Zgrzewarka próżniowa do żywności ranking to zestawienie najlepszych produktów z tej kategorii dostępnych na rynku. Wszystkie 6 pozycji, które przedstawia nasz ranking opiewa w szczegółowe informacje dotyczące podstawowych i dodatkowych funkcji urządzenia. Dodatkowo wymienione są zalety jak i wady każdego modelu oferowanego w 2024. Jeżeli nie wiesz jaka zgrzewarka próżniowa będzie najlepsza do Twojego mieszkania to koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami. Warto sprawdzić także jaka jest dobra zgrzewarka próżniowa sous vide by porównać z produktami z naszej listy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
LUND 67882

LUND 67882

9.8

Drogi

Allegro Logo
Silvercrest C3SV3M e1700471189728

Silvercrest C3SV3M

9.7

Drogi

Allegro Logo
CAMRY CR 4470

CAMRY CR 4470

9.7

Drogi

Allegro Logo
NutriZein NZVS6000 e1700471310451

NutriZein NZVS6000

9.6

Droga

Allegro Logo
FS 3604

SEVERIN FS 3604

9.4

Tani

Allegro Logo
Yoer Fresh Food VSS01BK 1 scaled e1700471687905

Yoer Fresh Food VSS01BK

9.3

Droga

Allegro Logo
FOODSAVER FFS005X

FOODSAVER FFS005X

9.2

Bardzo drogi

Allegro Logo

Numer 1 naszego rankingu zgrzewarek próżniowych to CAMRY CR 4470.

zgrzewarka próżniowa ranking

Zgrzewarka CAMRY CR to sposób na proste i szybkie zabezpieczenie żywności. Produkt ten pozwala wydłużyć przydatność do spożycia jedzenia. Urządzenie z łatwością usunie całe powietrze z worka i za pomocą zgrzewarki zamknie je hermetycznie. Jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla rodziców i sportowców, którzy z reguły nie mają dużo czasu na gotowanie. Zgrzewarka ta zapewnia pakowanie próżniowe i hermetyczne, sami możemy ustalić preferowany rodzaj. Urządzenie posiada dwa tryby pracy w zależności od produktów jakie pakujemy. Wyróżnia się tryb DRY, który stworzony jest z myślą o produktach suchych oraz MOIST dla produktów mokrych.

Moc zgrzewarki wynosi 110 W a waga zaledwie 2.3 kg. W zestaw wchodzi pakowarka próżniowa ze zgrzewarką foli, 1 rolka folii o wymiarach 20 x 200 cm oraz wężyk do pojemników próżniowych. Dodatkowo otrzymamy 5 worków o wymiarach 20 x 30 cm oraz instrukcję obsługi.

Cena tego modelu w 2024 nie jest wysoka, jest to z pewnością świetny stosunek ceny do jakości. Produkt nie bez powodu znalazł się na pierwszym miejscu w naszym rankingu.

R

Zalety

  • funkcjonalność,
  • łatwość czyszczenia,
  • ciekawy design.
Q

Wady

  • brak

Numerem 2 jest LUND 67882, czyli z wydajność i styl w jednym.

zgrzewarka próżniowa do żywności ranking

Model ten to pakowarka listwowa, przeznaczona jest głównie do użytku domowego. Warto dodać, że urządzenia działa także jako zgrzewarka, dzięki czemu mamy 2 produkty w cenie 1. Obsługa LUND 67882 jest banalnie prosta i sprowadza się do wciskania odpowiednich przycisków na konsoli. Warto zwrócić uwagę na lampkę, która informuje nas o statusie pracy urządzenia. Urządzenie jest stabilne dzięki gumowanym nóżkom, całość została zaprojektowana tak by praca była cicha i efektywna. Moc zgrzewarki szacuje się na 175 W a wydajność pompy na aż 16 l na minutę.

Szerokość listwy zgrzewającej wynosi 28 cm a waga urządzenia to zaledwie 1.4 kg. Za bezpieczeństwo odpowiada wyłącznik bezpieczeństwa, który automatycznie wyłączy urządzenie przy braku aktywności. W zestawie otrzymamy pakowarkę próżniową, 100 worków moletowanych 150 x 250 i 200 x 300 mm oraz 2 sztuki folii moletowanej o wymiarach 20 x 600 i 30 x 600 cm. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Cena omawianego modelu nie jest wygórowana a bogaty zestaw jaki otrzymamy przy zakupie zapewni nam możliwość korzystania na długie miesiące.

R

Zalety

• jakość wykonania, • funkcjonalność, • niska cena.
Q

Wady

  • trudność czyszczenia.

Numerem 3 jest GORENJE V 110 W.

zgrzewarka próżniowa opinie

Model marki Gorenje to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwoli nam przechowywać jedzenie na dłużej. Zgrzewarka pozwoli przygotować posiłki nawet na cały tydzień przy jednoczesnym utrzymaniu ich w dobrej kondycji zdała od pleśni czy innych mikroorganizmów. Zgrzewarka jest prosta w obsłudze i oferuje moc 110 W. Urządzenie posiada kontrolkę świetlną, która informuje nas o rozpoczęciu i zakończeniu pracy. Oferowane funkcje dodatkowe to podwójne zgrzewanie. Całość waży zaledwie 1.4 kg co oznacza, że konstrukcja jest lekka. Pomimo niskiej wagi urządzenie jest stabilne dzięki antypoślizgowym elementom jakie znajdziemy na podstawie.

Wymiary modelu to 35,7 x 8.6 x 14,8 cm. Jak widać jest to lekkie, poręczne urządzenie, które z pewnością pomoże Ci zaoszczędzić wiele pieniędzy dzięki wydłużeniu przydatności do spożycia poszczególnych produktów. Gwarancja producenta wnosi 24 miesiące.

Cena GORENJE V 100 W może znacząco różnić się w poszczególnych sklepach. Jednak średnia cena za ten model nie jest aż tak wysoka i z pewnością jest to średnia półka cenowa w naszym rankingu.

R

Zalety

• elegancki wygląd, • folia i inne dodatki w zestawie, • 24 miesięczna gwarancja.
Q

Wady

  • produkt trudno dostępny.

Na miejscu 4 proponujemy SEVERIN FS 3604.

zgrzewarka próżniowa domowa opinie

Urządzenie posiada 2 lampki kontrolne, które stworzone są dla funkcji odsysania i zgrzewania. Lampki zmieniają kolor w zależności od wykonywanego zadania. Urządzenie oferuje moc na poziomie 160 W zachowując przy tym kompaktowe wymiary 10 x 34 x 13 cm co jest dość dobrym wynikiem w porównaniu do innych produktów z 2024. Waga omawianego sprzętu to zaledwie 1.5 kg. W zestawie prócz zgrzewarki otrzymamy 1 rolkę folii, dzięki czemu już chwile po zakupie możemy przetestować, jak działa urządzenie. Konstrukcja jest stabilna dzięki odpowiednio zaprojektowanej podstawce. Wytrzymała konstrukcja gwarantuje żywotność na długie lata.

Warto dodać, że zgrzewarka ta nie cieszy się zbyt dobrą opinią w Internecie jednak specyfikacje, niska cena i dostępność przekonały nas, że miejsce 4 będzie świetnym rozwiązaniem. Producent oferuje gwarancję o charakterze door to door przez 24 miesiące.

Cena jest bardzo niska i z pewnością jest to świetna propozycja dla każdego kto chce zaoszczędzić na tym zakupie.

R

Zalety

• wysoka moc, • niska cena, • funkcjonalność.
Q

Wady

  • ubogi zestaw akcesoriów.

Zgrzewarka próżniowa, która zajmuje miejsce 5 to CLATRONIC FS 3261.

zgrzewarka próżniowa jaką kupić

Model wyposażony jest w lampki kontrolne, które świecą się podczas procesu wysysania lub zgrzewania. Moc urządzenia to zaledwie 100 W jednak jest to wystarczająca moc by być w stanie pakować podstawowe produkty próżniowo. Cała konstrukcja jest stabilna i pozwala na pracę urządzenia bez większych problemów na większości powierzchni. Urządzenie zostało wykonane z wytrzymałego plastiku, który odporny jest na zarysowania i inne uszkodzenia.

Biały kolor i tradycyjny design – tyle można powiedzieć o wyglądzie modelu. CLATRONIC FS 3261 oferuje prostą, intuicyjną obsługę dzięki przejrzystemu menu i instrukcji obsługi w języku polskim. W urządzeniu tym nie uświadczymy ciekawych dodatków, które posiadają poprzednie pozycje w rankingu. Gwarancja producenta na model CLATRONIC FS 3261 wynosi 24 miesiące.

Cena jest niska przez co jest to bez wątpienia produkt skierowany dla osób z mniejszym budżetem.

R

Zalety

• niska cena, • małe rozmiary, • poręczny.
Q

Wady

  • jakość wykonania.

Ostatnie miejsce w naszym rankingu to FOODSAVER FFS005X.

jaka zgrzewarka próżniowa

Żywność pakowana za pomocą zgrzewarki próżniowej FOODSAVER pozwala wydłużyć przydatność do spożycia 5 krotnie. Za pomocą urządzenia usuniemy z torebki powietrze oraz zatrzymamy wilgoć. Elegancka, kompaktowa konstrukcja pozwała na prostą i intuicyjną obsługę przy okazji świetnie się prezentując. Moc urządzenia wynosi 140 W a waga 3.3 kg. Mechanizm zamykania modelu jest prosty w użyciu i zapewnia bezpieczeństwo. Urządzenie świetnie radzi sobie zarówno z produktami suchymi jak i mokrymi a także płynnymi. Warto zwrócić uwagę na możliwość dostosowania prędkości pakowania próżniowego dzięki czemu delikatne produkty nie zostaną uszkodzone w trakcie pracy urządzenia. Tacka znajdująca się wewnątrz urządzenia może być myta z zmywarce.

Model ten posiada wbudowany schowek na worki i rolki oraz gilotynę, która pomoże nam odciąć pożądaną długość rolki. W zestawie prócz rolek, worków i samej zgrzewarki otrzymamy szereg dodatków takich jak przewód i pojemnik do pakowania próżniowego. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące.

Cena tego urządzenia z pewnością nie jest niska jednak oferowany wygląd oraz funkcjonalność są tego warte.

R

Zalety

• duży zestaw akcesoriów, • wydajność, • wysoka moc.
Q

Wady

  • wysoka cena.

Zgrzewarka próżniowa jaką kupić? Na co zwrócić uwagę w 2024?

Przy zakupie zgrzewarki próżniowej trzeba mieć na uwadze kilka cech, które charakteryzują dobrą zgrzewarkę. Najważniejsza cecha dobrego sprzętu to przede wszystkim wydajność, odznacza się oną szybkością zgrzewania oraz pakowania hermetycznego.

Długość listwy zgrzewającej jest bardzo istotna

Gdy pakować chcemy produkty o większej masie i długości, warto zastanowić się więc co dokładnie planujemy pakować. Warto wiedzieć, że podstawowa długość listwy to ok 30 cm jednak niektóre modele osiągają długość nawet 120 cm!

Podciśnienie to kolejny ważny element naszej układanki

Warto, by kupowane przez nas urządzenie posiadało wysoki poziom podciśnienia. Im większe podciśnienie tym lepszą jakość pakowania próżniowego otrzymamy. Ważna jest moc urządzenia, która ma wpływ na jakość działania zgrzewarki. Bardzo istotny parametr, który pozwala na szybsze próżniowe pakowanie.

Dobra zgrzewarka to również taka, która poradzi sobie z każdą grubością folii. Przeważnie do zakupu otrzymujemy zestaw folii czy worków do pakowania próżniowego. Sprawdź zatem jaką grubość maksymalną obsługuję Twój model.

Zgrzewarka próżniowa opinie – gdzie ich szukać?

Opinie w dzisiejszych czasach to bardzo istotny temat o którym zawsze lubimy wspomnieć. Podczas zakupu danego urządzenia warto kierować się nie tylko parametrami przedstawionymi przed producenta, ale także opiniami. Sprawdź zatem nie tylko opinie o firmie, ale także o produkcie, poznasz dzięki temu wady oraz zalety danego rozwiązania. Wielokrotnie bowiem producenci czy specjaliści od marketingu potrafią ubarwić przedstawianą ofertę tak by prezentowała się jeszcze korzystniej.

Warto sprawdzić opinie na stworzonych do tego forach dyskusyjnych bądź stronach, na których produkt można zakupić. Przy czytaniu opinii upewnij się, że osoba, która ją wystawiła zweryfikowała swój zakup – pomoże to uniknąć fałszywych opinii wystawianych przez konkurencję lub przez specjalistów marketingu stosujących metodę marketingu szeptanego.

najlepsza zgrzewarka próżniowa

Gwarancja

Gwarancja to bardzo ważny aspekt przy zakupie każdego sprzętu czy usługi. Warto zatem zaznajomić się z tym jaką formę gwarancji oferuje dany producent oraz czy wywiązuje się z niej bezproblemowo. Możesz sprawdzić to korzystając z opinii o firmie w wyszukiwarce internetowej. Jaka gwarancja powinna nas interesować najbardziej? Przede wszystkim gwarancja door to door, która zapewnia wymianę lub naprawę urządzenia na koszt producenta. Całą procedura zwrotu sprowadza się do poinformowania o uszkodzeniu sprzętu po czym producent we własnym zakresie wysyła kuriera, który odbiera od nas paczkę.

Prócz rodzaju gwarancji oraz wiarygodności firmy koniecznie sprawdź jaki okres obejmuje gwarancja. Z reguły producenci oferują możliwość zwrotu w ciągu 14 – 30 dni oraz gwarancję na 12 – 24 miesiące. Przy zakupie droższego modelu z wyższej półki cenowej dopytaj, czy jest możliwość ubezpieczenia sprzętu na wypadek kradzieży bądź uszkodzenia mechanicznego.

Co można zgrzewać próżniowo?

Zgrzewarki próżniowe to urządzenia, które z uwagi na swoją charakterystykę pracy będą w stanie pomóc nam w zabezpieczeniu prawie wszystkich produktów, o jakich tylko pomyślimy. Możemy w ten sposób zabezpieczyć, sera, wędliny, owoce, warzywa, pieczywo, a także gotowe dania. Należy pamiętać natomiast, że sposób pakowania próżniowego będzie się różnić i dodatkowe kwestie w postaci temperatury przechowywania też będą różne.

Z uwagi na wygodę tego typu przechowywania rzeczy, pakowanie próżniowe sprawdzi się idealnie zawsze, kiedy zostaną nam pozostałości po obiedzie czy imprezie. Pamiętajmy natomiast, że zgrzewanie próżniowe jest idealne zarówno w przypadku małych dań, jak i tych większych. Co prawda zgrzewarki nie oferują zbyt dużej powierzchni pracy, ale bez najmniejszych problemów poradzą sobie z wydzieleniem porcji.

Jak długo można przechowywać produkty pakowane próżniowo?

Z uwagi na fakt, że proces utleniający żywność jest znacznie ograniczony, produkty pakowane próżniowo są w stanie pozostać świeże przez bardzo długi czas. Mówi się, że jest to nawet i pięć razy dłużej niż w przypadku klasycznego przechowywania produktów. Jeśli więc wyposażyliśmy się w pasztet bądź inne wędliny, to zamiast 3-4 dni, wędlina pozostanie świeża nawet przez 2 tygodnie jak nie dłużej.

To samo dotyczy wszystkich innych produktów, w tym rzeczy, które po dniu czy dwóch byłyby do wyrzucenia. Po ich odpowiednim zabezpieczeniu są w stanie wytrzymać nawet i tydzień. Pamiętajmy natomiast, że przechowywanie próżniowe to nie tylko znaczne wydłużenie przydatności produktów, ale też i wiele innych zalet.

Czy pojemniki próżniowe są zdrowe?

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z przetrzymywaniem produktów w pojemnikach próżniowych lub też specjalnie dostosowanej do tych celów folii jest fakt, że praktycznie nie tracą one swoich wartości odżywczych. Wszelkie witaminy i minerały, jakie znajdują się w produkcie, dalej będą się w nich znajdować z uwagi na ograniczone procesy utleniające i, po prostu, brak możliwości ich utraty.

Oznacza to, że jeśli wyposażymy się w prawidłowe pojemniki czy odpowiednią folię próżniową, to znajdujące się w nich pozostałości będą tak samo świeże i zdrowe jak w dniu, kiedy je pakowaliśmy. Pamiętajmy też o tym, że jest to bardzo tani sposób przechowywania produktów, bo zazwyczaj wydanie kilkuset złotych na zgrzewarkę próżniową czy też kilkudziesięciu złotych na pojemniki próżniowe nie jest wielkim wydatkiem w porównaniu z oszczędnością pożywienia.

Co daje nam pakowanie próżniowe?

Próżniowe pakowanie to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie żywności, ale nie tylko. Tego typu odessanie powietrza stosuje się w przypadku ubrań, kocy, pluszowych maskotek, a także wielu innych problemów. Pozwala to chronić każdy przedmiot przed roztoczami, kurczem i innymi zarazkami. A w przypadku żywności, znacznie ograniczamy proces utleniania odpowiedzialny za psucie się jedzenia.

Ponadto, jeśli nie lubimy mieszania zapachów w lodówce, to pakowanie próżniowe jest rozwiązaniem idealnym. Działa zarówno jako zabezpieczenie danego jedzenia, jak i całej lodówki przed danymi resztkami. Hermetyczne zamknięcie gwarantuje świeżość i, co ważne, zachowanie wszystkich walorów smakowych i innych zalet. W to trzeba wliczyć kształt, smak, i aromat czy kolor jedzenia. Jednakże, najistotniejsze jest to, że dzięki temu zabezpieczamy żywność przed zepsuciem i utratą swoich walorów.

Jak prawidłowo pakować próżniowo?

Pakowanie próżniowe polega na przygotowaniu specjalnego worka foliowego. Zazwyczaj dostępne są one wraz ze zgrzewarkami i dostępne do dokupienia. Najróżniejsze marki proponują szereg alternatyw, które różnią się ze względu na wielkość, grubość folii czy też cenę. Najważniejsze jest jednak włożenie produktu do tego worka, a następnie umieszczenie go w urządzeniu. W tym momencie sprzęt odsysa powietrze, które znajduje się wewnątrz. Po odessaniu powietrza, zgrzewarka zgrzewa folię, gwarantując hermetyczne zamknięcie.

Co ciekawe, w przypadku pakowania próżniowego pożywienia płynnego, musimy zagwarantować przynajmniej 20% więcej miejsca wewnątrz folii. Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, że podczas zgrzewania i pozbywania się powietrza płyny mogą wypłynąć, co może być spowodowane ich dużą ilością czy też zbyt małą ilością wolnej przestrzeni tam zostawionej.

Podsumowanie rankingu najlepszych zgrzewarek próżniowych w roku 2024

To już wszystko co przygotowaliśmy na dziś. Mamy nadzieję, że dzięki rankingowi wybierzesz najlepszą zgrzewarkę próżniową. Pamiętaj, że zgrzewarka to świetny dodatek do każdego domu, w którym stawia się na dobre, zdrowe odżywianie oraz oszczędność. Dołożyliśmy wszelkich starań by w rankingu znalazły się produkty z różnych półek cenowych by każdy mógł dobrać sprzęt na swoją kieszeń. Warto dodać, że próżniowa zgrzewarka folii ranking nie jest sponsorowany i w pełni powstał z naszej inicjatywy.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Zgrzewarka Próżniowa
Average rating:  
 28 reviews
 by Piotr Rudzicki

Zdecydowaliśmy się zakupić Zgrzewarkę próżniową FoodSaver Bardzo prosty w obsłudze. Świetnie zagrzewa i dobrze odsysa powietrze. Za tą cenę nie ma nic lepszego !

 by Grażyna

Polecam serdecznie FoodSaver, świetnie zgrzewa

 by Regina

Zdecydowanie polecam najbardziej food saver, mega jakość

 by Ula

ciekawie wyglądają te zgrzewarki food saver. może i ja sobie taką sprawię.

 by Werka

Polecam bardzo Food Saver. Ich zgrzewarka jest bardzo solidna i niewielka, mieści się w małej szafce.

 by Ula

Polecam Food Saver. Dla mnie najlepsza zgrzewarka. Szybko działa i szczelnie pakuje.

 by Róża

Świetna sprawa ta zgrzewarka. Ile miejsca mamy teraz w lodówce!

 by Hanna

Food Saver powinna być w każdym domu. Pomaga nie marnować żywności i zwalnia miejsce w lodówce.

 by Karina

Polecam zgrzewarkę Food Saver. Precyzyjna, dokładna. Jedzenie się nie marnuje.

 by Karolina

Polecam bardzo zgrzewarkę Food Saver. Dzięki niej moje jedzenie jest znacznie dłużej świeże, zwłaszcza mięsne wyroby.

 by Dominika

jak często dokupujecie woreczki/folię do tej z food saver? wszystko ok? nie rozszczelnia się? chce zamowić ale nie wiem jaki model...

 by Janek

Właśnie ja też mam tą od Food Saver i szczerze polecam. Wreszcie udało mi się przestać marnować jedzenie - super sprawa.

 by Kamyk

mam food saver 0017 🙂 jeszcze ani razu mnie nie zawiodła.

 by Hani

dla mnie strzałem w dziesiątkę jest zgrzewarka clatronic 🙂 nic się nie rozszczelnia i faktycznie mięso może trochę dłużej poleżeć w lodówce.

 by Anita

U mnie sprawdza się zgrzewarka food saver - fajna, nieduża, bezproblemowo działa. 🙂

 by Anielka

Ja tam wolę zgrzewarki o mniejsze dlatego też wybrałam taką listwową marki LUND 67882. A to że jest ona banalnie prosta w obsłudze to uważam za dodatkowy atut

 by śmiała

Jak dla mnie najlepsza jest zgrzewarka CLATRONIC FS 3261 bo jest mała lekka i prosta w obsłudze,że nawet mój mąż zaczął z niej korzystać, a to już duży postęp

 by Edek

Moja żona ma w kuchni zgrzewarkę marki Gorenje. To wielofunkcyjne urządzenie, która posiada na wyposażeniu kontrolkę świetlną która daje znać o rozpoczęciu i zakończeniu pracy

 by Łuczniczka

Food Saver, sprawdzona marka już długo na rynku, widziałam taki w restauracji i najbardziej mi przypadł do gustu, mam ten modle co na obrazku, polecam

 by czystek

Długo szukałam dobrej i w miarę lekkiej zgrzewarki, dopiero niedawno trafiłam na zgrzewarkę Gorenje. Jest ona niezwykle lekka no i przy tym bardzo fajnie się prezentuje

 by Delfina

Muszę przyznać,że taka zgrzewarka próżniowa marki CAMRY CR 4470 to bardzo fajne i przydatne narzędzie w każdym domu. Odkąd ją mam to mogę owoce przechowywać dłużej w lodówce z zachowaniem ich wartości odżywczych

 by Roma

Najtrudniejsze w kuchni jest przechowywanie żywności tak by nie straciła swoich wartości. Ale od kiedy mam zgrzewarkę próżniową CAMRY CR to stało się to łatwiejsze i szybsze.

 by Wiesia

A ja mam w kuchni zgrzewarkę LUND 67882 i jak dla mnie jest ona super, gdyż jest bardzo łatwa w obsłudze no i kolorystycznie pasuje do wyposażenia kuchni

 by Olka

A ja tam wolę swoją zgrzewarkę FOODSAVER FFS005X. może i nie jest ona jakieś znanej marki ale za to jest bardzo elegancka i ma bardzo prosta obsługę. A to najważniejsze

 by Klaudia

Zastanawiałam się w jaki sposób mogę dłużej przechować żywność i wtedy znalazłam zgrzewarkę marki Gorenje. Dzięki niej mogę żywność przechowywać nawet tydzień w lodówce

 by Bambi

Dzięki takiemu rankingowi przekonałam się,że taka zgrzewarka to bardzo dobry pomysł. Więc zakupiłam firmy CLATRONIC i teraz nawet mąż zaczął ją używać

 by Pakow

Fajny artykuł, ale dziwi mnie to ze nie zostały ujęte w nim produkty firmy henkelman ;p

 by Wiki

Moim zdaniem jedne z lepszych produktów tego typu posiada firma Gorenje Mój mąż wykorzystuje ich zgrzewarki u siebie w firmie i jest bardzo zadowolony. Wcześniej miał innego producenta, to szybko sie jednak popsuła. Polecamy! Te sa świetne i niezawodne.