Jaką Wyciskarki do soków ranking najciekawszych ofert – sprawdź poradnik zakupowy 2024 i nasze rekomendacje!

Jeżeli poszukujemy soków, które są najzdrowsze i wyłącznie przygotowane w sposób naturalny i 100% z owoców czy też warzyw, to niestety bardzo często jedynym rozwiązaniem jest zakup składników i wyciśnięcie własnego soku. Do tego zadania oczywiście potrzebna jest wyciskarka do soków, która to oszczędzi czasu, wysiłku, a także bardzo często pozostawi po sobie mniejszy bałagan. 

Oczywiście na rynku mamy bardzo wiele produktów tego typu. Znajdziemy przecież wyciskarki wolnoobrotowe, wyciskarki jedno i dwuślimakowe, a także sokowirówki, które to różnią się od wyciskarek do soków z uwagi na pracę i parę innych właściwości, lecz często są przez użytkowników mylone. Jak jednak upewnić się, że mamy do czynienia z najlepszą wyciskarką do soków? W tym pomoże nam dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKOW KERCH MUSE 400W 1

KERCH MUSE 400W

9.9

Tania

Allegro Logo
Wyciskarka wolnoobrotowa do sokow ZEEGMA Sap Bidon 1

ZEEGMA Sap Bidon

9.8

Tania

Allegro Logo
WYCISKARKA DO SOKOW WOLNOOBROTOWA RHINO BYZOO 1

RHINO BYZOO

9.7

Droga

Allegro Logo
WYCISKARKA DO SOKOW KALORIK FE3000 BPA FREE ULTEM 1

KALORIK FE3000

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Wyciskarka sokow G21 Gracioso PRZYSTAWKA DO LODOW 1

G21 Gracioso

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
ELDOM PJ410 WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKOW 1

ELDOM PJ410

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Wyciskarka wolnoobrotowa do sokow Taylor Swoden 1

Taylor Swoden

9.4

Tania

Allegro Logo

Wyciskarka soków powinna przede wszystkim oferować nam wystarczającą moc do poradzenia sobie z każdym owocem czy warzywem, które pragniemy przez nie przerzucić. Oprócz tego, pamiętajmy też o prędkości ślimaka, a także o funkcjach urządzenie oferuje, o tym czy to wyciskarka do soku z ogromną liczbą dodatkowych akcesoriów i czy w cenie znajdziemy długi okres gwarancyjny potwierdzający niezawodność sprzętu. 

WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW KERCH MUSE 400W

najlepsza wyciskarka do soków

Pierwsze miejsce zajęła wielofunkcyjna wyciskarka marki KERCH. Model MUSE SJ 400 wyróżnia ładny i praktyczny design – urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, wpasuje się w każdą kuchnię. Wyciskarka ważny niecałe 5 kg i posiada dwa zbiorniki: jeden na sok oraz jeden na miąższ. Oba pojemniki cechują się pojemnością jednego litra.

Urządzenie zasilane jest za pośrednictwem przewodu podłączanego do gniazdka. Wyciskarka pracuje z mocą peak power 400 W i nominalną 150 W, a zużycie energii i zasilanie wynoszą od 220 do 240 V/150 W lub 50/60 Hz. Na uwagę zasługuje fakt, iż ostrza mogą obracać się w dwóch kierunkach – tryb normalny oraz wsteczny.

Wyciskarka posiada szereg rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo użytkowania, w tym antypoślizgowe nóżki, automatyczne wyłączanie w przypadku przegrzania, blokadę bezpieczeństwa i blokadę przed uruchomieniem bez pokrywy. Ponadto maszyna zdobyła certyfikat CE.

W zestawie znajdują się trzy filtry: z małymi oczkami (do produkcji rzadkiego soku), dużymi oczkami (gęsty sok) oraz do mrożonych owoców. Wszystkie plastikowe elementy są bezpieczne, pozbawione toksycznego bisfenolu (BPA-free), a sama konstrukcja zawiera stal nierdzewną, co przekłada się na dużą wytrzymałość urządzenia. Wyciskarkę można rozłożyć na mniejsze części, które łatwiej wyczyścić. Do filtrów przeznaczona jest specjalna szczoteczka, również dołączona do zestawu.

ok
 • Przystępna cena;
 • Wielofunkcyjność;
 • Ładny design
nook
 • Dosyć duża podstawa.

Inną ciekawą opcją jest Wyciskarka wolnoobrotowa do soków ZEEGMA Sap Bidon

wyciskarka do soków

Kolejna pozycja należy do cichej i uniwersalnej wolnoobrotowej wyciskarki firmy ZEEGMA. Model Sap nadaje się do przygotowywania soków, przecierów, sorbetów owocowych i warzywnych oraz mleka roślinnego i hummusu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wymiennych filtrów.

Funkcja ThermoFuse automatycznie kontroluje temperaturę urządzenia, zapobiegając przegrzaniu. Wyciskarka ma dwa biegi, przedni oraz wsteczny, które ustawia się za pomocą pokrętła. Obsługa jest intuicyjna, w zestawie jest również przejrzyście napisana instrukcja obsługi.

Zbiorniki (na sok i na miąższ) mają pojemność 0,9 L, a producent w gratisie dołącza bidon – również o pojemności 0,9 L. Urządzenie waży 3,5 kg i charakteryzuje się uniwersalnym designem, który będzie pasował do każdego wystroju. Czarna obudowa ze srebrnymi elementami została stworzona z bezpiecznego plastiku wolnego od bisfenolu (BPA). 

Metalowe części wykonano ze stali nierdzewnej. Całość można rozłożyć, co zdecydowanie ułatwia mycie. Na uwagę zasługuje fakt, że maszyna jest wyjątkowo ergonomiczna i posiada praktyczną, antypoślizgową podstawę. Wyciskarka stosunkowo cicho pracuje, ponieważ generuje hałas na poziomie 65 dB i generuje 40 obrotów na minutę. Moc wydajnościowa to 450 W. Urządzenie zasilane jest za pomocą kabla.

ok
 • Bidon w zestawie;

 • Atrakcyjna cena;

 • Trzy sita.

nook
 • Miąższ nie jest suchy.

WYCISKARKA DO SOKÓW WOLNOOBROTOWA RHINO BYZOO to jeszcze inna fajna propozycja warta uwagi

wyciskarki do soków

Model Rhino marki Byzoo cechuje się oryginalną, poziomą konstrukcją. Podstawa wyciskarki ma 33 cm, wysokość 40 cm, szerokość zaś jedynie 18 cm. W skład zestawu wchodzi popychacz, szczoteczka do czyszczenia sitka, pojemniki na miąższ oraz sok i sitko. Urządzenie posiada wiele funkcji, takich jak regulacja gęstości soku, płynny start, bieg wsteczny oraz dwukierunkowe obracanie stożka. Ponadto automatycznie się czyści.

Całość waży nieco ponad 5,5 kg i podlega rozłożeniu, co jest praktyczne podczas dokładnego mycia lub przechowywania. Srebrny kolor na pewno wpasuje się do kuchni o każdym stylu. Zaletę stanowi duża moc tłoczenia – 250 W oraz wolne obroty, dokładnie 55 obrotów na minutę.

Ciekawą opcją jest możliwość przygotowania makaronu dzięki wkładce przetwarzającej i odpowiedniej nakładce. Pulpa (miąższ) wychodzi praktycznie suchy, ponieważ wyciskarka doskonale spełnia swoją rolę, czyli wyciska sok z owoców, warzyw, a nawet ziół. Wszystkie elementy wykonane z plastiku są bezpieczne dla pożywienia, nie zawierają bisfenolu (BPA). Producent zastosował przyczepne, antypoślizgowe nóżki, dzięki którym produkt stabilnie trzyma się blatu.

ok
 • Mały pobór prądu;

 • Stabilność;

 • Wielofunkcyjność.

nook
 • Stosunkowo wysoka cena.
 •  

Jeśli nie straszna nam wysoka cena, to sprawdźmy też WYCISKARKA DO SOKÓW KALORIK FE3000 BPA FREE ULTEM

wyciskarka soków

Marka Kalorik stworzyła bardzo ergonomiczny model o ciekawym, kolorowym designie. Czerwona podstawa została wzbogacona czarnymi elementami i pomarańczowym mieszadłem. Ogromną zaletą są stabilne, antypoślizgowe nóżki i duży, poręczny uchwyt. Kolejnym, praktycznym rozwiązaniem jest zatyczka „niekapek”, dzięki której resztki soku nie skapują na blat.

Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu, ponieważ można je rozmontować i każdą część umyć osobno. Ponadto wszystkie odłączane elementy można myć w zmywarce. Otwór wlotowy jest dosyć duży, ma 75 mm szerokości, co pozwala na wrzucanie stosunkowo dużych części owoców i warzyw. Wyciskarka posiada wiele funkcji, można w niej zrobić nie tylko sok, ale także lody, smoothie, sosy, masła orzechowe, puree i inne posiłki przecierane. Odkryj też mocne blendery do smoothie.

Całość wykonano ze stali nierdzewnej oraz nietoksycznego plastiku (BPA-free). Zastosowano jednoślimakową technologię wyciskania, pracującą przy 60 obrotach na minutę. Sam ślimak jest duży, stworzony z ULTEMU, czyli materiału, który jest wyjątkowo odporny na wysokie temperatury, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Wyciskarka pracuje z mocą 240 W, a zasilana jest za pośrednictwem kabla podłączanego do gniazdka elektrycznego. Waga urządzenia wynosi 7,3 kg, co przekłada się na jego jeszcze większą stabilność w trakcie pracy.

ok
 • Zatyczka typu niekapek;

 • Poręczny uchwyt;

 • Wielofunkcyjność.

nook
 • Stosunkowo wysoka cena.

 •  

Oprócz tego, Wyciskarka soków G21 Gracioso PRZYSTAWKA DO LODÓW będzie właściwym rozwiązaniem

wyciskarka do soków ranking

Wyciskarka Gracioso wyróżnia się oryginalnym wyglądem. Jest to model poziomy ważący 5 kg. Podstawa ma wymiary 25 cm na 23 cm, wysokość natomiast wynosi 39 cm – urządzenie jest stosunkowo kompaktowe i nie zajmuje dużo miejsca. Kolorystyka jest elegancka i stonowana – dominuje srebro, reszta elementów jest czarna.

Wyciskarka posiada szereg rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo użytkowania, w tym antypoślizgowe nóżki, automatyczne wyłączenie przy przegrzaniu oraz blokadę przy nieprawidłowym złożeniu. W zestawie znajdują się popychacz, specjalna szczoteczka do czyszczenia sitka, pojemniki na miąższ i sok, sitko oraz pokrywa.

Dzięki specjalnej przystawce wyciskarka może robić nie tylko sok, ale również lody. Duży otwór wsadowy (75 mm) mieści niewielkie jabłko. Ślimak jest duży i ceramiczny, co zapewnia mu wysoką trwałość i odporność na ewentualne uszkodzenia. Urządzenie generuje 70 obrotów na minutę przy mocy 250 W. Wszelkie plastikowe elementy są bezpieczne, wykonane bez bisfenolu (BPA).

Pojemnik na miąższ (1 l) jest większy od pojemnika na sok, który mieści jedynie 0,6 l cieczy. Cena jest wysoka, jednak wyciskarka jest niezawodna i wytrzymała.

ok
 • Zatyczka typu niekapek;

 • Poręczny uchwyt;

 • Ciekawy design.

nook
 • Mały pojemnik na sok.

 •  

Oczywiście ELDOM PJ410 WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW także zasługuje na wyróżnienie 

wyciskarki do soków opinie

Kolejna propozycja to model PJ410 marki Eldom, czyli srebrna wyciskarka pionowa. Prosty wygląd jest zaletą, ale największe wrażenie robi ergonomia, głównie stabilność (antypoślizgowe, szerokie nóżki) oraz rura wylewająca sok wyposażona w pokrywkę, dzięki której łatwiej utrzymać czystość w kuchni.

Sama wyciskarka ma podstawę o wymiarach 22 cm na 23 cm i wysokość 55 cm. Szczotkowy silnik DC pracuje z mocą 400 W, a ślimak wykonuje 80 obrotów na minutę. Napięcie zasilania waha się między 220 a 240 V. Co do parametrów fizycznych urządzenia, to na pewno na uwagę zasługuje szeroki otwór wlotowy mieszczący całe jabłko. Pojemniki (na miąższ i sok) mają pojemność 1 l.

Plastikowe części nie zawierają toksycznego bisfenolu (BPA), sam filtr natomiast jest ze stali nierdzewnej, co przekłada się na jego trwałość i odporność na wilgoć. Wyciskarka ma zabezpieczenie typu safety lock, czyli nie uruchomi się, jeżeli będzie nieprawidłowo złożona, ani nie zacznie ciąć bez pokrywy. Ponadto maszyna samoczynnie się wyłączy w przypadku zbyt wysokiej temperatury, dzięki czemu się nie przegrzeje.

ok
 • Duży otwór wlotowy;

 • Wysokie obroty;

 • Bezpieczny produkt.

nook
 • Robi tylko sok.
 •  

Pragniemy myć poszczególne elementy w zmywarce? W takim razie sprawdź Wyciskarka wolnoobrotowa do soków Taylor Swoden

wyciskarka wolnoobrotowa

W rankingu 2024 znalazła się również jednoślimakowa wyciskarka pionowa marki Taylor Swoden. Model waży 5 kg i jest niezwykle elegancki – ma białą podstawę oraz czarne elementy plastikowe, które są bezpieczne (BPA-free). Silnik o mocy 200 W zapewnia ślimakowi 55 obrotów na minutę. Produkt jest wysoki na 50 cm, podstawa natomiast ma wymiary 18 na 23 cm. Zasilanie odbywa się za pośrednictwem kabla o długości 1,2 m.

Odczepiane elementy można myć w zmywarce lub ręcznie; w zestawie znajduje się szczoteczka ułatwiająca pozbycie się resztek owoców. W zestawie są dwa sita, jedno do robienia soku, drugie do lodów. Otwór wsadowy jest wyjątkowo duży, bo ma średnicę 87 mm i mieści duże kawałki owoców i warzyw, niektóre nawet w całości.

Rura wylewająca sok została wyposażona w praktyczną pokrywkę zapobiegającą kapaniu. Zestaw zawiera również dwa litrowe pojemniki, na ciecz i na miąższ. Blokada uniemożliwiająca uruchomienie maszyny bez pokrywy gwarantuje bezpieczeństwo. Montaż i demontaż jest łatwy i sprawia, że mycie oraz przechowywanie nie przysparzają problemów.

ok
 • Ładny design;

 • Duży otwór wsadowy;

 • Możliwość mycia w zmywarce.

nook
 • Niska moc silnika. 

 •  

Jaka będzie najlepsza wyciskarka do soków? Sprawdź ten poradnik zakupowy 2024! 

Przeglądając ofertę wyciskarek do soków z rankingu zobaczyć możemy wiele atrakcyjnych i dopracowanych urządzeń. Jedna oferuje większą moc, a inna szybszą pracę ślimaka. Oprócz tego, wysokie opinie wyciskarek do soków uwzględnionych w zestawieniu wskazują na ich bardzo dobrą jakość i atrakcyjność względem danego budżetu. Oczywiście nie każdemu musi przygotowany zestaw odpowiadać. I to właśnie dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem, które przewidziane jest dla osób lubiących się w poszukiwaniu swoich własnych wymarzonych produktów, w tym wyciskarek do soków, jest poniższy poradnik zakupowy.

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musimy uwzględnić podczas poszukiwań, jest moc urządzenia. Im większa tym lepiej, szczególnie kiedy planujemy korzystać ze sprzętu do wyciskania bardziej wymagających owoców czy warzyw. Następnie warto też sprawdzić prędkość ślimaka i ich ilość, a także liczba poziomów prędkości. 

Dodatkowo uwzględnijmy też pojemność zbiornika – czy to na sok czy na miąższ. Kluczowa będzie też liczba dodatkowych akcesoriów i wyposażenia, co pozwoli nam na bardziej komfortowe użytkowanie urządzenia. Warto też przyjrzeć się bezawaryjności sprzętu i temu jak długo trwa okres gwarancyjny. Więcej informacji na temat wyboru właściwej wyciskarki soków znajdziemy poniżej: http://www.puwn.pl/na-co-nalezy-zwrocic-uwage-kupujac-wyciskarke-do-sokow/

wyciskarka do soku

Każda wyciskarka do soków musi być mocna

Wyposażenie wyciskarki w silnik o bardzo dużej mocy to prawdopodobnie jedna z najważniejszych kryteriów przy wyborze tego typu gadżetu. Takie urządzenie pozwoli nam na bezproblemowe wyciśnięcie soków ze wszystkich owoców i warzyw, a to wszystko po to, aby cieszyć się z bezawaryjnej pracy i możliwości wykorzystania wyciskarki do każdego zadania.

Dlatego nie powinniśmy nawet spoglądać w stronę sprzętu, którego moc wynosi mniej niż 200 W. Jest to absolutne minimum. Im mniejsza moc, tym silnik będzie gorzej sobie radził przy bardziej wymagającej pracy, a to przekłada się na duże obciążenie, nagrzewanie, a to prowadzi do przegrzania i uszkodzenia jednostki. 

Rekomenduje się więc wybór wyciskarki o mocy wynoszącej mniej więcej 300 W, choć w przypadku wyciskania tych najbardziej wymagających owoców czy warzyw warto wybrać produkt o mocy 400 W czy więcej. Jest to też dobre rozwiązanie na przyszłość, kiedy to zapragniemy przygotowania bardziej zaawansowanych miksów.

ZEEGMA Sap Bidon

wyciskarka do soków

KALORIK FE3000

wyciskarka soków

Ponadto, uwzględnić też trzeba rodzaj konstrukcji

Wyciskarki do soków zasilane elektrycznie są jednoślimakowe i dwuślimakowe. Element ten jest spiralny i jego zadaniem jest po prostu miażdżenie owoców i warzyw. Następnie wyciskany jest z nich sok. Jednoślimakowe gadżety mają, jak sama nazwa wskazuje, jeden ślimak w komorze.

W przypadku dwuślimakowych opcji, mamy dwa ślimaki, które umieszczone są do siebie równolegle tworząc w ten sposób spiralę. Z tego względu o wiele lepiej sobie radzą w wyciskaniu soku, a sama treść jest pełnowartościowa. Niestety, są one o wiele większe od jednoślimakowych urządzeń, a ponadto o wiele trudniej jest je wyczyścić.

Wyciskarka wolnoobrotowa, czyli jaka jest prędkość ślimaka?

Prędkość ślimaka wyciskarki to nic innego jak ilość obrotów na minutę. Ogólnie przyjęło się, że im mniejsza prędkość obrotowa ślimaka, tym lepiej dla jakości soku. Niska prędkość nie podgrzewa soku ani też nie doprowadza do jego napowietrzania. To oczywiście mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której sok bardzo szybko traci swoje właściwości, a nawet ulega zepsuciu.

Na szczęście, jeśli planujemy zakup wyciskarki do soku wolnoobrotowej, to przedział od 30/40 do nawet i 100 obrotów na minutę nie będzie dla nas niebezpieczny. Bez najmniejszych problemów takie wyciskarki do soków zaoferują nam wystarczająco dobrą pracę bez ryzyka ingerencji w smak czy aromat soku.

G21 Gracioso

wyciskarka do soków ranking

Pojemność zbiornika to kolejny kluczowy parametr

Wyciśnięty sok i miąższ powinny być od razu przelewane w odpowiednie zbiorniki. Im są one większe, tym oczywiście prędzej uda nam się przygotować większą ilość soku a, co za tym idzie, uda nam się zadowolić większą ilość chętnych. Pojemne zbiorniki to rzecz kluczowa, dlatego warto sprawdzić przed zakupem jaka jest ich pojemność.

Wyróżniamy dwa pojemniki – jeden na miąższ, a drugi na sok. Warto wybrać ofertę, która zagwarantuje nam chociażby 0,8 litra pojemności w obu przypadkach. Rzecz jasna na rynku znajdziemy też większe pojemniki – nawet i litrowe. Takie też trzeba mieć na uwadze.

Zwróćmy też uwagę na funkcjonalność 

Jak wszyscy wiemy, im więcej funkcji pozwalających dostosować tryb pracy do naszych wymagań, tym oczywiście lepiej dla nas. Produkt powinien oferować nam bieg wsteczny, co pozwoli na szybsze wyczyszczenie maszyny, a także możliwość regulacji prędkości obrotowej – aby dostosować szybkość pracy. 

Co więcej, warto też uwzględnić możliwość mycia niektórych elementów w zmywarce, co naturalnie przekłada się na szybsze i prostsze pielęgnowanie sprzętu. Z innych ciekawych opcji warto też uwzględnić regulacji gęstości soku czy też możliwość dostosowania ilości miąższu. 

Niektóre oferty są też wyposażone w płynny start, który ma dwa zadania – uchronić urządzenie przed uszkodzeniem, a także zapewnić nam bezpieczeństwo i płynność pracy. Co ciekawe, są też wyciskarki wyposażone w automatyczne czyszczenie, a także te oferujące szereg zabezpieczeń – przed przegrzaniem czy ogólnym uszkodzeniem.

Taylor Swoden

wyciskarka wolnoobrotowa

Oczywiście wyposażenie dodatkowe też jest dosyć istotne 

Im więcej akcesoriów i dodatków, tym lepiej dla nas. Prędzej czy później będziemy zmuszeni do ich zakupu, więc warto już na etapie zakupu wyciskarki wybrać produkt, który będzie wyposażony w ich największą ilość. Mowa tutaj o popychaczu czy też szczoteczce do czyszczenia czy, oczywiście, o pojemnikach na miąższ i na sok. 

Kluczowy jest też filtr czy wybór urządzenia oferującego wymianę stożka. A to wszystko po to, aby cieszyć się ogromną liczbą elementów dodatkowych oferujących nam jak największą użytkowość urządzenia.

Podsumowanie rankingu – najlepsze wyciskarki do soków 2024

Zwycięzcą rankingu jest bez wątpienia WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW KERCH MUSE 400W. Wysokie opinie wyciskarki do soków, duza moc, regulacje i dodatkowe akcesoria sprawiają, że to jedna z najlepszych opcji, jaka pojawiła się w dzisiejszym zestawieniu.

Jeśli jednak ani numer jeden w dzisiejszym rankingu wyciskarek do soków czy też jego alternatywy nie przypadły nam do gustu, możemy przejrzeć się obszernej liście produktów dostępnych w internetowych katalogach. Jeśli dodatkowo w poszukiwaniach uwzględnimy uzyskaną wiedzę, a także sprawdzimy opinie wyciskarek do soków, to z pewnością nasza ostateczna decyzja będzie zadowalająca. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak przemieniać swój dom!
Average rating:  
 4 reviews
 by wrzoss

Mnie przekonała wyciskarka Karlik, zamówiłam 2 tyg. temu. Świetny design, kóry pasuje do mojej kuchni, dzięki czemu nie musze go chować. Wydajny, sprawny sprzęt. Polecam.

 by AtoS

Polecam ZEEGMA . Bogate wyposażenie, owoce dokładnie wyciśnięte z soku.

 by chiara

W tym roku to czas zmiany nawyków żywieniowych. Dietka wdrożona, teraz chce zacząć robić swoje soczki. Zamówie ta pierwszą, przekonaliście mnie.

 by luśka50

Dostaliśmy z mężem wyciskarkę na 20-lecie ślubu. Tak dobrego soku jeszcze nie piłam, przepyszne. Dostalismy Gracios. Polecam.