Spis Treści
Piła szablasta ranking czterech najlepszych produktów na rok 2024
W przypadku pracy z trudno dostępnymi elementami, dobra piła szablasta jest niezwykle dużym ułatwieniem. Świetnie radzi sobie w przypadku cięcia rur, a ze względu na jednostajny ruch posuwisto-zwrotny, piła gwarantuje nam precyzyjną i szybką pracę, a także niezwykle prostą obsługę.
Pomimo wielu zalet, nie każdy zdaje sobie sprawę którymi parametrami oraz jakimi funkcjami użytkownicy powinni się kierować podczas zakupu. Aby jednak usprawnić proces zakupu i upewnić się, że wybierzecie właściwy produkt, przygotowaliśmy dla was ranking pił szablastych, w których opiszemy najważniejsze rzeczy związane z danym zakupem. Natomiast w innym naszym rankingu bierzemy na tapet najlepsze pilarki tarczowe dostępne na rynku.
Najlepsza piła szablasta to taka, która idealnie sprawdzi się do zadań przez nas określonych. Dlatego przygotowując poradnik kierowaliśmy się takimi informacjami jak moc urządzenia oraz ilość skoków na minutę i długość ostrza. Braliśmy pod uwagę także długość skoku oraz szereg danych wpływających na komfort i bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. W tym istotne okazały się opinie pił szablastych.
Zwycięzca rankingu oferuje nam ogromną moc, wysoką ilość suwów na minutę, a także bardzo długie ostrze oraz duży skok, dzięki czemu jest to jedno z najbardziej wydajnych urządzeń dostępne w tym zakresie cenowym na rynku w 2024 roku. Wisienką na torcie jest niezwykła wytrzymałość potwierdzona długoletnią gwarancją.
DeWalt to producent znany i ceniony na rynku elektronarzędzi. Potwierdzili wielokrotnie, że ich sprzęt jest najwyższych lotów, a wykonanie bezawaryjne. Nie inaczej jest z modelem DWE399, który oferuje bardzo dużą moc, co przekłada się także na wysoką prędkość obrotową (ilość suwów na minutę). Gwarantuje to natomiast świetną wydajność, przewyższającą tą oferowaną przez konkurencję. Jest to zdecydowanie widoczne w przypadku pracy z grubszym i, co ważniejsze, dłuższym materiałem.
Do naszej dyspozycji otrzymujemy ostrze o długości 430 mm. Co więcej, produkt charakteryzuje się dużą długością skoku wynoszącą 40 mm, a jest to wartość, która pośrednio wpływa i wskazuje na maksymalną głębokość cięcia.
Ze względu na wysoką moc oraz odpowiedniego rodzaju brzeszczoty, piła jest idealnym rozwiązaniem w przypadku pracy nad gazobetonem, czy w przypadku cięcia płyt gipsowo-kartonowych, suporeksu i YTONG.
Nie jest to jednak urządzenie bez wad. Pomimo zastosowania aluminiowej obudowy, czyli materiału lekkiego i poprawiającego solidność piły, jest to wciąż bardzo ciężka piła. Nie zapominajmy także o tym, że wysoka cena może odstraszyć potencjalnych nabywców.
Zalety
• Bardzo dobre parametry tnące;
• Wysoka moc;
• Duża częstość suwów bez obciążenia.
Wady
• Duża waga.
Nieco lżejszym rozwiązaniem o wysokiej klasie wykonania oraz trwałości i wytrzymałości dorównującej bądź nawet lepszej od zwycięzcy rankingu jest model GSA od renomowanego niemieckiego producenta, a mianowicie marki Bosch. Otrzymujemy tutaj także dwa brzeszczoty oraz ciekawsze niż poprzednio funkcje.
Bosch gwarantuje nam moc silnika wynoszącą 1100 W. Jest to nieco niska liczba, lecz jest to gwarantowana moc użyteczna, a więc zdecydowanie wystarczająca do pracy zarówno w drewnie jak i w stali. Istotną różnicą pomiędzy zwycięzcą rankingu a tym produktem jest możliwość regulacji prędkości skokowej. Wynosi ona od 0 do 2700 obrotów na minutę.
Płynne regulowanie częstotliwości skoku ma niezwykle ważne znaczenie w przypadku pracy nad różnym materiałem, dzięki czemu Bosch przoduje nad konkurencją w tym obszarze. Należy jednak pamiętać, że właściwości cięcia są tutaj nieco gorsze – głębokość cięcia w drewnie wynosi maksymalnie 230 mm, a w stali 20 mm. Jest to także spowodowane nieco niższym skokiem brzeszczotu, a mianowicie 28 mm.
O ile producent gwarantuje nam możliwość montażu brzeszczotu o długości do 430 mm, tak w zestawie otrzymujemy bardzo króciutkie egzemplarze o długości nie przekraczającej 200 mm.
Produkt jest jednak stosunkowo lżejszy od poprzednika. Jego waga nie przekracza 4 kg, a więc ze względu na niższy ciężar oraz szereg ergonomicznych rozwiązań, piła Boscha będzie bardziej komfortowa w użytkowaniu.
Zalety
• Dwa brzeszczoty w zestawie;
• 3 lata gwarancji;
• Wysoka moc użytkowa;
• Lekkie urządzenie, komfort użytkowania.
Wady
• Przeciętna długość skoku.
Stanley oferuje nam bardzo tanią opcję, która dodatkowo wyposażona została w aż 7 brzeszczotów dodatkowych dostosowanych do pracy z drewnem lub metalem. Kompaktowość oraz funkcyjność to kolejne zalety tego wyboru.
Model FME360 charakteryzuje się przeciętną mocą wynoszącą 900 W. Jednakże, producent zdołał osiągnąć maksymalną prędkość bez obciążenia wynoszącą 3200 suwów na minutę. Jest to zatem świetny wynik.
Dodatkowym atrybutem jest zastosowanie płynnej regulacji prędkości obrotowej, dzięki czemu dostosujemy sobie nie tylko brzeszczot, ale także i ilość suwów/min do właściwego materiału.
Produkt cechuje się bardzo niską wagą, wynoszącą jedynie 3,1 kg. To przekłada się na bardzo wygodne użytkowanie. Warto zauważyć, że urządzenie oferuje uniwersalny uchwyt brzeszczotów, co natomiast przekłada się na możliwość dokupienia dodatkowych ostrzy. Jeśli chodzi o same brzeszczoty, to ich długość wynosi od 100 mm do nawet 300 mm.
To kolejny produkt, którego okres ochronny został wydłużony o dodatkowy rok. Innymi słowy, gwarancja producenta pozwala nam na bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez czas 36 miesięcy.
Nie jest to jednak najmocniejsza opcja na rynku 2024 i przy pracy z bardzo wymagającymi materiałami będzie potrzebowała chwili wytchnienia i odpoczynku.
Zalety
• Niska waga;
• Bardzo niska cena;
• 3 lata gwarancji;
• Bogaty zestaw aż 7 brzeszczotów – o różnej długości i różnym zastosowaniu.
Wady
• Przeciętna długość skoku brzeszczotu.
Bardzo dobra piła szablasta to także produkt pochodzący od japońskiego giganta na rynku elektronarzędzi. Mamy tutaj do dyspozycji odpowiednią moc z możliwością regulacji częstotliwości skoków, a także niską wagę oraz komfortowy uchwyt.
Japońska marka oferuje nam model JR3050T, który to wyróżnia się od konkurencji wysokim komfortem pracy oraz funkcjami regulacyjnymi. W połączeniu z dobrze wyważoną konstrukcją, jest to jeden z przyjemniejszych produktów tego typu na rynku.
Co więcej, Japończycy postarali się wyposażyć swoje urządzenie w jak największą ilość brzeszczotów. Z tego względu do naszej dyspozycji jest aż 27 egzemplarzy. To przekłada się na idealne dostosowanie długości brzeszczotu oraz rodzaju do danego materiału. Mając na uwadze regulację częstotliwości skoków od 0 do 2800 obrotów/min, jest to z pewnością najciekawsza oferta pod względem funkcjonalności oraz udogodnień.
Delikatnym zaskoczeniem jest natomiast “tylko” dwuletnia gwarancja, kiedy to Makita w wielu przypadkach oferuje wydłużony okres ochronny na 36 miesięcy. Oprócz tego, pamiętajmy o tym, że jest to rozwiązanie dosyć drogie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę przeciętną wielkość skoku wynoszącą 28 mm.
Zalety
• Możliwość regulacji częstotliwości skoków;
• Bardzo niska waga;
• Wysoki komfort użytkowania dzięki regulacji stopy oraz systemu wymiany brzeszczotów.
Wady
Jaka piła szablasta okaże się tym najlepszym rozwiązaniem? Wybierz świadomie!
Powyższe zestawienie przedstawia szereg ciekawych produktów, które to charakteryzują się świetnym wykonaniem oraz nieprzeciętną trwałością. Zróżnicowane właściwości oferują dodatkowo możliwość wyboru sprzętu pod nasze własne oczekiwania. Jednakże, jakie informacje są istotne w przypadku kiedy postanowiliśmy poszukać urządzenia na własną rękę?
Jeżeli chcesz wiedzieć jaka piła szablasta będzie najlepsza, to należy rozpocząć swoje poszukiwania od sprawdzenia mocy urządzenia, a także prędkości obrotowej, zwanej również częstotliwością skoków. Kluczowa dla pracy oraz wydajności w cięciu konkretnych materiałów jest również wielkość czy wysokość skoku.
Dobra piła szablasta (sprawdź też najlepsze piły stołowe) to taka, którą przyjdzie nam użytkować z bardzo wysokim komfortem oraz wygodą, a także z dobrą funkcjonalnością umożliwiającą dostosowanie parametrów i ustawień do naszych oczekiwań. Istnieje wiele innych, pomniejszych detalów wartych rozważenia, które znajdziecie tutaj: http://www.jaw.pl/2018/12/jak-wybrac-dobra-pile-szablasta-i-kiedy-ja-stosowac/.
Artykuł powiązany: https://przemianydomowe.pl/jaka-mlotowiertarke-najlepsza-ranking-opinie/
Jaka jest moc urządzenia i prędkość skoku?
Piły szablaste to urządzenia, które muszą poradzić sobie nie tylko z drewnem, ale i z o wiele twardszymi materiałami. Mowa tutaj o tworzywach sztucznych oraz o stali. Z tego względu należy zadbać o prawidłową moc urządzenia oraz o prędkość skoku.
Im wyższa moc, tym urządzenie będzie oferowało nam większą częstotliwość suwów. Zaleca się wybierać taki sprzęt, który oferuje przynajmniej 1000 W mocy. Bardzo często równoważne jest to z prędkością wynoszącą 3000 suwów na minutę. Kolejny ważny element to możliwość regulacji tej prędkości. Jest to niezwykle ważne w przypadku pracy przy zróżnicowanych materiałach.
DeWalt DWE399 PIŁA
PIŁA SZABLASTA 1100W GSA 1100E BOSCH
Jak prezentują się pozostałe dane techniczne?
Moc i częstotliwość suwów to nie jedyne informacje, o które musimy zadbać. Ważne są także inne parametry, w tym te odpowiadające za skuteczną pracę i świetne właściwości tnące. Tutaj mowa o długości skoku, a także o maksymalnej długości brzeszczotu, jaka może być zamontowana.
Długość skoku jest to parametr pośrednio odpowiedzialny za maksymalną głębokość cięcia. Ważne jest w takiej sytuacji, aby wybrany przez nas produkt oferował przynajmniej 30 mm wysokości skoku.
Właściwa dla nas długość brzeszczotu będzie przede wszystkim zależna od rodzaju prac, do jakich piła będzie używana. Ze względu na to, że w każdej właściwie zaprojektowanej maszynie istnieje możliwość ich wymiany, warto zapoznać się z maksymalną długością brzeszczotów, jakie mogą zostać zamontowane.
Piła, która pozwala nam zamontować brzeszczot o długości ostrza wynoszący prawie 400 mm będzie zdecydowanie dobrym rozwiązaniem.
Wszystko co musisz wiedzieć o brzeszczotach
O ile bardzo dobrze będzie znaleźć produkt z dużą ilością brzeszczotów w zestawie oraz z ich odpowiednią długością, tak uniwersalne złącze w docelowym sprzęcie zagwarantuje możliwość ich dokupienia.
Jeśli chodzi o samo zastosowanie, to w przypadku pił szablastych, brzeszczoty dzielą się na dwie podstawowe wersje: do drewna oraz do metalu. W obu przypadkach jednak średnica ostrza może się różnić, lecz to brzeszczoty do drewna są zazwyczaj dłuższe. Najważniejsza między nimi różnica dotyczy rodzaju wykończenia.
Decydując się na konkretną piłę, warto wybrać taką, która w zestawie oferuje ogromną ilość tych ostrzy, dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o kolejne zakupy przez długi czas.
MAKITA JR3050T PIŁA POSUWOWA SZABLASTA
STANLEY FATMAX FME360
Komfort i wygoda są także istotne
Funkcjonalność wybranego produktu zależy przede wszystkim od opcji, w jakie producent wyposażył piłę. Mogą to być specjalne funkcje ułatwiające dostosowanie uchwytu do naszych preferencji czy dodatkowy system usprawniający wymianę brzeszczotów. Warto oczywiście wspomnieć o funkcji regulacji częstości suwów.
Na komfort bardzo duży wpływ ma waga urządzenia oraz kompaktowość. Najlepiej jest wybierać produkty, które ważą do 4 kg, a ich konstrukcja gwarantuje właściwy balans.
Brzeszczot – najlepsza piła szablasta 2024
Produkt zwycięzca, czyli DeWalt DWE399 PIŁA jest tutaj najdroższą opcją. W tej cenie otrzymujemy jednak bardzo dużą moc, świetne właściwości tnące oraz długi, świetnie wykonany brzeszczot, który dodatkowo dostosowany jest do cięcia bloczków gazobetonu. W połączeniu z 3-letnią gwarancją, jest to bardzo atrakcyjna opcja.
Z uwagi na to, że nie każdy może szukać takiego rozwiązania jak przedstawiony produkt zwycięzca bądź jego alternatywy, przygotowaliśmy powyższy poradnik zakupowy. To tam zawarte zostały najważniejsze informacje oraz dane techniczne, które powinny zainteresować kupującego.
Submit your review | |