Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Musimy oczywiście pamiętać, że bardzo często nie jesteśmy w stanie uniknąć kolizji. W takiej sytuacji warto jest mieć zabezpieczenie w postaci kamery samochodowej. Może to pomóc nie tylko nam, ale także innym użytkownikom drogi, szczególnie kiedy zarejestrujemy zdarzenie przed nami. Oczywiście oprócz standardowych urządzeń, warto wybrać te, które mocowane są w lusterku.

Niestety, nie zawsze wiadomo czym kierować się szukając idealnej kamery samochodowej montowanej w lusterku. Musimy uwzględnić ogromną liczbę zmiennych, a czasami i to nie wystarczy, aby cieszyć się atrakcyjnym rozwiązaniem. Dlatego powstał dzisiejszy ranking kamer samochodowych w lusterku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Wideorejestrator 9.66 CALA FullHD kamera cofania 1

Fastcam RLDV-L663

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Kamera Rejestrator lusterko 2KFHD HS900PRO SONY 1

MBG LINE HS900PRO

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
REJESTRATOR KAMERA COFANIA W RAMCE LUSTERKO G900 1

OMNA G900

9.7

Tania

Allegro Logo
REJESTRATOR W LUSTERKU 1080p 9.66 KAMERA POLSKI J. 1

Kopier 03607

9.6

Średnia

Allegro Logo

Na dzisiejszej liście pojawiło się szereg różnych produktów, które oferują najróżniejsze parametry i dane techniczne. Specyfikacje różnią się do tego stopnia, że każdy produkt oferować może całkowicie inną jakość obrazu i inne funkcje dodatkowe. My natomiast mieliśmy na uwadze to, aby dzisiejszy ranking kamer cofania w lusterku oferował wyłącznie te produkty, których jakość jest ponadprzeciętna pod względem rozdzielczości, wielkości ekranu, kąta widzenia, prostoty montażu i paru innych aspektów.

Poszukaj najlepszego prostownika z rozruchem: https://przemianydomowe.pl/prostownik-z-rozruchem-opinie-ranking/

Zwycięzcą rankingu jest Wideorejestrator 9.66 CALA FullHD kamera cofania

kamera samochodowa w lusterku

Produkt marki Fastcam to nowoczesny wideorejestrator samochodowy zawierający aż dwa obiektywy. Pierwszy z nich jest przedni, wysuwa się on z urządzenia głównego. Warto dodać, że nagrywa on w rozdzielczości FullHD 1920x1080P. Drugi obiektyw to ten tylni, który pełni także funkcję kamery cofania. Jego rozdzielczość wynosi 1280x720P. Wyświetlacz samego urządzenia jest całkiem spory, ponieważ ma aż 10 cali. Jest to niezwykle istotne, ponieważ daje gwarancję łatwiejszego i przyjemniejszego cofania.

Co więcej, nie ma to większego znaczenia, który obraz jest obecnie wyświetlany na ekranie, ponieważ wideorejestrator nagrywa jednocześnie z obu kamer. Nie musimy się więc martwić, że jakieś zdarzenie drogowe mogłoby zostać nieuchwycone przez nasze urządzenie.

Ważną funkcją jest także wyposażenie kamery w tzw. czujnik grawitacyjny. Dzięki niemu, w momencie ewentualnej kolizji lub wypadku na drodze, wideorejestrator samoistnie trwale zapisze materiał na karcie pamięci. Później istnieje możliwość odtworzenia nagrania zarówno na samym urządzeniu jak i na laptopie.

Montaż produktu jest niezwykle prosty. Kamera samochodowa w lusterku z kamerą cofania montowana jest na oryginalnym lusterku samochodu. Dodatkowe gumki sprawiają, że urządzenie trzyma się mocno i stabilnie. Co więcej, w momencie wyłączenia wyświetlacza, użytkownik może bez problemu korzystać z niego jak z normalnego lusterka.

R

Zalety

 • Dwa obiektywy: przedni i tylni;
 • 10-calowy wyświetlacz;
 • Samoistne zapisywanie materiału w momencie kolizji;
 • Prosty montaż urządzenia.
Q

Wady

 • Duża waga produktu.

Kolejnym produktem wartym rozważenia jest Kamera Rejestrator lusterko 2K+FHD HS900PRO SONY

kamera samochodowa na lusterko

Kamera cofania na lusterko marki MBG Line to również bardzo ciekawy produkt. Jest to urządzenie bardzo wysokiej klasy, który nagrywa w jakości 2K oraz FullHD. 10-calowy wyświetlacz jest w pełni dotykowy oraz posiada kamerę cofania z liniami pomocniczymi, która uruchamia się automatycznie w momencie wrzucenia biegu wstecznego.

Przesuwając ekran w lewo zobaczymy kolejno obraz z przedniej kamery wyświetlany na pełnym ekranie, następnie po połowie obraz z kamer przedniej i tylnej i na samym końcu obraz z tylnej kamery wyświetlany na pełnym ekranie. Co więcej, funkcja dotyku pozwala nam na wyregulowanie jasności ekranu.

Warto także nadmienić, że urządzenie pozwala na zapętlenie wszystkich wykonywanych nagrań, co gwarantuje nam nieograniczony czas samego nagrywania. Kamera samochodowa na lusterko automatycznie włącza się po włączeniu zapłonu silnika.

Producent umożliwia nam instalację kamery cofania zarówno wewnątrz auta jak i na zewnątrz. Dzięki temu, urządzenie może znaleźć się nie tylko przy tablicy rejestracyjnej jak to zwykle bywa w przypadku takich produktów, ale także na tylnej szybie.

R

Zalety

 • Jakość nagrań 2K oraz FullHD;
 • 10-calowy wyświetlacz;
 • Dotykowy ekran.
Q

Wady

 • Zbyt wysoka cena produktu.

Ciekawą alternatywą dla innych produktów w rankingu może być REJESTRATOR KAMERA COFANIA W RAMCE LUSTERKO | G900

kamera cofania w lusterku ranking

Kolejna propozycja to produkt posiadający polskie menu, co pozwala użytkownikom w pełni wykorzystać wszystkie dostępne funkcje rejestratora. Jest to lusterko posiadające dwie kamery: przednią oraz cofania, które nagrywają w jakości FullHD. Urządzenie pozwala nam na nagrywanie w jednym z trzech trybów. Są nimi nagrywanie z przedniej kamery, z tylnej oraz jednocześnie z przedniej i tylnej.

Interesującą funkcją jest opcja automatycznego zapisywania nagrania w momencie kolizji lub stłuczki auta. Co więcej, sama kamera cofania posiada diody LED oraz kabel o długości 6m. Kamera samochodowa w lusterku posiada jeszcze kilka innych przydatnych funkcji. Są nimi między innymi wskaźnik daty oraz nagrywanie w nocy.

Warto również wspomnieć o wbudowanym czujniku G-Sensor. Jest to czujnik wstrząsów, dzięki któremu urządzenie automatycznie się włącza oraz samoistnie rozpoczyna nagrywanie w momencie wykrycia jakiegokolwiek ruchu naszego pojazdu lub wokół auta.

W zestawie znajdziemy wideorejestrator, kable niezbędne do podłączenia urządzenia, ładowarkę samochodową, a także 2 silikonowe uchwyty potrzebne do montażu kamery. Minusem produktu może być niewielki 4.3-calowy wyświetlacz.

R

Zalety

 • Polskie menu;
 • Czujnik wstrząsów G-Sensor;
 • Bogaty zestaw.
Q

Wady

 • Niewielki wyświetlacz.

Decydując się na zakup kamery samochodowej w lusterku warto rozważyć REJESTRATOR W LUSTERKU 1080p 9.66 KAMERA POLSKI J.

kamera samochodowa w lusterku ranking

Jest to solidnie wykonany oraz niezwykle nowoczesny produkt firmy Kopier z dotykowym ekranem. Sam wyświetlacz ma imponujące 9.66 cali. Urządzenie posiada kamerę przednią o rozdzielczości FullHD oraz kącie widzenia 170 stopni, a także kamerę cofania HD z kątem widzenia 120 stopni.
Kamera samochodowa na lusterko jest łatwa w obsłudze między innymi dzięki dotykowemu ekranowi. Użytkownicy nie są więc zmuszeni do naciskania kłopotliwych przycisków. Co więcej, kamera cofania włącza się automatycznie w momencie wrzucenia przez nas biegu wstecznego. Wtedy na ekranie pojawi się wszystko to, co znajduje się za naszym autem.

Warto również wspomnieć o pomocniczych liniach, dzięki którym nasze parkowanie będzie o wiele łatwiejsze i efektywniejsze. Urządzenie jest zasilane zasilaczem 5V oraz możliwe jest jego podłączenie do instalacji 12V i 24V. Dlatego też, użytkownicy mogą bez problemu podłączyć kamerę samochodową nawet w samochodzie ciężarowym. Ponadto, możemy także zasilić lusterko power bankiem.

R

Zalety

 • Prawie 10-calowy wyświetlacz;
 • Kamera cofania z liniami pomocniczymi;
 • Urządzenie idealne zarówno do samochodów osobowych jak i ciężarowych.
Q

Wady

 • Zestaw nie zawiera instrukcji obsługi.

W jaki sposób upewnić się, że wybierzemy właściwą propozycję? Sprawdź ranking 2024!

Kamera samochodowa to z pewnością kluczowy element wyposażenia. Przedstawione powyżej oferty pokazują, że możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, a także zadbać o nasze bezpieczeństwo bez montażu wideorejestratorów oddzielnie, co nie tylko zasłania dodatkowo szybę, ale też nieestetycznie wygląda. Dlatego o wiele lepszą propozycją jest kamera samochodowa w lusterku.

Niestety, nie każdy musi się znać na tego typu produktach, dlatego powstało powyższe zestawienie. Co jednak, jeśli żadna z ofert nie przypadła nam do gustu? Jak wybrać produkt idealny bazując na własnych poszukiwaniach? Jeśli nie chcesz skorzystać z rankingu kamer samochodowych w lusterku, to zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zakupowym, gdzie umieszczono kluczowe parametry wpływające na jakość sprzętu.

Przede wszystkim musimy mieć gwarancję świetnej jakości i rozdzielczości. Oprócz tego, kamera samochodowa na lusterko musi też być wyposażona w spory ekran, co przełoży się na czytelne i bezproblemowe korzystanie ze sprzętu. Miłym dodatkiem będzie też zakup urządzenia wyposażonego w kamerę cofania. Więcej informacji na temat tego typu wideorejestratorów znajdziemy tutaj: https://autochemia.pl/Wideorejestrator-samochodowy-na-co-warto-zwrocic-uwage-przy-jego-zakupie-blog-pol-1594030127.html

Kamery samochodowe w lusterku muszą przede wszystkim gwarantować świetny obraz

Głównym powodem, dla których decydujemy się na zakup wideorejestratora – czy to standardowego czy to schowanego w lusterku, jest oczywiście możliwość rejestracji wydarzeń na drodze. Dotyczy to zarówno tego co się dzieje przed nami, jak i za nami. Problem jednak pojawia się w przypadku wydarzeń nieco oddalonych od nas lub podczas nocnych nagrań, kiedy to większość z oferowanych rejestratorów nie radzi sobie z uchwyceniem tablicy rejestracyjnej czy też twarzy uczestników wypadku.

To właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby przede wszystkim wybrać sprzęt oferujący jak najlepszą jakość nagrywania. Jakość zapisu możemy odczytać oczywiście z rozdzielczości, jaką dany produkt oferuje. Standardowo jest to Full HD, a więc 1920×1080. Jednakże, coraz częściej na rynku pojawiają się produkty, które gwarantują nam jakość 2K.

Znana również jako QHD, rozdzielczość jest wtedy większa i wynosi 2560×1440. Choć przed długi czas taki zapis był niemożliwy z uwagi na potrzebę bardzo dużej pojemności, tak najnowsze kodeki świetnie radzą sobie z zapisem takich jakości.

Kamera Rejestrator lusterko 2K+FHD HS900PRO SONY

kamera samochodowa na lusterko

REJESTRATOR W LUSTERKU 1080p 9.66 KAMERA POLSKI J.

kamera samochodowa w lusterku ranking

Ponadto, uwzględnijmy też kąt widzenia i pozostałe parametry

Następnym bardzo istotnym parametrem, który powinien być decydującym czynnikiem przy wyborze kamer samochodowych wszelkiego rodzaju, jest kąt widzenia. To nic innego jak maksymalny zakres obrazu, jaki kamera może rejestrować. Chodzi tutaj o to, aby jak największy obszar pojawił się na nagraniu, a nie tylko wąska część drogi przed nami. Kąt widzenia wynoszący powyżej 160 stopni jest z pewnością bardzo dobry i tego powinniśmy się trzymać.

Innym parametrem, który to już ważny jest w szczególności dla kamer samochodowych w lusterku, jest przekątna ekranu. Im jest ona większa, tym czytelniejszy jest obraz i łatwiej nam o konfigurację sprzętu czy po prostu obserwację tego, co zostało już nagrane czy jest nagrywane w czasie rzeczywistym. 8 cali lub więcej będzie z pewnością wystarczające.

Kamera samochodowa w lusterku z kamerą cofania w jednym – kolejny kluczowy element

Kolejnym kluczowym parametrem przy wyborze wideorejestratora tego typu jest zakupienie dodatkowo specjalnej wiązki i, oczywiście, kamery cofania. Gdy podłączymy ją do tych samych przewodów co światła cofania, to będziemy mogli cieszyć się kamerą tylną za każdym razem, gdy wrzucimy bieg wsteczny – tak samo jak w nowoczesnych samochodach.

Choć kamera cofania ma zazwyczaj gorszą jakość, to i tak warto przyjrzeć się ofercie o jakości nie gorszej niż HD, a więc rozdzielczości 1280×720. Warto oczywiście zauważyć, że kamera cofania tak naprawdę pozwala nam cały czas nagrywać w trybie dwóch kamer, a więc nawet jeśli nie wyświetla się na ekranie obraz rzeczywisty, to i tak jest on nagrywany.

Wideorejestrator 9.66 CALA FullHD kamera cofania

kamera samochodowa w lusterku

Nie zapomnijmy też o cechach dodatkowych

Wideorejestratory rozbudowały się do tego stopnia, że oprócz standardowych funkcji są wyposażone w ogromną ilość dodatkowych opcji, dzięki czemu ich przydatność jest niezwykle rozbudowana. Musimy rzecz jasna wiedzieć które cechy dodatkowe są najistotniejsze, aby mieć gwarancję, że znalazły się w naszym sprzęcie.

Dwa najbardziej podstawowe z tych dodatkowych to czujnik grawitacyjny i tryb parkingowy. Ten pierwszy daje nam możliwość automatycznego zapisania kolizji w przypadku jej wystąpienia bez żadnej ingerencji z naszej strony. System wykorzystuje bowiem specjalne czujniki wykrywające nagły wstrząs. Co ciekawe, w większości przypadków tego typu nagrania nie mogą zostać nadpisane.

Tryb parkingowy to natomiast praca kamerki w stanie czuwania przez całą dobę. W sytuacji, kiedy ktoś zarysuje nam samochód lub w niego uderzy, kamerka automatycznie się uruchomi, nagra zdarzenie, a następnie się wyłączy. Następnie będzie możliwość odtworzenia nagranego zdarzenia.

Oprócz tego, warto wybrać produkt wyposażony w czujnik ruchu czy też w możliwość nagrywania dźwięku – choć wydaje się to oczywisty dodatek, to nie w każdym wideorejestratorze jest taka możliwość.

REJESTRATOR KAMERA COFANIA W RAMCE LUSTERKO | G900

kamera cofania w lusterku ranking

Wideorejestrator – podsumowanie rankingu 2024

W dzisiejszym rankingu kamer cofania w lusterku niezwykle dobrym rozwiązaniem okazał się Wideorejestrator 9.66 CALA FullHD kamera cofania. Numer jeden oferuje bardzo duży wyświetlacz, świetną jakość nagrywania, i szereg dodatkowych funkcjonalności sprawiających, że jest to jedna z lepszych ofert na rynku – i dodatkowo ma dobrej jakości kamerę cofania!

Jeśli jednak produkt ten jest za drogi lub po prostu szukamy nieco bogatszego zestawu czy też lepszej jakości, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać jedną z alternatyw lub po prostu wykorzystać poradnik zakupowy 2024 przygotowany powyżej w celu znalezienia swojego idealnego urządzenia już teraz.

Szukasz transmitera samochodowego, a może prostownika samochodowego to zajrzyj tutaj: https://przemianydomowe.pl/prostownik-opinie-ranking/.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kamera samochodowa w lusterku
Average rating:  
 5 reviews
 by Anonymous

Trochę już wiem po przeczytaniu, teraz czas na zakup. O dziwo nie wybiore numeru 1 a wezmę dwójeczkę.

 by ATOS

Polecam taki sprzęt. Często wracam do nagrań, żeby sprawdzić co się stało na drodze. Dobry też w trakcie jazdy. Wideorejstratory są łatwe w obłsudze i montażu.

 by ołan

Omna ma dość słaby wyświetlacz, ale może jak ktoś nie szuka czegoś ekstar będzie git. Osobiście wybrałem MBG Line. Ma dorby design, jakość nagrywania i łatwość montażu.

 by jacyna

Fastcam zdaje egzamin na 6. Dzięki zapisowi z wideorejestratora uchwyciełem moment kolizji i udowodniłem swoją niewinność ;D

 by patryk111

Z uwagi na cenę zamówiłem Kopier'a. Musze przyznać, że daje rade całkiem dobrze. Duży plus za dodtykowy ekran.