Ilekroć robiłeś jakikolwiek remont w domu z pewnością po jego zakończeniu jeszcze przez długi czas znajdował ślady kurzu w różnych zakamarkach swego domu lub mieszkania. Można tego uniknąć stosując odpowiednie odkurzacze przemysłowe cechujące się dużą wydajnością, jak i zdolnością do usuwania praktycznie wszystkich zabrudzeń. Oczywiście na rynku możemy spotkać się z szeregiem tego typu rozwiązań, które w mniejszym lub większym stopniu przypisują naszym gustom. Aby wybrać odpowiedni odkurzacz do gipsu, zapraszamy do lektury poniższego poradnika.

Ranking – odkurzacz do gipsu jaki wybrać

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów, które naszym zdaniem są aktualnie typowymi rozwiązaniami, na rynku odkurzaczy w 2022 roku. Oczywiście podsumowanie to można wykorzystać jako punkt wyjścia przy dalszym poszukiwaniu tego typu rozwiązań.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
ODKURZACZ MAKITA VC2512L SZLIFIERKA DS930 DO GIPSU

ODKURZACZ MAKITA VC2512L

9.9

Średnia

Allegro Logo
ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY RIWALL Z OTRZĄSACZEM GIPSU

ODKURZACZ RIWALL

9.8

Tania

Allegro Logo
ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY STANLEY DO GIPSU GŁADZI HEPA

STANLEY do gipsu

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BOSCH GAS15 PREMIUM DO GIPSU

BOSCH GAS15

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

ODKURZACZ MAKITA VC2512L

ranking fotelików samochodowych 15-36

ODKURZACZ MAKITA VC2512L SZLIFIERKA DS930 DO GIPSU to pierwszy omawiany przez nas produkt klasyfikowany do pyłów klasy l. Dostajemy tutaj uniwersalny odkurzacz zarówno do pracy na mokro, jak i na sucho. Całość jest niezwykle prosta w użytkowaniu zarówno pod kątem samego odkurzania, jak i czyszczenia urządzenia. W efekcie sprawdzi się znakomicie wszędzie tam, gdzie pył i gruz, czyli w domu podczas remontu, jak i w warsztatach, czy też firmach sprzątających. Produkt ten został wyposażony między innymi w automatyczne włączanie i wyłączanie odkurzacza po uruchomieniu elektronarzędzia. Dodatkowo posiada funkcję dmuchawy, co ułatwia wykonywanie niektórych zadań. Zastosowano tutaj także specjalny worek z włókniny pozwalającej na zbieranie wilgotny zanieczyszczeniu bez ryzyka o jego uszkodzenie. Całość jest wciągana przy pomocy gumowego i elastycznego węża do 25 litrowego pojemnika z tworzywa sztucznego. jego maksymalna motto 710 W. W zestawie znajdziemy wiele dodatkowych akcesoriów do sprzątania.

R

Zalety

– duża uniwersalność;
– łatwość obsługi;
– wygoda użytkowania;
Q

Wady

– niska jakość wykonania;
– produkt z wyższej półki cenowej;

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY RIWALL Z OTRZĄSACZEM GIPSU

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY RIWALL Z OTRZĄSACZEM GIPSU 3600W choć należy do odkurzaczy niższej klasy, to oferuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Dostajemy tutaj rozwiązanie o mocy aż do 3600w o bardzo szybkim tempie odkurzania zarówno suchych, jak i mokrych elementów. Co więcej, znajduje się tu także specjalny zbiornik z metalu, który gwarantuje trwałość i niezawodność. Całość też została wyposażona w otrząsacz gipsu automatyczny, który Po wciśnięciu przycisku w momencie zatkania filtra otrzepie go z gipsu, przywracając maksymalną moc. Twórca zainstalował także funkcję automatycznego włączania wraz z uruchomieniem elektronarzędzia. Jego pojemność maksymalna to 20 litrów. Ponadto w zestawie znajdziemy kilka oryginalnych ssawek, jak i dodatkowych akcesoriów.

R

Zalety

– duża moc;
– wysoka jakość wykonania;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– mała trwałość urządzenia;

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY STANLEY DO GIPSU

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY STANLEY DO GIPSU GŁADZI HEPA to kolejny opisywany przez nas produkt, który z pewnością zachęci was w swoim wykonaniem. Dostajemy tutaj rozwiązanie o pojemności do 20 l i maksymalnej mocy 1200 W. Jest niezwykle solidny i pozwala na odkurzanie zarówno na sucho i mokro a dodatkowo posiada szereg dodatkowych elementów wyposażenia takich jak uchwyt na akcesoria, duże antypoślizgowe koła, czy też przednie skrętne koła i funkcje nadmuchu. Całość jest znakomita do podstawowych pracy, czy też wykorzystania go w firmach budowlanych, jak i sprzątających. Odkurzacz został również wyposażony w specjalny pływak, który odetnie ssanie w momencie, gdy zostanie on w pełni zapełniony.

R

Zalety

– łatwość obsługi;
– interesujący Design;
– jakość wykonania;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– brak automatycznego otrzepywania filtra;

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BOSCH GAS15

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BOSCH GAS15 PREMIUM DO GIPSU to interesujący przedstawiciel marki Bosch oferujący maksymalną moc na poziomie 1100 W, a także zbiornik o pojemności 15 litrów. Dostajemy tutaj bardzo proste, choć pomocne rozwiązanie pozwalające na odkurzanie zarówno na sucho, jak i mokro, a także mające funkcje nadmuchu. Sprawdzi się ono znakomicie w roli odkurzacza samochodowego, czy też w piwnicy bądź garażu. Ddkurzacz ten posiada specjalne gniazdka pozwalające na przyłączenie do niego szeregu elektronarzędzi. Dodatkowo po ich uruchomieniu automatycznie włączy się zasysanie powietrza. Całość została również wyposażona w profesjonalny filtr HEPA, a także wąż ssący o długości 3 m.

R

Zalety

– jakość wykonania;
– dobry filtr;
– funkcjonalność;
Q

Wady

– niewielka moc w stosunku do konkurencji;
– niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Odkurzacz do gruzu, a odkurzacze przemysłowe do gipsu

Szlifierka do gipsu gładzi, to jedno z podstawowych urządzeń budowlanych, z jakimi przyjdzie spotkać się każdemu, kto ma własny, dom, mieszkanie lub garaż, bez względu na fakt, czy remontami zajmuje się profesjonalnie, czy też okazjonalnie. Szlifierka ta zamontowana jest na specjalnym wysięgniku przez co często, potocznie określana jest mianem żyrafy. Dzięki temu stanowi ona idealne rozwiązanie, które nie wymaga od nas wykorzystywania drabiny. Oczywiście takie rozwiązanie pociąga za sobą pewien spory problem – pył. Nie da się ukryć, że szlifierka żyrafa, jaki, że sprawdza się np. do malowania lamperii, czy też zdzierania tapet, będzie przy tym generowała masę pyłu. Jeżeli więc nie chcemy spędzić po remoncie kilku dni na sprzątaniu, to warto zainwestować w rozwiązanie jakim jest odkurzacz do gruzu.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Szlifowanie bez pyłu -jaki odkurzacz przemysłowy do gipsu kupić

Jeśli korzystając ze szlifierki żyrafy chcemy nie tylko zaoszczędzić cza, ale także zadbać o czystość, warto wybrać odpowiedni odkurzacz przemysłowy. W stosunku do standardowych odkurzaczy, tutaj nie skupiamy się na jego mocy, ale wydajności, jak i rodzaju oraz powierzchni filtrów aktywnych. Ostatecznie jednak sama zasada działania tego typu rozwiązań, niczym się nie różni od ich klasycznych odpowiedników.

W praktyce odkurzacze przemysłowe możemy podzielić na 3 główne typy tj. Klasa L, M i H. Pierwsza z nich idealnie sprawdza się do pochłaniania pyłów stąd też ma zastosowanie np. w pracach stolarskich. Klasa M pochłania to samo co klasa L plus jest w stanie jeszcze usunąć pyły z farb lub gruzów. Trzeci rodzaj, czyli klasa H to rozwiązania radzące sobie z największymi zabrudzeniami takimi jak ołów, kadm, azbest czy też nawet pleśń.

Odkurzacze przemysłowe do gipsu – jak wybrać najlepszy model w 2022 roku

W praktyce powinniśmy kierować się kilkoma aspektami. Mowa tutaj m.in. o pojemności zbiornika, zasięgu, a nawet trwałości. Pierwsza z nich im będzie większa, tym zapewni nam mniej “chodzenia” prz regularnym opróżnianiu pojemnika. Istotne jest, by podczas kupowania tego typu odkurzacza, zawsze sprawdzić pojemność, gdyż określenie duże odnosi się do każdego odkurzacza o pojemności powyżej 40 l .

Zasięg to wygoda. Im większy zasięg, tym w więcej miejsc dotrzemy, bez potrzeby używania przedłużaczy. Długi wąż ułatwi nam także prace porządkowe na rozległych budowach.

Warto także zawsze patrzeć na rodzaj materiałów, z jakich został wykonany nasz odkurzacz. Jako, że jego miejsce pracy, to teren budowy i remontów, może być on narażony na uderzenia lub zarysowania. Jeśli więc nie chcemy regularnie zmieniać urządzenia, warto zadbać o to by było ono trwałe.

Na koniec nie zapominajmy o mocy i wydajności. Ta druga ma największe znaczenie, bo będzie w stanie pochłonąć dużą ilość powietrza w krótkim czasie. Standardowo moc powinna być w zakresie od 1200W do 1600W.

Ostatecznie pamiętajmy, że wybór tego typu odkurzaczy nie należy do najprostszych, gdyż kierujemy się tutaj nie tylko mocą ssania, ale także rodzajem zanieczyszczeń jakie jest on w stanie pochłonąć. Z tego też powodu, warto dobrze się zastanowić zanim podejmiemy ostateczną decyzję (dowiedz się więcej na: https://www.narzedzia.pl/artykuly/jaki-odkurzacz-typu-l-wybrac-do-szlifierek-zyrafa,4145.html).

Kilka słów podsumowania – odkurzacz do gipsu jaki wybrać

Porównując informacje zawarte w części poradnikowy wraz z zaproponowanymi przez nas produktami, tak naprawdę jedno z rozwiązań w szczególności rzuca się w oczy. Mowa tutaj o produkcie jakim jest ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GIPSU GRUZU OTRZĄSACZ 3600W. Otrzymujemy tutaj unikalne rozwiązanie pozwalające na bardzo wydajne i sprawne czyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni. W zamian za rozsądną cenę otrzymujemy bardzo dużo mocy i pojemność a wszystko to niezwykle przyjemne w designie. Ostatecznie poszukujące tego typu produktów w 2022 roku warto zainteresować się tą ofertą.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKI ODKURZACZ DO GIPSU
Average rating:  
 0 reviews