Kto z nas nie lubi samodzielnie wykonywać prac budowlanych po to, aby polepszyć warunki życia w swoim domu. Jednakże z pewnością nieraz znaleźliśmy się z sytuacją, w której to pojawiły się problemy z wywierceniem otworu w twardych i trudnych w materiałach. Okazuje się wtedy, że urządzenie, jakie posiadamy jest niewystarczające i powinniśmy zaopatrzyć się w całkiem nowe i lepsze rozwiązanie. Mowa tutaj o młotowiertarce, czyli inaczej o młocie udarowo-obrotowy skierowanym dla profesjonalistów, którzy znajdują się w każdym z nas. Pojawia się jednak kluczowe pytanie jaka jest najlepsza młotowiertarka?

Młotowiertarka ranking z 2022, czyli jaka jest dobra młotowiertarka?

Poniżej prezentujemy specjalnie przygotowany dla Państwa ranking 2022 kilku produktów obejmujących młotowiertarki. Są one przykładem aktualnie najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku, jak i podstawą do sugerowana się innymi przykładowymi produktami.

 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Hitachi DH26PC

Hitachi DH26PC

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Makita HR2630 1

Makita HR2630

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
 
leroy
GBH 2 24 DFR BOSCH 2

BOSCH GBH2-24 DFR

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
GRAPHITE PRO 59GP501

GRAPHITE PRO 59GP501

9.5

Tani

Allegro Logo
UHEV 2860 2

UHEV 2860-2

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo

1. Wszechstronność w każdym calu

młotowiertarka ranking

Moc 800W i 1100 obrotów na minutę, a także 4300 uderzeń na minutę, to tylko kilka z parametrów jakimi cechuje się motowiertarka Hitachi DH26PC. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które wyposażone zostało w funkcję wiercenia, wiercenia z udarem i podkuwania. Posiada ona dwa główne tryby obrotu, to jest w prawo i w lewo, a także bogate wyposażenie dodatkowe w postaci walizki, bocznej rękojeści, jak i głębokościomierza. Nie da się nie zauważyć, że owa młotowiertarka idealnie sprawdzi się w szczególności przy pracach budowlanych. Została ona wyposażona w mocniejszą i bardziej zaawansowane konstrukcję, dzięki czemu zagwarantuje nam ona właściwą trwałość całego urządzenia. Wbudowaną w nią także system stabilizacji ciśnienia wewnętrznego, a także automatyczną elektroniczną regulacją prędkości obrotowej. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, urządzenie posiada również sprzęgło bezpieczeństwa pozwalające na lepszą i bezpieczniejszą pracę. W efekcie więc całość stanowi tutaj rozwiązanie, które jest godne uwagi.

R

Zalety

 • niezawodna praca;
 • duża wytrzymałość;
Q

Wady

 • nie wyróżnia się niczym specjalnym w stosunku do konkurencji;

2. Sprzęt do domowego użytku

 

jaka młotowiertarka

Makita HR2630 to młotowiertarka, która idealnie sprawdzi się przy niewymagających pracach. Oferowana przez nią częstotliwość udarów wynosi 4600 uderzeń na minutę, zaś całkowita moc znamionowa to 800W pozwalając tym samym na wydajną pracę. Urządzenie waży około 3 kg i praktycznie nie wyróżnia się niczym specjalnym w stosunku do swojego konkurencji. Mamy tutaj do dyspozycji proste, łatwe w obsłudze i dobrze leżące w rękach rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się tam, gdzie zwykła wiertarka sobie nie radzi. Wśród zalet należy wyróżnić między innymi jej funkcjonalność, a także dużą wytrzymałość, która jest tutaj znacznym atutem. Niestety, choć urządzenie jest dobre, to przy wielu pracach (szczególnie tych wymagających) może być niedostatecznie „dobre”.

R

Zalety

 • duża wytrzymałość;
 • łatwość użytkowania;
 • spora funkcjonalność;
Q

Wady

 • niekorzystny stosunek ceny do jakości;

3. Gdy zależy nam na szybkości

 

dobra wiertarka

Firma Bosch to marka sama w sobie. Nic więc dziwnego, że oferowane przez nią urządzenia należą do jednych z najlepszych na rynku. Nie inaczej jest w przypadku młotowiertarki GBH 2-24 DFR BOSCH, która cechuje się najszybszym tempem wiercenia w swojej klasie. Wszystko to zawdzięcza doskonale zoptymalizowanej obudowie, a także wysokiej jakości przekładni. Stykamy się tutaj z niezwykle inteligentną i prostą w obsłudze konstrukcją, jak i silnikiem o mocy 790 W. Wśród standardowego wyposażenia możemy zetknąć się między innymi z ogranicznikiem głębokości, a także dodatkową rękojeścią pozwalającą nas o wiele wydajniejszą pracę. Interesujące jest to, że model ten posiada także wymienny uchwyt wiertarski SDS-plus zwiększający jeszcze bardziej komfort naszej pracy oraz umożliwiający wykonanie o wiele cięższych zadań. Bosh cechuje się wysoką jakością oferowanych produktów, dlatego nie można się dziwić, że w przypadku tej młotowiertarki otrzymujemy aż 3 letnią gwarancję na jej funkcjonalność i sprawność działania. Podkreśla to tym samym, z jak porządnym urządzeniem mamy do czynienia.

R

Zalety

 • korzystny stosunek jakości do ceny;
 • trwałość;
 • łatwość obsługi;
Q

Wady

 • brak informacji od klientów;

4. Potężna moc idealna do każdych rozwiązań

 

najlepsza młotowiertarka

GRAPHITE PRO 59GP501 to młotowiertarka, która jest wręcz idealnym urządzeniem. Uzyskujemy tutaj moc na poziomie 900 W, a także czterofunkcyjny rozwiązanie sprawdzające się zarówno do wiercenia, wiercenia z udarem, dłutowania, a także indeksacja dłuta. Interesujące jest to, że w przypadku tej młotowiertarki bez względu na wybór obrotów, czyli czy to będą w lewo, czy prawostronne moc będzie wykorzystywana w całkowitej pełni swoich możliwości. Dodatkowo sam sprzęt został wyposażony między innymi w specjalną antypoślizgową rękojeść, która w znacznym stopniu ułatwia pracę, a także uchwyt typu Click zwiększający bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia. GRAPHITE PRO 59GP501 to także rozwiązanie posiadające płynną regulacją obrotów, jak i blokadę włącznika do pracy ciągłej. w efekcie więc zyskujemy profesjonalne rozwiązania idealnie odnajdujące się przy pracy z dużymi obciążeniami. Sprawdzą się ono praktycznie w każdych warunkach i z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ponadto firma przyznaje na swoje produkty, aż trzy letnią gwarancję, którą dodatkowo jeszcze można wydłużyć o dwa lata, co dodatkowo podkreśla jakość i trwałość zastosowanych materiałów.

R

Zalety

 • wysoka jakość i funkcjonalność;
 • duża wytrzymałość;
 • łatwość używania;
Q

Wady

 • bicie występujące w nawet podczas standardowego wiercenia:

5. Gdy potrzebna jest wszechstronność

 

dobra młotowiertarka

Młotowiertarka UHEV 2860-2 to przestronne rozwiązaniem cechujące się mocą na poziomie 1100 W, która umożliwia między innymi wydajnym wiercenie, wiercenie z udarem, czy też podkuwanie. W efekcie stykamy się tutaj z urządzeniem posiadającym dwa biegi umożliwiające wydajne wiercenie w różnego typu materiałach bez względu na to, czy to jest stal, czy drewno. Ważne jest to, że producent zadbał o wysoki poziom bezpieczeństwa użytkownika pokrywająca rękojeść miękką, antypoślizgową okładziną. Dodatkowo sama maszyna jest również niezwykle bezpieczna, a to wszystko za sprawą aluminiowego, idealnie odlanego korpusu, który dodatkowo chroni przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami i pyłami mogącymi wpłynąć na jej pracę. Urządzenie to posiada kilka funkcji zmiana obrotów, a także łatwe przełączanie między zadanym kierunkiem. Ostatecznie więc uzyskujemy tutaj ciekawe rozwiązanie, które dzięki wzbogaceniu o trzy letnią gwarancją staje się produktem godnym uwagi. Wśród wyposażenia dodatkowego stykamy się między innymi z listwą ograniczenia głębokości wiercenia, a także walizką umożliwiającą łatwiejszy transport naszej młotowiertarki.

R

Zalety

 • mała masa;
 • uszczelnia silnik;
 • duża wydajność;
Q

Wady

 • niewygodna regulacja uchwytu bocznego;

Jaka młotowiertarka, czyli rozwiązanie godne wyboru

Wybór odpowiedniej młotowiertarki jest sprawa dość istotną, gdyż bardzo często możemy natrafić na produkty, które mimo obiecywań producentów na temat ich znakomitego funkcjonowania w żaden sposób nie sprawdzą się w stosunku do naszych indywidualnych potrzeb. Dlatego też niezwykle ważne jest to, aby dowiedzieć się, czym powinniśmy kierować się przy wyborze młotowiertarki po to, aby wybrać jak najlepsze rozwiązanie (chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na https://www.budujesz.pl/wiadomosc/mlotowiertarka-jak-wybrac-ktory-mlot-udarowo-obrotowy-najlepszy/6470/). Nie da się nie zauważyć, że w większości dostępnych produktów na rynku będziemy otrzymywali kilka trybów pracy. Niemniej jednak bardzo często stosowana jest technika mydląca nasze oczy, poprzez używanie wielu wymyślnych nazw odnoszących się do tego samego procesu (którym swoją drogą reguły jest wiercenie). W efekcie najlepiej jest kiedy nasza młotowiertarka posiada tryb pracy, jakim jest kłucie (w szczególności sprawdzające się przy tworzeniu w ścianie bruzd), a także wiercenie z udarem oraz bez udaru. Innym równie istotnym aspektem jest moc.

młotowiertarka ranking

Bądźmy szczerzy urządzenia, których moc nie przekracza 1000 W, skierowane są głównie dla amatorów, a my jako profesjonaliści szukamy czegoś porządnego, co sprawdzi się praktycznie w każdych warunkach. Oprócz tego nie możemy również zapominać o bezpieczeństwie użytkownika. Z tego właśnie powodu wyróżnia się kilka rodzajów uchwytów, które pozwalają na łatwą ich wymianę. Mowa tutaj między innymi o uchwycie SDS-plus będącym jednym z najpopularniejszych systemów, a także SDS-max idealnie pasującym do ciężkich prac. Pozostałe aspekty tak jak częstotliwość udaru, obroty, czy też energia udaru są już sprawą indywidualną, dlatego też warto kierować się własnymi odczuciami. Niemniej jednak musimy być świadomi, że stykamy się tutaj z urodzeniem, jakim jest młotowiertarka, dlatego też istotne jest to, aby posiadała ona odpowiednie funkcje, w tym między innymi redukcję drgań, bo jaki byłby sens pracy, gdybyśmy nie mogli utrzymać jej w swoich dłoniach. W momencie więc, gdy pracujemy na twardym materialne takie młoty będą generowały dodatkowych drgania, które mogą negatywnie wpływać na pracę. Dlatego też warto poszukać rozwiązania, które będzie to niwelowało. Jeżeli chcesz poznać więcej zalet młotowiertarek lub też poszukujesz produktu wartego zakupu obejrzyj ten filmik, by móc dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach: https://www.youtube.com/watch?v=d7ShkHxfdBE.

jaka młotowiertarka

Kilka słów podsumowania – dobra wiertarka w 2022 to ?

Poszukując idealnego rozwiązania w roku 2022, które sprawdzi się o wiele lepiej niż typowe wiertarki, nie sposób przejść obojętnie obok możliwości UHEV 2860-2. Dostajemy tutaj mi tylko ogromną moc, a także szereg korzystnych udogodnień, które zapewnią nam odpowiednie bezpieczeństwo i wydajność pracy. W efekcie przeglądając opinie klientów, jest to urządzenie, które idealnie sprawdzi się w każdych warunkach i do każdego typu pracy jednocześnie nie naruszając zbytnio możliwość naszego portfela. Dlatego też poszukując tego typu rozwiązań, warto zastanowić się nad zakupem UHEV 2860-2.

[kkratings]

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką młotowiertarkę wybrać
Average rating:  
 7 reviews
 by pffrowy

Troszkę mało modeli wybraliście do rankingu, ale wydaje się, że te same najlepsze. W ogóle kiedyś nie wiedziałem, do czego to służy, a dzis codziennie używam. Mam model boscha i nie mam na co narzekać. Wszystko śmiga, jak ta lala 😉 

 by niezdexowany 😉

Czyli u was na pierwszym miejscu jest Hitachi, no, no, ciekawie. Sam jeszcze nie kupiłem takiego sprzętu, ale wydaje mi się, że to może być dobry wybór, ale czy nie ma lepszych? A no tego nie wiem, ale wydaje mi się, że można spróbować i na pewno nie wybierzemy źle. 

 by mexon

O czymś takim pomyślałam właśnie w związku z witającą nas wiosną, ale na razie to zbierać na to muszę pieniążki, a sytuacja w kraju nie pozwala na to, żeby się w pełni cieszyć pogodą i grillować. Mam nadzieję, że uda mi się z wami wybrać coś naprawdę konkretnego.

 by proteinmask

Co by tu dużo mówić, Makita zawsze miała dobre sprzęty, więc nie dziwię się, że i młotowiertarka z ich zestawienia znalazła się tutaj. Co prawda nie mam takiej, ale sąsiad owszem i mówił, że całkiem dobrze mu się to spisuje. Także dobrze jest. 

 by pitores

Jest też wiele dobrych marek mniej znanych, ale no rozumiem, że nie porównuje się ich do tych, które są tutaj ujęte, no bo różnica jest spora,a jednak zależy nam na wymiernym porównaniu. Tak poza tym, to to porównanie jest naprawdę porządne, dzięki wielkie!

 by sabanka

Nic dziwnego, że BOSCH nie ma negatywnych opinii, to jest firma sama w sobie i za co się nie zabiorą, to porządne produkują. No, ale to też dlatego ich sprzęty więcej kosztują. To normalne, że coś za coś, prawda ?

 by 20sebuś

O i na Grapphite było miejsce w tym porównaniu, świetnie! To może nie jest najpopularniejsza marka, ale na pewno warta uwagi i wydaje mi się, że wiele osób na nią się decyduje, ze względu również na to, że  jest ona tania. Szczególnie w tych porównywarkach.