Czym jest wypiekacz do chleba? To urządzenie, które pomoże Wam przygotować pyszny chleb, w domowym zaciszu. Najlepszy przecież jest taki, który zrobimy sami. Pyszny, chrupiący, pachnący, codziennie rano. Wiele osób w tej chwili się decyduje na robienie własnego chleba, gdyż jest to nie tylko zdrowe (bo znamy przepis, składniki) ale też modne. Jak on działa? Wybieramy składniki, odmierzamy odpowiednią ilość, wsypujemy do środka a urządzenie robi wszystko za nas, po nastawieniu odpowiedniego programu. Wypiekacz wymiesza składniki, ugniecie ciasto, odmierzy odpowiedni czas by ciasto wyrosło a następnie wypiecze chleb. Nie trzeba do niego nawet zaglądać.

Wypiekacz do chleba – plusy i minusy posiadania

W tym przypadku również są niemalże same plusy posiadania wypiekacza do chleba:
– bez dużej ilości siły i czasu chleb wypiecze się sam,
– maszyny te mają możliwość wypiekania nie tylko różnego rodzaju chleba ale również bułek czy ciasta do pizzy,
– pyszne, zdrowe, smaczne, chrupiące i co najważniejsze pachnące pieczywo, niemalże jak to, które niegdyś babcie wypiekały w piecach.
Minus… lżejszy portfel, większy rachunek za prąd. Ot tyle, więc chyba warto się w nie zaopatrzyć.

Ranking wypiekaczy do chleba roku 2022

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Wypiekacz Yoer tabela

Yoer Baker

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
WYPIEKACZ DO CHLEBA TEFAL PF240 tabela

Tefal PF240E38

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
WYPIEKACZ DO CHLEBA TEFAL PF611838 tabela

Tefal PF6118

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
Wypiekacz chleba AUTOMAT UNOLD tabela

Unold 68415

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
AUTOMAT DO PIECZENIA CHLEBA SILVERCREST tabela

SilverCrest SBB 850

9.5

Tani

Allegro Logo
KENWOOD BM450

Kenwood BM450

9.3

Drogi

Allegro Logo

Wypiekacz do chleba Yoer Baker srebrny/szary 710 W

tani wypiekacz do chleba

Automat do chleba marki Yoer Baker to wielozadaniowe urządzenie przeznaczone nie tylko do pieczenia, ale również do wyrabiania ciasta. Urządzenie oferuje szereg funkcji pozwalających na wygodne i oszczędne przygotowywanie chleba domowej roboty.

Bogaty w dodatkowy asortyment zestaw umożliwia nie tylko wydajną pracę, ale również wykorzystanie urządzenia w wielu kontekstach kulinarnych. Profesjonalny automat do chleba stanowi doskonały dodatek kuchenny, usprawniający wypiekanie własnego chleba.

Urządzenie oferuje aż 19 programów pracy, dzięki czemu może nadać się również do przygotowywania bułek, ciasta na pizzę czy autorskich lodów. W wypiekaczu można przygotować chleb w trzech rozmiarach oraz wybrać stopień spieczonej skórki spośród trzech dostępnych wariantów.

Urządzenie jest zaopatrzone także w dodatkowy dozownik do przypraw oraz dodatków, co daje znacznie więcej możliwości wykorzystania. Programator czasowy zapewnia pełną kontrolę nad pracą urządzenia, podobnie jak wygodny wyświetlacz LCD.

Choć urządzenie nie jest najtańsze, a jego konstrukcja jest dość ciężka, te fakty rekompensuje wielozadaniowość oraz uniwersalny charakter produktu. Ponadto, pamiętajmy o dodatkowym dozowniku na przyprawy oraz inne dodatki.

R

Zalety

• 19 trybów pracy urządzenia;
• Możliwość przygotowania chleba, ciasta na pizzę i lodów;
• Obecność dozownika na dodatki i przyprawy;
• Łatwy i wygodny w użytkowaniu.
Q

Wady

• Produkt z wyższej półki cenowej;
• Duże rozmiary urządzenia.

Szukacie czegoś innego? Wypiekacz do chleba Tefal PF240E38 srebrny/szary 700 W

Wypiekacz do chleba ranking

Wypiekacz do chleba PF240E38 marki Tefal to ekonomicznej wielkości urządzenie wspierające przygotowywanie domowej roboty pieczywa. Wygodny i przejrzysty interfejs ułatwia codzienną pracę, a dodatkowy asortyment pozwala na skuteczne zagniatanie ciasta, jak również jego formowanie.

Dzięki kilku poziomom pieczenia oraz łatwości w czyszczeniu i pielęgnacji, urządzenie umożliwia samodzielne przygotowywanie chleba w dowolnym momencie. Urządzenie do wypiekania pieczywa od Tefal to propozycja dla miłośników domowej roboty chleba, którzy posiadają niewiele miejsca w swojej kuchni.

Produkt znacznie ułatwia wykonanie wszelkich czynności związanych z przygotowaniem, ugniataniem, formowaniem oraz pieczeniem ciasta, dzięki odpowiedniej konstrukcji i programom. Urządzenie oferuje 3 ustawienia wagi oraz 3 poziomy wypieczenia produktu, dzięki czemu można łatwo dostosować parametry pracy do własnych potrzeb.

Dodatkowe 3 tryby umożliwiają upieczenie chleba bezglutenowego, a inne gwarantują pomoc w przygotowaniu innych produktów żywnościowych. Wypiekacz posiada bowiem 7 trybów wypieku chleba tradycyjnego, a także 7 różnych trybów kulinarnych, umożliwiających stworzenie własnego makaronu, ciasta na zakwasie czy domowego dżemu.

Pamiętajmy, że produkt jest bardzo drogi, a możliwości kolorystyczne ograniczone. Będzie to zdecydowanie wadą dla osób o jasno określonej wizji stylistycznej kuchni.

R

Zalety

• 7 trybów wypiekania chleba tradycyjnego;
• Dodatkowe tryby kulinarne oraz do produktów mlecznych;
• Możliwość przeprowadzenia wszystkich procesów w jednym urządzeniu;
• Ergonomiczny rozmiar wypiekacza do chleba.
Q

Wady

• Wysoki koszt nabycia urządzenia;
• Brak możliwości wyboru koloru.

Wypiekacz do chleba Tefal PF6118 czarny 1600 W zdecydowanie się sprawdzi w każdej sytuacji

Wypiekacz do chleba cena

Wypiekacz do chleba TEFAL Bread of the World to wysokiej klasy produkt przeznaczony do wspomagania czynności podczas przygotowywania wypieków domowej roboty. Za pomocą wypiekacza można piec nie tylko chleb, ale również bagietki, muffinki oraz produkty bezglutenowe.

Dzięki solidnej konstrukcji oraz wielu trybom pracy, wielofunkcyjne urządzenie doskonale uzupełnią niejedną kuchnię. Urządzenie to sprawdza się doskonale w kontekście własnoręcznego przygotowywania chleba. Proces ten jest możliwy dzięki aż 19 programom pracy oraz intuicyjnemu systemowi sterowania.

Wypiekacz posiada odpowiednią konstrukcję do pieczenia chleba, bułek, a także bagietek czy ciasta na pizzę. Dzięki trzem ustawieniom wagi oraz stopniom wypieczenia, użytkownik ma szansę stworzyć wypiek o odpowiadających mu cechach. Ciężkie ciasta są znacznie łatwiejsze do wyrobienia, dzięki obecności dwóch mieszadeł w pojemniku.

Wypiekacz od Tefal utrzymuje ciepło przez 1 godzinę, a także umożliwia stworzenie ciasta bezglutenowego. Obecność wielu dodatkowych końcówek w zestawie gwarantuje nie tylko łatwe przygotowywanie wypieków, ale również domowych przetworów i produktów mlecznych.

Problemem w tym przypadku jest natomiast bardzo duży rozmiar, a także brak możliwości złożenia. Z tego względu nie będzie możliwe przechowywanie produktu w szafkach.

R

Zalety

• 19 trybów pracy wypiekacza;
• Możliwość przygotowania wypieków o różnej wielkości;
• Wiele dodatkowych końcówek w zestawie;
• Wydajność oraz energooszczędność urządzenia.
Q

Wady

• Produkt z wyższej półki cenowej;
• Urządzenie niemożliwe do przechowywania w szafkach.

Wypiekacz do chleba Unold 68415 srebrny/szary 615 W to alternatywa o niskiej cenie

Wypiekacz do chleba opinie

Urządzenie do wypieku chleba niemieckiej marki Unold w kolorze srebrnym to uniwersalne urządzenie dedykowane tworzeniu domowych wypieków. Dodatkowa funkcja timer umożliwia wyjęcie chleba na czas, a możliwość samoczynnego zagniatania ciasta znacznie ułatwia proces przygotowywania wypieku dobrej jakości.

Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji, co pozwala na codzienną, intensywną eksploatację. Profesjonalny wypiekacz producenta Unold gwarantuje możliwość zachowanie czystości w kuchni, ponieważ wszelkie czynności są wykonywane w jednym urządzeniu.

Produkt działa w pełni automatycznie, co znacznie przyspiesza proces przygotowywania domowej roboty wypieku. Przedmiot umożliwia wybór 12 programów pracy oraz możliwość dostosowania stopnia wypieczenia chleba.

Obecność okienka podglądu daje możliwość obserwowania procesu wyrabiania ciasta oraz jego późniejszego wyrastania. Użytkownik nie musi jednak kontrolować czasu pieczenia, ponieważ urządzenie ma wbudowany funkcjonalny timer.

Wypiekacz do chleba w kolorze srebrnym idealnie dopełnia wygląd kuchni urządzonej w dowolnym stylu. Choć produktu nie można myć w zmywarce, wykonanie z dobrej jakości stali szlachetnej gwarantuje łatwe czyszczenie oraz pielęgnację.

Mamy tutaj nieco ograniczone możliwości wypieku innych produktów, a dodatkowo nawet zdejmowane akcesoria nie nadają się do mycia w zmywarce.

R

Zalety

• 12 programów pracy wypiekacza;
• Wbudowany timer oraz 3 tryby wypiekania;
• Produkt łatwy w utrzymaniu w czystości;
• Atrakcyjna cena urządzenia.
Q

Wady

• Elementów urządzenia nie można myć w zmywarce;
• Brak możliwości przygotowywania wypieków innego rodzaju.

Wypiekacz do chleba SilverCrest SBB 850 E1 biały 850 W o atrakcyjnej cenie

Wypiekacz do chleba

Automatyczne narzędzie do pieczenia chleba SilverCrest SBB 850 E1 w kolorze białym to ekonomicznych rozmiarów urządzenie dedykowane tworzeniu wypieków domowej roboty. Dzięki wielu trybom pracy oraz dodatkowym funkcjom, urządzenie gwarantuje nie tylko szybkie, ale również wygodne przygotowywanie chleba doskonałej jakości.

Urządzenie oferuje dostateczną moc grzewczą oraz 3 tryby wypieczenia skórki. Uniwersalny model SBB 850 E1 nadaje się nie tylko do przygotowania chleba, ale również innych produktów żywnościowych.

Podstawowa funkcja jest możliwa do szybkiego i łatwego przeprowadzenia, ponieważ urządzenie wykonuje wszystkie procesy za użytkownika. Wypiekacz oferuje 16 programów pracy oraz 3 poziomy opalania, dzięki czemu znacznie łatwiej jest stworzyć domowy chleb według indywidualnych preferencji.

Oprócz chleba tradycyjnego, produkt umożliwia wykonanie wypieków bezglutenowych, a także domowej roboty makaronu, dżemu czy też jogurtu. Blacha do pieczenia oraz hak zostały wykonane z dobrej jakości tworzywa, co zabezpiecza przed powstawaniem ciężkich do usunięcia zabrudzeń.

Urządzenie oferuje dodatkowo 15-godzinny zegar do opóźnionego pieczenia, co gwarantuje ciepły i świeży chleb na czas. Niestety, nie możemy wypiekać dużego chleba. Oprócz tego, niektórym może nie spodobać się ograniczony wybór kolorystyczny.

R

Zalety

• W pełni automatyczna praca urządzenia;
• 16 programów pracy wypiekacza i wiele opcji dodatkowych;
• Możliwość przygotowania innych produktów żywnościowych;
• Atrakcyjna cena.
Q

Wady

• Brak możliwości wypieku dużego chleba;
• Produkt w jednym wariancie kolorystycznym.

Pamiętajmy także o Wypiekaczu do chleba Kenwood BM450 srebrny/szary 750 W

Ekonomiczne urządzenie Kenwood BM450 to jeden z najlepszych przedmiotów do produkcji chleba w kolorze srebrnym, ułatwiający przygotowywanie domowych wypieków. Mnogość dostępnych funkcji sprawia, iż produkt doskonale spełnia swoje zadanie i znacząco przyspiesza czynności takie jak zagniatanie, miksowanie czy wypiekanie żywności.

Przejrzysty interfejs umożliwia łatwą obsługę i wygodne użytkowanie przedmiotu w dowolnym momencie. Profesjonalny wypiekacz do chleba marki Kenwood to propozycja dla miłośników domowej roboty wypieków.

15 programów pracy oraz 5 ustawień osobistych gwarantuje dostosowanie parametrów pracy urządzenia do indywidualnych oczekiwań. Ponadto, urządzenie do pieczenia po skończonej pracy ogrzewa ciasto jeszcze przez godzinę, co gwarantuje jego świeżość i doskonały smak.

Przedmiot można zaprogramować do nawet 15 godzin pracy, dzięki czemu domowy i ciepły chleb może być gotowy od razu na śniadanie. Użytkowanie ułatwia nie tylko duży wyświetlacz LCD, ale również dodatkowe oświetlenie wewnątrz wypiekacza.

Nóżki antypoślizgowe zapewniają stabilność konstrukcji wykonanej z dobrej jakości aluminium szczotkowanego. Choć produkt nie jest najtańszy to zaskakuje swoją wielofunkcyjnością i uniwersalnym charakterem.

R

Zalety

• Uniwersalny wygląd i charakter wypiekacza;
• Możliwość stałej pracy do 15 godzin;
• Dodatkowa opcja grzania przez godzinę od zakończenia wypiekania;
• Solidna konstrukcja.
Q

Wady

• Wysoki koszt zakupu urządzenia;
• Waga 9,5 kg, uniemożliwiająca swobodne przenoszenie wypiekacza.

A zatem, jaki wypiekacz do chleba wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

Ilość PROGRAMÓW

… zwłaszcza wtedy gdy nie jesteśmy do końca zdecydowani do czego ma posłużyć wypiekacz. Czy do samego pieczywa, czy tak jak wcześniej pisaliśmy, do różnego rodzaju ciast, itd. Ważną funkcją jest również możliwość ustawienia różnej wielkości chleba, bochenka. Zdarzają się i takie, które mają możliwość ustawienia mocy opiekania skórki, dla tych którzy lubią mocno wypieczoną i chrupiącą – bardzo przydatna sprawa. Standardowe wypiekacze poradzą sobie z pieczywem z mąki pszennej lub też mieszanej, posiadają one program mieszkania składników i ugniatania ciasta. To podstawy, które posiada każdy model oferowany w 2022. Ciekawą funkcją jest również program, który pozwala na opóźniony start przygotowywania pieczywa.

MOC

Im wyższa moc, tym urządzenie lepiej pracuje. Będzie pracowało dłużej i lepiej poradzi sobie z ugniataniem ciasta. Najlepszym wyborem będzie urządzenie o minimalnej mocy 600W.

Ilość POJEMNIKÓW

W przypadku ilości pojemników chodzi głównie o to by Państwo zdecydowali ile na raz bochenków będzie potrzeba robienia. Oczywiście, jeśli urządzenie posiada dwie komory (dwa pojemniki) bochenki chleba, dla przykładu, będą mniejsze. Jeśli zależy Państwu na dużym wypieku – lepiej zakupić urządzenie z jedną, ale za to dużą komorą.

jaki Wypiekacz do chleba ranking

Ilość MIESZADEŁ

To jeden z ważniejszych elementów urządzenia. Mieszadła znajdują się wewnątrz komory i to one odpowiadają za dobre wymieszanie i ugniecenie ciasta. Od ilości mieszadeł zależy również to jak duży bochenek danego chleba będziemy mogli przygotować. Oczywiście można na rynku spotkać urządzenia, która mają zdecydowanie większą moc, jednak w przypadku korzystania z wypiekacza w domu, czyli raz na kilka dni, tak duża moc, jak na przykład 1500/1600W jest niepotrzebna. Będzie to tylko strata pieniędzy. Można znaleźć dobre urządzenia, o niższej mocy, w lepszej cenie do użytku domowego.

POJEMNOŚĆ

Od pojemności komory zależy to jak duży bochenek chleba zrobimy. Należy go dobrać do swoich potrzeb. Wielkość komory, czyli właśnie pojemność urządzenia, jest bardzo mocno związana z mocą jaką ma urządzenie. Duża komora na chleb nie daje gwarancji i możliwości zrobienia bardzo dużego bochenka jeśli samo urządzenie ma małą moc.
Warto również zwrócić uwagę na to z czego zrobiona jest OBUDOWA i czy ma powłokę termoizolacyjną. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli urządzenie miałoby być w zasięgu ręki dzieci. Dzięki takiej powłoce nie będzie się nagrzewać przez co będzie bezpieczniejsze.

Jaki toster do chleba wybrać w 2022?

Uwzględniając wszystkie ważne kwestie związane z wypiekaczem do chleba, jak te które wyżej opisywaliśmy, biorąc pod uwagę cenę, moc, zalety i wady, według nas najlepszym urządzeniem do użytku domowego w sezonie 2022, jest wypiekacz do chleba marki First Austria FA-5152. Dzięki niemu stworzymy wspaniałe wypieki zaczynając na chlebie tradycyjnym, razowym, francuskim, przez ugniatanie ciasta do makaronu. Antyadhezyjna powłoka nie pozwoli na to by ciasto przywierało podczas przygotowywania czy ugniatania. Moc też jest satysfakcjonująca, bo to 850W a dwanaście programów pieczenia daje spory wybór jeśli chodzi o pracę z nim. Warto również zwrócić uwagę na produkt marki Kenwood, o którym wspominaliśmy wyżej, a który jest bardzo wielofunkcyjny. Upieczemy w nim chleb, ciasto do pizzy, słodkie wypieki. Posiada przystosowanych do tego piętnaście programów pieczenia, możliwość ustawienia chrupkości i wypieczenia skórki a także ustawienia osobiste. Wbudowany wyświetlacz LCD ułatwia pracę z nim, tak samo jak funkcja podtrzymywania ciepła czy dodatkowy pojemnik na sypkie dodatki do wypieków.

Najlepszy wypiekacz do chleba to taki, który…

…jest idealnie dopasowany do nas samych i naszych potrzeb. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie odrobinę pomogło w wyborze urządzenia do domu.

[kkratings]

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wypiekacz do chleba
Average rating:  
 6 reviews
 by koksia

Od roku, regularnie i prawie codziennie używam wypiekacza Zelmera, taki tańszy model z jednym mieszadłem. Nie narzekam, mieszadło czasem wyjmuję przed czasem a czasem nie. Do dziur w chlebie się przyzwyczaiłam. Chleb nam bardzo smakuje, w sklepie praktycznie nie kupuję.Maszyna wyrabia też świetne ciasto na pizzę.

 by Milenka

Urządzenie marki Zelmer z początku dość intensywnie użytkowane.Osobiście uważam, że jest bardzo ładne w formie i  dobrze wpasowuje się do wnętrza kuchni. Chleb jest dobrze wypieczony, maszyna świetnie przygotowuje ciasto na pizzę. Obecnie nie mam zbytnio czasu , ale na pewno wrócę do pieczenia chleba.

 by jadika

Witajcie! Ja na święta dostałam wypiekacz do chleba Zelmer i jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobrze wypieka ciasto i nie ciągnie tyle prądu co piekarnik. Jest on rewelacyjny do wypieków bezglutenowych. Mam dziecko bezglutenowe i jedzenie to dla nas prawdziwy koszmar.

 by dosia

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z samodzielnym wypiekaniem chleba, najpierw próbowałam w piekarniku, ale teraz korzystam z wypiekacza, który mi mąż kupił. Możecie przy okazji polecić jakieś sprawdzone przepisy na chlebki takie bardziej fit?

 by polcia

Wypiekacz to świetna sprawa! Ja mam Sencor jestem nim zachwycona. Jest prosty w obsłudze, nie zajmuje dużo miejsca, chlebki wychodzą idealne a do tego sam wyrabia ciasto 😀 Sprzęt idealny, polecam każdemu kto chce mieć pyszny domowy chlebek 😉

 by hanusia

Sprzęt kupiliśmy sugerując się opiniami na forum . Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, piecze bardzo dobry chleb, który jest przy tym chrupki. Osoby które szukają zapachu i smaku świeżo pieczonego chlebka w domu - bez cenne.