut do kosza. Warto jednak pamiętać, że w zestawie znajduje się bardzo mały kosz, gdyż jego pojemność wynosi jedynie 35 litrów.
Zaletą tego urządzenia jest ogromna moc, która wynosi aż 2300W. To z kolei w połączeniu z niską wagą daje nam bardzo skuteczne urządzenie. Głębokość robocza może być regulowana w 4 stopniach i, w zależności od wybranego trybu, zakres regulacji zaczyna się od -13 mm, a kończy na + 12 mm.
Niestety, niska szerokość robocza oraz wyżej wspomniana mała pojemność kosza sprawia, że to bardzo drogie rozwiązanie do małych ogródków.

R

Zalety

• Bardzo niska waga;
• Niezwykle wysoka moc;
• Kompaktowy rozmiar;
• Duży zakres głębokości roboczej.
Q

Wady

• Mała szerokość robocza;
• Mały kosz na trawę.

Na jaki wertykulator się zdecydować w 2024 roku? Sprawdź już teraz!

Wiele osób decyduje się szukać odpowiedzi na to jaki kupić aerator wertykulator w Internecie. Poszukują wielu opinii na temat konkretnych urządzeń oraz pytają sąsiadów o zdanie. Oczywiście zadawanie sobie pytania „jaki wertykulator polecacie” wydaje się rozsądne. Aczkolwiek warto wiedzieć co nieco o parametrach technicznych, aby samemu podjąć właściwą decyzję.

Dlatego oprócz opinii wertykulatorów elektrycznych i spalinowych, warto również wziąć pod uwagę moc urządzenia i głębokość roboczą. Warto również pamiętać o komforcie, na który wpływa przede wszystkim waga i funkcjonalność. Z dodatkowych parametrów pojemność kosza okaże się również przydatna. Dodatkowe informacje znajdziecie natomiast na: https://zielonyogrodek.pl/ogrod/trawniki/7373-jak-wybrac-wertykulator-do-trawy.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Rodzaj zasilania i moc

Pierwszą i jedną z ważniejszych decyzji odnośnie właściwego wyboru wertykulatora jest określenie czy potrzebujemy urządzenia ręcznego, elektrycznego czy spalinowego. Urządzenia manualne okażą się przydatne wyłącznie przy bardzo małym ogródku czy pasie zieleni.

Mały i średni trawnik to oczywiście domena urządzeń elektrycznych. Oferują one wystarczającą moc, a przy okazji są to rozwiązania ekologiczne. Jeśli jednak mamy do czynienia z dużych ogrodem czy trawnikiem, to warto przemyśleć zakup urządzenia spalinowego, które charakteryzuje się największą wydajnością oraz najlepiej radzi sobie podczas wymagających prac. Moc, w zależności od sposobu zasilania, powinna wynosić minimum 1300 W dla urządzeń elektrycznych bądź 5 KM dla spalinowych.

WERTYKULATOR JOHN GARDEN 2300W

wertykulator elektryczny opinie

Głębokość robocza to kolejny aspekt warty rozważenia

Kilkustopniowa regulacja głębokości roboczej odpowiada nie tylko za efektywną pracę, ale również poprawia wydajność. Dodatkowo jakość trawnika będzie zdecydowanie lepsza, szczególnie jeśli dopasujemy głębokość roboczą do naszej pracy.

Oczywiście warto szukać urządzeń z jak największym zakresem głębokości roboczej, aczkolwiek każde urządzenie oferujące zakres od -10 mm do + 10 mm będzie warte polecenia. Oczywiście pamiętajmy, że charakterystyka pracy wertykulatora sprawia, że jest to urządzenie pracujące głębiej.

Jaki wertykulator polecacie w 2024 roku? Na pewno musi być komfortowy!

Niska waga będzie zbawienna dla osób o dosyć przeciętnej tężyźnie fizycznej. Z tego powodu mało ważące rozwiązania okażą się zbawienne. Ze względu na silnik, spalinowe wertykulatory są cięższe i mogą ważyć do 50 kilogramów.

Elektryczne natomiast są lżejsze, a co za tym idzie będą lepiej odpowiadać kobietom oraz osobom słabszym fizycznie. Tutaj waga zaczyna się od 8 kilogramów i może sięgać do 16 kg.

Podsumowanie rankingu wertykulatorów elektrycznych 2024

O ile opinie wertykulatorów elektrycznych bądź spalinowych są niezwykle istotne, tak wybór powinien przede wszystkim paść po dokładnej analizie rynku oraz dostępnych produktów w interesującym nas zakresie cenowym. Parametry wyżej opisane będą kluczowe podczas dobrego wyboru.

My natomiast zachęcamy do zapoznania się z dzisiejszym zwycięzcą rankingu, czyli STIGA SV 415 E XL. Chociaż jest to bardzo ciężkie urządzenie i sporo kosztuje, to oferuje największą moc, zaskakującą wydajność, a na dodatek znakomitą głębokość roboczą oraz dużej wielkości kosz na trawę. Wszystkie te aspekty sprawiają, że to najlepsze urządzenie, jakie mamy do dyspozycji w tym zakresie cenowym.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wertykulator elektryczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews