Urządzenie, bez którego sobie wyobrazić letnie imprezy wśród znajomych. Dzięki niemu można przyrządzić wiele ciekawych i smacznych potraw. Nie ma nic lepszego od wieczornego wytchnienia, które sobie zafundujemy, zwłaszcza, jeśli okrasimy je potrawami z grilla. Tekst ten został stworzony wspólnie z innymi fanami grillowania, którzy przez dłuższy czas rozważali zakup swojego wymarzonego urządzenia, dzięki któremu będą mogli podawać najlepiej przygotowane potrawy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że informacje tutaj przytoczone są warte przemyślenia oraz kierowania się nimi w czasie zakupu.

Wybierając grilla, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć ranking oraz pewnego rodzaju poradnik, którego będziesz mógł się trzymać przy wyborze grilla, który wesprze Cię w organizowaniu letnich imprez.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
TEFAL GRILL GC3050 tabela

TEFAL GRILL GC3050

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
erli logo
 
morele logo 1
FIRST AUSTRIA 5330 tabela

FIRST AUSTRIA 5330

9.8

Tani

Allegro Logo
 
morele logo 1
Transa Electronics tabela

Transa Electronics

9.7

Średnia

Allegro Logo
Grill elektryczny BOSCH TFB3302V tabela

BOSCH TFB3302V

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
morele logo 1
ZELMER 40Z011 tabela

ZELMER 40Z011

9.5

Drogi

Allegro Logo

Najlepszy Grill elektryczny i zwycięzca rankingu to TEFAL GRILL GC3050

grill elektryczny ranking

Decydując się na model GC3050 od firmy Tefal otrzymujemy do dyspozycji bardzo bogatą ofertę z dużą mocą oraz ponadprzeciętną powierzchnią do grillowania. Urządzenie jest niezawodne, oferuje szereg komfortowych udogodnień, a dodatkowo mieści się w przeciętnym zakresie cenowym.

Firma Tefal udostępnia nam model wyposażony w moc wynoszącą 2000 W. Jest to zatem mocne urządzenie, które w połączeniu z powierzchnią wynoszącą 600 cm2 umożliwia nam skuteczne i szybkie grillowanie każdego posiłku.

Jest to grill, w którym do wyboru mamy dwie możliwości pracy, a mianowicie standardową, jednostronną oraz dwustronną. Pamiętajmy także o możliwości dwustronnego grillowania, dzięki czemu przygotowanie mięsa będzie bardzo komfortowe.

Urządzenie wyposażono w termostat, a więc regulowanie temperatury. Pozwala nam to na przygotowanie różnych posiłków – począwszy od mięs, przez ryby i warzywa, a skończywszy na pieczywie. Dodatkowym atutem jest możliwość wyjęcia płytek grzewczych i umycia ich pod bieżącą wodą lub w zmywarce.

Z dodatkowych informacji warto wymienić odprowadzanie tłuszczu, a także funkcjonalność 2w1. Miejmy również na uwadze elementy poprawiające komfort użytkowania, a mianowicie nienagrzewający się uchwyt oraz powierzchnia karbowana, a także nieprzywierające płyty grillowe. W akcesoriach znajdziemy także tackę na tłuszcz.

Twórcy oferują nam bardzo trwałe wykonanie oraz bezawaryjną pracę, a potwierdzeniem niezawodności jest gwarancja producenta, która wynosi standardowo 2 lata. Pamiętajmy natomiast, że opinie grilla elektrycznego od Tefal są nad wyraz pozytywne. Jednakże, termostat regulowany jest wyłącznie w trzech opcjach, a dodatkowo brakuje tutaj możliwości regulacji wysokości płyt, co utrudni przygotowanie większych posiłków.

R

Zalety

 • Spora moc;
 • Wysoka skuteczność grillowania;
 • Wysoki komfort użytkowania;
 • Bardzo trwałe, niezawodne wykonanie;
 • System 2w1.
Q

Wady

 • Bardzo ograniczone możliwości regulacyjne.

Atrakcyjną alternatywą jest natomiast FIRST AUSTRIA 5330

grille elektryczne ranking

Model 5330 oferuje nam o wiele większą powierzchnię do grillowania przy zachowaniu sporej mocy, Dodatkowo możemy tutaj liczyć na szereg ciekawych funkcji. Jest to także renomowany producent, aczkolwiek musimy zwrócić uwagę na dosyć przeciętne opinie, które wynikają z nieco gorszego wykonania.

First Austria 5330 charakteryzuje się sporą mocą wynoszącą 2000 W. Najważniejszą różnicą pomiędzy tym produktem, a zwycięzcą rankingu, jest oczywiście powierzchnia udostępniona do grillowania. Do naszej dyspozycji jest aż 1600 cm2. Należy oczywiście pamiętać, że taka powierzchnia dostępna jest w przypadku grillowania jednostronnego.

Tak jak w poprzednim przypadku, twórcy pokryli płyty grzewcze specjalnym materiałem, dzięki czemu posiłki nie powinny przywierać. W praktyce jest jednak z tym nieco gorzej. Dodatkowo płyty te oferują nam możliwość ich wyjęcia oraz mycia w zmywarce. Co ciekawe, powierzchnia płytek się różni, a możliwość montażu z obu stron sprawia, że otrzymujemy płaską bądź falowaną strukturę. To przekłada się na możliwość nie tylko grillowania, ale także podgrzewania czy smażenia.

Termostat regulujemy za pomocą dwóch pokręteł, które pozwolą nam ustawić jedną z czterech dostępnych opcji. Możliwość ustawienia zróżnicowanego poziomu grzania na górnej i dolnej blaszce pozwala na dodatkową, bardzo dokładną konfigurację urządzenia i dostosowania go do wymogów niektórych dań.

Zwróćmy natomiast uwagę na gwarancję. O ile długość ochrony to standardowe 2 lata, tak twórcy oferują nam rodzaj door to door. W przypadku awarii sprzętu, nie będziemy musieli płacić za przesyłkę – wszystkie koszty pokrywa producent.

Jest to jednak nieco gorzej wykonana oferta. Musimy pamiętać o dokładnym i delikatnym czyszczeniu płyt grzewczych, do których bardzo łatwo mogą przywrzeć pozostałości po jedzeniu.

R

Zalety

 • Bardzo duże możliwości regulacyjne;
 • Płyty grzewcze montowane obustronnie;
 • Duża powierzchnia płyt grzewczych;
 • 4 poziomy grzania termostatu;
 • Specjalne pojemniczki na tłuszcz.
Q

Wady

 • Przeciętnej jakości wykonanie;
 • Bardzo łatwo przywiera jedzenie.

Ponadto, sprawdźcie także Transa Electronics

grill elektryczny opinie

Jednym z mocniejszych, a przy okazji najlepiej ocenianych produktów w zestawieniu 2024 oraz w tym zakresie cenowym jest urządzenie Transa Electronics. Gwarantuje on nam szereg opcji, a dzięki termostatu możliwość przygotowania posiłków o zróżnicowanym składzie oraz wymagających różnej temperatury.

Twórcy chcąc uniknąć problemów z przywierającym jedzeniem wykorzystali wysokiej jakości teflon, dzięki czemu możemy smażyć na płytach bez wykorzystania oleju. Odpowiednio rozmieszczone grzałki oferują równomierne opiekanie, a regulowana wysokość płyt pozwala na świetne dopasowanie produktu do posiłku.

Na uwadze miejmy również specjalne rowki, które odprowadzają tłuszcz od potrawy w stronę korytka, które umieszczono z tyłu. Uniwersalną opcją, w jaką twórcy wyposażyli to urządzenie, jest możliwość otworzenia płyt pod kątem 180 stopni. Gwarantuje to jednostronne smażenie na obydwu płytach jednocześnie.

Samo urządzenie wykonane zostało ze stali nierdzewnej, co potwierdza dobre wykonanie oraz bezawaryjną pracę. Standardowo mamy do czynienia z dwuletnią gwarancją.
Jest to jednak opcja nieco ograniczona funkcjonalnie, gdyż nie mamy możliwości ściągnięcia płyt do umycia. Przekłada się to na dosyć kłopotliwe czyszczenie. Jeśli zależy ci na takiej opcji sprawdź jaki opiekacz do kanapek z wymiennymi płytkami kupić.

R

Zalety

 • Bezstopniowa regulacja temperatury za pomocą pokręteł;
 • Teflonowe wykonanie płytek grzewczych;
 • Wysoka moc;
 • Możliwość otworzenia płyt pod kątem 180 stopni.
Q

Wady

 • Problematyczne czyszczenie – brak możliwości ściągnięcia płyt.

Grill elektryczny BOSCH TFB3302V

grill kontaktowy opinie

O ile jest produkt z nieco niższą mocą niż w przypadku poprzednio opisanych urządzeń, tak charakteryzuje się niezwykle trwałym wykonaniem, a także świetnymi opiniami. Dodatkowym atrybutem tego wyboru będzie z pewnością spora funkcjonalność oraz opcje regulacyjne.

Grill od firmy Bosch oferuje nam powierzchnie grzania wynoszącą 31 x 22 cm, a więc jest to odpowiednia powierzchnia do przygotowania sporej ilości mięsa, warzyw, pieczywa, czy innego posiłku. Moc silnika wynosi 1800 W, co jest przeciętną wartością.

Należy jednak zwrócić uwagę na regulację temperatury. Odbywa się ona płynnie przy pomocy pokrętła, więc możemy dostosować sobie temperaturę do danego posiłku. Niestety, gadżet ten nie pozwala nam na oddzielną kontrolę górnej i dolnej płyty grzewczej.

Pamiętajmy jednak, że płyty są wyjmowane, a górna część dodatkowo regulowana. To przekłada się na bardzo szybkie czyszczenie oraz dostosowanie wysokości do danego posiłku.

Urządzenie znalazło się w przeciętnym zakresie cenowym, a dodatkowo dostajemy tutaj dwuletnią gwarancję. Pomimo braku możliwości oddzielnego sterowania temperatura płyty dolnej i górnej, jest to świetnie skonstruowany grill elektryczny.

R

Zalety

 • Bardzo dobre wykonanie;
 • Duże możliwości regulacyjne poprawiające komfort przyrządzania potraw;
 • Zdejmowanie płyty grzejne;
 • Płynna regulacja temperatury.
Q

Wady

 • Przeciętna moc;
 • Brak możliwości indywidualnej regulacji temperatury płyty górnej i dolnej.

ZELMER 40Z011 będzie zdecydowanie najciekawszy

grill elektryczny plusy i minusy

Zelmer 40Z011 to w tym przypadku nie tylko wysoka renoma, ale także i niska cena. Budżetowe urządzenie oferuje jednak sporą moc, regulowany termostat, a także łatwość czyszczenia. Oczywiście będziemy musieli mieć na uwadze kilka mniej atrakcyjnych rozwiązań.

Nie jest to typowy grill elektryczny. W porównaniu do poprzednich opcji, mamy tutaj do dyspozycji tylko jedną płytę grzewczą. Oznacza to, że nie mamy możliwości grillowania dwóch stron jednocześnie. Jest to spory minus, gdyż wydłuża całą pracę.

Brak drugiej płyty oznacza także, że mamy nieco ograniczoną powierzchnię do przygotowania posiłku. Nie jest to jednak zła opcja, szczególnie pod względem funkcjonalności. Termostat wbudowany w urządzenie jest regulowany i oferuje aż 5 stopni.

Dodatkowo wyposażono urządzenie w łatwą do czyszczenia płytę. Nie jest ona co prawda zdejmowana, lecz pokrycie jej powłoką nieprzywierającą pozwoliło nieco ułatwić proces czyszczenia.

Z dodatkowym elementów warto wspomnieć o nienagrzewających się uchwytach, a także specjalnym pojemniku na ociekający tłuszcz. Możemy także liczyć na dwuletnią gwarancję, a ogromna ilość pozytywnych ocen tylko potwierdza jakość, a przy okazji budżetowość tego rozwiązania.

R

Zalety

 • Regulowany termostat w 5 stopniach;
 • Łatwość czyszczenia;
 • Bardzo niska cena;
 • Szereg akcesoriów w zestawie.
Q

Wady

 • Brak możliwości grillowania z dwóch stron jednocześnie.

Czy rzeczywiście tego rodzaju grill jest przydatny?

Taki grill to świetny wybór nie tylko dla amatorów letniego grillowania. Jego zalet jest mnóstwo i zdecydowanie przeważają one nad ogólnymi wadami tego typu produktów, o których oczywiście zostaną wspomniane w tym artykule. Dużo osób woli grille gazowe czy grill węglowy duży. Nie ma absolutnie żadnych powodów, aby obawiać się o jakość i smak potraw z grilla elektrycznego ogrodowego, które zostaną ściągnięte z tego rodzaju grillów. Nie da się ukryć, że smak jest troszkę inny, ale czy gorszy? Potrawy są na pewno o wiele zdrowsze, ponieważ nie są chociażby zadymiane, tak jak ma to miejsce w wielu przypadkach przy użyciu standardowych grilli.

Warto pomyśleć również o tym, że z takiego grilla można korzystać bez względu na to, jaka jest pogoda. Zatem, jeśli kogokolwiek zaskoczy niekorzystna pogoda w sezonie, bądź nagle się zepsuje, nie trzeba dokańczać przygotowywania potraw w piekarniku, czy na patelni, tak jak ma to czasem miejsce. Wystarczy wtedy wyciągnąć swojego elektrycznego grilla, podpiąć do prądu i kontynuować grillowanie. Co więcej, jest to bardzo dobre rozwiązanie również dla tych, którzy nie mają możliwości rozpalenia grilla w swoim ogródku, ponieważ mieszkają w bloku.

Dzięki takiemu grillowi, już nigdy nie trzeba będzie się przejmować, że któremuś sąsiadowi będzie przeszkadzał dym, ponieważ tak owego nie będzie. Do stosowania takiego grilla nie jest również potrzebny żadnego rodzaju olej ani smarowidło, które ułatwi proces przygotowania, ponieważ nie ma takiej potrzeby, chyba, że w przypadku płyty grillowej. Zatem dania przygotowane w kuchni, nawet poza sezonem, mogą być zrobione szybko, zdrowo i nie wymagają większej wiedzy, ani doświadczenia.

Co ma znaczenie w wyborze takiego urządzenia?

Oczywiście moc urządzenia, to ona warunkuje czas, w jakim będzie można przygotować daną potrawę. Jedne grille będą potrzebowały ok 10-15 minut, a inne 6-8. To również zależy jakiego typu dania będą częściej przygotowywane. Zatem jeśli zadajesz sobie pytanie jaka moc w grillu elektryczny powinna być, to w zależności od tego, na jak szybkim przyrządzeniu potraw Ci zależy, ale musisz się jednocześnie liczyć z tym, że im wyższą moc będzie miał grill, tym wyższy pobór prądu będzie występował w urządzeniu.

Kolejnym elementem, jest włącznik. Nie wszystkie urządzenia tego typu posiadają to podstawowe udogodnienie, które sprawia, że nie trzeba odłączać od kontaktu grilla, np. po przygotowaniu pierwszej porcji, gdy szykujemy się do zrobienia drugiej za niedługą chwilkę.

Przydatnym elementem jest też regulacja temperatury. Tańsze wersje tego typu urządzeń jej nie mają, a staje się bardzo przydatna, ponieważ dzięki niej użytkownik jest w stanie dopasować temperaturę idealnie pod potrawę, którą będzie przygotowywał, zatem istnieje mniejsze ryzyko np. przypalenia.

dobry grill elektryczny

Jak używać takiego grilla oraz co robić, aby służył jak najdłużej?

Obsługa grilli elektrycznych jest bardzo prosta, tak naprawdę to trzeba mieć gdzie go podpiąć i już za kilka chwil można się cieszyć przygotowanymi potrawami. To naprawdę przydatne urządzenie. Wszystkie regulacje są intuicyjne, a już po pierwszym użyciu, nabywca zdobywa wystarczające doświadczenie, aby być mistrzem w jego obsłudze następnym razem.
Natomiast jaki grill elektryczny będzie spełniał wszystkie wymagania danego użytkownika, trzeba sobie odpowiedzieć indywidualnie.

Teraz już powinieneś wiedzieć, jaki grill elektryczny wybrać w 2024

Konsument powinien się zastanowić nad tym, na jakie właściwości musi zwrócić uwagę. Jeśli cena nie stanowi problemu cena, to najlepiej byłoby wybrać produkt TEFAL GRILL GC 3050. Jego łatwość w obsłudze sprawia, że każde jego użytkowanie jest przyjemne. Możliwość wyczepianie płytek grzewczych, to doskonała funkcja, która ułatwia eksploatację. Co więcej jego cena wpasowuje się idealnie w środek zestawienia, co jest pewnego rodzaju plusem dla wielu potencjalnych użytkowników. Zawiera wszystkie właściwości, jakie powinien mieć elektryczny grill, a wielkość płyty do smażenia posiada optymalny wymiar. W tym tekście opowiedzieliśmy o właściwościach grilla elektrycznego oraz jego plusach i minusach, mamy nadzieję, że tekst przyczyni się do właściwego wyboru.

Zadbaliśmy o to, aby każde polecane przez nas urządzenie posiadało najważniejsze cechy charakterystyczne, chociaż w wersji podstawowej. Im wyższej klasy model, tym dane funkcje są bardziej rozwinięte. Natomiast to użytkownik określa na jaki produkt może sobie pozwolić pod względem finansowym, a co za tym idzie, z jakich właściwości będzie mógł korzystać po zakupie. Warto również pamiętać, że niższa cena nie zawsze oznacza gorszy produkt.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill elektryczny
Average rating:  
 5 reviews
 by mason

Ja polecam infi grill. Mozna go wygrac w konkursie od media exeprt 🙂 polecam bo to jeden z lepszych elektrycznych

 by fankar

Ostatnio dużo informacji właśnie szukałam na temat grilli bezdymnych.  O dziwo, wcale nie jest trudno takie coś znaleźć. Moja babcia ma grill elektryczny, jest z niego bardzo zadowolona. kupiła jakąś chińską wersję.

 by majóweczka

Dzięki za to porównanie na pewno nam się przyda, zwłaszcza teraz kiedy jest czas na majowe grille. Co prawda w tym roku będzie inaczej  i raczej nie zaprosimy gości, ale na pewno i tak będziemy się dobrze bawić. Pozdrawiamy

 by igar

 Mój mąż powtarza,  że te grille elektryczne nie są tak samo dobre jak standardowe węglowe. Ja nie jestem takiego samego zdania, ale trudno mi jest z nim o tym rozmawiać.  Może kiedy mu pokażę te wasze porównanie, to będzie łaskaw zmienić zdanie. Liczę na to.

 by sazona02

Widzę, że w tym porównaniu pojawił się grill elektryczny marki Zelmer. Jak dobrze pamiętam, to właśnie taki kupowaliśmy moim dziadkom z okazji 45 rocznicy ślubu.  Użytkowaliśmy go już, kilka razy spadł, nic się z nim nie dzieje. Także możemy go polecić.