Ilekroć robiłeś jakikolwiek remont w domu z pewnością po jego zakończeniu jeszcze przez długi czas znajdował ślady kurzu w różnych zakamarkach swego domu lub mieszkania. Można tego uniknąć stosując odpowiednie odkurzacze przemysłowe cechujące się dużą wydajnością, jak i zdolnością do usuwania praktycznie wszystkich zabrudzeń. Oczywiście na rynku możemy spotkać się z szeregiem tego typu rozwiązań, które w mniejszym lub większym stopniu przypisują naszym gustom. Aby wybrać odpowiedni odkurzacz do gipsu, zapraszamy do lektury poniższego poradnika.

Ranking – odkurzacz do gipsu jaki wybrać

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów, które naszym zdaniem są aktualnie typowymi rozwiązaniami, na rynku odkurzaczy w 2024 roku. Oczywiście podsumowanie to można wykorzystać jako punkt wyjścia przy dalszym poszukiwaniu tego typu rozwiązań.

Miejsce

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

1

ODKURZACZ MAKITA VC2512L SZLIFIERKA DS930 DO GIPSU

ODKURZACZ MAKITA VC2512L

9.9

Średnia

Allegro Logo

2

Starmix I 1625 1

Starmix I-1625

9.8

Drogi

Allegro Logo

3

Karcher WD3 1

Karcher WD3

9.7

Tani

Allegro Logo

4

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY RIWALL Z OTRZĄSACZEM GIPSU

ODKURZACZ RIWALL

9.5

Tania

Allegro Logo

5

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY STANLEY DO GIPSU GŁADZI HEPA

STANLEY do gipsu

9.3

Tania

Allegro Logo
 
empik logo

6

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BOSCH GAS15 PREMIUM DO GIPSU

BOSCH GAS15

9.2

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

ODKURZACZ MAKITA VC2512L

ranking fotelików samochodowych 15-36

ODKURZACZ MAKITA VC2512L SZLIFIERKA DS930 DO GIPSU to pierwszy omawiany przez nas produkt klasyfikowany do pyłów klasy l. Dostajemy tutaj uniwersalny odkurzacz zarówno do pracy na mokro, jak i na sucho. Całość jest niezwykle prosta w użytkowaniu zarówno pod kątem samego odkurzania, jak i czyszczenia urządzenia. W efekcie sprawdzi się znakomicie wszędzie tam, gdzie pył i gruz, czyli w domu podczas remontu, jak i w warsztatach, czy też firmach sprzątających. Produkt ten został wyposażony między innymi w automatyczne włączanie i wyłączanie odkurzacza po uruchomieniu elektronarzędzia. Dodatkowo posiada funkcję dmuchawy, co ułatwia wykonywanie niektórych zadań. Zastosowano tutaj także specjalny worek z włókniny pozwalającej na zbieranie wilgotny zanieczyszczeniu bez ryzyka o jego uszkodzenie. Całość jest wciągana przy pomocy gumowego i elastycznego węża do 25 litrowego pojemnika z tworzywa sztucznego. jego maksymalna motto 710 W. W zestawie znajdziemy wiele dodatkowych akcesoriów do sprzątania.

R

Zalety

– duża uniwersalność;
– łatwość obsługi;
– wygoda użytkowania;
Q

Wady

– niska jakość wykonania;
– produkt z wyższej półki cenowej;

Bardzo ciekawą alternatywą od mniej znanego producenta jest Starmix I-1625

Starmix przygotował dla nas produkt, który zyskał klasę filtracji na poziomie L. Oznacza to, że opisywany model L-1625 jest jednym z najciekawszych produktów obecnie dostępnych na rynku, szczególnie jeśli zależy nam na bardzo niskiej cenie i bogatym wyposażeniu dodatkowym. Produkt marki Starmix charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu jak na odkurzacz przemysłowy. Jego moc maksymalna to natomiast 1600 W.

To przekłada się na przepływ powietrza wynoszący 75 litrów na sekundę. Podciśnienie maksymalne to natomiast 280 MBAR. W połączeniu ze zbiornikiem o wielkości 25 litrów, to świetny gadżet idealnie sprawdzający się w środowisko remontowo budowlanym. Opcja ta nie jest droga mając na względzie fakt, że zastosowano tutaj sporo ciekawych funkcji i opcji dodatkowych.

Jedną z najistotniejszych udogodnień jest automatyczny otrząsacz. Dzięki niemu filtr pozostaje wydajny i radzi sobie wyśmienicie przez długi czas. Pozwala to kontynuować pracę przez długi okres bez potrzeby robienia przerwy na ręczne czyszczenie filtra. W zestawie otrzymujemy istotne dodatki w postaci węża ssącego, adaptera do podłączenia elektronarzędzi i umożliwiających automatyczne odkurzanie zanieczyszczeń czy seria przedłużek, dysz czy też różnorodnych szczotek.

R

Zalety

• Duża ilość akcesoriów;
• Stosunkowo niska cena;
• Sporo funkcjonalności;
• Automatyczny otrząsacz.
Q

Wady

• Duża waga;
• Mała pojemność zbiornika.

Karcher WD3 to atrakcyjna oferta od sprawdzonego producenta

Renoma marki Karcher sprawia, że decydując się na model WD 3 jesteśmy pewni jakości i skuteczności czyszczenia. Moc urządzenia to, co prawda, tylko 1400 W. Aczkolwiek ze względu na przemyślaną konstrukcję i świetne pozostałe parametry, produkt jest w stanie poradzić sobie z prawie każdym zabrudzeniem. Sprzęt jest dodatkowo bardzo tani, aczkolwiek wiąże się z tym nieco ograniczona ilość akcesoriów i dodatków, jakie w cenie otrzymujemy.

Warto natomiast zauważyć, że Karcher w wersji WD 3 jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które poradzi sobie zarówno z zabrudzeniami suchymi, jak i wilgotnymi. Co więcej, wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem jest fakt, że to odkurzacz bezworkowy. Oznacza to, że po napełnieniu zbiornika wystarczy wyrzucić do kosza zebrany brud.

Produkt wyposażony został w filtr kartridżowy, dzięki czemu poradzi sobie zarówno ze sprzątaniem na sucho i na mokro. Warto natomiast zauważyć, że jedną z dodatkowych funkcji, w jakie sprzęt został wyposażony, jest funkcja dmuchawy. Pozwala ona wykorzystać odkurzacz jako dmuchawę do pozbywa się liści lub przerzucenia je w jedno miejsce, aby następnie je zassać do środka.

R

Zalety

• Bardzo wysoka wydajność ssania;
• Kompaktowy rozmiar i niska waga;
• Bardzo niska cena;
• Wysoki poziom filtracji.
Q

Wady

• Krótki przewód zasilający;
• Bardzo mały zbiornik na zabrudzenia.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY RIWALL Z OTRZĄSACZEM GIPSU

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY RIWALL Z OTRZĄSACZEM GIPSU 3600W choć należy do odkurzaczy niższej klasy, to oferuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Dostajemy tutaj rozwiązanie o mocy aż do 3600w o bardzo szybkim tempie odkurzania zarówno suchych, jak i mokrych elementów. Co więcej, znajduje się tu także specjalny zbiornik z metalu, który gwarantuje trwałość i niezawodność. Całość też została wyposażona w otrząsacz gipsu automatyczny, który Po wciśnięciu przycisku w momencie zatkania filtra otrzepie go z gipsu, przywracając maksymalną moc. Twórca zainstalował także funkcję automatycznego włączania wraz z uruchomieniem elektronarzędzia. Jego pojemność maksymalna to 20 litrów. Ponadto w zestawie znajdziemy kilka oryginalnych ssawek, jak i dodatkowych akcesoriów.

R

Zalety

– duża moc;
– wysoka jakość wykonania;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– mała trwałość urządzenia;

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY STANLEY DO GIPSU

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY STANLEY DO GIPSU GŁADZI HEPA to kolejny opisywany przez nas produkt, który z pewnością zachęci was w swoim wykonaniem. Dostajemy tutaj rozwiązanie o pojemności do 20 l i maksymalnej mocy 1200 W. Jest niezwykle solidny i pozwala na odkurzanie zarówno na sucho i mokro a dodatkowo posiada szereg dodatkowych elementów wyposażenia takich jak uchwyt na akcesoria, duże antypoślizgowe koła, czy też przednie skrętne koła i funkcje nadmuchu. Całość jest znakomita do podstawowych pracy, czy też wykorzystania go w firmach budowlanych, jak i sprzątających. Odkurzacz został również wyposażony w specjalny pływak, który odetnie ssanie w momencie, gdy zostanie on w pełni zapełniony.

R

Zalety

– łatwość obsługi;
– interesujący Design;
– jakość wykonania;
– korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

– brak automatycznego otrzepywania filtra;

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BOSCH GAS15

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY BOSCH GAS15 PREMIUM DO GIPSU to interesujący przedstawiciel marki Bosch oferujący maksymalną moc na poziomie 1100 W, a także zbiornik o pojemności 15 litrów. Dostajemy tutaj bardzo proste, choć pomocne rozwiązanie pozwalające na odkurzanie zarówno na sucho, jak i mokro, a także mające funkcje nadmuchu. Sprawdzi się ono znakomicie w roli odkurzacza samochodowego, czy też w piwnicy bądź garażu. Ddkurzacz ten posiada specjalne gniazdka pozwalające na przyłączenie do niego szeregu elektronarzędzi. Dodatkowo po ich uruchomieniu automatycznie włączy się zasysanie powietrza. Całość została również wyposażona w profesjonalny filtr HEPA, a także wąż ssący o długości 3 m.

R

Zalety

– jakość wykonania;
– dobry filtr;
– funkcjonalność;
Q

Wady

– niewielka moc w stosunku do konkurencji;
– niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Odkurzacz do gruzu, a odkurzacze przemysłowe do gipsu

Szlifierka do gipsu do narożników, to jedno z podstawowych urządzeń budowlanych, z jakimi przyjdzie spotkać się każdemu, kto ma własny, dom, mieszkanie lub garaż, bez względu na fakt, czy remontami zajmuje się profesjonalnie, czy też okazjonalnie. Szlifierka ta zamontowana jest na specjalnym wysięgniku przez co często, potocznie określana jest mianem żyrafy. Dzięki temu stanowi ona idealne rozwiązanie, które nie wymaga od nas wykorzystywania drabiny. Oczywiście takie rozwiązanie pociąga za sobą pewien spory problem – pył. Nie da się ukryć, że szlifierka żyrafa, jaki, że sprawdza się np. do malowania lamperii, czy też zdzierania tapet, będzie przy tym generowała masę pyłu. Jeżeli więc nie chcemy spędzić po remoncie kilku dni na sprzątaniu, to warto zainwestować w rozwiązanie jakim jest odkurzacz do gruzu.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Szlifowanie bez pyłu -jaki odkurzacz przemysłowy do gipsu kupić

Jeśli korzystając ze szlifierki żyrafy chcemy nie tylko zaoszczędzić cza, ale także zadbać o czystość, warto wybrać odpowiedni odkurzacz przemysłowy. W stosunku do standardowych odkurzaczy, tutaj nie skupiamy się na jego mocy, ale wydajności, jak i rodzaju oraz powierzchni filtrów aktywnych. Ostatecznie jednak sama zasada działania tego typu rozwiązań, niczym się nie różni od ich klasycznych odpowiedników.

W praktyce odkurzacze przemysłowe możemy podzielić na 3 główne typy tj. Klasa L, M i H. Pierwsza z nich idealnie sprawdza się do pochłaniania pyłów stąd też ma zastosowanie np. w pracach stolarskich. Klasa M pochłania to samo co klasa L plus jest w stanie jeszcze usunąć pyły z farb lub gruzów. Trzeci rodzaj, czyli klasa H to rozwiązania radzące sobie z największymi zabrudzeniami takimi jak ołów, kadm, azbest czy też nawet pleśń.

Odkurzacze przemysłowe do gipsu – jak wybrać najlepszy model w 2024 roku

W praktyce powinniśmy kierować się kilkoma aspektami. Mowa tutaj m.in. o pojemności zbiornika, zasięgu, a nawet trwałości. Pierwsza z nich im będzie większa, tym zapewni nam mniej “chodzenia” prz regularnym opróżnianiu pojemnika. Istotne jest, by podczas kupowania tego typu odkurzacza, zawsze sprawdzić pojemność, gdyż określenie duże odnosi się do każdego odkurzacza o pojemności powyżej 40 l .

Zasięg to wygoda. Im większy zasięg, tym w więcej miejsc dotrzemy, bez potrzeby używania przedłużaczy. Długi wąż ułatwi nam także prace porządkowe na rozległych budowach.

Warto także zawsze patrzeć na rodzaj materiałów, z jakich został wykonany nasz odkurzacz. Jako, że jego miejsce pracy, to teren budowy i remontów, może być on narażony na uderzenia lub zarysowania. Jeśli więc nie chcemy regularnie zmieniać urządzenia, warto zadbać o to by było ono trwałe.

Na koniec nie zapominajmy o mocy i wydajności. Ta druga ma największe znaczenie, bo będzie w stanie pochłonąć dużą ilość powietrza w krótkim czasie. Standardowo moc powinna być w zakresie od 1200W do 1600W.

Ostatecznie pamiętajmy, że wybór tego typu odkurzaczy nie należy do najprostszych, gdyż kierujemy się tutaj nie tylko mocą ssania, ale także rodzajem zanieczyszczeń jakie jest on w stanie pochłonąć. Z tego też powodu, warto dobrze się zastanowić zanim podejmiemy ostateczną decyzję (dowiedz się więcej na: https://www.narzedzia.pl/artykuly/jaki-odkurzacz-typu-l-wybrac-do-szlifierek-zyrafa,4145.html).

Jaki filtr do gipsu?

Odkurzacze do gipsu wymagają specjalistycznych filtrów, które będą w stanie poradzić sobie ze sprzątaniem najróżniejszych pyłów mineralnych powstałych podczas obróbki materiałów czy też surowców różnego rodzaju. Ten właściwy filtr, który został stworzony przede wszystkim do eliminacji problemu z zapychaniem się odkurzaczy i uszkodzeniem silników, to filtr klasy M.

Ich maksymalna przepuszczalność jest na poziomie 0.1%, a więc są one w stanie radzić sobie ze średnio szkodliwymi pyłami. Oprócz tego, klasa M filtrów charakteryzuje się skutecznością na poziomie 99,9% w przypadku pyłów, których wartość OEL wynosi więcej niż 0,1 mg/m. Warto też zauważyć, że filtry klasy M charakteryzują się wychwytywaniem cząsteczek o rozmiarze poniżej 2 mikronów.

Czy można odkurzać bez worka?

Worek filtracyjny w przypadku wielu odkurzaczy przemysłowych ma za zadanie oddzielić najmniejsze zanieczyszczenia, dzięki czemu chronimy filtr główny przed mocnym zabrudzeniem czy też uszkodzeniem. Co więcej, długotrwała praca odkurzaczem do gipsu czy też innym narzędziem przemysłowym bez odpowiedniego worka filtracyjnego może doprowadzić do uszkodzenia silnika. Jest to powiązane z nadmiernym dostawaniem się pyłu do silnika czy też innych podzespołów.

Rzecz jasna nie możemy porównywać odkurzaczy bezworkowych tradycyjnych do tych przemysłowych workowych, gdyż ich zadania się znacznie różnią i użytkowanie bezworkowego odkurzacza do wciągania pyłu bądź też innych pozostałości po pracy remontowo-budowlanej doprowadzi do rychłego zniszczenia sprzętu bezworkowego.

Czym się różni odkurzacz przemysłowy od zwykłego?

Największą różnicą między odkurzaczem tradycyjnym, a tym przygotowanym do prac przemysłowych, jest dostosowanie filtrów i całego systemu zasysającego do pracy w określonych warunkach. Pozbywanie się różnorodnych zanieczyszczeń wymaga specjalistycznych urządzeń, które nie tylko zagwarantują długą pracę bez ryzyka przedwczesnego uszkodzenia czy zniszczenia sprzętu, ale też zadbają o nasze bezpieczeństwo.

Domowe odkurzacze poradzą sobie z typowymi zabrudzeniami w postaci kurzu, resztek jedzenia czy sierści zwierzęcia. Jednakże, podczas remontu używanie klasycznego odkurzacza do sprzątnięcia pyłów doprowadzi do zatkania filtrów i uszkodzenia silnika. Oprócz tego, odkurzacze przemysłowe są dostosowane do odkurzania niebezpiecznych odpadów. W takich sytuacjach szukamy odpowiedniego oznaczenia producenta, co daje nam pewność, że podczas pracy szkodliwe substancje przestaną być zagrożeniem po ich sprzątnięciu.

Ile może pracować odkurzacz do gipsu?

Odkurzacze do gipsu są odpowiednio dostosowane do poradzenia sobie z tego typu brudem. Aczkolwiek nie możemy zapomnieć, że nawet specjalistyczne narzędzia tego typu mogą ulec uszkodzeniu. Dzieje się to szczególnie często, kiedy pracujemy przez długi czas i nie robimy przerw. Oprócz tego, długa praca będzie niebezpieczna dla urządzenia, jeśli nie jest ono wyposażone w specjalny otrząsacz, dzięki któremu pozbywamy się z filtra nadmiaru zabrudzenia w sposób automatyczny. Jeśli produkt nie jest wyposażony w otrząsacz, to takie otrząsanie powinniśmy wykonywać samodzielnie.

Czas, który jest bezpieczny dla odkurzacza gipsowego różni się w zależności od tego jak dużo pyłu zamierzamy sprzątnąć, jak szybko to robimy, ale przede wszystkim od wydajności urządzenia, wielkości filtra i wielu innych czynników. Przyjęło się jednak, że co kilka – kilkanaście minut powinniśmy przeprowadzić otrząsanie bądź zrobić to w sposób ręczny.

Jaki odkurzacz do szpachli?

Prace remontowo budowlane bardzo często wiążą się z bardzo drobnym pyłem, który nie tak łatwo jest wyczyścić. Najwięcej tego typu zabrudzenia powstaje po szpachlowaniu ścian, a następnie po ich docieraniu. Niektórzy decydują się na namoczenie powierzchnie i je późniejsze przetarcie. O wiele skuteczniejszym rozwiązaniem będzie natomiast wybranie odkurzacza przemysłowego. Aby jednak specjalistyczne narzędzie do odkurzania bardziej wymagających elementów sobie poradził, musimy przede wszystkim zadbać o to, aby wyposażyć się w odkurzacz przemysłowe klasy „L”. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o filtr, ale cały sprzęt, który po wielokrotnych testach uzyskał taki certyfikat.

Odkurzacze tego typu są idealne do poradzenia sobie z zanieczyszczeniami powstałymi podczas prac remontowo-budowlanych. Warto zauważyć, że podczas wyboru odkurzacza do szpachli powinniśmy przede wszystkim upewnić się, że produkt wyposażony jest w automatyczny otrząsacz, czyli specjalna opcja do oczyszczania filtra. W ten sposób zadbamy o to, aby produkt charakteryzował się odpowiednią, stałą mocą ssania.

Jaka moc odkurzacza budowlanego do gipsu?

Odkurzacz budowlany do gipsu musi przede wszystkim charakteryzować się wystarczającą dużą mocą, bo to ona później gwarantuje odpowiednią siłę ssania. A bez odpowiedniej siły ssania nie możemy liczyć na skuteczne pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Natomiast powinniśmy doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że bez dużej siły ssania odkurzacz budowlany nie będzie w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami po gipsie.

Dlatego moc to jedna z kluczowych kwestii i nie powinna być zaniedbywana – szczególnie ze względu na to, że w wielu przypadkach wiąże się ona z siłą ssącą, wydajnością przepływu powietrza, a także z ogólną wydajnością odkurzania. Jeśli chodzi o dokładne wartości, to powinniśmy przede wszystkim wybierać urządzenia o mocy nie niższej niż 1000 W w przypadku odkurzaczy renomowanych firm bądź też powyżej 2000 W, jeśli decydujemy się na produkt od mało renomowanego producenta.

Kilka słów podsumowania – odkurzacz do gipsu jaki wybrać

Porównując informacje zawarte w części poradnikowy wraz z zaproponowanymi przez nas produktami, tak naprawdę jedno z rozwiązań w szczególności rzuca się w oczy. Mowa tutaj o produkcie jakim jest ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GIPSU GRUZU OTRZĄSACZ 3600W. Otrzymujemy tutaj unikalne rozwiązanie pozwalające na bardzo wydajne i sprawne czyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni. W zamian za rozsądną cenę otrzymujemy bardzo dużo mocy i pojemność a wszystko to niezwykle przyjemne w designie. Ostatecznie poszukujące tego typu produktów w 2024 roku warto zainteresować się tą ofertą.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKI ODKURZACZ DO GIPSU
Average rating:  
 5 reviews
 by joni

O dawna myśle o zakupie takiego odkurzacza. Trafiłem tu przez przypadek, ale dobrze bo wszystko ładnie, jasno opisane. Makita wydaje sie być ok tylko tak jak ktos juz pisal ta biała obudowa...

 by zator

Biała obudowa w sprzęcie na budowe to porażka, od razu jest cała brudna a klienci potem gadają, że majster nie dba o sprzęt. Z tego wzgędu odrzuciłem makite, a no i cena....Polecam jednak Riwall

 by wiciu111

Pracowałem już na różnych odkurzacza do gipsu i szczerze powiem że i te tanie i drogie daja podony efekt. Nie ma co przepłacać, szczególnie jak na pierwsze uzycie.

 by szefo 2.0

Kusiła mnie Makita, ale cenowo trochę odjechali. Na pierwszy raz kupiłem stanleya i jak dla mnie zaje*isty. Nigdy tak czysto na budowie nie miałem ;D

 by szpachelka

Odkurzacz do gipsu to moim zdaniem niezbędny sprzęt każdej ekipe wykończeniowej. Szybkie sprzątanie, bez latania z mitotłami. Warto zainwestować pieniądze.