Szlifierka kątowa to niezwykle użyteczne narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym szanującym się w domu. Prędzej czy później pojawi się sytuacja, w której będziemy zmuszeni do przycięcia lub oszlifowania różnego rodzaju materiałów tak by móc dostosować je do naszych potrzeb. W tym też celu odpowiednia szlifierka będzie niezbędna. Niemniej jednak nim udamy się zakupić takie urządzenie warto zadać sobie pytanie – jaka szlifierka kątowa będzie najlepsza. Oczywiście musimy tutaj zwrócić szczególną uwagę na jej moc, a także bezpieczeństwo użytkowania.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking szlifierek kątowych, które naszym zdaniem stanowią jedne z godnych uwagi artykułów dostępnych na rynku. Oczywiście poniższy ranking 2024 może również posłużyć jako punkt wyjścia do dalszego samodzielnego poszukiwania tego typu produktów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SZLIFIERKA KĄTOWA 900W 125mm GWS 9 125 S BOSCH

BOSCH GWS 9125S

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

SZLIFIERKA KĄTOWA 850W 125mm GWS 850 CE BOSCH

BOSCH GWS 850CE

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

GRAPHITE 59G207 Szlifierka kątowa 2350W 230mm

GRAPHITE 59G207

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

MAKITA DGA511Z SZLIFIERKA KĄTOWA 18V DGA504 DGA513

MAKITA DGA511Z

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 

SZLIFIERKA KĄTOWA 125MM 1500W Z REG.OBROTÓW

WUBER 125MM 1500W

9.2

Tania

Allegro Logo

Decydując się na markowe rozwiązania – BOSCH GWS 9-125 S

ranking fotelików samochodowych 15-36

SZLIFIERKA KĄTOWA 900W 125mm GWS 9-125 S BOSCH to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie owego producenta. Dostajemy tutaj urządzenie o mocy 900 W, a także o wadze 2 kg. Jego maksymalna prędkość obrotowa to 11000 RPM a ponadto znajdziemy tutaj takie dodatki jak między innymi regulacji obrotów, czy też funkcje łagodnego rozruchu. Oferta obejmuje oprócz samej szlifierki rękojeść tym samym dodatkowo zwiększając wygodę użytkowania, specjalną osłonkę ochronną, a także podkładkę na tarczę, jak i nakrętkę i klucz widełkowy. Szlifierka przeznaczona jest do tarczy tnącej o średnicy 125 mm. Jest to urządzenie sieciowe o kablu mającym aż 2,5 m długości co w zupełności wystarczy do standardowego użytkowania. Całość została wyposażona w najnowszej generacji silnik BOSCH CHAMPION i stanowi ona optymalnie ukształtowaną i wydajną szlifierkę godną polecenia. Zetkniemy się tu także z systemem Constant Electronic oferujący prędkość obrotową możliwą do sterowania, a także zapewniającym wysokie obroty nawet przy dużym obciążeniu.

OCENA PRODUKTU
-MOC – 8
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
R

Zalety

– jakość wykonania;
– długi kabel;
– specjalne szczeliny wentylacyjne;
– poręczna;
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów;

Skupiając się na wydajności – BOSCH GWS 850 CE

SZLIFIERKA KĄTOWA 850W 125mm GWS 850 CE BOSCH jest to bratnie urządzenie wcześniej opisywanego produktu. W ofercie tutaj także znajdziemy rękojeść dodatkową, czy też osłonkę ochronną, jaki podkładkę mocującą tarcze wraz z nakrętką i kluczem widokowym. Urządzenie to oferuje moc na poziomie 850 w a także analogiczną wagę. Niewątpliwą różnicą jest znacznie dłuższy kabel na poziomie 3 m a także szerokie bogactwo różnego rodzaju systemów w tym do płynnej elektronicznej regulacji obrotów, czy też zabezpieczenia przed ponownym rozruchem. Całość została zamknięta w solidną obudowę stanowiąc tym samym jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Spotkamy się także z systemem zapewniający stałą prędkością obrotową, z funkcją łagodnego rozruchu a także obecnością dodatkowych szczelin wentylacyjnych by jak najbardziej odciążyć i ochronić nasze urządzenie przed przegrzewaniem.

OCENA PRODUKTU
-MOC – 8
-BEZPIECZEŃSTWO – 8
R

Zalety

– jakość wykonania:
– moc;
– funkcjonalność;
– poręczność;
Q

Wady

– niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Decydując się na profesjonalne rozwiązania – GRAPHITE 59G207

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

GRAPHITE 59G207 Szlifierka kątowa 2350W 230mm to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wysokiej klasy szlifierek kątowych. Dostajemy tutaj produkt o mocy 2350 W, a także pozwalających na obsługiwanie tarczy o średnicy 230 mm (rozwiązania profesjonalne). Całość zasilana jest sieciowo 3 metrową z kablem i oferuje aż 6 i pół tysiąca obrotów na minutę. produkt ten został opakowany w zróżnicowanym pod kątem struktury jak i twardości obudowę pozwalająca na zwiększenie jego wytrzymałości. Znajdziemy tutaj także rękojeść dodatkową z trójpozycyjny mocowaniem co nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także zapewnia o wiele większy komfort pracy. Warto także wspomnieć, że oprócz samych zalet urządzenie to posiada jedną wadę a mianowicie w masę, która wynosi aż 5 kg przez co niezbyt poręcznie trzymaj się w rękach.

OCENA PRODUKTU
-MOC – 10
-BEZPIECZEŃSTWO – 7
R

Zalety

– bardzo duża moc;
– solidna jakość wykonania;
– szerokie tarcze;
– obrotowa rękojeść;
Q

Wady

– bardzo duża masa;

Decydując się na rozwiązania akumulatorowe – MAKITA DGA511Z

MAKITA DGA511Z SZLIFIERKA KĄTOWA 18V DGA504 DGA513 to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących mobilności. Stykamy się tutaj ze szlifierką akumulatorową o maksymalnej prędkości 8 500 obrotów na minutę. Waga tego urządzenia to 2,5 kg, co pozwala na jego łatwe utrzymanie w rękach, zaś możliwa średnica tarczy do montażu to 125 mm. Całość jest niezwykle poręczna, łatwa w obsłudze i wygodna, a także bezpieczna. Została wykonana z solidnych materiałów pozwalających na długotrwałe korzystanie z urządzania a także zachowujące dużą odporność na wilgoć i pił. Znajdziemy tu także system anty restart, który zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym uruchomieniem. Ostatecznie jest to urządzenie nie tylko wygodne w użyciu, ale także bardzo trwałe.

OCENA PRODUKTU
-MOC – 4
-BEZPIECZEŃSTWO – 8

R

Zalety

– Wygoda użytkowania;
– jakość wykonania;
– możliwość regulacji obrotów;
Q

Wady

– niekorzystny stosunek jakości do ceny;
– mała moc;

Poszukując dużej mocy – WUBER Z REGULACJĄ OBROTÓW 1500W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

SZLIFIERKA KĄTOWA WUBER 125MM 1500W Z REG.OBROTÓW+TARCZE to nie tylko korzystne cenowo a także bardzo poręczne i mocne urządzenie. Dostajemy tutaj rozwiązanie o mocy maksymalnej 1500 W z możliwością obsługi tarcza o średnicy 125 mm. Oprócz tego oferta obejmuje 6 tarcz, komplet szczotek, klucze obsługowe, oryginalne opakowanie, jak i instrukcję obsługi. Samo urządzenie pozwala na pracę o prędkości do 15 000 obrotów na minutę. Jest ono nie tylko poręczne i optymalnie ukształtowane a także mam możliwość zamontowania przedniej rękojeści aż w dwóch pozycjach. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość regulacji obrotów aż w 6 stopniowej skali co dodatkowo usprawnia pracę. Ostatecznie więc poszukując godnego polecenia rozwiązania warto zastanowić się nad tym produktem.

OCENA PRODUKTU

-MOC – 9

-BEZPIECZEŃSTWO – 9

R

Zalety

– korzystny stosunek jakości do ceny;
– sposób wykonania;
– moc;
– funkcjonalność
Q

Wady

– brak informacji od strony klientów.

Ranking szlifierek kątowych, czyli jaki model wybrać w roku 2024?

Nie da się ukryć, że szlifierki kątowe to bardzo uniwersalne narzędzia, które znajdą zastosowanie w każdym domu. Dzięki nim możemy ciąć szlifować polerować różne materiały bez względu na ich twardość czy też sposób wykonania. W efekcie, aby móc wybrać najlepszą szlifierkę kątową niestety, ale musimy poświęcić odrobinę czasu by z szeregu dostępnych na rynku modeli móc dostać ten jeden najlepszy. Na szczęście możemy wam w tym pomóc!

Szlifierka kątowa opinie

Szlifierkę kątową wykorzystuje się głównie do szlifowania i przecinania twardych powierzchni. W efekcie wybierając szlifierkę do gipsu z workiem możemy otrzymać idealnie gładką powierzchnię dzięki czemu jest ono niezwykle przydatnym narzędziem w każdym domu. Może nam także posłużyć ona do cięcia powierzchni dużych twardych takie jak elementy zbrojenia, kostka brukowa, czy też małych elementów typu gwoździ lub też innych śrub. Na rynku możemy spotkać się z wieloma różnego rodzaju szlifierkami różniącymi się nie tylko ceną, czy wyglądem, ale także parametrami i to na nich powinniśmy skupić swoją największą uwagę. Jednym z podstawowych pytań jakie powinniśmy sobie zadać to jaką moc powinna mieć nasza szlifierka kątowa.

W praktyce wszystko zależy od tego jakie zadanie chcemy wykonywać. Oczywiście zasada generalnie jest zawsze taka sama – im bardziej twarde i nietypowe materiały tym większą moc powinna posiadać nasza szlifierka kątowa. Tak naprawdę jednak abyśmy mogli używać szlifierki do codziennych potrzeb na użytki domowe moc powinna mieścić się w zakresie od 600 W do 1000 W. Oczywiście im większa moc tym automatycznie sprzęt będzie droższy Niemniej jednak z reguły musi mieć świadomość, że prędzej czy później w naszym życiu pojawi się sytuacja w, której będziemy zmuszeni do przecięcia lub do szlifowania czegoś dość potężnego i twardego dlatego też lepiej jest zainwestować nieco więcej swoich oszczędności i kupić o wiele mocniejsze urządzenie.

Tutaj pojawia się drugi aspekt jaki musimy rozpatrzeć a mianowicie czy powinno być to szlifierka akumulatorowa czy też elektryczna. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety Jednakże najbardziej istotne jest tutaj zastanowienie się czy zależy nam na mobilność, czy też jednak nie. Zasilanie akumulatorowe pozwala na uzyskanie większej prędkości i mobilności a przy dużej pojemności nawet dość długiej pracy. Jednakże będzie to się przekładało na ciężar samego urządzenia, a przez to na jego poręczność. Zasilanie sieciowe choć skazuje nas na przedłużacz to nie ogranicza nas czas pracy ani także możliwość zetknięcia się ze spadkiem mocy.

SZLIFIERKA AKUMULATOROWA

SZLIFIERKA SIECIOWA

MOŻLIWOŚĆ UŻYCIA W DOWOLNYM MIEJSCU

WIĘKSZA MOC

MAŁA MOC

BRAK SKOKÓW MOCY

MOŻE BYĆ CIĘŻKA

OGRANICZONA MOBILNOŚĆ

 

Kolejnym aspektem są tarcze do szlifierek. Oczywiście możemy zamknąć się z różnymi tarczami i dlatego też powinniśmy zwrócić szczególności uwagę na możliwość montażu do szlifierki tarczy o różnych średnicach. Im większy zakres tym większe możliwości. Z reguły jednak tarcza o średnicy 125 mm w zupełności wystarczą do potrzeb domowych. Ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe punkty jak na przykład płynną regulacją obrotów, system antywibracyjny, ogranicznik prądu rozruchowego, blokadę samodzielnego rozruchu, czy też na przykład takie aspekty jaką walizkę transportową, który zwiększy wygodę przenoszenia urządzenia, jak i jego przechowywania (dowiedz się więcej na: https://www.budujesz.pl/wiadomosc/szlifierka-katowa-z-regulacja-obrotow-jak-wybrac-jaka-najlepsza/6813/).

Kilka słów podsumowania czyli szlifierka kątowa opinie

Porównując informacje zawarte w części poradnikowych wraz z przestawionymi produktami nietrudno znaleźć unikalny produkt w 2024, który zaspokoi potrzeby każdego użytkownika. Mowa tutaj oczywiście o rozwiązaniu jakim jest SZLIFIERKA KĄTOWA 125MM 1500W Z REG.OBROTÓW, które oprócz bardzo dużej mocy, a także funkcjonalności jest także lekkie i przystępne cenowo. Ostatecznie zastanawiając się nad zakupem tego rodzaju produktów warto rozważyć właśnie to rozwiązanie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę kątową wybrać
Average rating:  
 0 reviews