Coraz częściej zdarza się, że w przypadku kolizji nie jesteśmy w stanie udowodnić naszej racji. Jeśli spotkamy osobę, która wymusiła na nas pierwszeństwo i nie przyznaje się do winy, bądź po prostu byliśmy świadkami jakiegoś wypadku czy innego wydarzenia, to warto mieć pod ręką urządzenie rejestrujące. Taką “czarną skrzynką” dla samochodów jest właśnie wideorejestrator, a w szczególności coraz bardziej zaawansowane opcje, czyli wideorejestrator w lusterku.

Sprzęt ten może w bezproblemowy sposób zapisywać i odtwarzać wydarzenia, które miały miejsce tuż przed nami a, niejednokrotnie, uratuje nas też przed dostaniem mandatu lub też w przypadku osoby, która próbuje nam wmówić swoją niewinność. Co jednak zrobić, aby wybrać odpowiedni rejestrator jazdy w lusterku, aby ten spełniał najbardziej podstawowe parametry i odpowiednio działał nieważne gdzie się znajdziemy? W takich sytuacji musimy sprawdzić wideorejestrator w lusterku ranking produktów na rok 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA W LUSTERKU HD 2 1

Rejestrator SJ54

9.9

Tania

Allegro Logo
REJESTRATOR W LUSTERKU 1080p 9.66 KAMERA POLSKI J. 3

REJESTRATOR KOPIER 03607

9.8

Droga

Allegro Logo
REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA W LUSTERKU HD 1

REJESTRATOR JAZDY 03607

9.7

Tania

Allegro Logo
XBLITZ Prism rejestrator jazdy w lusterku Full HD 1

REJESTRATOR XBLITZ Prism

9.6

Średnia

Allegro Logo

Na dzisiejszej liście pojawiły się produktu o całkiem sporym zróżnicowaniu pod względem ceny, funkcjonalności i jakości pracy. Wszystkie jednak spełniają podstawowe założenia i świetnie radzą sobie w prawie każdej sytuacji, a niektóre z nich to też wideorejestratory przód tył. Aby jednak mieć pewność, że mamy do czynienia ze ścisłą czołówką, to specjaliści mieli na uwadze bardzo ważne parametry, w tym kąt widzenia, przekątną ekranu, a także jakość zapisu. Ich uwadze nie umknęły funkcje i cechy dodatkowe czy też sposób zasilania. Opinie wideorejestratorów w lusterku również przyczyniły się do wyboru ostatecznej listy najciekawszych produktów.

Oferowana produkcja to stosunkowo budżetowe rozwiązanie, które zachwyca świetnymi opiniami i w cenie pozwala nam się cieszyć dosyć dobrymi parametrami. Ponadto produkt wyposażony jest we wszystkie niezbędne przewody i dodatki, które pozwolą samodzielnie zamontować sprzęt w naszym aucie.

Czarny rejestrator jazdy model SJ 54 oferuje nam przekątną ekranu na poziomie 4.3″. Jest to co prawda bardzo mały wyświetlacz, lecz z uwagi na niską cenę to jest to do zaakceptowania. Inną, nieco istotniejszą wartością, na którą musimy zwrócić uwagę, to jakość zapisu. Tutaj mamy do dyspozycji dwa warianty: HD (1280 x 720p) oraz Full HD (1920 x 1080p). Ponadto musimy pamiętać, że jest to tak naprawdę urządzenie 2w1 – działa zarówno jako wideorejestrator z przodu, jak i kamera cofania z tyłu (po odpowiednim montaż urządzenia).

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to przedmiot pozwala nam na skorzystanie z aparatu, a także na wykorzystanie czujników ruchu i wstrząsów do jeszcze lepszej, precyzyjniejszej pracy i wychwytywania, a także zapisywania istotnych wydarzeń. Z innych funkcji warto też wymienić automatyczny start.

Opcja ta wyróżnia się na tle rywali dobrym, a nawet bardzo dobrym kątem widzenia. Pamiętajmy natomiast, że jakość nagrywania w nocy pozostawia wiele do życzenia.

R

Zalety

• Dobry stosunek jakości do ceny;
• Dwa warianty zapisu;
• Wiele funkcjonalności;
• Duży kąt widzenia. 
Q

Wady

• Mocno przeciętna jakość nagrywania w nocy;
• Mała przekątna ekranu.

REJESTRATOR W LUSTERKU 1080p 9.66 KAMERA POLSKI J.

rejestrator jazdy w lusterku

Kolejna oferta nie jest już tak budżetowa, jak miało to miejsce w przypadku zwycięzcy rankingu. Jednakże, wykonanie tej opcji jest o wiele lepsze, gdyż nie mamy do czynienia z tanim wykonaniem chińskiego pochodzenia. Wręcz przeciwnie, opcja charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, a jeśli świetne opinie wideorejestratora w lusterku są dla nas ważne, to w takim razie to rozwiązanie będzie najlepsze.

Pierwszą i zasadniczą różnicą pomiędzy recenzowanymi produktami jest oczywiście przekątna wyświetlacza. W przeciwieństwie do poprzedniej opcji, tutaj mamy do naszej dyspozycji aż 9.66”, a więc w dzisiejszym rankingu wideorejestratorów w lusterku, jest to największa propozycja gwarantująca przy tym największą przejrzystość.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego rozwiązania, tak i tutaj mamy do wyboru dwie jakości zapisu – standardową HD (1280 x 720p), a także Full HD (1920 x 1080p). W przeciwieństwie jednak do poprzedniczki, sprzęt wyposażony jest w dodatkowe zasilanie akumulatorowe, co pozwala na podtrzymanie daty, godziny, a także oferuje możliwość stosowania trybu parkingowego bez obaw o uszkodzenie sprzętu czy pobór prądu bezpośrednio z akumulatora samochodu.

Co ciekawe, można powiedzieć, że to wideorejestrator przód tył z uwagi na to, że oprócz standardowej nagrywarki przedniej i opcji cofania, tylna kamera jest w stanie jednocześnie nagrywać to co się dzieje za samochodem, gwarantując pełne bezpieczeństwo. Choć tył ma obszar widzenia 140 stopni, to z przodu kąt ten jest już większy – 170 stopni.

R

Zalety

• Bardzo dobra jakość wykonania;
• Ogromny, dotykowy wyświetlacz do dyspozycji;
• Wiele funkcji dodatkowych;
• Akumulator gwarantujący funkcjonowanie trybu parkingowego;
• Jednoczesne nagrywanie przodu i tyłu.
Q

Wady

• Brak karty pamięci w zestawie przy dużej cenie;
• Bardzo wysoka cena zakupu.

REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA W LUSTERKU HD

REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA W LUSTERKU HD

Propozycja budżetowa to coś, co nas bardziej interesuje? W takim razie musimy uwzględnić następną ofertę, która gwarantuje zasilanie akumulatorowe i szereg innych funkcjonalności, w tym oczywiście wykrywanie ruchu, funkcję automatycznego włączania i wyłączania z silnikiem samochodu, a także paru innych elementów wartych uwagi.

Opcja ta nie jest może najlepsza pod względem jakości nagrywania, bo jakość zapisu to SD/VGA (czyli 640 x 480p). Jednakże, sama rozdzielczość wideo podawana przez producenta dochodzi nawet do 1080p. Warto jednak brać te deklaracje z przymrużeniem oka z uwagi na to, że format pliku AVI i sam format wideo (PAL/NTSC) nie jest najlepszą opcją.

Opcja ta nie jest wyposażona w duży wyświetlacz – jego rozdzielczość to tylko 4,3″. Oprócz tego, kąt widzenia pozostawić może sporo do życzenia. Jednakże, sensor ruchu i tryb nocny, a dodatkowo nagrywanie w pętli czy G-sensor automatycznie zapisujący nagranie podczas zderzenia czy też oczywiście tryb parkingowy są zaletami, o których nie możemy zapominać.

R

Zalety

• Wiele funkcjonalności;
• Zasilanie akumulatorowe;
• Bardzo niska cena.
Q

Wady

  • Przeciętna jakość zapisu. 

XBLITZ Prism rejestrator jazdy w lusterku Full HD

jaki wideorejestrator w lusterku

Producent Xblitz to z pewnością marka znana i oferująca ponadprzeciętne wykonanie. Opisywana opcja znajduje się w przeciętnym zakresie cenowym i porównując ją do innych ofert, gwarantuje bardzo dobrej jakości nagrywanie i szereg funkcjonalności. Choć ma swoje wady, to jest alternatywą godną polecenia.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z pełnym zapisem Full HD, a więc 1920 x 1080p. Przekłada się to oczywiście na bardzo dobrą jakość nagrywania i możliwość uchwycenia wielu detali. Oprócz tego, produkt gwarantuje też ekran dotykowy o wielkości 5 cali. Nie jest to może najwięcej, lecz z pewnością wystarczy do przejrzystej kontroli nad opcjami i różnymi funkcjami.

Recenzowany przedmiot gwarantuje nam tryb parkingowy, a także G-sensor. Są to opcje, które automatycznie gwarantują zapis w przypadku stłuczki lub wypadku. Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że w przypadku zapełnienia karty pamięci, nagrywanie w pętli zacznie nadpisywać archiwalne pliki – nie licząc tych, które wywołane zostały trybem parkingowym, G-sensorem bądź akcją użytkownika.

R

Zalety

• Dobry stosunek jakości do ceny;
• Wiele funkcji usprawniających korzystanie z urządzenia;
• Nagrywanie w pętli;
• Full HD – bardzo dobra jakość nagrań.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena;
• Przeciętna wielkość wyświetlacza.

Jak upewnić się, że wybrany wideorejestrator sprawdzi się w naszym przypadku?

W dzisiejszym rankingu wideorejestratorów w lusterku pojawiło się kilka ciekawych opcji. Cztery opcje charakteryzują się dosyć dobrymi parametrami, a ich cechy dodatkowe i właściwości sprawiają, że idealnie poradzą sobie w danej roli, a dodatkowo ich użytkowanie będzie bardzo przyjemne, a zapisane nagrania będą wystarczająco czytelne.

Co jeśli nasze wymagania są nieco inne i zamiast średniej jakości zależy nam na bardzo dobrym nagraniu lub, po prostu, pragniemy o wiele bardziej rozbudowane urządzenie z ciekawymi dodatkami i opcjami niedostępnymi w wyżej opisanych produktach? W takiej sytuacji własne poszukiwania będą najlepszym wyborem. Musimy przy tym pamiętać, aby zawsze zwracać uwagę na kąt widzenia kamerki, a także na jakość zapisu.

Oprócz wyżej wspomnianych parametrów, bardzo istotnymi aspektami są oczywiście funkcje dodatkowe i tryby nagrywania. Ponadto wielkość wyświetlacza czy też fakt że będziemy mieć do czynienia z w pełni dotykowym rozwiązaniem również będzie mieć kluczowe znaczenie podczas finalnego wyboru sprzętu. Z innych, mniej istotnych aczkolwiek wciąż wartych rozważenia, elementów miejmy też na uwadze opinie wideorejestratorów w lusterku czy też ich cenę. Więcej informacji znajdziemy tutaj: http://antymoto.com/wideorejestrator-jaki-wybrac/

Kąt widzenia prawdopodobnie najważniejszy

Ludzkie oko ma kąt widzenia na poziomie 90 stopni. Wydawać by się mogło, że jest to wystarczające. Nic bardziej mylnego. Z uwagi na to, że obszar z przodu, na który trzeba uważać, jest o wiele większy, to kąt widzenia kamery też musi być większy. Dlatego kierujmy się jak największym kątem widzenia, aby uniknąć sytuacji, gdzie rejestrator nie jest w stanie uchwycić wydarzeń znajdujących się na poboczu przed maską.

Wartości, jakie nas interesują, to minimum 140 stopni. Bez problemu jednak uda nam się znaleźć urządzenia oferujące kąt widzenia nawet i 170 stopni, co jest już bardzo dobrym wynikiem. Co ciekawe, wiele kamer GoPro charakteryzuje się podobnym polem widzenia, co tylko potwierdza tę wartość parametru.

REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA W LUSTERKU HD 2

REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA W LUSTERKU HD

REJESTRATOR W LUSTERKU 1080p 9.66 KAMERA POLSKI J

rejestrator jazdy w lusterku

Uwzględnijmy też jakość nagrywania

Każdy z nas chce, aby wideorejestrator oferował nam jak najlepszą jakość wideo. Oznacza to, że najważniejsze będzie sprawdzenie jakości i rozdzielczości zapisu, a także rodzaju zapisywanych plików czy też ich kodowanie. Nie każdy się oczywiście na tym zna, lecz warto poznać podstawy w celu rozróżnienia przeciętnego urządzenia od bardzo dobrej kamerki.

Full HD, a więc zapisywanie nagrań w rozdzielczości 1080p (czyli 1920 x 1080) jest jak najbardziej pożądane. Każda opcja z nieco wyższej półki cenowej musi się tym charakteryzować. Choć taka jakość zajmuje dosyć dużo miejsca i przekłada się to na częstsze zapętlanie się nagrań, gwarantuje więcej detali i pewność, że nawet w przypadku gorszej pogody nie będziemy martwić się problemem z nieczytelną rejestracją.

Kolejnym istotnym elementem jest funkcjonalność

Tryby pracy, dodatkowe funkcje i możliwość rejestracji nie tylko przodu, ale i tyłu to tylko nieliczne z wielu różnych funkcji, jakie rejestratory jazdy – także i te w lusterku – mogą nam zaoferować. Spośród najistotniejszych elementów, z pewnością trzeba wymienić detektor ruchu, który odpowiedzialny jest za prawidłowe działanie funkcji parkingowej. Ta natomiast samoczynnie rozpoczyna nagrywanie w przypadku wystąpienia szkody parkingowej.

Należy również pamiętać o innych opcjach, w tym o nagrywaniu w nocy, a więc specjalnym doświetleniu i właściwie skonfigurowanej soczewce, dzięki czemu możemy liczyć na wystarczającą jakość podczas nocnych przejazdów.

Z innych ciekawych dodatków zwróćmy uwagę na czujnik wstrząsów automatycznie zapisujące kawałek nagrania przed i kawałek nagrania po odnotowaniu wstrząsu, czy też oczywiście G-sensor i możliwość zapętlania zarchiwizowanych nagrań.

XBLITZ Prism rejestrator jazdy w lusterku Full HD

jaki wideorejestrator w lusterku

Pozostałe parametry, czyli o czym trzeba pamiętać?

Nawet jeśli zadbamy o wszystkie wyżej wymienione aspekty, i tak zostaje nam kilka dodatkowych, na które także musimy zwrócić uwagę. Choć nie wydają się one tak istotne, to znacząco poprawiają komfort użytkowania sprzętu, a także gwarantują nam o wiele lepsze doświadczenie z programowania, ustawiania, a także wykorzystywania samego rejestratora.

Pierwszą rzeczą jest oczywiście wyświetlacz, a dokładniej rzecz biorąc jego wielkość i to, czy jest on dotykowy czy też nie. Każdy z nas chce zakupić produkt, który będzie czytelny i prosty w obsłudze. Duży wyświetlacz i, co ważniejsze, dotykowy ekran poprawią jakość korzystania z danego sprzętu i to bardzo. Powinniśmy więc myśleć nad urządzeniami o przekątnej ekranu większej niż 5 cali.

Dodatkowo uwzględnijmy też kompatybilność rejestratora. Chodzi tutaj o to jaką maksymalnie kartę pamięci możemy zamontować. Czy będzie to 32 GB? A może 64? Oczywistym jest, że im większa maksymalna karta, tym więcej nagrań zapisze się bez potrzeby ich późniejszego napisywania. Minimalną interesującą nas wartością jest 32 GB, lecz zalecany jest zakup urządzenia oferującego kompatybilność z kartą o pojemności 64 GB lub większej – szczególnie w przypadku wysokiej jakości nagrań.

Najlepszy wideorejestrator w lusterku – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu i bez wątpienia najlepszą propozycją dostępną w tym momencie na rynku jest REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA W LUSTERKU HD 2. To produkt gwarantujący najróżniejsze funkcjonalności, a dodatkowo kąt widzenia z przodu jest świetny. Choć widzenie do tyłu dostępne jest wyłącznie w 120 stopniach, to i tak w tak budżetowej ofercie nie znajdziemy niczego ciekawszego.

Możemy oczywiście poszukać nieco droższych rozwiązań lub po prostu skupić się na produktach wyróżniających się na tle rywali albo świetnym kątem widzenia, albo świetną jakością nagrań, albo po prostu idealnym połączeniem wielu cech i kompromisem w przypadku mniej istotnych funkcjonalności. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w poradniku zakupowym oferowanym poniżej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wideorejestrator w lusterku wybrać
Average rating:  
 0 reviews