Żarówki samochodowe H1 – ranking wybranych modeli 2024

Jako doświadczony kierowca z pewnością wiesz, jak ważne jest dobre oświetlenie samochodu podczas jazdy. Pozwala ono nie tylko widzieć, co dzieje się przed samochodem i w jego bezpośrednim otoczeniu, ale też informuje innych kierowców, ostrzegając ich o Twojej obecności. Jednym z najbardziej popularnych typów świetlówek są żarówki H1. Jak je wybrać i czym poszczególne modele różnią się między sobą?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
1 X OSRAM ZAROWKA H7 12V 55W 64210 CLLASIC GERMANY 1

OSRAM CLASIC GERMANY

9.9

Tania

Allegro Logo
Osram Zarowki H1 Cool Blue Intense XenonLook 4200K 1

Osram Cool Blue

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
2x ZAROWKI H1 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA 150 W5W

TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ZAROWKI LED H1 GT ZES K5 COB 300 MOCNA ZAROWKA

H7 GT K5

9.6

Średnia

Allegro Logo
Zarowki LED H1 S2 72W COB MOCNE ZESTAW 16000 lm 1

H1 S2 72W

9.5

Średnia

Allegro Logo
Philips Zarowki H1 X Treme Vision Pro150 150

Philips X-Treme Vision

9.4

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
ZAROWKI CREE LED H1 100W 20000LM iFOCUS ULTRA MOC 1

HEADLIGHT iFOCUS CREE

9.2

Droga

Allegro Logo

Najlepsze żarówki H1 według kierowców

Poniżej znajdziesz zestawienie najpopularniejszych żarówek samochodowych. Znajdziesz w nim zarówno bardziej, jak i mniej rozpoznawalne marki i produkty o zróżnicowanych parametrach (żarówki H1 Xenon, LED i inne). Przeczytaj też, dlaczego warto wybierać mocne żarówki H1.

Żarówki H1 Standard marki Osram

żarówki h1 led z homologacją ranking

Uniwersalne żarówki niemieckiej firmy Osram wyróżniają się długą żywotnością i wysoką jakością wykonania. Lata doświadczenia w produkcji oświetlenia samochodowego zaowocowały, dlatego wybierając żarówki Osram, nie musisz obawiać się pękającego szkła, przerwanych elementów świecących czy źle wyprofilowanego gwintu.

Temperatura barwowa żarówek Osram to 3200K, a zatem światło lekko ciepłe/neutralne. Taki odcień zapewnia dobrą widoczność nawet podczas całkowitych ciemności. Strumień światła zapewnia natężenie do 1800 lumenów (+-15%). Możesz być pewien, że reflektory z tymi żarówkami poradzą sobie w każdych warunkach.

R

Zalety

  • uniwersalna temperatura barwowa,
  • mocny strumień światła,
  • wysoka jakość wykonania,
  • duża żywotność.
Q

Wady

• W niektórych salonach samochodowych ten model żarówek jest trudno dostępny.

Żarówki H1 Osram Cool Blue Intense

żarówki h1 osram

Żarówki Cool Blue Intense generują jasnoniebiesko-białe światło, zbliżone wyglądem do lamp ksenonowych. Taki odcień nie tylko wygląda stylowo, ale też jest znacznie bardziej przyjazny dla wzroku niż klasyczne, białe światło emitowane przez żarówki.

Temperatura barwowa światła jest chłodna i wynosi 4200K. Producent zapewnia, że jego lampy dają nawet o 20% więcej światła niż standardowe reflektory halogenowe. Strumień świetlny to aż 1550 lumenów.

Dzięki wyjątkowemu designowi żarówki będą świetnie prezentowały się w przezroczystych kloszach nowoczesnego samochodu. Pomimo niestandardowego odcienia, światła mają pełną homologację i certyfikaty ECE więc ich używanie jest w pełni bezpieczne.

R

Zalety

• barwa światła przyjazna dla wzroku,
• lampy dają więcej jasności niż typowe halogeny,
• nowoczesny design,
• przypominają lampy ksenonowe.
Q

Wady

• dosyć wysoka cena.

Żarówki Tungsgram Megalight Ultra

najmocniejsze żarówki h1

Wyjątkowo mocne żarówki H1, które oferują o 50% więcej światła od typowych świetlówek samochodowych. Dzięki halogenowej technologii strumień światła jest na tyle mocno skoncentrowany, że ułatwia odczytanie znaków i zorientowanie się w sytuacji na drodze.

Zwiększona ilość światła jest także spowodowana specjalną budową żarówki – idealnie dopasowany żarnik, specjalnie zaprojektowana bańka żarówki i wypełnienie wnętrza instrumentu ksenonem sprawia, że jazda po zmroku staje się komfortowa.

Każda żarówka Tungsgram Megalight została od zewnątrz pokryta srebrną powłoką, która sprawia, że wygląda ona naprawdę wyjątkowo. Homologacja E1 sprawia, że korzystanie z żarówek jest bezpieczne. Żywotność każdej żarówki Megalight szacuje się na 250 godzin.

R

Zalety

• wypełnione ksenonem,
• halogenowa technologia,
• duża żywotność,
• specjalnie zaprojektowana budowa żarówki poprawia jej efektywność.
Q

Wady

• Producent nie podaje, od jakiego standardu liczy 150% jasności żarówki (na opakowaniu jest jedynie mowa o średniej ważonej luminancji najważniejszych punktów).

Żarówki H1 LED-owe Interlook

h1 żarówka

Niezwykle wydajne diody LED, które doskonale sprawdzą się, jako żarówki świateł mijania oraz świateł drogowych. Diody są chłodzone za pomocą wbudowanego akumulatora, który efektywnie obniża ich temperaturę pracy. Obudowy żarówek Interlook wykonano z termoprzewodzącego aluminium lotniczego (6063), które doskonale odprowadza ciepło generowane przez oświetlenie na zewnątrz.

W każdej żarówce znajduje się 6 diod o precyzyjnie ustawionej geometrii, które generują strumień świetlny o łącznej mocy 16 tysięcy lumenów. Temperatura barwowa światła to chłodne 6500K. Świetlówki LED-owe są całkowicie wodoodporne (standard IP 67) i posiadają niezbędne atesty oraz certyfikaty (RoHS, CE).

Dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy, w żarówkach Interlook znajduje się filtr CAN-BUS, który zapobiega generowaniu błędów związanych z funkcjonowaniem szyny CAN przez komputer pokładowy.

R

Zalety

• niezwykle mocny i precyzyjny strumień światła,
• odporne na działanie czynników zewnętrznych,
• precyzyjna i nowoczesna technologia wykonania,
• zabezpieczenie przed wykrywaniem błędów przez komputer.
Q

Wady

• nie pasują do wszystkich gniazd H1 (mogą być za duże).

Żarówki LED LVT

żarówki h1

Żarówki wykonane w technologii LED-owej renomowanego producenta LVT wyróżniają się wysoką jakością wykonania i imponującymi parametrami świetlnymi. Wbudowane diody COB emitują strumień świetlny o natężeniu az 16 tysięcy lumenów i mocy 72 W. Chłodne światło o barwie 6500 K pozwala na wielogodzinną, komfortową jazdę bez narastającego uczucia zmęczenia wzroku.

Strumienie światła są na tyle jasne, że znacząco poprawiają widoczność na wiele metrów przed pojazdem, ułatwiając rozpoznawanie obiektów i znaków drogowych. Duża moc idzie w parze z wysoką żywotnością. Obudowa żarówek LVT została zaprojektowana tak, aby skutecznie odprowadzać ciepło na zewnątrz i nie przeciążać układu. Technologia Plug&Play sprawia, że nie musisz już jeździć do mechanika z tak prostym problemem, jak wymiana świetlówki a nową. Zrobisz to zupełnie sam.

Żarówki współpracują z szyną CAN, blokując powiadomienia o ewentualnych błędach wywołanych nieprawidłową pracą elementu. Dzięki temu komputer pokładowy nie będzie otrzymywał natłoku zbędnych powiadomień, które nie zagrażają bezpieczeństwu kierowcy.

R

Zalety

• mocny strumień świetlny,
• dobrze dopasowana barwa światła,
• prosty montaż,
• blokada wymiany informacji z szyną CAN.
Q

Wady

• model nie będzie pasował do wszystkich aut.

Żarówki H1 Philips X-Treme Vision Pro

Tradycyjne żarówki halogenowe oferujące stabilną, długotrwałą pracę przez około 350 godzin. Emitowany strumień świetlny ma moc 1550 lumenów i skutecznie rozproszy ciemność podczas jazdy po zmroku. Temperatura barwowa tego modelu świetlówek to 3450 K, czyli odcień lekko ciepły/neutralny. Taki odcień nie tylko generuje wysoki kontrast obiektów na drodze, ale sprawia, że długa jazda nie staje się męcząca.

Wszystkie żarówki X-treme Vision Pro sa produkowane z zachowaniem surowych norm kontroli jakości (w tym standardów ISO). Dlatego możesz być spokojny, że wybierasz do swojego auta podzespoły najwyższej jakości.

Zastosowane do produkcji żarówek szkło kwarcowe zapewnia dużą odporność na szok termiczny, a wbudowana blokada UV chroni klosze Twoich reflektorów przed zmatowieniem.

R

Zalety

• zapewniają wysoki kontrast podczas jazdy,
• budowa żarówki uwzględnia trwałość reflektorów,
• komfortowa temperatura barwowa światła,
• wysokie standardy kontroli jakości
Q

Wady

• dla niektórych kierowców temperatura barwowa żarówki będzie zbyt ciepła.

Żarówki CREE LED H1

Te żarówki idealnie sprawdzą się, jako zamienniki do świateł długich i krótkich w samochodach większości marek. Oferują doskonałe parametry oświetleniowe – strumień świetlny o mocy 10 tysięcy lumenów oraz temperaturę barwową 6500 K. Dzięki chłodnemu odcieniowi światła sytuacja na drodze jest doskonale widoczna, podobnie jak pobocze oraz mijane znaki drogowe.

Diody zostały rozmieszczone w taki sposób, aby zapewnić doskonałe położenie linii odcięcia i jasność, jakiej potrzebujesz, kiedy przemieszczasz się nocą.

Żarówki CREE mają dwa, specjalnie zaprojektowane systemy – CANBUS oraz EMC. Pierwszy zapobiega generowaniu błędów w pamięci komputera pokładowego w przypadku nieprawidłowego działania żarówki. Z kolei EMC tłumi pole elektromagnetyczne, które mogłoby oddziaływać na prawidłowe funkcjonowanie radia, CB-radia i innej elektroniki samochodowej.

R

Zalety

• jasny strumień świetlny,
• idealnie rozmieszczone diody poprawiają widoczność,
• systemy CANBUS i EMC sprawiają, że żarówki CREE nie są problematyczne w działaniu,
• nadają się do reflektorów soczewkowych i tradycyjnych.
Q

Wady

• Niektóre egzemplarze wyróżniają się wyjątkowo krótką żywotnością.

Jak wybrać najlepsze żarówki H1?

Nawet najmocniejsze żarówki H1 nie pomogą, jeżeli będą źle dopasowane. Pamiętaj, że oświetlenie samochodu, a zwłaszcza światła krótkie, długie i awaryjne są niezwykle istotne i drastycznie zwiększają bezpieczeństwo jazdy po zmroku. Na co wrócić uwagę, kiedy szukasz świetlówek do swojego auta?

żarówki samochodowe h1

Barwa światła

Temperatura barwowa żarówek H1 powinna być dobrana w taki sposób, abyś nie czuł dyskomfortu nawet po wielu godzinach jazdy. Najczęściej spotkasz się z zakresem barwowym od około 4500K do 5500K. Im wartość będzie niższa, tym światło będzie bardziej żółte. Z kolei wysoka temperatura barwy przekłada się na jasne, chłodne (niekiedy nawet błękitne) oświetlenie.

Jeżeli szukasz żarówek o barwie zbliżonej do ciepłej, wybierz np. żarówki marki Osram Standard lub Philips X-TremeVision Pro). Z kolei chłodną barwę znajdziesz w Osram Cool Blue Intense i CREE LED H1.

Strumień światła

Strumień światła wyrażony w lumenach określa, jak daleko będzie docierało oświetlenie . Zasadniczo im więcej lumenów emituje żarówka, tym łatwiej będzie Ci się jeździło w nocy. Pamiętaj jednak, że żarówki muszą być odpowiednio dobrane (zbyt duża jasność może Cię oślepić np. podczas jazdy we mgle).

Szukasz żarówki H1 o dużej jasności? Wybierz np. Interlook (16 tysięcy lumenów) albo CREE LED H! (10 tysięcy lumenów). Jeśli szukasz nieco słabszego źródła oświetlenia, postaw np. na model H1 Philips X-Treme Vision Pro lub Osram Cool Blue Intense (około 1500 lumenów).

Żywotność

Żywotność określa szacunkowy czas podany w godzinach, przez jaki żarówki powinny móc pracować. Dobre modele wytrzymają 300-400 godzin (Philips X-Treme Vision Pro). Nieco słabsze 200-250 godzin (np. Tungsgram Megalight).

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać żarówki H1 do samochodu, zajrzyj na: https://akustrefa.pl/poradnik-eksperta-2/item/1630-zarowki-h1-jakie-wybrac.

Poniżej znajdziesz porównanie kluczowych cech wybranych modeli:

 

Osram Classic

Osram Cool Blue

Tungsgram Megalight

Interlook

LVT

Philips

CREE LED

Moc strumienia światła

1500 lm

1550 lm

1550 lm

16000 lm

16000 lm

1550 lm

20000 lm

Żywotność

800 h

150 h

250 h

350 h

350 h

350 h

350 h

Barwa

3200 K

4200 K

4200 K

6500 K

6500 K

3450 K

6500 K

Jak wybrać żarówki H1 do samochodu? Podsumowanie rankingu 2024

Poszczególne rodzaje żarówek różnią się między sobą wieloma parametrami, dlatego ich zakup zawsze trzeba dobrze przemyśleć. Jeżeli zależy Ci na mocnych światłach, możesz wybrać mocne żarówki Interlook. Jeśli priorytetem jest chłodna barwa, zapewniająca dobrą widoczność postaw na Osram Cool Blue Intense.

Możesz wziąć pod uwagę także inne parametry jak moc wyjściowa, napięcie znamionowe lub żywotność.
Dzięki dobrym żarówkom do samochodu nie dasz się pokonać ciemności na drodze!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie żarówki h1 wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by automaniak

Zainwestuje w Cree LED, bo ciekawi mnie to jasne światło. Lubie jak daje po oczach ;D

 by żaneta PO

Szkoda, że wcześniej nie poczytałam. Kupiłam sobie żarówki, ktore nie pasują do mojego auta, super. Teraz musze kupić nowe i chyba wezme osram.

 by eryk44

Jestem fanem philipsa i chyba już nigdy nie wymienie na inne.

 by lukas

Zacząłem szukać czegośc w necie, bo w sklepach słabo doradzają, tzn. doradzają najdroższe...

 by facek

Osram kupuje od lat, ale ostatnio tylko przez internet. Z dostępnością rzeczywsiście jest problem a sprzedawcy podbijają ceny.