Urządzenie, bez którego sobie wyobrazić letnie imprezy wśród znajomych. Dzięki niemu można przyrządzić wiele ciekawych i smacznych potraw. Nie ma nic lepszego od wieczornego wytchnienia, które sobie zafundujemy, zwłaszcza, jeśli okrasimy je potrawami z grilla. Tekst ten został stworzony wspólnie z innymi fanami grillowania, którzy przez dłuższy czas rozważali zakup swojego wymarzonego urządzenia, dzięki któremu będą mogli podawać najlepiej przygotowane potrawy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że informacje tutaj przytoczone są warte przemyślenia oraz kierowania się nimi w czasie zakupu.

Wybierając grilla, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć ranking oraz pewnego rodzaju poradnik, którego będziesz mógł się trzymać przy wyborze grilla, który wesprze Cię w organizowaniu letnich imprez.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

TEFAL GRILL GC3050

9.9

Drogi


 

 

ZELMER 40Z011

9.6

Średni


 

ELECTROLUX INFINITE-GRILL E9HL33

9.7

Drogi

Tefal GC712D34 Optigril

9.6

Drogi


 

ZELMER ZGE0800B

9.5

Średni


 

ELDOM GK120

9.5

Tani


 

Propozycja numer jeden i zwycięzca rankingu to TEFAL GRILL GC 3050

grill elektryczny ranking

Jest to dobry grill elektryczny, którego wielu użytkowników poleca. Urządzenie o mocy 2000W, z całą pewnością stawi czoła wymaganiom, jakie przed nim postawisz. Wyróżnia go kilka cech, które sprawiają, że to właśnie on znalazł się w tym zestawieniu. Firma, która go wyprodukowała, zasłynęła z powodu wypuszczenia na rynek mnóstwa funkcjonalnych urządzeń, z których klienci w większości byli zadowoleni. W tym wypadku otrzymujemy elektrycznego grilla, którego temperaturę możemy regulować za pomocą termostatu. To ważna funkcja, ponieważ dzięki niej, będziesz w stanie dopasować temperaturę zależnie od przyrządzanej potrawy.

Konstruktorzy zadbali również o to, aby wyciekający tłuszcz nie zaplamił w żaden sposób miejsca, w który będziemy kucharzyć, dodając specjalne korytko. Tłuszcz spływa po specjalnych wyżłobieniach i ścieka do pojemniczka, który można odczepić i opróżnić.

To bardzo mały gadżet, ale ułatwiający całą sprawę. Kolejnym genialnym rozwiązaniem są płyty grzewcze grilla, które można bez większych problemów odczepić, w celu ich umycia. Można je myć w zmywarce, a w dodatku są pokryte specjalną warstwą, która zapobiega przywieraniu. Dzięki takim właściwościom już więcej nie będziesz miał problemu z „poszarpanymi” potrawami. Korzystanie z takiego urządzenia może dostarczyć wiele przyjemności, więc warto zastanowić się nad zakupem tego modelu. Oczywiście grill został wyposażone w antypoślizgowe stopki, które pomagają w obsłudze grilla – dzięki nim urządzenie świetnie trzyma się podłoża.

Duża część użytkowników, wskazuje na krótki czas przygotowywania potraw oraz doskonały stosunek jakość-cena. Grilla bez żadnego problemu można przechowywać w pionie.

R

Zalety

 • Jakość wykonania,
 • Atrakcyjna cena,
 • Wysoka funkcjonalność urządzenia.
Q

Wady

 • Brak możliwości regulacji szpary pomiędzy płytkami.

Jeśli nadal nie wiesz jaki grill elektryczny wybrać, to być może spodoba Ci się ZELMER 40Z011.

grille elektryczne ranking

Ten model charakteryzuje się mocą 1500W oraz płytami grzewczymi umiejscowionymi tylko z jednej strony – z dołu. Z góry jest przykrywany specjalną pokrywką, która w przypadku przygotowywania niektórych dań, wzbogaca ich jakość. Dzięki niej, w wielu przypadkach dania nie są wyschnięte, oraz smakują nieco lepiej. Istnieje również możliwość pięciostopniowego ustawienia temperatury, co jeszcze bardziej podnosi funkcjonalność tego modelu. Tylko części użytkownikom przeszkadza opcja grillowania z jednej strony, ale w przypadku przyrządzania większości potraw, nie robi to dużej różnicy, ponieważ bez problemu można przekładać dany produkt po jakimś czasie na drugą stronę.

Przykrywka wykonana z hartowanego szkła zapobiega wydostawaniu się na zewnątrz oparom wydostającym się z potrawy w czasie procesu przygotowania. Należy również podkreślić, iż ten grill charakteryzuje się troszeczkę innym rodzajem powierzchni, która jest pewnego rodzaju kratką. W tym wypadku ciepło nie wychodzi bezpośrednio z podstawy, tylko z wewnątrz grilla i przedostaje się przez specjalne kanaliki.

Wycieki tłuszczu czy innych płynów zbierają się na tacce umieszczonej na dole grilla, którą można wyciągnąć w celu opróżnienia. Fantastycznym rozwiązaniem w tym wypadku jest też wyjmowany przewód zasilający, który nie będzie się plątał podczas przechowywania. To wygodny zabieg, a bardzo przydatny, jeśli nie dysponujemy w kuchni dużą ilością miejsca.

Na tego rodzaju grillu, można sobie pozwolić bez żadnego problemu na przyrządzanie różnorodnych potraw, ponieważ nie ma problemu z niedosmażeniem którejś części. Warto dodać, że trzeba zwrócić uwagę na jego czyszczenie, mianowicie najlepiej zająć się tą czynnością od razu po jego użyciu, ponieważ nie ma możliwości odczepienia płyty grzewczej w celu jej zmycia np. w zmywarce. O tym grillu elektrycznym opinie są w większości przychylne, a użytkownicy nie mają wielu powodów do narzekania na niego.

R

Zalety

 • Bardzo elegancki i estetyczny wygląd,
 • Łatwy w obsłudze, wręcz intuicyjny.
Q

Wady

 • Opiekanie tylko po jednej stronie.

A to propozycja nieco inna niż poprzednie: ELECTROLUX INFINITE-GRILL E9HL33.

grill elektryczny opinie

Z jakiego powodu? Ponieważ nie jest to autonomiczny grill, potrzebujący źródła zasilania, a tylko powierzchnia grillująca, która została stworzona do płyt indukcyjnych. Ważne jest to, aby płyty indukcyjne posiadały funkcję łączenia pól grzewczych, a to z uwagi na rozmiar powierzchni, który jest dość spory i potrzebuje nagrzewania z obu stron. Żeliwny oraz powlekany potrójną powłoką, która wzmacnia jego wytrzymałość. Co więcej, jest na tyle gruby, że będzie mógł utrzymywać ciepło bardzo długo, co wiąże się z tym, że będzie go można dłużej użytkować. Charakteryzuje go również podzielne pole do grillowania, co jest bardzo ciekawym pomysłem.

Dzięki temu po jednej stronie można użyć prążkowanej powierzchni do klasycznego grillowania, a druga służy do zbierania się soków i tłuszczy. Dodatkowo, możemy na tej połówce przygotować jakąś inną potrawę lub jakiś dodatek przy użyciu jakiegoś rodzaju tłuszczu.

Zaletą takiego grilla jest między innymi to, że można kontrolować temperatury na obu częściach grilla, dzięki regulacji poprzez płytę indukcyjną. Ten model grilla również nie sprawia żadnych problemów przy czyszczeniu. W tym wypadku jest to proste urządzenie, więc jego obsługa przemawia na zdecydowany plus.

R

Zalety

 • Solidne, żeliwne wykonanie, które podnosi żywotność grilla,
 • Prosty w obsłudze,
 • Nadający się do użycia nie tylko na płycie indukcyjnej, ale również na innego rodzaju płytach.
Q

Wady

 • Wysoka, w stosunku do cen innych produktów cena.

Grill elektryczny Tefal GC 712D34 Optigril. Ranking jaki grill elektryczny został zrobiony tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

grill kontaktowy opinie

To kolejna ciekawa propozycja, która jest bardzo nowoczesna, a jej wszystkie właściwości sprawiają, że rola użytkownika w procesie grillowania jest znikoma. W grillu OptiGrill zastosowano całe mnóstwo unowocześnień i automatycznych opcji, które wspomogą użytkownika w grillowaniu. Technologia Automatic Sensor Cooking umożliwia ona przygotowanie dowolnej potrawy na wysokim poziomie. Dzięki niej dostosowana zostaje temperatura oraz czas grillowania. Grill rozpoznaje grubość i ilość, a użytkownik musi jedynie ustawić jeden z sześciu programów. Pozwalają one przygotować takie potrawy jak: ryba, czerwone mięsko, kiełbasa, kanapka, drób czy burger. Grill pozwala ustawić temperaturę w 4 stopniowym ustawieniu. Pozwoli to przygotować daną potrawę według własnego upodobania.

Bardzo ciekawym dodatkiem w tym grillu, jest wskaźnik stopnia wysmażenia. Dzięki wyświetlającym się kolorom, obsługujący grilla będzie wiedział w jakim stadium znajduje się przygotowywany produkt. Jeśli chodzi o nieco wyższą cenę, niż w przypadku innych produktów tego typu, to warto zauważyć, że producent zapewnia długą gwarancję, oraz wielofunkcyjność i wysoką jakość wykonania.

R

Zalety

 • Wiele pomocniczych opcji dodatkowych,
 • Schludna i przemyślana konstrukcja,
 • Gwarancja producenta to aż 10 lat,
Q

Wady

 • W tym wypadku również cena jest mało konkurencyjna.

Przedostatnia propozycja w rankingu grilli elektrycznych, to ZELMER ZGE0800B.

grill elektryczny plusy i minusy

Klasyczna płyta o mocy 2000W, z pięciostopniowym regulatorem, dzięki któremu dostosujesz temperaturę do swojej potrawy. Płyta posiada również nienagrzewające się uchwyty, które pomagają, kiedy trzeba przenieść grilla, kiedy jest jeszcze ciepły w inne miejsce. Oczywiście grill posiada płytę, która nie będzie miała problemu z przywieraniem mięs, czy innych potraw. Jego wygląd jest bardzo estetyczny i idealnie wpasuje się w wygląd kuchni.

Warto zwrócić uwagę na to, że grill nie został wyposażony w żadną pokrywkę. Natomiast posiada tackę na tłuszcz W większości wypadków, bywa ona przydatna, dlatego warto mieć na uwadze brak tej części. Wielu użytkowników wskazuje brak tego elementu jako minus. Wielu użytkowników cieszyło jednak to, że można na nim przyrządzić bardzo wiele porcji za jednym razem.

Dzięki jego sporej powierzchni, nie będzie konieczności oczekiwania na kolejną porcję. Można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z największych powierzchni do grillowania w tym rankingu, oczywiście w grillu z podłączeniem elektrycznym.

R

Zalety

 • Duża powierzchnia grilla, pozwalająca na przygotowanie wielu porcji na raz,
 • Klasyczna forma,
 • Bardzo lekki,
Q

Wady

 • Brak pokrywki na grilla.

Ostatnia, najbardziej budżetowa opcja – ELDOM GK120.

dobry grill elektryczny

Jest to ciekawa opcja, dla ludzi, którzy nie potrzebują dużego grilla. Z możliwością opiekania z obu stron, posiada, jak większość elektrycznych grilli, specjalne korytko na tłuszcz, które zawsze świetnie się sprawdza. Górna warstwa grilla jest ruchoma, więc dostosowuje się do grubości przygotowywanego produktu.

Wielu młodych użytkowników chwali sobie ten model, ponieważ jest tani, oraz pozwala na przygotowanie większości nieskomplikowanych dań. Doskonała propozycja dla studentów, którzy w szybkim czasie potrzebują przygotować niskobudżetową przekąskę, np. tost, który z tego grilla wychodzi bardzo dobrze przygotowany. Oczywiście za jego pomocą można zrobić mnóstwo innych dań, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, iż nie posiada on regulacji temperatury.

Charakteryzuje go również moc 1000W, więc jest to najbardziej energooszczędny grill w tym zestawieniu. Jest to bardzo podstawowy grill kontaktowy, a opinie, mimo niskiej ceny, względem produktów konkurencji świadczą, że w pełni zasługuje na miejsce w tym rankingu.

R

Zalety

 • Łatwy, dzięki swoim rozmiarom w przechowywaniu,
 • Cena sprawia, że jest to budżetowa opcja dla każdego,
 • Ekonomiczny, z uwagi na niskie zużycie energii.
Q

Wady

 • Niewielka powierzchnia uniemożliwia przygotowanie wielu porcji na raz.

Czy rzeczywiście tego rodzaju grill jest przydatny?

Taki grill to świetny wybór nie tylko dla amatorów letniego grillowania. Jego zalet jest mnóstwo i zdecydowanie przeważają one nad ogólnymi wadami tego typu produktów, o których oczywiście zostaną wspomniane w tym artykule. Nie ma absolutnie żadnych powodów, aby obawiać się o jakość i smak potraw, które zostaną ściągnięte z tego rodzaju grillów. Nie da się ukryć, że smak jest troszkę inny, ale czy gorszy? Potrawy są na pewno o wiele zdrowsze, ponieważ nie są chociażby zadymiane, tak jak ma to miejsce w wielu przypadkach przy użyciu standardowych grilli.

Warto pomyśleć również o tym, że z takiego grilla można korzystać bez względu na to, jaka jest pogoda. Zatem, jeśli kogokolwiek zaskoczy niekorzystna pogoda w sezonie, bądź nagle się zepsuje, nie trzeba dokańczać przygotowywania potraw w piekarniku, czy na patelni, tak jak ma to czasem miejsce. Wystarczy wtedy wyciągnąć swojego elektrycznego grilla, podpiąć do prądu i kontynuować grillowanie. Co więcej, jest to bardzo dobre rozwiązanie również dla tych, którzy nie mają możliwości rozpalenia grilla w swoim ogródku, ponieważ mieszkają w bloku.

Dzięki takiemu grillowi, już nigdy nie trzeba będzie się przejmować, że któremuś sąsiadowi będzie przeszkadzał dym, ponieważ tak owego nie będzie. Do stosowania takiego grilla nie jest również potrzebny żadnego rodzaju olej ani smarowidło, które ułatwi proces przygotowania, ponieważ nie ma takiej potrzeby, chyba, że w przypadku płyty grillowej. Zatem dania przygotowane w kuchni, nawet poza sezonem, mogą być zrobione szybko, zdrowo i nie wymagają większej wiedzy, ani doświadczenia.

Co ma znaczenie w wyborze takiego urządzenia?

Oczywiście moc urządzenia, to ona warunkuje czas, w jakim będzie można przygotować daną potrawę. Jedne grille będą potrzebowały ok 10-15 minut, a inne 6-8. To również zależy jakiego typu dania będą częściej przygotowywane. Zatem jeśli zadajesz sobie pytanie jaka moc w grillu elektryczny powinna być, to w zależności od tego, na jak szybkim przyrządzeniu potraw Ci zależy, ale musisz się jednocześnie liczyć z tym, że im wyższą moc będzie miał grill, tym wyższy pobór prądu będzie występował w urządzeniu.

Kolejnym elementem, jest włącznik. Nie wszystkie urządzenia tego typu posiadają to podstawowe udogodnienie, które sprawia, że nie trzeba odłączać od kontaktu grilla, np. po przygotowaniu pierwszej porcji, gdy szykujemy się do zrobienia drugiej za niedługą chwilkę.

Przydatnym elementem jest też regulacja temperatury. Tańsze wersje tego typu urządzeń jej nie mają, a staje się bardzo przydatna, ponieważ dzięki niej użytkownik jest w stanie dopasować temperaturę idealnie pod potrawę, którą będzie przygotowywał, zatem istnieje mniejsze ryzyko np. przypalenia.

dobry grill elektryczny

Jak używać takiego grilla oraz co robić, aby służył jak najdłużej?

Obsługa grilli elektrycznych jest bardzo prosta, tak naprawdę to trzeba mieć gdzie go podpiąć i już za kilka chwil można się cieszyć przygotowanymi potrawami. To naprawdę przydatne urządzenie. Wszystkie regulacje są intuicyjne, a już po pierwszym użyciu, nabywca zdobywa wystarczające doświadczenie, aby być mistrzem w jego obsłudze następnym razem. Natomiast jaki grill elektryczny będzie spełniał wszystkie wymagania danego użytkownika, trzeba sobie odpowiedzieć indywidualnie.

Teraz już powinieneś wiedzieć, jaki grill elektryczny wybrać w 2020.

Konsument powinien się zastanowić nad tym, na jakie właściwości musi zwrócić uwagę. Jeśli cena nie stanowi problemu cena, to najlepiej byłoby wybrać produkt TEFAL GRILL GC 3050. Jego łatwość w obsłudze sprawia, że każde jego użytkowanie jest przyjemne. Możliwość wyczepianie płytek grzewczych, to doskonała funkcja, która ułatwia eksploatację. Co więcej jego cena wpasowuje się idealnie w środek zestawienia, co jest pewnego rodzaju plusem dla wielu potencjalnych użytkowników. Zawiera wszystkie właściwości, jakie powinien mieć elektryczny grill, a wielkość płyty do smażenia posiada optymalny wymiar. W tym tekście opowiedzieliśmy o właściwościach grilla elektrycznego oraz jego plusach i minusach, mamy nadzieję, że tekst przyczyni się do właściwego wyboru.

Zadbaliśmy o to, aby każde polecane przez nas urządzenie posiadało najważniejsze cechy charakterystyczne, chociaż w wersji podstawowej. Im wyższej klasy model, tym dane funkcje są bardziej rozwinięte. Natomiast to użytkownik określa na jaki produkt może sobie pozwolić pod względem finansowym, a co za tym idzie, z jakich właściwości będzie mógł korzystać po zakupie. Warto również pamiętać, że niższa cena nie zawsze oznacza gorszy produkt.

[kkratings]

Artykuły Powiązane

Dodaj Komentarz
1
2
3
4
5
Dodaj
     
Anuluj

Stwórz Komentarz

Jaki grill elektryczny
Średnia Ocena:  
 4 reviews
przez fankar on Jaki grill elektryczny

Ostatnio dużo informacji właśnie szukałam na temat grilli bezdymnych.  O dziwo, wcale nie jest trudno takie coś znaleźć. Moja babcia ma grill elektryczny, jest z niego bardzo zadowolona. kupiła jakąś chińską wersję.

przez majóweczka on Jaki grill elektryczny

Dzięki za to porównanie na pewno nam się przyda, zwłaszcza teraz kiedy jest czas na majowe grille. Co prawda w tym roku będzie inaczej  i raczej nie zaprosimy gości, ale na pewno i tak będziemy się dobrze bawić. Pozdrawiamy

przez igar on Jaki grill elektryczny

 Mój mąż powtarza,  że te grille elektryczne nie są tak samo dobre jak standardowe węglowe. Ja nie jestem takiego samego zdania, ale trudno mi jest z nim o tym rozmawiać.  Może kiedy mu pokażę te wasze porównanie, to będzie łaskaw zmienić zdanie. Liczę na to.

przez sazona02 on Jaki grill elektryczny

Widzę, że w tym porównaniu pojawił się grill elektryczny marki Zelmer. Jak dobrze pamiętam, to właśnie taki kupowaliśmy moim dziadkom z okazji 45 rocznicy ślubu.  Użytkowaliśmy go już, kilka razy spadł, nic się z nim nie dzieje. Także możemy go polecić.