Wybór odpowiedniej wiertarki udarowej, to nie lada wyzwanie, gdyż źle dobrane urządzenie może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Choć każdy mężczyzna jest specjalistą w dziedzinie sprzętów budowlanych, to jednak ilość dostępnych rodzajów wiertarek udarowych na rynku, może przytłoczyć stąd też warto zasugerować się kilkoma istotnymi aspektami. Pamiętajmy by zawsze wybierać produkty od odpowiedniej mocy i właściwej masie w stosunku do naszych możliwości. Oczywiście to nie wszystko o czym należy pamiętać, dlatego też nim udamy się do sklepu warto zadać sobie pytanie – jaka wiertarka udarowa jest najlepsza w 2024 roku?

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów, które naszym zdaniem są aktualnie topowymi na rynku w latach 2024. Oczywiście poniższe zestawienie można również wykorzystać jako punkt wyjścia, do dalszego – samodzielnego poszukiwania tego typu rozwiązań.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
EINHELL TC ID1000 WIERTARKA UDAROWA 1010W REGULACJI 1 1

Wiertarka udarowa EINHELL

9.9

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
 
WIERTARKA UDAROWA 600W GSB 13 RE BOSCH 1 1

Wiertarka BOSCH GSB-13-RE

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
KRAFT DELE Wiertarka UDAROWA 1700W REG PREDKOSCI 1 1

Wiertarka KRAFT DELE

9.7

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
WIERTARKA UDAROWA 800W GSB 18 2 RE BOSCH

Wiertarka BOSCH GSB18-2RE

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 
Wiertarka udarowa MAKITA HP1631K Walizka

Wiertarka MAKITA HP1631K

9.4

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

Decydując się na porządne rozwiązania – wiertarka udarowa EINHELL

ranking fotelików samochodowych 15-36

WIERTARKA UDAROWA TC-ID 1000KIT WYPRODUKOWANA PRZEZ NIEMIECKĄ FIRMĘ EINHELL to znakomite rozwiązanie dla osób szukający naprawdę porządnych rozwiązań. Otrzymujemy tutaj wiertarkę udarową posiadającą specjalny włącznik udarów, a także samozacisk, jak i ogranicznik głębokości. To jeszcze nie wszystko. Pracuje ona w zakresie obrotów od 0 do 3000/min, a także przy częstotliwości wynoszącej do 48000/min. Maksymalna średnica wiercenia w betonie to 16mm, zaś w drewnie do 32 mm. Całość waży niewiele ponad 2 kg stając się tym samym bardzo praktycznym i wygodnym w użyciu rozwiązaniem. Dlatego też poszukując tego typu rozwiązań warto zastanowić się nad tym produktem.

OCENA PRODUKTU
-MOC – 9
-WAGA – 8

R

Zalety

-duża ilość obrotów;
-waga;
-funkcjonalność;
-dodatkowy uchwyt do trzymania;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów

Decydując się na markowe rozwiązania – GSB 13 RE BOSCH Professional

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Wiertarka udarowa o mocy 600W GSB 13 RE BOSCH Professional to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Dostajemy tutaj rozwiązanie o mocy 600 W, która w zupełności wystarczy do wywiercenia podstawowych otworów o średnicy 13 mm w betoni, 15 mm w cegle, 10 mm w stali i 25 mm w drewnie. Maksymalna prędkość obrotowa to 2800 obr/min, zaś liczba udarów to 44800 obr/min. Z pewnością jako niewątpliwą zaletę należy wskazać niewielką wagę na poziomie 1,6kg. Ponadto została ona wyposażona w unikalny system Bosh Electronic, pozwalający na płynną, elektroniczną regulację prędkości obrotowej. Ponadto w ofercie znajdują się także dwa dodatki. Mowa tutaj o specjalnej rękojeści dodatkowej oraz zderzaku głębokości wiercenia, które ułatwią wykonywanie danych zadań.

OCENA PRODUKTU

-MOC – 7

-WAGA – 9

R

Zalety

-jakość wykonania;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-niewielka waga;
Q

Wady

-mała moc;

Poszukując dużej mocy – KRAFT DELE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Porządna praca wymaga porządnych rozwiązań takich jak np. KRAFT DELE Wiertarka UDAROWA 1700W REG PRĘDKOŚCI. Dostajemy tutaj rozwiązanie o mocy maksymalnej 1600 W stanowiącej tym samym jedno z potężniejszych rozwiązań na rynku. Pozwala ono na wywiercenie otworów w betonie na poziomie 16 mm, w drewnie 40 mm, a w metalu na poziomie 13 mm. Co ciekawe, tak duża moc w żadnym wypadku nie uwłacza wadze urządzenia, która wynosi 2,4kg. Częstotliwość udaru to 48000 obr/min, zaś prędkość obrotowa to 2800 obr/min. Jej niewątpliwą zaletą jest trwałość, niezawodność i bezawaryjność, a także dość niski poziom głośności. Znajdziemy tutaj także elektroniczny układ regulacyjny obroty (w prawo lub lewo), oraz specjalną blokadę wyłącznika. Oczywiście produkt oferuje dwa tryby pracy tj wiercenie i wiercenie z udarem.

OCENA PRODUKTU

-MOC – 9

-WAGA – 7

R

Zalety

-jakość wykonania;
-korzystny stosunek jakości do ceny;
-duża moc;
-funkcjonalność
Q

Wady

-waga;

Unikalność w każdym calu – GSB 18-2 RE BOSCH Professional

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

GSB 18-2 RE BOSCH Professional to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują unikalnych rozwiązań. Dostajemy tutaj produkt, który z pewnością zachwyci każdego swoim wyglądem, jakością wykonania oraz mocą na poziomie 800 W. Całość zamknięta jest w wygodnej walizce wykonanej z tworzywa sztucznego. Sama wiertarka posiada dwa biegi oferujące maksymalną prędkość obrotową wynoszącą 3000 obr/min, a także liczbę udarów na poziomie 48 000 obr /min. Oprócz tego znajdziemy tutaj System Bosh Electronic pozwalający na płynną elektroniczną regulację prędkości obrotowej. Sama wiertarka cechuje się dodatkowo metalową obudową, dzięki której zyskuje bardzo dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia.

OCENA PRODUKTU
-MOC – 7
-WAGA – 5

R

Zalety

-jakość wykonania;
-duża moc;
-funkcjonalność;
-obecność walizki;
Q

Wady

-waga;
-niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Rozwiązanie bogate w każdym aspekcie- MAKITA HP1631K

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Wiertarka udarowa MAKITA HP1631K Walizka 24 Wiertła to idealne rozwiązanie dla osób poszukujący kompleksowego podejścia. W ofercie znajdziemy oprócz samej wiertarki, także walizkę ułatwiającą jej przenoszenie oraz aż 24 wiertła. Samo urządzenie posiada moc na poziomie 850W i pozwala na wiercenie w betonie o średnicy 16mm, w drewnie 30 mm, w metalu 13 mm. Maksymalna częstotliwość udaru to 48000 BM. Waga wiertarki jest dość niewielka, gdyż ma ona tylko 2,1 kg, dzięki czemu ręka podczas używania się nie męczy. Ponadto jest poręczna i funkcjonalna w użyciu. Jako dodatkową zaletę należy wskazać wytrzymałą aluminiową obudowę przekładni, a także możliwość regulacji prędkości obrotowej. Oczywiście produkt oferuje dwa tryby pracy tj. wiercenie i wiercenie z udarem.

OCENA PRODUKTU

-MOC – 8

-WAGA – 7

R

Zalety

-jakość wykonania;
-funkcjonalność;
-obecność walizki;
-dużą liczba wierteł;
Q

Wady

-niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Jaka wiertarka udarowa jest najlepsza w 2024 roku?

Mogłoby się wydawać że wybór wiertarki udarowej to coś dość prostego. Niestety jest to bardzo mylne stwierdzenie, gdyż na pierwszy rzut oka nie widać wszystkich różnic pomiędzy poszczególnymi typami przez co osoba, która nie wie na co zwracać uwagę bardzo szybko może zakupić produktu z jakiego będzie niezadowolona. Kilka słów wprowadzenia – wiertarka udarowa to urządzenie, które łączy ruch obrotowy wiertła z ruchem posuwisto zwrotnym często określany mianem udaru. Idealnie nadaje się ona do miejscowego osłabienia struktury twardych materiałów tak aby wiertło mogło później o wiele łatwiej wgryzać się w głąb. Oczywiście musimy być świadomi że pojęcie jakim jest wiertarka udarowa odnosi się do kilku rodzajów urządzeń. Mowa tutaj między innymi o wiertarko-wkrętarkach z funkcją udaru, wiertarkach uniwersalnych z funkcją udaru, a także młotowiertarkach akumulatorowych. Do pierwszej grupy zaliczamy urządzenia pozwalające jedynie na wiercenie w drewnie wiertłami o średnicy do 6 mm. Drugi typ jest o wiele bardziej praktyczny i radzi sobie z materiałami twardszymi, przy których nie da się pracować typową wiertarką. Trzeci typ jest szczególnie wykorzystywany do podkuwania. Można więc określić go jako mniejszą wersję młota pneumatycznego.

Najlepsza wiertarka udarowa na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup tego rodzaju produktów powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Mowa tutaj po pierwsze o zasilaniu. Zasilanie akumulatorowe jest najlepszym rozwiązanie gdyż daje największą swobodę pracy a przez to nie musimy nosić ze sobą przedłużacza, czy też obniżamy ryzyko że niechcący o coś zahaczymy lub uszkodzimy. Istotne jest jednak to, aby wybrać się akumulator o dość sporej pojemności gdyż funkcja zarazem wiercenie, jak i wykorzystywania udaru jest bardzo energochłonna. Musimy tak żeby być świadomi że akumulator z dużą pojemnością będzie automatycznie zwiększał masę samego urządzenia przez co może być mniej poręczne dlatego też masa jest równie istotnym parametrem na jakich warto zwrócić uwagę.

Drugim istotnym aspektem jest uchwyt. To on będzie najsilniej różnicował poszczególne typy wiertarek udarowych. Musimy być świadomi że wiertel nie da się przystosować do innych typów uchwytów do jakich nie zostały one przeznaczone. W praktyce możemy spotkać się z trzema rodzajami jest to klasyczny cylindryczny uchwyt wiertarkowy, który choć popularny coraz rzadziej pojawiają się w nowszych rodzajach urządzeń. Drugi typ to SDS czyli system montażu akcesoriów nie tylko wiertarkach, ale także innych elektronarzędziach pozwalający używać wiertarki choćby jako wkrętarki. Kolejny to SDS plus skierowany do większych elektronarzędzi w szczególności do młotowiertarek (dowiedz się więcej na https://muratordom.pl/remont-domu/sprzet-i-narzedzia/wiertarki-udarowe-aa-xprY-ZmF2-CQPx.html).

Ostatnim choć nie daj mi istotnym parametrem jest moc. To od niej zależy jak dużej średnicy otwory będzie można wywiercić. Z reguły do małych wystarczą urządzenia o mocy od 400W do 650 W Jednakże im większy otwór tym moc powinna nie być mniejsza niż 800 W. Oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje takie jak między innymi obecność sprzęgła bezpieczeństwa, specjalne gumowe nakładki na rękę, czy też poziomicę laserową, która pozwala na łatwiejsze wyznaczenie punktów do wywiercenia.

UŻYWANIE WIERTARKI UDAROWEJ

  1. Kup odpowiednie wiertło
  2. Zainstaluj uchwyt
  3. Przymocuj bit do betonu
  4. Dostosuj głębokość
  5. Przejdź do funkcji udaru
  6. Sprawdzaj akcję obrotową
  7. Rozpocznij wiercenie
  8. Usuwaj zanieczyszczenia

Najlepsza wiertarka udarowa – kilka słów podsumowania

Porównując informacje zawarte w części poradnikowej, wraz z przedstawionymi przez nas produktami w rankingu 2024, nie trudno jest wskazać ten jeden unikalny produkt, któy przyciąga uwagę. Mowa tutaj o rozwiązaniu jakim jest Wiertarka udarowa MAKITA HP1631K Walizka. Choć jest to produkt z wyższej półki cenowej, to w niej uzyskujemy wygodną walizkę, komplet wierteł, a także potężną i praktyczną wiertarkę udarową, która w zupełności wystarczy do większości potrzeb. Dlatego też poszukując tego typu rozwiązania, warto zastanowić się nad takimi produktem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką wiertarkę udarową wybrać
Average rating:  
 0 reviews