Wybór urządzenia do skutecznego i szybkiego sprzątania to zagwozdka dla wielu domowników. Znaleźć musimy przede wszystkim taki sprzęt, który wyróżni się na tle konkurencji swoją wydajnością. Coraz częściej w naszych domach pojawiają się specjalistyczne odkurzacze, zwane cyklonowymi.

Odkurzacze te to inaczej zwane urządzenia bezworkowe, które wyposażone zostały w szereg filtrów, a zastosowana technologia wytwarza pewnego rodzaju wir powietrzny wewnątrz zbiornika. Produkt opróżniany jest bezpośrednio do kosza, co gwarantuje nam nie tylko oszczędność na workach do odkurzacza, ale także lepszą filtrację pyłków, co jest świetną wiadomością dla alergików. Jednakże, jaki odkurzacz cyklonowy okaże się najlepszy, skoro na rynku jest tak spory wybór?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Odkurzacz CYKLONOWY ZEEGMA Bezworkowy tabela

Odkurzacz cyklonowy ZEEGMA

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Odkurzacz bezworkowy CYKLONOWY hepa ZELMAN tabela

Odkurzacz cyklonowy ZELMAN

9.8

Tani

Allegro Logo
ODKURZACZ BEZWORKOWY CYKLONOWY FLORIA tabela

Odkurzacz cyklonowy FLORIA

9.7

Tani

Allegro Logo
Odkurzacz cyklonowy Vivax VCC8004AB tabela

Odkurzacz Vivax VCC8004AB

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
KARCHER VC 3 ODKURZACZ CYKLONOWY tabela

Odkurzacz KARCHER VC3

9.4

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
ODKURZACZ KANWOD 3000 tabela

Odkurzacz KANWOD 300

9.2

Średnia

Allegro Logo

W rankingu odkurzaczy cyklonowych 2024 przedstawimy aż sześć bardzo ciekawych urządzeń, które pomimo sporej różnicy w zakresie cenowym, oferują bardzo ciekawe parametry oraz świetnie opracowaną konstrukcję. Uwagę zwróciliśmy przede wszystkim na moc urządzenia. Oprócz tego, pamiętajmy o pojemności zbiornika, klasie skuteczności, wygodę sprzątania, a także dodatkowe wyposażenie.

Odkurzacz CYKLONOWY ZEEGMA Bezworkowy

Odkurzacz CYKLONOWY ZEEGMA Bezworkowy

Pierwsze miejsce zyskuje produkt o klasie energetycznej A, którego moc silnika wynosi 900 W, co jest bardzo dobrym wyborem i przekłada się na 4000 W maksymalnej mocy ssącej. Oprócz tego, możemy również liczyć na bardzo bogate wyposażenie, zamienne filtry, a także świetne wykonanie.

Twórcy oferują nam bardzo wysoką pojemność, która wynosi aż 2,5 litrów. Zbiornik taki pozwala nam na bardzo długą pracę bez potrzeby opróżniania zbiornika. Oprócz tego, silnik o mocy 900 W świetnie sobie radzi w przypadku czyszczenia na twardym podłożu. Jednakże, na miękkim podłożu skuteczność ta jest nieco gorsza. Klasa skuteczności wynosi kolejno A oraz C na podłożu twardym i miękkim.

Oprócz tego, twórcy oferują nam bardzo bogate wyposażenie dodatkowe, w którym znajdziemy ssawkę szczelinową, ssawkę do powierzchni miękkich, małą szczotkę o zaokrąglonej końcówce, a także dodatkowy pojemnik na kurz, rurę z możliwością regulacji oraz filtry HEPA.

Okres gwarancyjny także jest zaletą dzisiejszego zwycięzcy rankingu, gdyż pozwala nam na aż 3-letnie korzystanie bez martwienia się o awarię bądź usterkę. Pamiętajmy natomiast, że urządzenie ma mocno przeciętne właściwości jeśli chodzi o sprzątanie na miękkich nawierzchniach.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie;
• Duża moc urządzenia oraz wysoka maksymalna moc ssąca;
• Bardzo duży zbiornik na kurz;
• Aż 3-letnia gwarancja.
Q

Wady

  • Przeciętna skuteczność czyszczenia na miękkiej powierzchni.

Odkurzacz bezworkowy CYKLONOWY hepa ZELMAN

Odkurzacz bezworkowy CYKLONOWY hepa ZELMAN

Zelman oferuje nam model, który charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością oraz sporą funkcjonalnością, w tym regulowaną mocą ssania. Jest to także bardzo budżetowe rozwiązanie ze sporym zbiornikiem, a więc jest to zdecydowanie ciekawa oferta.

W bardzo niskiej cenie otrzymujemy urządzenie z silnikiem, który pobiera moc na poziomie 700 W. Co ciekawe, odpowiednia konstrukcja oraz wykorzystanie specjalnego systemu TURBO DOUBLE SPEED gwarantuje nam możliwość ustawienia niezwykle wysokiej wydajności pracy, która równać się będzie z siłą ssąca wynoszącą do 3200 W.

Producenci oferują nam cztery, całkiem standardowe funkcje oraz dwie końcówki. Warto pamiętać natomiast, że urządzenie charakteryzuje się bardzo długim okresem gwarancyjnym. Czas ochrony wynosi aż 36 miesięcy, co tylko potwierdza wysokie wykonanie oraz trwałość urządzenia.

Miejmy na uwadze jednak bardzo podstawowe wyposażenie, bez ciekawych końcówek oraz zmyślnych dysz. Jest to jednak bardzo dobry wybór dla każdego, kto oczekuje wysokiej jakości, odpowiedniej wydajności oraz niskiej ceny.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Wysoka moc przekładająca się na wystarczającą siłą ssącą;
• Spory zbiornik o pojemności 2,2 l;
• Długa, 3-letnia gwarancja.

Q

Wady

  • Bardzo ubogie wyposażenie dodatkowe.

ODKURZACZ BEZWORKOWY CYKLONOWY FLORIA

ODKURZACZ BEZWORKOWY CYKLONOWY FLORIA

Kolejnym wyborem o bardzo wysokiej sile ssącej jest produkt marki FLORIA. ZLN3468 to model, który charakteryzuje się wysoką mocą, a także świetną klasą energetyczną oraz skutecznością. Dodatkową zaletą będzie zastosowanie podwójnego filtra, a także wykorzystanie nowoczesnej technologii oraz systemów bezpieczeństwa zabezpieczających nas przed przegrzaniem.

Niska cena urządzenia to jedna z wielu zalet, jeśli chodzi o urządzenie dostarczone przez markę FLORIA. Oprócz tego, musimy wspomnieć o podwójnym systemie filtracji, gdzie zastosowano zarówno polecany dla alergików filtr HEPA, jak i specjalny filtr zewnętrzny. Przekłada się to na świetną filtrację oraz oddzielenie bardzo drobnych cząsteczek kurzu, co jest niezwykle istotne dla osób z alergiami.

Znajdziemy tutaj także kilka atrakcyjnych funkcji wspierających komfort, w tym automatyczne zwijanie bardzo długiego, bo 5 metrowego przewodu zasilającego, a także możliwość ustawienia optymalnej mocy ssania, która pozwoli nam wybrać odpowiednie ssanie dla różnych wykładzin i dywanów.

Przeciętna natomiast jest pojemność zbiornika na kurz, która wynosi 1,5 litra. Może to zmusić nas do dość częstego opróżniania zbiornika podczas sprzątania. Jednakże, skuteczność odkurzania podłóg twardych uzyskało klasę A.

Wadą tego wyboru może także być dosyć szybko zapychający się filtr, przez co urządzenie traci moc. Oprócz tego, tworzywo sztuczne wykorzystanie do produkcji urządzenia (plastiki) jest bardzo kiepskiej jakości.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Duże możliwości regulacyjne;
• Wysoka klasa energetyczna – oszczędność;
• Dwa filtry gwarantujące bardzo dokładnie oczyszczanie.

Q

Wady

• Kiepskiej jakości tworzywo sztuczne;
• Szybko zapychające się filtry. 

Odkurzacz cyklonowy Vivax VCC8004AB

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Spora moc, świetna optymalizacja, a także ogromny pojemnik to główne zalety, jakie oferuje odkurzacz cyklonowy marki VIVAX. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że jest to bardzo ciche urządzenie wyposażone w nowoczesny silnik o wydłużonej żywotności i oferujący niskie zużycie energii.

Należy pamiętać, że model VCC-8004AB wyposażono w zaawansowane funkcjonalności, w tym specjalną separację cyklonową. Z uwagi na to, że charakteryzuje się ona niską prędkością, gwarantuje także mniejszy hałas aerodynamiczny oraz o wiele cichszą pracę. Co ciekawe, w celu poprawienia kultury pracy jeszcze bardziej, autorzy zastosowali podwójną amortyzację, co redukuje wstrząsy wentylatora.

Kolejnym benefitem jest wybór bardzo długiego kabla zasilającego. Długość wynosi aż 6 metrów. Kluczowa natomiast jest klasa energetyczna (A), która w połączeniu z niską głośnością (wynoszącą do 73 dB), przekłada się na bardzo zaawansowane technologicznie, a przy tym bezawaryjne urządzenie.

Twórcy pamiętali także o zabezpieczeniu przed przegrzaniem oraz o wykorzystaniu gumowego okrycia kółek, dzięki czemu redukujemy ryzyko powstania zarysowań na podłodze. Jeśli chodzi o filtr, to zastosowano tutaj znany i ceniony model HEPA H12. Sam silnik pracuje bardzo cicho i oferuje nam wysoką wydajność oraz niskie zużycie energii.

Problemem tego wyboru będzie dosyć wysoka cena. Odkurzacz bezworkowy przygotowany przez VIVAX jest całkiem drogi, co może zaskakiwać, szczególnie kiedy otrzymujemy tutaj “tylko” urządzenie o dwuletnim okresie ochronnym.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wydajności; 
• Bardzo cicha praca urządzenia;
• Zmyślna konstrukcja i przemyślany design.
Q

Wady

  • Wysoka cena.

KARCHER VC 3 ODKURZACZ CYKLONOWY

KARCHER VC 3 ODKURZACZ CYKLONOWY

Jednym z najlepiej wykonanych i najwydajniejszych produktów, jaki znajduje się w dzisiejszym zestawieniu oraz jaki dostępny jest na rynku, to model VC3 najbardziej renomowanego producenta urządzeń sprzątająco-czyszczących, a mianowicie Karcher. Co prawda musimy przygotować się na całkiem spory koszt, lecz otrzymujemy wszystko czego możemy wymagać.

Karcher wyposażył swój model w silnik o mocy znamionowej wynoszącej 700 W. Jest to jedna z niższych wartości w zestawieniu, aczkolwiek produkt charakteryzuje się niezwykle intensywną siłą ssania, a poziom hałasu kształtuje się poniżej średniej. Gwarantuje to zatem skuteczne sprzątanie oraz gwarancję wysokiej kultury pracy.

Urządzenie oferuje nam dosyć standardowe wyposażenie, gdyż oprócz standardowej końcówki do odkurzania dywanów lub podłóg, otrzymujemy końcówkę do szczelin, przedłużkę do prac na wysokościach, a także szczotkę do tapicerki.

Jest to jedna z najbardziej kompaktowych i najlżejszych ofert na rynku. Produkt waży nieco ponad 4 kg, dzięki czemu bardzo dobrze się go używa. Co ciekawe, jego późniejsze przechowywanie nie sprawia żadnych problemów.

Musimy natomiast pamiętać, że jest to bardzo droga oferta. Oprócz tego, producenci gwarantują nam wyłącznie zbiornik o pojemności 0,9 L. Jest to więc jeden z najmniejszych produktów, co zmusza nas do częstego opróżniania pojemnika.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Najwyższej jakości akcesoria oraz elementy dodatkowe;
• Dosyć niska waga i kompaktowy rozmiar;
• Bardzo dobra wydajność;
• Wysoka kultura pracy.
Q

Wady

• Bardzo mały zbiornik;
• Wysoka cena.

ODKURZACZ KANWOD 3000

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest urządzenie dostarczone przez producenta Kanwood, który przygotował nam silnik o mocy znamionowej wynoszącej jedynie 700 W. O dziwo, przekłada się to na bardzo wysokie ciśnienie ssące. Urządzenie oferuje także dobry pojemnik, niską wagę, a także odpowiednie filtry dla alergików.

Przede wszystkim warto zauważyć, że gadżet osiągnął klasę energetyczną A. Oznacza to, że możemy cieszyć się relatywnie niskim zużyciem energii oraz wysoką mocą. Urządzenie wyposażone zostało w turboszczotkę oraz w filtr HEPA, a ciśnienie ssące wynosi aż 185 mbar. Jeśli chodzi o zbiornik, to do naszej dyspozycji jest 1,8 L pojemności.

Bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o zakup sprzętu tego typu, jest waga oraz kompaktowość. Wymiary produktu są bardzo małe, przystosowane do małych pomieszczeń. Pomaga to w ukryciu urządzenia. Dodatkowo 3,4 kg wagi oferuje nam bezproblemowe poruszanie się oraz lekkie przenoszenie z miejsca na miejsce.

Miłym dodatkiem jest również automatycznie zwijany przewód. Jednakże, nieco ograniczona długość kabla sprawia, że będziemy musieli niejednokrotnie odłączyć odkurzacz i podłączyć go w inne miejsce.

R

Zalety

• Przystępna cena;
• Bardzo dobry stosunek ciśnienia ssącego do mocy;
• Niska waga;
• Kompaktowe wymiary;
• Dosyć duży pojemnik.
Q

Wady

  • Krótki przewód zasilający.

Najlepszy odkurzacz cyklonowy 2024 – sprawdź najważniejsze aspekty dobrego zakupu!

Poradniki zakupowe mają na celu przybliżyć nas do wybrania tego idealnego urządzenia. Nie powinno nas to dziwić, skoro na rynku mamy do dyspozycji ogromną liczbę przedmiotów o zróżnicowanych parametrach.

Niestety, nie wszystkie parametry powiedzą nam jaka jest dokładnie jakość urządzenia. Bardzo dobrym przykładem jest cena odkurzaczy cyklonowych, która może się znacząco różnić, a poszczególne dane techniczne będą podobne. Musimy więc wiedzieć które z właściwości są ważniejsze, a które mniej.

Szukając idealnego wyboru, musimy przede wszystkim zdecydować się na produkt o sporej pojemności zbiornika. Kluczowa jest także moc znamionowa urządzenia oraz technologia wykorzystana do konstrukcji, dzięki czemu filtry zamontowane wewnątrz nie powodują spadku mocy czy nie doprowadzają do szybkiego zapchania urządzenia. Więcej dodatkowych informacji znaleźć można tutaj: http://regiodom.pl/portal/wnetrze/rtv-agd/wybieramy-odkurzacz-jakie-parametry-sa-najwazniejsze-poradnik.

Moc urządzenia oraz siła ssąca

Pierwszym i zarazem jednym z najważniejszych parametrów, o którym każdy z nas musi pamiętać, jest moc urządzenia. Należy jednak uważać na oznaczenia, bo producenci bardzo często decydują się na podawanie mocy maksymalnej bądź mocy szczytowej, czy też potencjalnej mocy, która bardzo często nie odpowiada prawdziwej moc silnika.

Najbardziej nas interesuje zatem moc znamionowa, dzięki czemu będziemy mogli określić jaki jest pobór prądu urządzenia, a także ile mocy silnik będzie mógł wytwarzać. Moce pozostałe to nic innego jak siły ssące podawane w Wattach, aby jak najlepiej zobrazować wydajność urządzenia.

Wybierajmy takie odkurzacze, których moc znamionowa wynosi przynajmniej 700-800 W, a siła ssąca podawana jest, w zależności od producenta, w mbar bądź Pa. Jak wcześniej wspomnieliśmy, twórcy wykorzystują tutaj także oznaczenie W w celu przedstawienia mocy maksymalnej. Tutaj moc szczytowa może sięgać nawet 4000 W.

Odkurzacz CYKLONOWY ZEEGMA Bezworkowy

najlepszy odkurzacz cyklonowy

Odkurzacz cyklonowy Vivax VCC8004AB

tani odkurzacz cyklonowy

Pamiętajmy o pojemności zbiornika

Kolejny kluczowy element podczas zakupu odkurzacza bezworkowego to zbiornik, a dokładniej rzecz biorąc jego pojemność. Cyklonowe produkty zbierają cały kurz i brud w przygotowanym zbiorniku, który oddzielony jest od komponentów wewnętrznych filtrem bądź, w przypadku tych droższych rozwiązań, kilkoma filtrami. Jednakże, ilość miejsca w zbiorniku jest bardzo ważna.

Jeżeli wybierzemy zbyt małą pojemność, to po niespełna pół godziny będziemy musieli opróżnić zbiornik i kolejny raz przerwać sprzątanie. Dlatego należy upewnić się, że wybrany przez nas produkt charakteryzuje się odpowiednią pojemnością do dłuższych prac.

Wybierajmy zatem produkty o zbiorniku przekraczającym 1,5 litra. To przełoży się na wystarczająco długie interwały pomiędzy przerwami na opróżnienie. Te najbardziej wydajne produkty mogą zaoferować nam nawet 2,5 litra pojemności, co oczywiście podnosi wagę całego urządzenia, lecz świetnie się spisze w przypadku dużych powierzchni.

Filtr odgrywa równie kluczowe znaczenie

Zuwagi na to, że urządzenia te mają specjalnie zaprojektowany zbiornik, gdzie wpada cały brud z naszego domu, twórcy musieli odpowiednio zabezpieczyć silnik przed zabrudzeniem, a także mieć pewność, że filtr zewnętrzny, wydmuchujący wprowadzone wcześniej do odkurzacza powietrze, nie będzie z powrotem wypuszczać kurzu oraz innych szkodliwych, drobnych cząstek.

Z tego właśnie powodu zdecydowano się na wprowadzenie bardzo skutecznych i dobrze filtrujących elementów wyposażenia, w tym filtrów HEPA. Jest to jedna z najlepszych opcji, szczególnie w przypadku osób z alergiami. Właściwa konstrukcja oraz potrójne warstwy, a co za tym idzie wysoki poziom filtracji przekłada się na bardzo czyste powietrze w domu.

Odkurzacz bezworkowy CYKLONOWY hepa ZELMAN

odkurzacz cyklonowy opinie

ODKURZACZ BEZWORKOWY CYKLONOWY FLORIA

najlepszy odkurzacz cyklonowy ranking

Wyposażenie dodatkowe, czyli co jeszcze powinniśmy otrzymać?

Właściwie dobrany odkurzacz to taki, który gwarantuje nam bardzo bogatą liczbę wyposażenia dodatkowego. Pozwoli nam to na wykorzystanie szeregu końcówek, które pozwolą czyścić nam niestandardowe powierzchnie. Co więcej, właściwie dobrana końcówka zagwarantuje dostęp do trudno dostępnych miejsc.

Akcesoria to nie tylko końcówki, ale też dodatkowe filtry wymienne czy też ssawki 2w1 czy przedłużki i dodatkowe rury do wydłużenia chwytu.

Odkurzacz cyklonowy opinie oraz cena

Nie możemy również zapomnieć o zwróceniu uwagi na komentarze pochodzące od innych użytkujących. Czy wiedzieliście, że zakupiony wcześniej produkt można poddać bardzo łatwo ocenie na stronach sklepów internetowych oferujących aukcje oraz ogłoszenia kup teraz? Istnieje szereg stron, gdzie oprócz znalezienia najtańszej oferty danego modelu możemy również sprawdzić opinie, wady oraz zalety.

Oczywiście większość z tych opinii może być mocno stronnicza i całkowicie bazować na podstawie danego egzemplarza. Jednakże, bardzo często powtarzające się właściwości danego sprzętu można uznać za zaletę bądź też za wadę, w zależności o czym dokładnie jest mowa.

Jeśli chodzi o ceny odkurzaczy cyklonowych, to najbardziej powinien nas interesować stosunek jakości do ceny. Porównajmy zatem koszt kilku produktów z wyposażeniem, z funkcjonalnościami oraz przede wszystkim z parametrami wyżej wymienionymi. Wtedy dowiemy się jak dużo przepłacamy na renomowanych produktach oraz czy nie znajdziemy tańszej alternatywy o takich samych danych technicznych.

Podsumowanie rankingu odkurzaczy bezworkowych 2024

Odkurzacz CYKLONOWY ZEEGMA Bezworkowy to bez wątpienia zwycięzca w dzisiejszym rankingu. Oferuje odpowiednią moc znamionową, która jednak przekłada się na bardzo dobrą siłę ssącą. W połączeniu z bardzo dużym zbiornikiem oraz ciekawymi dodatkami, jest to rekomendowana opcja dla wielu z was.

Oczywiście jeśli nie jest to dla was najlepszy odkurzacz cyklonowy i potrzebujecie nieco cichszego i wydajniejszego rozwiązania, to zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zakupowym. Pomoże on wybrać wam te najciekawsze produkty, co ułatwi ostateczną decyzję.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz cyklonowy wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by hors12

Zeggma jest bardzo dobra na płytkach, panelach, ale na dywanach z dłuższym włosem średnio sobie radzi. Jak za tą cenę mogłaby być lepsza.

 by DORIS F.

A ja szukałam zwykłego odkurzacz i przeczytalam o cyklonowych. Fajne sprzęciory. Szkoda ze wcześniej o nich nie wiedziałam.

 by nel45

Z czystej ciekawości kupiłam zelmana w tamtym miesiącu. Może i dodatkowe wyposażenie słabe, ale co do samego sprzętu nie mam nic do zarzucenia. Dobra cena, dobry sprzęt.

 by susaa

Odkurzacz cylonowy, za wyjątkiem centralnego, jest najlepszy. Ma moc, bardzo dobrze wciąga wszystkie zabrudzenia.