Niezastąpiony pomocnik w kuchni czyli robot kuchenny

Robot kuchenny to niezwykle interesujące urządzenie nad zakupem którego zastanawiamy się dopiero w momencie, gdy w naszej kuchni zaczyna brakować miejsca, bo regularnie zakupowaliśmy różne niezależne produkty mające nam pomóc w gotowaniu, czy też przygotowaniu potraw. Po co więc cały ten wysiłek skoro od razu można zakupić robota kuchennego, który wyręczy nas praktycznie we wszystkim? Wyobraź sobie, że przygotowanie obiadu, czy też ciasta dla gości jest tak proste, że aż stanie się przyjemnością. Fajnie prawda? Oczywiście na rynku zetkniemy się z wieloma tego typu produktami stąd też istotne jest to, aby wybrać ten jedyny faktycznie dobry, który nas nie rozczaruje.

Robot kuchenny, czy naprawdę warto?

Robot kuchenny do taki sprzęt do kuchni, który można określić mianem idealnego. Zastąpi on kilka urządzeń i przy tym zajmie o wiele mniej miejsca. Co więcej sumarycznie jego cena jest niższa niż zakupu adekwatnych urządzeń oferujących te same funkcje. W praktyce możemy więc spotkać się z robotem wielofunkcyjnym, który będzie pełniły rolę miksera, blendera, młynka, wyciskarki, czy też malaksera. Co więcej będzie on mógł również posiadać między innymi maszynkę do mielenia mięsa, tarcze do frytek, przystawkę do ugniatania ciasta, czy też ubijania piany, jak i młynek do zbóż. Reasumując wszystko to czego potrzebuje  kucharz z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście decydując się na to rodzaj produktu trzeba zwrócić uwagę między innymi na zabezpieczenia, materiały z jakiego jest on wykonany, moc, która powinna osiągać przynajmniej 1000 W, a także ilość obrotów, jak i dodatkowe funkcje. To wszystko…. i nic więcej nie już potrzeba, by móc z łatwością gotować.

Słów kilka o produkcie

Marki Kenwood chyba nikomu nie trzeba przedstawiać i też  można rzec, że jest ona dominatorem na rynku urządzeń kuchennych, jak i przyborów kuchennych, które faktycznie cechują się wysoką jakością i funkcjonalnością. Nie inaczej jest w przypadku rozwiązania jakim jest KENWOOD KVL4220 SREBRNY. Dostajemy tutaj coś niepowtarzalnego co jest ogólnie polecane przez każdego kto choć trochę zainteresował się aspektem robotów kuchennych. Dlaczego tak jest i czy faktycznie warto kupować te rozwiązania -dowiemy się już za chwilę.

KENWOOD KVL4220 SREBRNY  czyli, czy warto kupić?

Rozwiązanie to jest prawdziwą pomocą wśród profesjonalnych kucharzy, jak i w codziennym gotowaniu. Dostajemy tutaj nie tylko wysoką jakość wykonania, ale także niezwykle zaawansowane funkcje i bogate wyposażenie. W efekcie już po pierwszym użyciu znacznie poszerzą się Twoje Horyzonty kucharskie dostarczając ci szeregu nowych niepowtarzalnych smaków.

Zacznijmy od kluczowego parametru czyli od mocy. W tym przypadku silnik ma moc  na poziomie 1200 W co stanowi ponadprzeciętny wynik z jakim spotykamy się niezbyt często. Do tego dochodzi także płynna regulacja prędkości, a także funkcja pracy pulsacyjnej co w efekcie daje nam bardzo duże manipulacje w postaci różnego rodzaju sposobów pracy naszego robota, a my przez to przygotujemy z łatwością wachlarz szeregu napojów, dań, deserów i przekąsek.

Oprócz tego na plus wyróżniamy tutaj także obecność aż trzech różnego rodzaju metalowych mieszadeł. Mowa tutaj o haku do ciasta pozwalającego na szybkie i skuteczne jego zgniatanie; trzepaczki, której nikomu nie trzeba przedstawiać oraz mieszadła w literę k, które pozwala na subtelne i dokładne wymieszanie wszelkiego rodzaju produktów. Oprócz tego bez problemu podłączymy tutaj maszynkę do mielenia, czy też szatkownice. jak i blender. Posiada on także specjalną osłonę przeciw chlapaniu wykonana z odpornego na uszkodzenia i matowego tritanu, a także niepowtarzalny design, który z pewnością zachwyci każdego zobacz jak wygląda ten produkt:

Kilka słów o opiniach

Co tu dużo mówić – w większości opinie są pozytywne, czyli same zalety. Po pierwsze wydajność, po drugie stabilność, po trzecie solidność wykonania. Jak wiele osób podkreśla nie stanowi żadnych problemów, jest intuicyjny i znakomicie nadaje się praktycznie do wszystkiego. Jedyne do czego można się naprawdę przyczepić to do faktu, że w misie nie ma uchwytu, co może niekoniecznie każdemu przeszkadza jednakże faktycznie jest przydatne

Inne produkty te same możliwości

Dla porównania prezentujemy dwa inne produkty. Jeden ze znacznie wyższej pułki cenowej, a drugi ze znacznie niższej. Zaczniemy od tego drugiego jakim jest mocny mikser planetarny SENCOR STM 3620 Biały.

Cena kilkukrotnie niższa daje nam wyjątkową kolorystykę, która z pewnością wzbogacili naszą kuchnię pod względem wizualnym a także solidną i trwało obudowę. Moc na poziomie tylko 600 W pojemności 4 l i 6 poziomów prędkości. W efekcie stanowi dość niewiele w stosunku do tego czego oczekiwali byśmy od tego rodzaju produktów. Co więcej dostajemy tu tylko misę oferującą przygotowanie ciasta, czy też mieszanie lub miksowanie i tyle. Ale jakby nie patrzeć – cena, kusząca.

Z drugiej strony czeka produkt kilka razy droższy – jakim jest  starszy brat  naszego głównego produktu,czyli Kenwood Chef XL Titanium KVL8460S.  Dostajemy tutaj w sumie to samo co w przypadku KENWOOD KVL4220  z tym, że nieco bardziej wzbogacone. Po pierwsze misa ma rączki (opcja premium). Po drugie silnik to mocarz, ma 1700w, a po trzecie misa jest w podświetlana i dostajemy trochę więcej akcesoriów w zestawie. Ostatecznie jeżeli nie jesteśmy profesjonalistami, którzy faktycznie muszą wyrabiać ogromne ilości półproduktów by osiągnąć zadowalający efekt w postaci kilkunastu ciast, to raczej to urządzenie nie znajdzie u nas w pełni uznania i nie zostanie przez nas w pełni wykorzystane. Stąd też dla standardowego użytkownika kochającego gotować nie jest ono konieczne.

Kilka słów podsumowania

KENWOOD KVL4220   to produkt ciekawy należący do rozwiązań z wyższej półki cenowej, ale oferujący wszystko to co powinien mieć profesjonalne robot kuchenny. Posieka, pomiesza, zmiksuję, przygotuję ciasto, chleb  też wyrobi. Czyli wszystko to czego naprawdę potrzeba, aby być samodzielnym kucharzem. Oczywiście możemy wybrać też rozwiązania znacznie droższe, ale szukając rozwiązania do wszystkiego w rozsądnych cenach faktycznie warto zainteresować się właśnie owym produktem.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

KENWOOD KVL4220 Recenzja i Opinie
Average rating:  
 0 reviews