Podczas przygotowania każdego posiłku szefowie kuchni mogą skorzystać z wielu różnych gadżetów i akcesoriów. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się maszynki do makaronu, które pomogą nam przygotować nasz własny makaron w jakim tylko chcemy wzorze i w jakiejkolwiek tylko chcemy formie.

Oczywiście tak jak w przypadku innych produktów wyposażenia kuchennego, tak i w przypadku maszynek do makaronu należy zwrócić uwagę na szereg różnych opcji oraz właściwości, dzięki czemu zakupione przez nas urządzenie posłuży wiele lat i spełni nasze oczekiwania w każdym możliwym aspekcie.

Poniższe zestawienie pokaże wam jaka jest, według nas oczywiście, najlepsza maszynka do makaronu na rynku w poszczególnym przedziale cenowym. Oprócz tego, zaprezentujemy wam również porady, które pomogą wam w świadomym wyborze najlepszego urządzenia na rynku. Zacznijmy jednak od zwycięzcy naszego zestawienia!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Marcato Atlas 150

Marcato Atlas 150

9.8

Drogi

Allegro Logo
Peterhof

Peterhof do makaronu

9.7

Tani

Allegro Logo
KINGHOFF 3114B

KINGHOFF 3114B

9.7

Średni

Allegro Logo
CAMRY CR4806

CAMRY CR4806

9.6

Drogi

Allegro Logo
 

Przeszukując wszelkie maszynki do makaronu z pewnością trzeba zwrócić uwagę na jej szerokość roboczą. Oznacza ona ile jednocześnie kawałków makaronu jesteśmy w stanie na raz zrobić. W przypadku urządzenia Marcato Atlas 150, szerokość wynosi 150mm.

Oprócz tego, maszynka oferuje również możliwość wyboru rodzaju makaronu. Spośród wielu różnych kształtów oraz stylów, możemy wybrać makarony typu nitka, wstążka, czy makarony w stylu spaghetti, lasagne. Funkcjonalność urządzenia dodatkowo pozwala nam również na wybranie grubości ciasta. Zakres 10 grubości od 0,6 mm do 4,8 mm jest z pewnością imponujący.

Jeżeli chodzi o inne dane maszynki, to waży ona nieco ponad 3 kilogramy. Producent ma w zwyczaju doposażać każdy swój sprzęt w podstawowe dodatki. Takimi dodatkami w przypadku Marcato Atlas 150 jest korbka, uchwyt do montowania urządzenia do blatu, oraz przystawka. Ponadto, w zestawie znajduje się również instrukcja w języku polskim!

Gwarancję otrzymujemy na dwa lata. Jest to standardowa długość. Jeżeli chodzi o cenę, nie jest ona najniższa na rynku. Z pewnością znajdziemy inne, tańsze produkty. Nie jest ona jednak wygórowana i płacimy tutaj nie tylko za wysokiej jakości sprzęt, ale również za dodatkowe wyposażenie.

R

Zalety

 • Duży zakres grubości ciasta,
 • Bardzo solidne wykonanie,
 • Posiada wszelkie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa,
 • Wykonana z materiałów odpornych na zniszczenia.
Q

Wady

 • Dosyć wysoka cena.

Jeżeli nie odpowiada nam powyższy produkt, to zawsze możemy wybrać Maszynkę do Ciasta 3w1 Makaronu RAVIOLI pierogów

dobra maszynka do makaronu

Zwycięzca rankingu został przygotowany z myślą o przygotowywaniu tylko i wyłącznie makaronów własnej roboty. W przypadku maszynki marki Peterhof, otrzymamy trzy urządzenia w jednym. Dzięki zestawowi bogatemu w dodatkowe akcesoria, możliwe jest zarówno wyrobienie makaronu, ale również pierogów i Ravioli.

Waga produktu jest nieco wyższa niż w przypadku włoskiego zwycięzcy rankingu i wynosi ona 3,5 kilograma. Jeśli chodzi o wymiary, to producent dostarczył nam maszynkę o wymiarach 20 x 20 x 15 cm, co z pewnością docenią osoby, które szukają mniejszych produktów.

Pomimo swojej małej wielkości, produkt oferuje nam dosyć dużą szerokość krojenia. Oprócz tego, dodatkową zaletą może być funkcjonalność urządzenia. Maszynka Peterhof to 3 urządzenia w jednym, a to oznacza, że producenci przystosowali produkt do robienia makaronu różnego rodzaju, do mielenia takich produktów jak tytoń, ciasto, zioła, czy kawa, oraz do przygotowania ciasto pod pierogi.

Jednakże, zaletą urządzenia jest jego wytrzymałość. Jest to urządzenie wykonane z polerowanej stali nierdzewnej, co z pewnością przekłada się na jej żywotność. Inną zaletą może być cena, która jest jedną z najniższych w danym przedziale jakościowym.

Niestety, w wielu przypadkach produkty tej firmy mają bardzo krótką gwarancję, niekiedy nawet tylko jeden miesiąc gwarancji!

R

Zalety

 • Tania,
 • Wytrzymała,
 • Wielofunkcyjna.
Q

Wady

 • Bardzo krótka gwarancja.

Alternatywnym wyborem może okazać się MASZYNKA 4W1 DO MAKARONU i PIEROGÓW KINGHOFF 3114B

najlepsza maszynka do makaronu

Nieco droższa od poprzednika, lecz wciąż jedna z tańszych maszynek dostępnych na rynku i to z takim wyposażeniem i takimi funkcjami.

Jeżeli mowa o wyposażeniu i funkcjach, to z pewnością warto zwrócić uwagę na możliwość wałkowania ciasta, robienia pierogów, robienia makaronu, oraz przygotowania wyrobów tytoniowych oraz innych ziół.

Jeżeli chodzi o szerokość wałkowanego ciasta, to tak jak w przypadku zwycięzcy rankingu, oferowana szerokość to 15 centymetrów. Ciasto, które będziemy wałkować przy użyciu urządzenia może zostać dostosowane również pod względem grubości, dzięki czemu uda nam się stworzyć ciasto o grubości 1.5 milimetra.

Wyposażenie dodatkowe urządzenia to między innymi wykrojniki, które dostarczą nam dwa różne rodzaje makaronów – nitki i tasiemkę. Ich grubość będzie wynosić kolejno 2 i 6 mm. Innymi dodatkami, jakie znajdują się na wyposażeniu urządzenia, są foremki do pierogów w dwóch wielkościach.

Produkt, tak jak poprzednik, jest bardzo tani. Ponadto, oferowana gwarancja jest na 2 lata, czyli jest standardowej długości. Minusem jedynie może być brak większej regulacji i możliwości wyprodukowania różnych rodzajów makaronów.

R

Zalety

 • Niska cena,
 • Urządzenie 4 w 1,
 • Solidna konstrukcja.
Q

Wady

 • O ile funkcjonalna, tak posiada ograniczone możliwości regulacyjne.

Jeżeli propozycje powyżej nie odpowiadają waszemu gustowi, zawsze można skorzystać z MASZYNKI DO MAKARONU 150W CAMRY CR4806 CZARNA

jaka maszynka do makaronu

Camry CR4806 to najdroższa sugerowana maszynka w tym zestawieniu. Jest to jednak, w porównaniu do poprzedniczek, całkowicie zautomatyzowana maszyna, która nie potrzebuje naszej pomocy. Innymi słowy, nie męczymy się wyrabiając ciasto ręcznie. Zostawiamy wszystko maszynie, która po wymieszaniu składników, wydzieli je na wybrane wcześniej formy i wielkości makaronu.

Najlepsza maszynka do makaronu jest funkcjonalna i oferuje efektywność. Nie inaczej jest w przypadku maszynki CAMRY CR4806, która pozwala nam wybrać jedną z siedmiu możliwości wyrobu makaronu. Dzięki temu będziemy mogli przygotować zarówno rurki, jak i Spaghetti, Linguine, Lasagne, małe i duże wstążki.

Produkt został przygotowany z solidnych i wytrzymałych materiałów, a producent będąc pewnym swojego produktu oferuje nam dwuletnią gwarancję. O ile maszynka nie jest wielofunkcyjna, tak bogata możliwość wyboru makaronu oraz zautomatyzowany proces, niewymagający od nas ręcznego zajmowania się wyrabianiem są zdecydowanie ogromnymi plusami.

R

Zalety

 • Zautomatyzowana,
 • Łatwa w utrzymaniu czystości,
 • Możliwość wyrobu różnych makaronów.
Q

Wady

 • Droga.

Dobra maszynka do makaronu, jak taką znaleźć?

Maszynki do makaronu, jak z resztą każde inne urządzenie gospodarstwa domowego, charakteryzuje się pewnymi właściwościami, które wpłynąć mogą na zarówno komfort pracy, jak i na efektywność danego urządzenia. Z tego powodu należy wiedzieć jaka maszynka do makaronu będzie najlepsza przez wybranie urządzenia, które będzie zarówno funkcjonalne, łatwe w obsłudze, oraz solidnie wykonane.

maszynki do makaronu ranking

Maszynka do makaronu ręczna czy automatyczna będzie najlepsza w 2022?

Pierwszym wyborem będzie z pewnością wybór pomiędzy maszynką ręczną oraz automatyczną. Na samym początku należy pamiętać o tym, że zautomatyzowana maszynka do makaronu jest o wiele droższa niż ręczna. Oczywiście wiąże się z tym duża ilość zalet, jak na przykład wyrobienie ciasta i przygotowanie makaronu bez naszego udziału.

Szerokość robocza

Jeśli jednak wybraliśmy maszynkę ręczną, warto pomyśleć o takiej, która będzie miała jak największą szerokość roboczą. Dzięki temu będziemy mogli przygotować większą ilość makaronu naraz. Kolejną rzeczą wartą do zapamiętania jest oczywiście fakt, że im większa szerokość, tym większe urządzenie samo w sobie. Jeśli zależy nam na małej, poręcznej maszynce, powinniśmy pamiętać też o wymiarach.

Wyposażenie dodatkowe

Jedną z najważniejszych rzeczy w przypadku maszynek do makaronu jest ich dodatkowe wyposażenie. To akcesoria dodane przez producenta świadczą o tym czy warto zakupić dane urządzenie. Jeżeli w oferowanym produkcie otrzymamy dużą ilość dodatków w postaci foremek uchwytów, przystawek i innych dodatków, to będzie to oznaka, że dany produkt oferuje wiele różnych możliwości.

Wielofunkcyjność

Punkt połączony z wyposażeniem dodatkowym, bo w przypadku wielu maszynek do makaronu to właśnie dodatkowe wyposażenie odpowiedzialne jest za inne funkcje urządzenia. W przypadku tego rodzaju maszynek, warto szukać możliwości mielenia, mieszania, czy nawet tworzenia pierogów lub innego rodzaju żywności. Oprócz tego, dodatkowe funkcje to możliwość przygotowania makaronu w różnej formie – zaczynając od zwykłych nitek, poprzez wstążki, a skończywszy na długim makaronie Spaghetti lub Lasagne.

Jeżeli chodzi o wielofunkcyjność w przypadku maszynek automatycznych, to i tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na to ile makaronów możemy przygotować. Funkcjami dodatkowymi będą z pewnością systemy ułatwiające czyszczenie.

maszynka do makaronu opinie

Długość gwarancji

Gwarancja to nic innego jak potwierdzenie wiarygodności i solidności produktu. W wielu przypadkach gwarancja jest tylko na rok, a nawet na krócej. Jeżeli zależy nam na wytrzymałych i długotrwałym rozwiązaniu, to powinniśmy skupić się wyłącznie na maszynkach, które mogą pochwalić się dwuletnią gwarancją.

Takie produkty często są wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej, która jest nie tylko wytrzymała, ale również bezpieczna dla zdrowia. Certyfikowane urządzenie to z pewnością będzie dobra maszynka do makaronu.

Podsumowanie najlepszych maszynek do tworzenia makaronu w 2022 roku

Opinie o maszynkach do makaronu w 2022 różnią się i tak naprawdę każdy użytkownik ocenia swoje urządzenie inaczej. Z tego względu nie zawsze warto szukać odpowiedzi na pytane jaka maszynka do makaronu będzie najlepsza w Internecie. Należy przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami oraz znaleźć takie urządzenie, które okaże się najefektywniejsze do zadań, jakie my sobie postawiliśmy. Jeśli jednak nie zamierzacie poświęcać na poszukiwania odpowiedniego produktu dużo czasu, zachęcamy do zapoznania się ze zwycięzcą rankingu maszynek do makaronu, czyli Marcato Atlas 150!

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka maszynka do makaronu dobra
Average rating:  
 10 reviews
 by Vitax - maszyny do produkcji makaronu

W sieciowych restauracjach maszynka do makaronu może okazać się niewystarczająca. Największe restauracje produkują własne produkty. Wówczas najlepszym rozwiązaniem może być inwestycja w maszynę do wytwarzania makaronu. Takie urządzenia pomogą zoptymalizować czas potrzebny na zaopatrzenie, dystrybucję i przygotowanie dania. Polecamy technologię Capitanio lub Tecalit.

 by Asia7

Ja mam elektryczną z Ariety i sobie bardzo chwalę. Solidnie wykonana, ma dużo dodatkowych akcesoriów. Łatwo się ją obsługuje, a jeszcze łatwiej myje. Polecam, często jest na promocji.

 by Adam

Nie mówiąc już o maszynach profesjonalnych do makaronu marki SIRMAN. Dystrybucja tez jest w Polsce, np. sam używam w domu tego modelu

 by Olka

jeszcze firma Ariete (włoska) sprzedaje w Polsce maszynki do robienia makaronu - oczywiście elektryczne

 by elwira

Kiedyś rodzice mieli taką ruską maszynkę do robienia makaronu...w sumie fajne cacko.. Moja teściowa robi ciągle makaron, ma tą pierwszą, co widać Marcato. i tylko wałkuje sama, nie powiem jest niezły, mi generalnie chodzi o ta funkcje wałkowania, bo ja tego nie lubie i nie umiem robic, a to potrzebne jest ciagla, bo to faworki, pierogi, tortille itd Dlatego szukam jakiegos rozwiazania.

 by magnolia

Mi mama jak się wyprowadzałam z domu dała taką starą maszynkę całą metalową do makaronu. I szczerze powiedziawszy nie czuję potrzeby jej zmienić. Do lasani jak robię to wycinam na kształt naczynia do zapiekania, do łazanek i innych to mam wymienne wkładki. Z tego co wiem to w tych nowszych psują się plastikowe zębatki w środku i ciężko je znaleźć potem na wymianę. Najlepsze by były metalowe, jakie ja mam, ale nie wiem czy takie gdzieś jeszcze znajdzie

 by emila

Gdzieś ostatnio trafiłam na maszynkę Camry . Powiedzcie, jak to jest z utrzymaniem jej? Łatwo się ją myje? Swojego czasu wpakowałam się w bardzo polecaną wyciskarkę do owoców, której mycie zajmuje więcej czasu, niż przygotowanie soku.. Myślałam o kupnie maszynki i zależy mi na tym, żeby stosunkowo łatwo się ją czyściło.

 by olusia

A ja mam dwie maszynki: starą po babci jeszcze, i Marcato I z obu korzystam, chociaż z tej drugiej częściej ze względu na różnorodność funkcji. Przede wszystkim wiem, co w makaronie "siedzi", od samych składników aż do ugotowania. To duży plus posiadania maszynki 🙂

 by mikita

Kupialam sobie taka maszynke 2 lata temu. Od tej pory uzywam jej czesto, wyciagam ja raz na tydzien. To byl najlepszy zakup. Zaden makaron nie zastapi tego domowego. Pomaga tez przy robieniu pierogow, nie musze walkowac ciasta a to przeciez najtrudniejsze, trzeba miec duzo sily w lapkach aby poradzić sobie z walkiem.

 by garasa

Przy wyborze maszynki warto zwrócić uwagę na funkcje, jakie posiada - czy jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom makaronowym 😉 plus warto przyjrzeć się temu, czy jest prosta w utrzymaniu. Miałam już kilka, obecnie pichcę przy pomocy Camry i jestem bardzo zadowolona.