Możliwość włączenia naszej własnej piosenki przy fabrycznym radio bez potrzeby demontażu i rujnowania stylistyki konsoli środkowej jest z pewnością wymagające. Każdy z nas pragnie świetnego dźwięku, wyglądu, a przy okazji wielu innych funkcjonalności. To właśnie dlatego poszukujemy specjalistycznych urządzeń, które po podłączeniu do gniazdka samochodowego pozwolą nam na jeszcze lepsze spersonalizowanie pojazdu.

Rozwiązaniem idealnym wydają się nowoczesne i zaawansowane transmitery fm do samochodu. To one wyróżniają się na tle innych produktów tego typu bardzo ciekawymi opcjami i możliwościami. W jaki jednak sposób wybrać właściwy produkt? Czym powinien się charakteryzować idealny, wręcz najlepszy transmiter fm? W celu odpowiedzi na to dręczące nas pytanie, przygotowaliśmy dzisiejszą listę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
BASEUS TRANSMITER FM BLUETOOTH LADOWARKA 2XUSB AUX 1

BASEUS TRANSMITER

9.9

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
TRANSMITER FM MP3 BLUETOOTH ZESTAW GLOSNOMOWACY 1

TRANSMITER BT06

9.8

Średnia

Allegro Logo
Ladowarka transmiter FM Bluetooth Xiaomi ROIDMI 3S 1

Xiaomi ROIDMI 3S

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Transmiter Ladowarka ROCK B301 Bluetooth FM QC 1

ROCK B301

9.6

Drogi

Allegro Logo
FEEGAR Transmiter FM Zestaw glosnomowiacy BT QC3.0 1

FEEGAR BT QC3

9.5

Średnia

Allegro Logo
Transmiter BLUETOOTH KOLOROWY LCD samochodowy FM 1

Transmiter KOLOROWY k653j

9.4

Drogi

Allegro Logo
XBLITZ X300 PRO Zestaw glosnomowiacy Transmiter FM 1

XBLITZ X300 PRO

9.2

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo

W rankingu transmiterów fm 2024 pojawiło się aż siedem produktów, które to cechują się świetnym wykonaniem i bardzo ciekawym designem. To, co jednak sprawiło, że zostały wybrane do dzisiejszego zestawienia, to przede wszystkim uniwersalność, stosunkowo dobra jakość muzyki, dobre połączenie, wielofunkcyjność, a także ogrom ciekawym informacji, które tego typu transmiter fm bluetooth ma nam do zaoferowania.

Zwycięzca rankingu i najlepszy transmiter fm to z pewnością BASEUS TRANSMITER FM BLUETOOTH ŁADOWARKA 2XUSB AUX

dobry transmiter fm

Najciekawszym produktem w rankingu okazał się transmiter marki Baseus. Urządzenie jest uniwersalne, można je sparować zarówno z systemem iOS, jak i Android za pośrednictwem Bluetooth 5.0, który gwarantuje stabilną transmisję sygnału. Atutem jest ledowy wyświetlacz, pokazujący częstotliwość radia lub napięcie. Transmiter posiada dwa porty USB – 5V/2.1A oraz 5V/1A.

Wygodny panel sterujący jest przejrzysty i intuicyjny, pozwala na zmianę częstotliwości, przełączanie utworów, zarządzanie połączeniami telefonicznymi oraz regulację głośności. Zasięg radiowy wynosi 5 metrów, Bluetooth zaś 10 metrów. Zakres pracy transmitera to od 87.5 do 108 MHz.

Całkowita moc wyjściowa wynosi 15.5 W. Zasilanie odbywa się za pośrednictwem zapalniczki samochodowej o napięciu od 12 do 24 V. W zestawie znajduje się kabel AUX o długości 84 cm. Urządzenie odtwarza różne formaty audio: MP3, WAV, FLAC i APE. WMA.

Baza ma wymiary 65 x 32 x 13 mm, ładowarka natomiast 27,5 x 27,3 mm. Transmiter jest czarny, pasuje wizualnie do każdego samochodu. Do produktu dołączona jest dwuletnia gwarancja jakości.

R

Zalety

 • Nowoczesny design;
 • Wysoka jakość dźwięku;
 • Kompatybilny z każdym smartfonem.
Q

Wady

 • Mały wyświetlacz.

Kolejny bardzo dobry transmiter fm to propozycja nieco droższa, lecz TRANSMITER FM MP3 BLUETOOTH ZESTAW GŁOŚNOMÓWĄCY oferuje świetny wyświetlacz 

transmiter fm bluetooth

Marka Nemo wyprodukowała atrakcyjny transmiter FM w formie wygodnego panelu. Urządzenie posiada cztery funkcje – transmiter FM z Bluetooth, transmiter FM z AUX, ładowarka 2.1 A oraz zestaw głośnomówiący do rozmów telefonicznych z możliwością obsługi asystentów Google, oraz Apple. Kompatybilność z iOS, Android i Windows.

Zakres częstotliwości fal od 87,5 do 108 fm. Istnieje możliwość odtwarzania muzyki z aplikacji YouTube, Spotify oraz iTunes. Na uwagę zasługuje niezawodny wielostopniowy system ochrony, który zapewnia stabilną i bezpieczną pracę, eliminując jednocześnie ryzyko uszkodzenia. Urządzenie posiada układ redukujący swoją temperaturę i moduł przeciwzakłóceniowy.

Pasuje do zapalniczek 12 V i 24 V. Wbudowany mikrofon HD ma redukcję szumów, co przekłada się na wysoką jakość prowadzonych rozmów telefonicznych. Wraz z transmiterem do kupującego przychodzi kabel typu jack – jack do obsługi AUX.

Design jest nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Dwa pokrętła są jednocześnie przyciskami, dodatkowo pod wyświetlaczem LCD są trzy przyciski do zmiany częstotliwości, głośności i utworów. Pokrętła mają niebiesko-fioletowe podświetlenie. Transmiter wyposażono w podwójny port USB, max 5 V 3 A.

R

Zalety

 • Duży panel sterowania;
 • Dobrej jakości wyświetlacz;
 • Przystępna cena.
Q

Wady

 • Brak instrukcji w języku polskim.

Ładowarka transmiter FM Bluetooth Xiaomi ROIDMI 3S to jeszcze inna propozycja warta uwagi 

najlepszy transmiter fm

Osoby ceniące oszczędność miejsca powinny przyjrzeć się produktowi marki Xiaomi. To niewielkie urządzenie wkłada się do zapalniczki samochodowej o napięciu 12 lub 24 V i działa z mocą 20 W. Niestety obsługuje ono tylko system Android. Atutem natomiast jest system inteligentnego rozpoznawania urządzeń i dostosowywanie do niego prądu wyjściowego. Transmiter wspiera zakres wejścia od 10 do 30 V.

W transmiterze fm xiaomi znajdują się dwa porty USB – 2.4 V i 3.4 Warto wspomnieć o systemie zabezpieczenia przed zwarciem. Bezpiecznik ochrania nie tylko płytę główną, ale i ładowarkę przed ewentualnym uszkodzeniem. Również bateria jest chroniona dzięki układowi scalonemu. W przypadku wykroczenia prądu poza maksymalny zakres, obwód zostaje rozłączony.

Poza tym urządzenie redukuje zakłócenia sięgające 50 V. Bluetooth 4.2, umożliwia komfortowe słuchanie muzyki bez szumów. Dodatkową zaletę stanowi dyskretne ledowe podświetlenie, które sprawdza się szczególnie nocą – ułatwia podłączenie kabla USB bez konieczności zapalania światła. Produkt posiada roczną gwarancję i zdobył wiele pozytywnych ocen od zachwyconych użytkowników.

R

Zalety

 • Bardzo kompaktowy;
 • • Wydajny;
 • Świetny stosunek jakości do ceny;
 • Podświetlenie.
Q

Wady

 • Brak wyświetlacza i panelu sterowania;
 • Tylko roczna gwarancja.

Jeśli nie przeszkadza nam bardzo wysoka cena za transmiter fm bluetooth, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z Transmiter Ładowarka ROCK B301 Bluetooth FM QC

transmiter fm do domu

Nieco droższą opcją jest transmiter firmy Rock cechujący się wysoką jakością wykonania, ładnym, eleganckim designem oraz funkcjonalnością. Urządzenie jest kompatybilne z systemami iOS i Android i posiada trzy wyjścia USB: QC 3.0, QC 4.0 i typu C. Wbudowany Bluetooth jest w wersji 5.0, co umożliwia bezproblemowe i stabilne połączenie z telefonem.

Zasięg działania Bluetooth to 10 metrów, transmitera FM to 5 metrów. Zasięg FM obsługuje częstotliwości od 87.5 do 108 Mhz. Urządzenie odczytuje także formaty audio MP3, WAV, FLAC, APE i WMA. Ładowanie telefonu odbywa się z mocą 27 W. Zaawansowany system zarządzania energią zapewnia optymalny prąd ładowania.

Takie rozwiązanie zapewnia stabilną i bezpieczną pracę, eliminując jednocześnie ryzyko uszkodzenia ładowanego urządzenia. Atutem jest możliwość odtwarzania utworów z pendrive lub karty SD ze wsparciem pamięci do 32 GB.

Mikrofon HD jest zintegrowany i doskonale redukuje szumy, co gwarantuje komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych. Panel sterowania składa się z wyświetlacza i trzech przycisków służących do regulacji częstotliwości, muzyki, głośności oraz rozmów telefonicznych.

R

Zalety

 • Bluetooth 5.0;
 • Obsługuje wiele formatów muzyki;
 • Ładny, nowoczesny design.
Q

Wady

 • Wysoka cena.

Ponadto, sprawdźmy też FEEGAR Transmiter FM Zestaw głośnomówiący BT QC3.0

bluetooth fm transmitter

Kolejna propozycja to kompaktowy transmiter firmy FEEGAR. Urządzenie umożliwia słuchanie muzyki w formacie MP3, komunikatów nawigacyjnych, rozmowy w głośnikach oraz muzyki z zewnętrznego nośnika. Model jest kompatybilny z oprogramowaniem iOS oraz Android. Trzy porty do ładowania gwarantują szybkie ładowanie w standardach Quick Charge 3.0, 4.0+, Adaptive Fast Charging oraz Huawei Supercharge. Ponadto transmiter obsługuje podstawowe protokoły szybkiego ładowania.

Panel sterujący to wielofunkcyjny przycisk, dzięki któremu można odbierać i kończyć rozmowy, wybierać ostatni numer z listy, ustawiać częstotliwość, regulować głośność oraz sterować muzykę. Czytnik nośników USB do 64 GB. Zainstalowana technologia Bluetooth to 5.0. Niewątpliwą zaletą jest przycisk Bass Boost Surroud Effect zwiększający jakość basu w utworach.

Urządzenie pasuje do zapalniczek o napięciu 12 lub 24 V, jego całkowita moc wyjściowa to 36 W. Odległość transmisji FM wynosi 5 metrów, Bluetootha 10 metrów. Ledowy wyświetlacz pokazuje status urządzenia, parowanie BT, częstotliwość nadawania sygnału i napięcie w zapalniczce. Obudowę wykonano z aluminium i plastiku, dzięki czemu jest lekkie i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

R

Zalety

 • Niewielki rozmiar;
 • Bluetooth 5.0;
 • Wzmocnienie basów.
Q

Wady

 • Mały wyświetlacz.

Ponadto, Transmiter BLUETOOTH KOLOROWY LCD samochodowy FM wydaje się ciekawą alternatywą 

Duży i wyraźny wyświetlacz znajduje się w wielofunkcyjnym transmiterze samochodowym WIRELESS CAR KIT 2020, który ma 8 funkcji w jednym posiadający certyfikaty CE, ROHS, FC oraz ISO9001. Główną zaletę stanowi wygodny panel sterowania składający się z czterech przycisków i gałki. Kolorowy wyświetlacz LCD 1,7’’ doskonale pokazuje aktualnie włączone funkcje.

Odtwarzanie muzyki odbywa się za pośrednictwem czterech różnych sposobów – bluetooth, z pendrive’a lub karty micro SD do 32 GB oraz AUX (kabel znajduje się w zestawie). Dwa wejścia USB (Quick Charger 5 V 3.0 A i Fast Charger 5 V 2.4 A) gwarantują szybkie i bezpieczne ładowanie.

Urządzenie wspiera asystenta Google oraz Siri. Atutem jest zaawansowany system redukcji szumów oraz mikrofon z zasięgiem do dwóch metrów. Na uwagę zasługuje również niski pobór energii 75mA. A2DP gwarantuje wysoką jakość dystrybucji dźwięku. Transmiter posiada Bluetooth 4.2 i EDR i pasuje do zapalniczek 12 V oraz 24 V.

Menu jest w języku polskim, a w zestawie znajduje się dodatkowy bezpiecznik. Produkt został objęty dwuletnią gwarancją.

R

Zalety

 • Duży wyświetlacz;
 • Łatwy w obsłudze;
 • Dobra jakość dźwięku.
Q

Wady

 • Zajmuje dużo miejsca.

Zależy nam na świetnych opiniach transmitera fm? To w takim razie XBLITZ X300 PRO Zestaw głośnomówiący Transmiter FM będzie idealny! 

Innym kompaktowym transmiterem, do tego w atrakcyjnej cenie jest ten stworzony przez markę Xblitz. Model X300 Pro z Bluetoothem w wersji 4.2 odbiera częstotliwości w zakresie od 76 do 108 MHz. Urządzenie zasilane jest napięciem wejściowym 12 lub 24 V. Transmiter gwarantuje wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych, szybkie ładowanie, udostępnianie muzyki z karty SD do 32 GB oraz przesyłanie połączeń głosowych z telefonu do radia samochodowego.

Posiada dwa gniazda USB, wejście na kartę micro SD oraz wejście AUX, co pozwala na odtwarzanie muzyki w formatach MP3 i WMA. Prosty panel sterowania składa się z jednego pokrętła, które jest podświetlane oraz z niewielkiego wyświetlacza LCD. Wbudowany mikrofon cechuje się jakością HD, co przekłada się na wysoką jakość przekazywania dźwięku.

Produkt zebrał same pozytywne oceny i recenzje od zadowolonych użytkowników, którzy chwalą przede wszystkim estetykę i solidność wykonania oraz niezawodność urządzenia. Obudowa transmitera została stworzona z wyjątkowo odpornego na zadrapania i wstrząsy tworzywa sztucznego, które ma gładkie, czarne wykończenie.

R

Zalety

 • Niewielki rozmiar;
 • Ładny design;
 • Łatwa obsługa.
Q

Wady

 • Krótka gwarancja.

Dobry transmiter fm – czym się charakteryzuje?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ciężko jest znaleźć pasujący i, przede wszystkim, wydajny transmiter, który nie tylko pozwoli nam słuchać ulubionych piosenek, ale zrobi to zachowując bardzo dobrą jakość, a przy okazji podładuje telefon i pozwoli nam kontrolować napięcie akumulatora w celu ochrony przed rozładowaniem. To wszystko musi oferować jedno, bardzo małe urządzenie.

Jeśli żadna z siedmiu propozycji nie przypadła nam do gustu, to w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z poradnikiem zakupowym, gdzie będziemy mogli sprawdzić najistotniejsze parametry i funkcje, jakie każdy fm transmitter powinien nam oferować. Oczywiście przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na funkcjonalność urządzenia i na opcje, jakie ma do zaoferowania.

Kluczowym aspektem podczas wyboru tego właściwego gadżetu jest też, co ciekawe, design i wielkość, dzięki czemu będziemy mogli umieścić urządzenie w docelowym miejscu. Nie możemy też zapomnieć o łączności i opcjach dodatkowych, które to udostępniane są za pomocą tej łączności. Dodatkowo sprawdźmy też zasięg i jego jakość, wykonanie wyświetlacza, a także czy w zestawie mamy również dodatkowe akcesoria. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://www.motofakty.pl/artykul/transmiter-fm-gadzet-dla-kazdego-automaniaka.html

Najistotniejszą rzeczą jest uniwersalność

Gdy mowa o uniwersalności, nikt nie oczekuje oczywiście, że będzie to zarówno transmiter fm do domu jak i do samochodu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby produkt gwarantował jakościowe i bezproblemowe połączenie z każdym możliwym smartfonem, jaki znajdziemy. Połączenie ma się odbywać za pomocą różnorodnych metod. To jest właśnie uniwersalność i dlatego bluetooth w fm transmitterze to podstawa, o której nigdy nie powinniśmy zapominać.

Gdy mowa o transmitterach, to te najbardziej podstawowe oferują możliwość podłączenia kabla AUX w celu włączenia muzyki z telefonu bez demontażu oryginalnego radia, które nie zostało wyposażone w takie właśnie wejście. Kiedy jednak zdamy sobie sprawę, że w bardzo niskiej cenie możemy cieszyć się muzyką z telefonu, to nic dziwnego, że wszyscy tego pragniemy.

Jednakże, musimy pamiętać, że im nowsze telefony, tym bardziej zaawansowane funkcje komunikacji są potrzebne. Niektóre modele nie mają już na wyposażeniu wejścia AUX i jedynym sposobem komunikacji między smartfonem a transmiterem jest wtedy Bluetooth. Ponadto skoro jesteśmy już przy innych możliwościach połączenia, warto wybrać opcję z USB, dzięki czemu muzyka z pendrive’a także będzie w zasięgu ręki.

Ładowarka transmiter FM Bluetooth Xiaomi ROIDMI 3S

najlepszy transmiter fm

Ładowarka ROCK B301 Bluetooth FM QC

transmiter fm do domu

Dlaczego bluetooth 5.0 w transmiterze FM odgrywa tak istotną rolę?

Jakość modułów to kolejny kluczowy element, o którym nie mówi się wystarczająco dużo. Jak wszyscy wiemy, technologia komunikacji Bluetooth od wielu lat rozwija się i coraz bardziej zaskakuje nas stabilnością łącza, prędkością przesyłu danych, a także małym zużyciem energii. Choć ta ostatnia kwestia nie jest tak ważna w przypadku transmiterów FM, to z pewnością nowoczesny moduł będzie pożądany z uwagi na lepsze, stabilniejsze łącze i szybszy przesył danych.

Dziś wiele budżetowych gadżetów oferuje komunikację Bluetooth bazującą na module 4.2. Choć jest to stosunkowo dobre rozwiązanie, to nijak się ma do tego, które dziś używane jest przez niemalże każde nowoczesne narzędzie. Bluetooth 5.0 gwarantuje nam dwukrotnie większą prędkość transmisji niż 4.2, a także aż czterokrotnie większy maksymalny zasięg.

Co więcej, w przypadku recenzowanych urządzeń różnica cenowa nie jest tak duża, jak u pozostałej konkurencji z kategorii audio.

Jakie funkcje dodatkowe powinien transmiter oferować?

Jak wszyscy wiemy, im więcej opcji i funkcjonalności, tym lepiej dla użytkujących z uwagi na lepsze dostosowanie sprzętu do naszych preferencji i wymagań. Dlatego warto sprawdzić czy wybrany produkt oferuje ciekawe dodatki i gadżety.

Jeden z podstawowych elementów poprawiających atrakcyjność przedmiotu to, między innymi, wyświetlacz napięcia. Pozwoli nam on kontrolować stan akumulatora w samochodzie. Na wszelki wypadek warto mieć ze sobą kompresor 12v/230v. Choć jest to wyłącznie dodatek, to w przypadku starszych samochodów gwarantuje możliwość kontroli kondycji baterii samochodowej.

TRANSMITER FM MP3 BLUETOOTH ZESTAW GŁOŚNOMÓWĄCY

transmiter fm bluetooth

Oprócz tego, musimy upewnić się, że produkt oferuje rozbudowane sterowanie. Oprócz podstawowych przycisków pozwalających przerzucać piosenkę czy też cofać ją, niektóre z bardziej zaawansowanych urządzeń mają wbudowany mikrofon z technologią eliminującą echo i tłumiącą szumy. To oczywiście oznacza, że taki gadżet ma wbudowany zestaw głośnomówiący.

Pamiętajmy też o bezpieczeństwie

Gdy już zadbamy o wszystkie funkcjonalności, czas spojrzeć na równie istotny element, jeśli nie istotniejszy. Chodzi o bezpieczeństwo – zarówno nasze, naszego sprzętu, jak i urządzenia, które kupimy. Transmitery pracują zazwyczaj bardzo długo, a częste odpalanie silnika sprawia, że napięcie może wariować. Ponadto często dochodzi do spięć i innych sytuacji, które niedopilnowanie doprowadzą do uszkodzenia sprzętu i to bardzo szybko.

Nic więc dziwnego, że podczas korzystania z transmitera musimy zadbać o najwyższy poziom zabezpieczeń, dzięki czemu nie dojdzie do uszkodzenia czy to jednego z podłączonych urządzeń czy samego gadżetu. Podstawową ochroną jest oczywiście przed przeładowaniem i przegrzaniem.

Co ciekawe, niektóre z bardziej zaawansowanych transmiterów oferują aż 7 poziomów zabezpieczeń. Oznacza to, że oprócz dwóch wyżej wymienionych, narzędzie potrafi ustrzec nas przed wyładowaniem, przepięciem, prądem przetężeniowym, a także przed krótkimi spęciami i polem elektromagnetycznym.

FEEGAR Transmiter FM Zestaw głośnomówiący BT QC3.0

bluetooth fm transmitter

XBLITZ X300 PRO Zestaw głośnomówiący Transmiter FM

transmiter fm

Transmiter fm opinie 2024

Jak w przypadku wszystkich innych produktów, tak i transmitery FM muszą być szeroko polecane. Jest to szczególnie istotne w przypadku tego sprzętu, bo w komentarzach innych kupujących odnajdziemy niezbędne informacje odnośnie jakości dźwięku, a także stabilności połączenia i ogólnego sprawowania się wszystkich opcji.

Choć dla każdego jakość dźwięku będzie totalnie subiektywnym odczuciem, to wiele pozytywnych lub negatywnych reakcji pomoże nam w podjęciu decyzji i zmniejszy ilość potencjalnych przedmiotów, które warto rozważyć przy zakupie.

Podsumowanie rankingu transmiterów fm 2024

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu jest zdecydowanie BASEUS TRANSMITER FM BLUETOOTH ŁADOWARKA 2XUSB AUX, czyli jedna z ciekawszych opcji gwarantująca ogromną funkcjonalność i szereg atrakcyjnych gadżetów. Przede wszystkim to opcja z wyświetlaczem i wieloma ciekawymi dodatkami, a także z nowoczesnym modułem Bluetooth 5.0.

Jeśli jednak poszukujemy nieco trwalszej propozycji lub wolimy wybrać mniejszy gadżet czy też oferujący nieco większą funkcjonalność, to zdecydowanie polecamy zapoznać się z poradnikiem zakupowym. Oczywiście bardzo ważne jest też sprawdzenie alternatywnych ofert, które pojawiły się na liście.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki transmiter fm wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by natka

Kupiłam mamie tą najdroższą opcję. Jest prosta w użyciu, a ekran robi wrażenie.

 by szczepan

Mam BT06. Kupiłem ze względu na duży wyświetlacz i nie zawiodłem się.

 by kaki

A no właśnie czegoś takiego szukałem. Zamówie opcje nr 1.

 by FM KM

Większość samochodów ma już w pełni wyposażone komputery pokładowe sparowane z telefonem. No ale jak ktoś nie ma to rzeczywiście transmtery są dobrym rozwiązaniem.

 by handlarz

Bardzo przydatne w aucie. Używam w służbówce jako zestaw głośnomówiący.