Klasyczne piekarniki znane są z tego, że zajmują bardzo dużo miejsca. Nie każdy może pozwolić sobie na to, żeby ograniczony obszar zajęty został przez bardzo duże urządzenie, jakim niewątpliwie byłby piekarnik. Z tego właśnie względu na popularności zaczynają zyskiwać w 2024 roku tak zwane mini piekarniki.

Są to urządzenia elektryczne, które co prawda nie oferują tak wielu opcji oraz możliwości. Jednakże, pomimo tego, jest to zdecydowanie tańsza opcja, która na dodatek oferuje sporą kompaktowość oraz mniejsze zużycie energii. Dla osób korzystających z piekarników od czasu do czasu, jest to rozwiązanie bardzo dobre. Jednakże, skąd mamy wiedzieć czym charakteryzuje się dobry mini piekarnik?

Aby pomóc znaleźć odpowiedź na to pytanie, w dzisiejszym rankingu mini piekarników 2024 omówimy szereg interesujących produktów, które charakteryzują się sporą jak na ten rodzaj produktu pojemnością, wysoką mocą, wieloma funkcjami oraz długą gwarancją. Dodatkowo przeglądając mini piekarniki elektryczne opinie okazały się równie istotne. Zobacz także nasz ranking najlepszych piekarników parowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Koliber PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 45L

Koliber PIEKARNIK 45L

9.9

Średnia

Allegro Logo
LUND PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 48L 2000W

LUND PIEKARNIK 48L

9.8

Tani

Allegro Logo
 
First Austria Piekarnik elektryczny ROZNO TERMOOBIEG 45l

First Austria Piekarnik

9.7

Średnia

Allegro Logo
MINI PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 20L 1600W ESPERANZA

PIEKARNIK ESPERANZA 20L

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 45L TURBOWAVE

PIEKARNIK TURBOWAV 45L

9.4

Średnia

Allegro Logo

Koliber PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 45L

ranking fotelików samochodowych 15-36

Firma Koliber Home&Cook oferuje nam piekarnik o niesamowicie wysokiej wydajności pracy oraz, zważywszy na kompaktowość urządzenia, sporą pojemność. Model SUPERMAX X-3000-W gwarantuje nam bardzo dobre pieczenie niemalże wszystkich produktów, wiele certyfikatów potwierdzających jakość wykonania oraz kilka ciekawych dodatków.

Jeśli chodzi o parametry, to dzisiejszy zwycięzca rankingu może pochwalić się sporą pojemnością, która wynosi 48 litrów. Co więcej, wewnątrz znajduje się wystarczająco miejsca, aby pomieścić dwie pełnowymiarowe blachy do pieczenia (rozmiary 40×30 cm). Urządzenie ma moc 2000 W, co pozwala na bezproblemowe przygotowanie pizzy, ciasta, czy nawet chleba.

W opisywanym modelu zainstalowano szereg dodatkowych funkcji, a mianowicie funkcja termoobiegu, funkcja rożna, rozmrażanie, opiekanie czy podgrzewanie. Oprócz tego, wbudowany został tutaj również minutnik do 60 minut, oświetlenie wewnętrzne, a sama regulacja temperatury możliwa jest do 250 stopni Celsjusza.

Z innych zalet wartych wspomnienia pamiętać należy o długoletniej gwarancji. Producenci oferują ochronę przez 3 lata od zakupu, co jest zdecydowanie dobrym znakiem jeśli chodzi o trwałość i niezawodność mini piekarnika.

Problematyczna może okazać się cena. Urządzenie jest dosyć drogie. Oprócz tego, nie ma możliwości wyłączenia wewnętrznego oświetlenia podczas używania piekarnika. Dodatkowo kabel zasilający jest krótki – jego długość wynosi tylko 1 metr.

R

Zalety

• Duża moc urządzenia;
• Wiele funkcji usprawniających pieczenie;
• Maksymalna temperatura aż 250 stopni Celsjusza;
• Długa gwarancja;
• Dosyć spora pojemność.
Q

Wady

• Krótki kabel zasilający;
• Wysoka cena;
• Brak możliwości wyłączenia oświetlenia podczas pracy.

LUND PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 48L 2000W

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to równie mocne urządzenie, co nasz zwycięzca. Cenowo jednak jest to atrakcyjniejsza opcja. Firma LUND gwarantuje nam bardzo dobre i co ważniejsze pojemne urządzenie, które przystosowane zostało do wielu trybów pracy dzięki swoim dodatkowym funkcjom.

Na uwagę zasługuje zastosowanie tutaj obrotowego rożna. W połączeniu z termoobiegiem ten mini piekarnik gwarantuje nam wystarczającą funkcjonalność do codziennego użytku. Oprócz tych funkcji, zastosowano tutaj także różne tryby grzania, a nawet czasomierz.

Inną funkcją wartą wyróżnienia jest możliwość regulacji temperatury. Co prawda maksymalna możliwa temperatura do ustawienia jest niższa niż w uprzednio recenzowanym produkcie, bo wynosi 230 stopni Celsjusza, to jest to zdecydowanie wystarczająca moc do przyrządzenia wielu potraw.

Jeśli chodzi o inne parametry, to pojemność piekarnika wynosi 48 litrów, a więc jest to kolejne dosyć spore urządzenie w zestawieniu. Na wyposażeniu znajdziemy tacę, ruszt, rączkę do tacy i rusztu, a nawet rożen z możliwością obrotu o 360 stopni, do którego także dołączono rączkę.

W urządzeniu najbardziej problematyczne wydają się dodatkowe elementy wyposażenia. Wykonane zostały one z mało trwałych materiałów, co ma wpływ na ich ostateczną wytrzymałość. Oprócz tego, podobnie jak i zwycięzca rankingu, tak i ten piekarnik w wersji mini oferuje bardzo krótki kabel zasilający.

R

Zalety

• Duża moc;
• Spora pojemność;
• Wiele funkcji oraz trybów pracy;
• Rożen z możliwością obrotu o 360 stopni.
Q

Wady

• Marnej jakości akcesoria;
• Krótki kabel zasilający.

First-Austria Piekarnik elektryczny ROŻNO TERMOOBIEG 45l

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jednym z najciekawszych wyborów, który gwarantuje nam największą ilość funkcji spośród recenzowanych produktów, to piekarnik mini od firmy First Austria. W przeciwieństwie do poprzednich produktów, opisywany piekarnik wyposażony został w dotykowy panel z bardzo dużą ilością trybów do wyboru.

Jest to wolnostojący piekarnik, którego pojemność wynosi 45 litrów. Moc, podobnie jak i w poprzednich produktach, wynosi 2000W. Pozwala nam to na nagrzanie modelu do maksymalnej temperatury wynoszącej 230 stopni Celsjusza.

Na wyświetlaczu LCD znajdziemy szereg przydatnych informacji, w tym zegar i minutnik. Oprócz tego, mamy tutaj do dyspozycji wiele predefiniowanych opcji, czyli specjalnie skonfigurowanych trybów pracy do konkretnego typu potrawy.

Jest to jedno z nielicznych urządzeń tego typu, które wyposażono w elementy grzejne wykonane ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że opisywany model charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Z innych atutów warto także wymienić dodatkowe wyposażenie w formie emaliowanej tacki, rusztu, czy rożna. Ich wykonanie jest jednak o wiele lepsze, niż w uprzednio recenzowanym piekarniku. Wykonane zostały one ze stali nierdzewnej, co dodatkowo pozwala nam myć akcesoria w zmywarce.
Niestety, opisywany produkt jest niezwykle drogi – najdroższy w całym zestawieniu. Z tego względu nie jest to urządzenie przewidziane dla każdego.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Wiele funkcji predefiniowanych;
• Aż 8 trybów pracy;
• Wysokiej jakości akcesoria.
Q

Wady

Bardzo wysoka cena.

MINI PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 20L 1600W ESPERANZA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Firma Esperanza znana jest przede wszystkim dzięki swoim budżetowym, aczkolwiek wytrzymałym urządzeniom. Tym razem mamy do czynienia z bardzo malutkim, oferującym jedynie 20 litrów pojemności piekarnikiem elektrycznym.

Recenzowany piekarnik oferuje nam moc 1600 W oraz trzy różne tryby pieczenia. Oznacza to, możemy dostosować sobie funkcje pieczenia do konkretnej potrawy. Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację techniczną, to warto także zwrócić uwagę na minutnik, który pozwala nam ustawić czas od 0 do 60 minut.

W zestawie znajduje się szereg akcesoriów, które zdecydowanie usprawnią nam proces pieczenia. Otrzymujemy tutaj tackę na pizzę, ruszt do grilla oraz uchwyt do garnków. Co prawda producent nie wyposażył nas w dodatkową blaszkę, lecz w tej cenie otrzymujemy i tak wystarczająco.

Warto pamiętać, że komora piekarnika nie oferuje nam zbyt dużych wymiarów. Co za tym idzie, nie będziemy mogli korzystać ze standardowych tac czy blach, które zazwyczaj stosujemy. Pomimo swojej niskiej ceny oraz mocy mniejszej niż u konkurencji, maksymalna temperatura, jaką możemy ustawić, wynosi aż 250 stopni Celsjusza.

Problematyczny jednak wydaje się tutaj brak oświetlenia wewnątrz piekarnika oraz długi czas nagrzewania. Brak wskaźnika nagrzania może dodatkowo utrudnić nam przygotowanie posiłków.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Wysoka maksymalna temperatura;
• Parę akcesoriów w zestawie;
• Kika trybów pieczenia.
Q

Wady

• Bardzo mała pojemność;
• Brak oświetlenia;
• Długo się nagrzewa.

PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 45L TURBOWAV

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Turbowave to firma, która dostarcza nam bardzo mocne i w miarę pojemne urządzenie. Model TT-EV35 to idealny sprzęt, szczególnie kiedy myślimy o upieczeniu pizzy, zapiekanki, burgera, czy nawet kurczaka.

Piekarnik dysponuje mocą na poziomie 2000 W, co w połączeniu z maksymalną temperaturą wynoszącą 230 stopni Celsjusza oraz czterema trybami pracy gwarantuje nam możliwość dostosowania ustawień do najbardziej wymagającej potrawy.

Piekarnik oferuje nam dodatkowo trzy różne funkcje pieczenia, co w połączeniu z trybami pracy daje nam niezwykle skuteczne i wydajne połączenie. Aby zapewnić jak najlepszą izolację, producent zastosował w swoim urządzeniu podwójną szybkę. Jest to bardzo znane rozwiązanie, które znajdziemy w prawie każdym produkcie z zestawienia.

W zestawie znajdują się dwie tacki i ruszt, a nawet rożen i uchwyt pomagający nam wyjmować gorące naczynie. Niestety, cena za urządzenie jest dosyć spora, a na dodatek sama obudowa bardzo szybko się nagrzewa.

R

Zalety

• Wysoka moc;
• Dużo funkcji i trybów pieczenia;
• Dużo dodatków w zestawie.
Q

Wady

• Obudowa szybko się nagrzewa;
• Dosyć wysoka cena.

Mini piekarnik ranking na rok 2024 i co powinieneś wiedzieć szukając własnego produktu

Pomimo niezwykle ciekawej oferty przedstawionej powyżej, wielu z nas preferuje wybrać urządzenie samemu. Z tego właśnie względu przed zakupem warto pomyśleć nad kilkoma parametrami. Wtedy unikniemy sytuacji, w której zakupimy niesprawdzony produkt, który zawiedzie nasze oczekiwania.

Szukając idealnego mini piekarnika, trzeba mieć na uwadze kilka kwestii. W przeciwieństwie do klasycznego rozwiązania, wersje mini muszą oferować kompaktowość. Oczywiście bardzo istotna jest również moc piekarnika, a także regulacja temperatury i jej maksymalny poziom.

Wykonanie urządzenia to kolejny aspekt, o którym musimy pamiętać. To jednak funkcje pracy oraz funkcje pieczenia sprawiają, że piekarniki mini mogą zostać prawdziwą alternatywą dla klasycznych piekarników elektrycznych do zabudowy, bardzo dużych piekarników. Więcej informacji jak wybrać idealne urządzenie znajdziecie w poniższym artykule: https://www.urzadzamy.pl/kuchnia/sprzet-agd/piekarnik-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie,34_13438.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Kompaktowość mini piekarników a pojemność

Szukając idealnego mini piekarnika, wielu z nas zwraca uwagę na wymiary zewnętrzne oraz pojemność wewnętrzną. Należy tutaj jednak iść na pewien kompromis i wybrać takie urządzenie, które pomimo swojej kompaktowości zaoferuje nam wystarczającą ilość miejsca do stosowania standardowych, klasycznych tacek.

Z tego względu zachęcamy szukać piekarników o pojemności wynoszącej od 40 do 50 litrów. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że klasyczne blachy piekarskie mają rozmiar 40×30 centymetrów, a więc komory wewnątrz małego piekarnika powinny być właśnie takiej wielkości.

LUND PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 48L 2000W

mini piekarnik wolnostojący

Koliber PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 45L

najlepszy mini piekarnik

Moc oraz maksymalna temperatura

Kolejnym istotnym elementem podczas poszukiwania właściwego piekarnika jest oczywiście jego moc i maksymalna temperatura, jaką możemy ustawić. Mini piekarniki z reguły oferują nam moc na poziomie 1500-2000W.

Oczywiście im moc jest większa, tym większe prawdopodobieństwo, że dany piekarnik w wersji mini będzie oferować szybkie nagrzewanie oraz wysoką maksymalną temperaturę. Regulacja temperatury dostępna jest zazwyczaj w zakresie od 0 do 230-250 stopni Celsjusza.

Mini piekarnik opinie

Opinie mini piekarników elektrycznych odgrywają bardzo ważną rolę w końcowym wyborze. To właśnie dzięki doświadczeniu innych użytkowników oraz ich relacji z korzystania z danego produktu możemy ocenić czy wybrany przez nas piekarnik zaoferuje nam wystarczającą funkcjonalność.

Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że komentarze to jedynie sugestia. Większość z wpisów to subiektywne oceny, na które wpływa wiele różnych czynników. Z tego względu traktujmy opinie mini piekarników elektrycznych z przymrużeniem oka i jedynie jako dodatkową poradę.

First-Austria Piekarnik elektryczny ROŻNO TERMOOBIEG 45l

dobry mini piekarnik

PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 45L TURBOWAV

mini piekarnik cena

Funkcjonalność mini piekarnika

Różne tryby pracy, dodatkowe funkcje ułatwiające przygotowanie potrawy oraz oczywiście elementy poprawiające komfort korzystania z piekarnika. Wysoka funkcjonalność mini piekarnika jest niezwykle kluczowa podczas zakupów.

Absolutnym minimum jest regulacja temperatury, oświetlenie wewnętrzne oraz fakt, że piekarnik elektryczny wyposażony jest w dwie grzałki – dolną i górną. Ważny jest także minutnik. Dodatkami będą natomiast inne tryby pracy oraz inne funkcje, w tym termostat.

A może toster? Sprawdź jaki wybrać: https://przemianydomowe.pl/jaki-toster-opinie-ranking/.

Podsumowanie rankingu mini piekarników 2024

W rankingu mini piekarników zwycięża Koliber PIEKARNIK ELEKTRYCZNY 45L, który to oferuje bardzo dużą pojemność, wiele funkcji ułatwiających pieczenie oraz prostą obsługę. Co prawda jego cena jest nieco wysoka, lecz gwarancja na 3 lata jest tego warta.

Jeśli jednak szukacie innego urządzenia, to warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym piekarnika z mikrofalą, który przygotowaliśmy. Znajdziecie tam niezbędne informacje na temat piekarników mini.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

mini piekarnik
Average rating:  
 1 reviews
 by Mariusz

Opisy rozbudowane ale pomijają podstawową sprawę-regulację temperatury w praktyce.To bolączka większości takich piekarników.
Różnica między ustawieniem a rzeczywistą temperaturą często jest na
prawdę duża.Ja spotkałem się z 30-80 stopni.Mierzyłem w kilku modelach i każdy miał problem.Są opinie innych,którzy mieli po ok.100 stopni różnicy.Następna sprawa to bardzo duże straty ciepła.W małej kuchni taki piekarnik potrafi przy dłuższym pieczeniu sporo podnieść temperaturę.Teoretycznie robiąc jakąś izolację powinno się zwiększyć sprawność takiego piekarnika.Niestety,ze względu na prymitywne i kiepskie termostaty w instrukcji jest wyraźnie zaznaczone,że musi być zapewniona wentylacja.
Spora część piekarników ma słabe obudowy.Są delikatne i nawet niewielki nacisk może spowodować odkształcenia.
Jeśli chodzi o Kolibra to niczym się nie wyróżnia.Też miewa problemy z termostatem.Każdy z 4 pokrętłami ma praktycznie takie same możliwości ustawień.Rożen,termoobieg mają też inne podobne piekarniki.Obudowa niezbyt solidna i dość się nagrzewa.Przy okazji,Lund jako + ma rożen 360 stopni,a który rożen nie obraca się o 360 stopni?W każdym,który widziałem było właśnie takie .
Wszystkie te piekarniki można ocenić podobnie-jak się trafi na dobry egzemplarz to będzie w miarę działał a jak się będzie miało pecha to będzie nie jeden problem.Przy podobnej wielkości i funkcjonalności ceny są też dość podobne.Jakość piekarników też niewiele się różni.Nawet te droższe też mają wady.W zasadzie kupno takiego typu piekarnika w cenie powyżej 500 zł traci sens.Piekarnik do zabudowy można kupić już od ok.700zł.Różnica w cenie jest ale za to mamy piekarnik ze sprawniejszym termostatem,o wiele oszczędniejszy,z izolacją,wytrzymalszy .W prawdzie najtańsze piekarniki do zabudowy nie mają rożna ale też nie każdy go używa.Moc zbliżona 2,2-2,9 kW.
Piekarniki wolnostojące najlepiej sprawdzają się do podgrzewania,podpieczenia czegoś,do niezbyt wymagających i długich zadań.Gdy zależy na małych gabarytach,gdy to okazjonalne używanie czy tymczasowe.
Pamiętać należy,że taniej jest wyprodukować coś o dość ładnym wyglądzie (jako nowe) niż coś przyzwoitego technicznie.Dobry dobór kolorków,modne wzornictwo nie zastąpią sprawnego działania,wytrzymałości i bezpieczeństwa.