W poszukiwaniach odpowiedniej podkaszarki elektrycznej w roku 2024 mogą nam pomóc specjaliści prowadzący własne blogi, fora tematyczne czy po prostu artykuły przygotowane przez pewną grupę ludzi. Nie zmienia to jednak faktu, że każda podkaszarka elektryczna różni się siebie i ma inne cechy, co przekłada się na inne zalety i wady.

Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy przygotować się dla was wszystkich specjalne zestawienie, które zawiera opis i recenzję najlepszych, naszym zdaniem, podkaszarek w danym przedziale cenowym. Znajdziemy tutaj opis najbardziej interesujących produktów, które powinny was zainteresować swoją ceną, efektywnością, komfortem pracy oraz solidnością.

Ponadto, zdecydowaliśmy się przygotować dla was parę porad, które pomogą wam w przemyślanym wyborze narzędzia ogrodowego do cięcia trawy. Odpowiednia moc, dodatkowy zestaw wyposażeniowy oraz wiele innych atrybutów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, a o których niewiele osób wie. Zatem zapraszamy do zapoznania się ze zwycięzcą rankingu oraz alternatywnymi wyborami!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Podkaszarka KOSA elektryczna NAC TE55DW 550W

Podkaszarka NAC TE55DW

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
MAKITA WYKASZARKA PODKASZARKA ELEKTRYCZNA UR3000

Podkaszarka MAKITA UR3000

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Podkaszarka do trawy BOSCH ART 24 400W

Podkaszarka BOSCH ART24

9.7

Średnia

Allegro Logo
HECHT PODKASZARKA WYKASZARKA ELEKTRYCZNA 300W 301

Podkaszarka HECHT 301

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
BLACKDECKER ST5530CM podkaszarka 550W CM100 1

Podkaszarka BLACK&DECKER ST5530CM

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

Bardzo mocna i budżetowa kosa elektryczna, którą z pewnością doceni każdy ogrodnik amator. NAC TE55DW to bardzo solidna i prosta konstrukcyjnie kosa, a jednocześnie niezwykle efektywna w swoim przedziale pracy.

Silnik zamontowany w tej podkaszarce ma moc 550 wat, natomiast żyłka tu zamontowana może się pochwalić szerokością 30 centymetrów, co w przypadku tej klasy urządzenia jest ponad przeciętną wartością. Oprócz tego, warto odnotować również fakt, że New American Concept model TE55DW wykorzystuje drążek teleskopowy, pozwalający na bardzo dobrą regulację i dostosowanie sobie parametrów do nas samych.

Innymi bardzo popularnymi opcjami, o których wiele osób powinno pamiętać, są na przykład inne możliwości regulacyjne. Mowa tutaj o regulacji kąta pracy silnika, zwiększając efektywność pracy przy krawędziach, oraz regulacja długości drążka i uchwytu.

NAC znalazł się na szczycie rankingu podkaszarek elektrycznych gdyż oprócz wyżej wymienionych zalet, jest również cichy, a do tego jego cena jest najlepsza spośród wszystkich opisywanych kos elektrycznych. Jedynym problemem, na który niektóre osoby narzekają, może okazać się punkt serwisowy, który jest rzadko rozmieszczony.

R

Zalety

 • Tani,
 • Duże możliwości regulacyjne,
 • Ponad przeciętna moc silnika oraz szerokość cięcia.
Q

Wady

Mało punktów serwisowych.

Jeżeli szukamy alternatywy, to z pewnością powinniśmy sprawdzić produkt MAKITA WYKASZARKA PODKASZARKA ELEKTRYCZNA UR3000

podkaszarka elektryczna bosch

Model UR 3000 dostępny jest w 2024 w niecodziennym kolorze, a sama konstrukcja nie przypomina normalnej kosy. Jest to oczywiście plus, ponieważ japońskim projektantom udało się połączyć wygodę z innowacyjnym wyglądem. Znajdziemy tutaj zatem uchwyt typu pętla, który przy okazji jest regulowany.

Sam model charakteryzuje się silnikiem o mocy 450 Wat, który potrzebuje napięcia 230 V / 240 V aby poprawnie pracować. Narzędziem tnącym jest żyłka, standardowy model z 2 żyłkową głowicą. Model przygotowany został tak, żeby efektywnie kosić w obszarze o średnicy 300 mm.

Warto również wspomnieć o wadze produktu. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich wykonano (mowa tutaj o wytrzymałych stopach aluminium oraz wzmocnionych zaciskach szpuli lub innych zabezpieczeniach), Makita model UR 3000 waży stosunkowo mało, gdyż jego waga to 2.3 kg.

R

Zalety

 • Lekka,
 • Wygodna, komfortowa w użyciu,
 • Wytrzymała konstrukcja.
Q

Wady

 • Brak trzyletniej gwarancji, bardzo często dołączanej przez japońskiego producenta.

A może Podkaszarka elektryczna bosch? Sprawdź już dziś co oferuje Podkaszarka do trawy BOSCH ART 24 400W

podkaszarka elektryczna opinie

Bosch to niemiecka firma, która zajmuje się wytwarzaniem sprzęto motoryzacyjno-ogrodniczego. Są prawdziwymi specjalistami w tych dziedzinach, a model ART 24 tylko to potwierdza. Opisywany model może pochwalić się bardzo zaawansowanymi możliwościami regulacyjnymi, lecz o nich później.

Silnik, jaki Bosch umieścił w swoim urządzeniu, ma moc 400 Wat. Pozwala ona na pielęgnację ogródka w mniej wymagających warunkach. Jeżeli chodzi o średnicę cięcia, to wynosi ona 24 centymetry. W porównaniu do innych modeli wyżej opisanych, jest mniejsza, co oznacza mniejsza efektywność przy cięciu większych obszarów zieleni.

Jednakże, atrybutem tej podkaszarki elektrycznej bosch jest wysoka prędkość cięcia, która wynosi aż 12 tysięcy obrotów na minutę. Oznacza to, że pomimo niższej mocy, podkaszarka nie odstaje od swoich mocniejszych odpowiedników. Jednakże, jest coś, co może zniechęcić niektórych użytkowników od zakupu tego produktu.

Waga podkaszarki Bosch to 2.8 kg. Ciężkość tego narzędzia może sprawić, że nie każdy będzie zainteresowany zakupem. Jednakże, niemieccy producenci pomyśleli o tym i zdecydowali się dodać specjalny zestaw na kółkach, który możemy dołączyć do podkaszarki. Dzięki temu nie musimy trzymać jej w górze, a ustawić na kołach i bezwysiłkowo prowadzić ją po podłożu.

Opcjami dodatkowymi będą z pewnością możliwości regulacyjne podkaszarki od Boscha. Możliwe jest ustawienie trybu przycinania krawędzi lub trybu podkaszania. Za pomocą jednego przyciska będziemy mogli ustawić jeden z trybów, a urządzenie automatycznie dostosuje się do zmiany.

Nie zapominajmy o regulowanym uchwycie oraz rękojeści, czy nawet możliwość wyregulowania pracy, która tak samo jak funkcje podkaszania lub przycinania krawędzi, dostępna jest przy pomocy jednego przycisku!

R

Zalety

 • Duża prędkość cięcia
 • Bardzo duże możliwości regulacyjne,
 • Zestaw kółek.
Q

Wady

 • Ciężka.

Jeżeli zależy nam na budżetowym rozwiązaniu, to polecamy HECHT PODKASZARKA WYKASZARKA ELEKTRYCZNA 300W 301

najlepsza podkaszarka elektryczna

Nie każdy szuka najwyższej jakości sprzętu, który kosztuje kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Są osoby, które pragną znaleźć budżetową podkaszarkę. Taką, naszym skromnym zdaniem, jest podkaszarka wykaszarka HECHT 301. Model ten przygotowany został dla osób o najmniejszych wymaganiach.

Moc silnika w opisywanym produkcie wynosi jedynie 300 Wat. Jest to, w porównaniu do innych podkaszarek, bardzo mała moc. Oznacza to, że produkt ten nie jest dobrym wyborem do koszenia gęstych i mokrych traw. Oprócz tego, warto wspomnieć o średnicy koszenia. Wynosi ona 25 centymetrów. Oznacza to, że jest to idealna podkaszarka do cięcia w małych ogrodach.

Niekwestionowaną zaletą produktu jest jego waga. Jedyne 1.4 kilograma sprawia, że jest to zdecydowanie najlżejsza wykaszarka dostępna w naszym zestawieniu i jedna z najlżejszych w ogóle na rynku. Oprócz tego warto również pamiętać o tym, że jest bardzo przyjemna w przechowywaniu.

Niestety, niska waga była możliwa do osiągnięcia tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie plastikowych elementów. Obudowa wykonana jest z plastiku, który przy uderzeniu najzwyczajniej w świecie może pęknąć. Innymi słowy, należy uważać z użytkowaniem, żeby nie popełnić błędu i nie uszkodzić z własnej winy urządzenia.

Plastikowa obudowa oraz powszechnie stosowane części wewnątrz podkaszarki sprawiły, że jest to również bardzo tani model, który powinien przekonać niejednego klienta.

R

Zalety

 • Bardzo niska cena,
 • Bardzo lekka,
 • Umiarkowanie cicha,
 • Komfortowa w użytkowaniu.
Q

Wady

 • Mała moc,
 • Delikatna konstrukcja.

Jeżeli bardziej nas interesuje mocnym i sprawdzony sprzęt, sprawdź BLACK&DECKER ST5530CM podkaszarka 550W + CM100

dobra podkaszarka elektryczna

Jest to najmocniejszy model, jaki recenzujemy i jaki polecamy. Moc silnika to 550 Wat, co w rezultacie oznacza niezwykle dużą efektywność, którą z pewnością doceni niejeden użytkownik tego typu narzędzi. Oprócz wysokiej mocy, podkaszarkę charakteryzuje również specjalny system zwany E-Drive. Dzięki niemu urządzenie może poradzić sobie bez żadnego problemu z koszeniem gęstej oraz mokrej trawy.

Oprócz tego model ST5530CM od Black&Decker również nam oferuje ponad przeciętną szerokość koszenia, pozwalająca na pokrycie większej powierzchni podczas pracy. Nie zapominajmy oczywiście o tym, że jak na dobrą podkaszarkę elektryczną przystało, model ten oferuje wiele dodatkowych funkcji umilających korzystanie z urządzenia, jak technologię ułatwiającą montaż i demontaż, wielowymiarowe regulacje oraz wiele innych!

Jednakże, jednym z najważniejszych dodatków do zestawu jest obecność tak zwanej podstawy jezdnej. Oznacza to, że w bardzo prosty i bezproblemowy sposób zamienimy tę podkaszarkę żyłkową w tradycyjną kosiarkę jezdną. Będziemy mogli w ten sposób prosto kosić małe trawniki.

Problematyczna może się okazać dostępność produktu oraz gwarancja. W zależności od dystrybutora, jakiego wybierzemy, dostępne są również inne gwarancje. O ile na niektórych stronach i u niektórych sprzedawców znajdziemy dwunastomiesięczne gwarancje, tak w teorii producent gwarantuje 2 lata bezpłatnego serwisu.

R

Zalety

 • Podstawa jezdna,
 • Bardzo efektywna.
 • Funkcjonalna,
 • Niski poziom hałasu.
Q

Wady

 • Bardzo ciężka,
 • Problemy z dostępnością i gwarancją.

Najlepsza podkaszarka elektryczna – jak znaleźć tę jedyną?

Ranking podkaszarek elektrycznych, który przygotowaliśmy dla naszych klientów, został przygotowany z myślą o najbardziej wymagających klientach. Wzięliśmy w nim pod uwagę wiele różnych aspektów, dzięki którym użytkownicy będą mogli cieszyć się sprawdzonym oraz efektywnym narzędziem.

Podkaszarka elektryczna – jaki silnik?

Silnik to najważniejsza część podkaszarek zarówno spalinowych jak i elektrycznych. W przypadku podkaszarki elektrycznej zasilanej kablowo, nie musimy martwić się o akumulatory jak w przypadku najlepszych kosiarek akumulatorowych. Jedyne, o co powinniśmy zadbać, to o prawidłowe zasilanie. Większość narzędzi potrzebuje 230 V / 240 V.

Jeżeli chodzi o moc silnika, to minimalną mocą, jaką powinniśmy być zainteresowani, to 400 Wat. Oczywiście im wyższa moc tym większa szansa, że wybrany przez nas produkt będzie ciął nie tylko niewymagające kępy trawy, ale również gęste i mokre obszary.

podkaszarki elektryczne ranking

Szerokość cięcia tuż obok silnika!

Zaraz po silniku i jego mocy, szerokość cięcia jest najważniejszym atrybutem. To ta kwestia tak naprawdę weryfikuje jak duże pole ogrodowe jesteśmy w stanie wypielić. Oprócz szerokości cięcia warto również zwrócić uwagę na urządzenie tnące – czy będzie to żyłka czy nóż czy inny element.

Komfort użytkowania

Dobra podkaszarka elektryczna to taka, która nie będzie nas męczyła po zaledwie kilku minutach używania. Jest to bardzo ważny element, gdyż kupienie produktu, który będzie nas przemęczał po kilku minutach mija się z celem.

Podkaszarka jest typem narzędzia, które należy używać komfortowo, bez zamartwiania się o złe ustawienie bądź nadwyrężanie plecy lub mięśni. Z tego powodu powinniśmy szukać możliwości regulacji zarówno położenia silnika (nachylenie jest bardzo ważne, gdyż różni się ono w przypadku podkaszania oraz docinania przy krawędzi), jak i innych elementów konstrukcyjnych (regulacja długości drążka lub regulacja uchwytu).

podkaszarka elektryczna bosch

Podkaszarka elektryczna opinie

Przeszukując Internet w celu znalezienia wiarygodnego źródła opisujący daną podkaszarkę, należy uważać na komentarze reklamujące dany produkt. Z tego względu najlepszym wyjściem byłoby szukanie odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie chcemy zadać na forach tematycznych, gdzie profesjonalni ogrodnicy podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczenie.

Innym sposobem na zdobycie opinii o podkaszarkach elektrycznych jest blog. Jeżeli znamy kogoś sprawdzonego, kto obiektywnie ocenia kosy lub inne urządzenia ogrodowe, warto zapoznać się z taką opinią!

Podsumowanie rankingu 2024 roku

Podkaszarki elektryczne powinny się charakteryzować mocą wynoszącą minimum 400 Wat. Oprócz tego, warto również pomyśleć o gwarancji (minimum 2 lata z opcją door-to-door), właściwej szerokości koszenia, funkcjonalności oraz o tym czy dany produkt rzeczywiście przypadnie nam do gustu!

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka podkaszarka elektryczna najlepsza
Average rating:  
 7 reviews
 by Darek

NAC najgorszy badziew jaki kiedykolwiek miałem. Nie dosyć że ciężka i ręce opadają przy koszeniu to w dodatku żyłka rwie się na potęgę. brak części zamiennych po uszkodzeniu głowicy nie ma opcji kupna.
Nie polecam

 by natana

Wybór podkaszarki chyba nie jest taki łatwy, u nas podkaszarka w zeszłym roku sie spalił, jak na razie jeszcze nie kupiliśmy. Mąż sam nie wie na jaką firme zdecydować. Pytał znajomych, i kazdy doradza coś innego, może tutaj znajdzie więcej wskazówek i porad, wtedy będzie łatwiej mu zdecydować.

 by Kania

Sezon koszenia rozpoczyna się na wiosnę, dlatego warto przygotowac kosiarkę czy tez podkaszarkę. A jak wiadomo do przycinania trudno dostępnych miejsc idealnie nadają się podkaszarki. Nie wszędzie wykosimy kosiarką. My mamy podkaszarkę i mąż zawsze jej używa, gdy kosiarka spalinową koło drzewek nie skosi.

 by Teodo

Inaczej sprawa wygląda gdy mamy niewielką działkę, z wieloma zakamarkami i nieregularnym kształtem zarówno samego ogrodu, jak i jego elementów. W takim przypadku korzystanie z kosiarki na kołach może być utrudnione. Taka kosiarka nie wejdzie w każdy zakamarek i wtedy nie obejdziemy się bez podkaszarki żyłkowej.

 by Rafo

Teoretycznie koszenie trawy jest rzeczą prostą i niewymagającą dużo wiedzy czy doświadczenia. Warto się jednak do tej czynności odpowiednio przygotować - przede wszystkim wybierając odpowiednią kosiarkę i podkaszarkę bo na pewno będzie użyteczna do miejsc gdzie kosiarką nie sięga.

 by Sebko

Do koszenia trawy przy murach, kamieniach, ścianach lub w innych miejscach gdzie nie można wjechać kosiarką najlepsze są podkaszarki. Niektórzy używają ich również do koszenia niewielkich trawników, ale ja osobiście nie polecam ich do tego celu ponieważ nierówno tną trawę i łatwo jest wyciąć kępki trawy aż do podłoża.

 by Bajlanda

Wielkość i typ kosiarki dostosowujemy do wielkości trawnika. Do niewielkich trawników wystarczy małą kosiarka elektryczna. Jeśli na naszej działce jest tylko pasek trawnika to możemy pokusić się jedynie o zakup podkaszarki. Ich wadą jest brak kosza na skoszoną trawę.