Zacznijmy od wyjaśnienia czym są odkurzacze bezprzewodowe. To kompaktowe urządzenia, które nie potrzebują być podłączone do prądu podczas pracy. Działają one za pomocą akumulatora, który się ładuje ładowarką (zupełnie jak z telefonem). Od silnika zależy to jaki czas będzie potrzebny do naładowania urządzenia w 100% i to jak długo będzie pracował bez potrzeby ponownego ładowania. Zobaczycie Państwo czytając nasz ranking, że to niezwykle ważna sprawa. Same odkurzacze są bardzo mobilne, dzięki nim jesteśmy w stanie wysprzątać całe mieszkanie (bez obawy plątania się kabla pod nogami) i/lub samochodu bo mają one możliwość również pracy nie tylko jako odkurzacze pionowe ale również jako odkurzacze ręczne, właśnie do takich mniej lub ciężej dostępnych miejsc. Na rynku znajdziecie Państwo wiele różnych modeli, pomimo tego, że w naszym kraju nie są one jeszcze tak bardzo popularne.

Odkurzacz bezprzewodowy – opinie klientów

Wielu klientów zwraca uwagę na to, że po kilku tygodniach czy miesiącach używania odkurzacza bezprzewodowego nie byliby w stanie wrócić do modeli bardziej klasycznych. A dlaczego? A no dlatego, że te urządzenia są najczęściej bardziej wydajne od tradycyjnych. Mimo, że nie mają wielkiej mocy, to potrafią wessać nawet największy brud czy kurz, włosy czy sierść domowych zwierzaków. Największą ich zaletą jest po prostu wygoda pracy z nim, to że nie mamy potrzeby przełączania kabla zasilającego co i rusz do innych gniazdek w jednym, drugim, trzecim pokoju a potem jeszcze w kuchni czy łazience. Także, słuchając ich opinii, niezależnie od ceny, którą przyjdzie nam zapłacić, ponoć warto. Sprawdźmy więc co mają do zaoferowania półki sklepowe. Zapraszamy do naszego rankingu odkurzaczy bezprzewodowych.

Odkurzacz bezprzewodowy – ranking 2019

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Philips FC6405

9.8

Drogi


 

 

Bosch MOVE 5

9.6

Średni


 

 

Hyundai VC 020

9.5

Tani

iRobot Roomba

9.5

Drogi


 

 

Electrolux Ergorapido

9.4

Średni


 

Dyson V8 Absolute

9.2

Drogi

Odkurzacz bezprzewodowy 3w1 Philips Powerpro Aqua FC6405/01

odkurzacz bezprzewodowy ranking
Model proponowany przez markę Philips ma akumulator litowo-jonowy. Dzięki niemu możliwe jest sprzątanie aż do 40 minut, bez kolejnego ładowania. Choć producent na swojej stronie https://www.philips.pl/c-e/ho/odkurzacze/odkurzacze-bezprzewodowe/powerpro-aqua podaje, że nawet do 60 minut. I co ważne, można go ładować w każdym momencie. Czas ładowania akumulatora to 5 godzin, co jest stosunkowo krótko biorąc pod uwagę jak długo odkurzacz pracuje bez potrzeby ładowania. Dlaczego 3w1? Dlatego, że na całe urządzenie składa się bezworkowy odkurzacz pionowy, który stosować możemy do wszystkich podłóg, ręczny odkurzacz, stosowany do mniej dostępnych miejsc lub tapicerki oraz system mycia na mokro, który daje możliwość czyszczenia zabrudzonych powierzchni. Jest kompaktowych rozmiarów i tak jak wspominaliśmy wcześniej jest on niezwykle wydajny. Wyposażony został w trójwarstwowy filtr antyalergiczny (usuwa do 90% drobinek kurzu i alergenów). Ten odkurzacz bezprzewodowy 3w1 w rankingu naszym zajmuje pierwsze miejsce.

Odkurzacz bezprzewodowy 3w1 – opinie posiadaczy

Według wielu klientów to najlepszy odkurzacz bezprzewodowy na rynku. Zapewnia on możliwość wysprzątania niemalże każdej powierzchni, również tych mało dostępnych. Czas pracy na pełnym akumulatorze również ich zadowala. Zaznaczają jednak, że urządzenie ma jedną wadę – głośność pracy.

R

Zalety

-czas pracy 40-60 minut,
-możliwość wymiany odkurzacza pionowego na odkurzacz ręczny lub odkurzacz, który myje na mokro,
-kompaktowych rozmiarów,
-wydajność.
Q

Wady

-głośność pracy,
-moc urządzenia.

Tym razem odkurzacz 2w1 marki Bosch, model BBH MOVE 5

odkurzacz bezprzewodowy 3w1 ranking
Jest on idealną alternatywą dla zwykłego odkurzacza podłączanego do prądu. Odkurzacz 2w1 to odkurzacz pionowy oraz odkurzacz ręczny. Można go stosować do każdego rodzaju powierzchni a w przypadku używania jako odkurzacza ręcznego do mniej dostępnych miejsc, tapicerek, kanap, itd. Posiada on dwustopniową regulację mocy, składany uchwyt, stację dokującą, dzięki której łatwiej się go przechowuje. Jest on wyposażony również w elektroszczotkę dzięki której łatwo usuwa się brud z powierzchni oraz w szparówkę. Na jednym ładowaniu, urządzenie może pracować do 35 minut. Moc tego odkurzacza to 100W, a pojemność zbiornika na wodę – 0,3 litra.

Odkurzacz bezprzewodowy 2w1 opinie klientów

Według wielu klientów urządzenie sprawdza się do sprzątania wielu powierzchni płaskich (paneli, kafelków, dywanów). Cenią go również za to ile czasu może pracować na jednym ładowaniu, a także za możliwość regulacji mocy. Składany uchwyt i stacja dokująca umożliwia łatwe przechowywanie odkurzacza. Niestety, ten model nie posiada wbudowanego filtra HEPA co czyni go mało skutecznym dla osób z alergią. Uznają go również za dobry odkurzacz bezprzewodowy.

R

Zalety

-długi czas działania na jednym ładowaniu,
-kompaktowość,
-dwustopniowa regulacja mocy,
-składany uchwyt i stacja dokująca,
-elektroszczotka w zestawie.
Q

Wady

-waga urządzenia,
-konstrukcja stacji dokującej,
-brak filtra HEPA.

Odkurzacz pionowy 2w1 HYUNDAI VC 020 O o mocy 600W

odkurzacz bezprzewodowy 2w1 ranking
Wysprzątamy nim nie tylko podłogi, ale również inne ciężej dostępne miejsca, czy choćby tapicerki, kanapy. Ma możliwość wykorzystywania go jako pionowy lub ręczny odkurzacz. Samo urządzenie jest lekkie i kompaktowe. Został wyposażony w bardzo skuteczny zmywalny filtr HEPA. Pojemność pojemnika na kurz to aż 0,5 l. A przewód długości 7 metrów pozwala na pracę nawet na odległość 8 metrów.
R

Zalety

-funkcjonalność – działanie jako odkurzacz pionowy i odkurzacz ręczny,
-lekki i kompaktowy,
-zmywalny filtr HEPA,
-długość przewodu.
Q

Wady

-kłopotliwe opróżnianie pojemnika,
-głośność pracy.

Super skuteczny, z 3-stopniowym systemem sprzątania, iRobot Roomba 651

odkurzacz bezprzewodowy opinie
Tak jak wspominaliśmy linijkę wyżej, iRobot Roomba 651 posiada 3-stopniowy system sprzątania, zbiera kurz i zabrudzenia z dywanów, paneli, terakot i innych rodzajów podłóg. Zbiera włosy, sierść zwierzaków. Urządzenie zostało wyposażone w technologię AeroVac, która odpowiada za przepływ powietrza przez głowicę i ściąga wszystkie zabrudzenia bezpośrednio ze szczotki do pojemnika na brud. Plusem tego urządzenia na pewno jest fakt, że spokojnie można z dzieckiem wyjść na spacer, do sklepu, na plac zabaw, a robot zorganizuje sprzątanie całej podłogi podczas naszej nieobecności – wystarczy go zaprogramować w odpowiedni sposób. Jest bardzo łatwy i jasny w obsłudze – najważniejszy przycisk to CLEAN. Sam “uczy” się naszego pomieszczenia, które zlecamy mu żeby wysprzątał, zapamiętuje i odkurza samodzielnie przy użyciu nawigacji. Co tu dużo tłumaczyć, wszyscy kupujący wprost pokochali i tańczą do roomby.
R

Zalety

-do każdego rodzaju powierzchni,
-zbiera włosy i sierść,
-technologia AeroVac,
-możliwość zaprogramowania do sprzątania podczas naszej nieobecności.
Q

Wady

-niedokładne czyszczenie kątów w mieszkaniu,
-cena dla niektórych osób może być zdecydowanie za wysoka.


Bezworkowy odkurzacz pionowy Electrolou ZB3230ST Ergorapido, także 2w1

odkurzacz bezprzewodowy 3w1 opinie
Urządzenia 2w1 to najczęściej opisywane przez nas w tym rankingu, a to dlatego, że najczęściej wybierane są przez klientów. Odkurzacz ten posiada akumulator litowo-jowowy dzięki czemu czyszczenie powierzchni z brudu i sierści nie jest dla niego wielkim wyzwaniem. Bez ładowania pracuje do 35 minut, a samo naładowanie akumulatora w 100% zajmuje około 4 godzin. Nie posiada on worka a jedynie pojemnik na kurz, który bardzo łatwo się czyści. Eliminuje to potrzebę kolejnych nakładów finansowych na zakup nowych worków. Sam pojemnik jest wielkości 0,5 litra. Funkcja 2w1, o której pisaliśmy chwilę temu sprawia, że odkurzacza można używać jako pionowego (do standardowego sprzątania podłóg, dywanów) oraz ręcznego (do mniej dostępnych miejsc, tapicerek, kanap, itd). Został wyposażony w technologię samoczyszczącej się szczotki, która polega po prostu na użyciu przycisku i urządzenie samo czyści szczotkę z zanieczyszczeń oraz oczywiście dwustopniową regulację mocy.

Odkurzacz bezprzewodowy wady i zalety

R

Zalety

-funkcje odkurzacza pionowego i odkurzacza ręcznego,
-praca do 35 minut bez konieczności ponownego ładowania akumulatora,
-czas ładowania akumulatora – 4 godziny,
-duży i łatwy w opróżnianiu pojemnik na kurz,
-technologia samoczyszczącej się szczotki,
-cena.
Q

Wady

-przy działaniu na pełnej mocy czas pracy akumulatora jest zbyt krótki.


Ostatni w naszym zestawieniu odkurzacz Dyson V8 Absolute

dobry odkurzacz bezprzewodowy

Zamykamy nasz ranking urządzeniem marki Dyson V8 Absolute. Pozwoli ono na zawsze zapomnieć o tym jak kiepskie i niefajne może być sprzątanie. Z nim sprzątanie to czysta przyjemność – tak twierdzą użytkownicy. Jak nazwa wskazuje, odkurzacz ten napędzany jest poprzez silnik cyfrowy Dyson V8. Oczywiście, mamy możliwość wyboru natężenia mocy i w zależności od tego na jaki poziom jest ustawiony pracuje odpowiednio do 25 minut lub 40 minut bez konieczności ładowania. Można przekształcić go w urządzenie ręczne do wysprzątania mniej dostępnych miejsc, ale również w urządzenie do pracy “na wysokościach”. Posiada w zestawie stację dokującą przytwierdzaną do ściany. A także coś, co brzmi nieco “kosmicznie”, mianowicie – wyrzutnie brudu. Jeden przycisk i brud wylatuje z pojemnika, ot, cała filozofia czyszczenia. Wielu klientów zauważa, że pomimo tego, że cena tego modelu w 2019 roku może wywołać lekki zawał a przynajmniej migotanie komór, to naprawdę warto.

R

Zalety

-możliwość wyboru natężenia mocy,
-funkcjonalność,
-wydajność,
-stacja dokująca,
-łatwość czyszczenia pojemnika na brud.
Q

Wady

-głośność pracy,
-moc.

Czas pracy

Nikt nie lubi korzystania z urządzeń, które trzeba ładować co przysłowiowe 15 minut. Jest to ważny aspekt każdego urządzenia, które działa bezprzewodowo. W zależności od tego jaką powierzchnie będziemy mieli do wyczyszczenia, powinniśmy poszukiwać urządzenia, które będzie pracować, bez ładowania, przynajmniej tyle na ile będziemy go potrzebować. Oczywiste jest, że nie znalazł się jeszcze taki, który dogodził by wszystkim, ale warto szukać by znaleźć coś co jest najbliższe naszym oczekiwaniom. Te urządzenia, które mają słabszą baterię (a są i takie, które pracują do 10 minut) przydadzą się na przykład do czyszczenia samochodu.

Czas ładowania akumulatora

Najczęściej akumulatory w odkurzaczach akumulatorowych dostępnych w 2019 w takich urządzeniach ładowane są do około 4 godzin. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na stosunek czasu ładowania akumulatora do czasu pracy urządzenia. Jeszcze przed kupnem i używaniem zaoszczędzimy sobie trochę trudu, jeśli okaże się, że urządzenie ładowane przez 4 godziny, działa 15 minut.

Waga urządzenia

Odkurzacza takiego używamy głównie za pomocą swojej dłoni, swojej siły. Zwłaszcza dla kobiet, ważne jest by takie urządzenie nie było ciężkie a sam proces sprzątania nie był męczący. Im mniejsza waga tym urządzenie jest bardziej zwrotne i łatwiejsze w użyciu.

Moc i zasilanie

Jeśli chodzi o moc, mają one jej zdecydowanie mniej niż klasyczne modele. Najczęściej moc takiego odkurzacza wynosi od 70-80W. A co do zasilania – niektóre modele ładowane są za pomocą specjalnej ładowarki, inne (jak na przykład samochodowe) za pomocą ładowarki samochodowej. Są również i takie modele, które nazywamy akumulatorowo-sieciowymi, dzięki czemu po wyładowaniu się urządzenia możemy je podpiąć do prądu na ładowanie i dalej pracować.

najlepszy odkurzacz bezprzewodowy

Pojemność worka/pojemnika

To czy będzie to worek czy pojemnik również zależy od wybranego przez nas modelu. Worki oczywiście należy wymieniać na nowe, a pojemnik jedynie opróżniać ewentualnie przemywać wodą. Wielkość worka/pojemnika wpływa na komfort używania. Mniejsze worki/pojemniki należy częściej opróżniać. Na rynku najczęściej znaleźć można takie, które są wielkości około 0,5 l. Jednak są też i takie, które mają 0,1 l. Warto się pochylić nad tym i zastanowić co i gdzie chcemy sprzątać i czy aby na pewno tańszy model, z mniejszym workiem czy pojemnikiem, nam wystarczy. Nikt z nas nie chce co chwilę wymieniać worka lub opróżniać pojemnika. W przypadku worków – zwiększa to nakłady finansowe, w przypadku pojemnika – wydłuża czas pracy a dodatkowo jest to dość uciążliwe.

Filtry

Minimum to dla wielu filtr HEPA. Większość odkurzaczy ten filtr posiada, ale warto spojrzeć czy w wybranym przez nas modelu również on jest. Jest to niezwykle ważne dla osób, które cierpią na alergie związane z kurzem czy drobnoustrojami.

Końcówki

Należy zwrócić uwagę czy w zestawie posiadamy końcówki do czyszczenia takich powierzchni do jakich będziemy odkurzacza używać. W przypadku takich modeli odkurzaczy (ręcznych) zazwyczaj jest dodawana jedna końcówka ssąca, rzadziej dodatkowa, dzięki której będziemy mogli wysprzątać tapicerkę. Jeśli zaś chodzi o te pionowe – wybór końcówek jest większy w zależności od potrzeb i powierzchni, którą chcemy wyczyścić.

Akcesoria

Chodzi na przykład o stację dokującą, która ułatwi przechowywanie odkurzacza gdy nie jest używane do sprzątania. Choć nie tylko! W wielu modelach ma ona funkcję nie tylko przechowywania, ale również ładowania urządzenia podczas spoczynku. Od jej wielkości będzie zależało również to ile miejsca będzie zajmował sam odkurzacz.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać w roku 2019?

Samo urządzenie jest bardzo wygodne w użytkowaniu więc i nasze sprzątanie będzie dzięki niemu łatwiejsze. Szczególnie dla tych, których co i rusz denerwuje kabel, który plącze się pod nogami. A zatem jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Nasze typy będą dwa i walka toczyć będzie się między 3w1 a 2w1. Wpierw numer jeden naszego zestawienia odkurzacz Philips Powerpro Aqua FC6405/01 (3w1).

Dlaczego? Wydaje nam się on najbardziej korzystny jeśli wziąć pod uwagę choćby czas ładowania, czas pracy, cenę produktu. Ważne według nas jest to, że jest to model bardzo kompaktowy i wydajny, po pięciu godzinach ładowania akumulatora na 100%, mamy możliwość sprzątania przez całe 40 minut. To dużo, jak na urządzenia, które nie korzystają z prądu w trakcie pracy. Niestety przy wszystkich swoich zaletach jest dość głośny – dlatego też sprzątanie nim podczas drzemki malucha może nie być łatwe.

Nasz wybór z tych “2w1” pada oczywiście na odkurzacz Electroloux Ergorapido ZB3230ST. Wygląda na to, że zauroczył nas technologią samoczyszczącej się szczotki. Wydaje mi się, że nie ma na tym świecie osoby, która lubiłaby wyciąganie tego kurzu, sierści, brudu ze szczotki by potem włożyć to do śmietnika. Obrzydlistwo. Ten odkurzacz nam w tym pomaga. Technologia ta to nie więcej jak jeden przycisk, który powoduje, że urządzenie samo czyści szczotkę a kurz i brud wpada do pojemnika (wspominaliśmy ten proces wcześniej podczas dokładnego opisywania tego modelu). Co jeszcze? Praca do 35 minut może nie jest jakimś wielkim wysiłkiem i plusem, ale zawsze to więcej niż 15. I pojemnik, o wielkości 0,5 litra. Tak, to jest to co ma fajne w sobie ten model.

Pomimo tych dwóch modeli, które Państwu proponujemy, jest jeszcze jeden na który warto zwrócić uwagę, choć
dla wielu może być on niedostępny ze względu na cenę, iRobot Roomba. On z kolei ma jedną zaletę, której nie posiadają dwa poprzednie. Nie musimy z nim absolutnie nic robić, a on wszystko zrobi za nas, nawet podczas naszej nieobecności. To bardzo ciekawe rozwiązanie na przykład podczas spacerów z brzdącem. Wychodząc włączamy CLEAN, wracamy, a mieszkanie czyste. Tak jakby ktoś był i zrobił to specjalnie dla nas. Sama chyba chętnie sprawdzę jak to działa i czy naprawdę warto.

Przez chwilę zastanawiałam się jak Państwu ten ogrom informacji podsumować, co zrobić by ułatwić Państwu decyzję, ale prawda jest taka, że decyzja prosta nie jest. Czytając nasz tekst możecie Państwo sobie zaznaczyć czego Wy potrzebujecie od danego urządzenia, potem przejrzeć raz jeszcze ranking pod kątem właśnie tych zalet, które poszukujecie. Następnie już tylko iść do odpowiedniego sklepu lub wejść na odpowiednią stronę i zamówić z dostawą do domu (skoro wygoda to wygoda na całego i w 100%).

Artykuł dotyczy również:

odkurzacz bezprzewodowy 3w1 ranking

odkurzacz bezprzewodowy 2w1 ranking

odkurzacz akumulatorowy ranking

odkurzacz akumulatorowy opinie

Jaki odkurzacz bezprzewodowy – Nasze Opinie oraz Ranking 2019
4.6 (91.43%) 56 vote[s]