Czajnik elektryczny to standardowe wyposażenie w każdym domu, bez którego nie możemy obejść się w codziennym życiu. Niemniej jednak z pewnością nie raz spotkaliście się z sytuacją, w której wasz czajnik elektryczny po prostu was zawiódł. Przykładowo okazało się, że, mimo iż kupiliście cudowne urządzenie na promocji, które miała nam służyć przez lata, to albo przeciekało, albo po niedługim czasie się popsuło, lub – co gorsza – kumulowało tak ogromne ilości kamienia, że stawało się praktycznie nie do użytku. Z tego właśnie powodu warto zadać sobie pytanie, a mianowicie jaki jest najlepszy czajnik elektryczny, który warto zakupić do swojego domu?

Czajniki elektryczne ranking 2024 roku – jaki czajnik elektryczny Najlepszy dla twojego domu ?

Jeżeli interesuje Państwa zagadnienie, jakim jest czajnik elektryczny w roku 2024, nasz ranking który został przygotowany poniżej z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Ma on za zadanie nie tylko przedstawić najlepsze produkty, a także wskazać to, na co należy zwracać uwagę przy wyborze czajnika do swojego domu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Marki BOSCH TWK 7801

BOSCH TWK 7801

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
ZELMER 332.2

ZELMER 332.2

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
RUSSELL HOBBS SZKLANY z filtrem brita

RUSSELL HOBBS SZKLANY

9.8

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table
Vintage Cuisine

Vintage Cuisine

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table
Aigostar

Aigostar

9.4

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table

1. Renomowana firma, czy zawsze warto?

czajniki elektryczne ranking

Czajnik elektryczny od Marki BOSCH TWK 7801 to rozwiązanie, które pochodzi od renomowanej firmy. Stykamy się tutaj z pojemnością 1,7 litra, która nie należy do największych, ale z pewnością wystarczy dla 3,4 osobowej rodziny. Interesujące jest jednak to, że zastosowano specjalny wyjmowany filtr antywapniowy, a także obrotową podstawkę, która w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia funkcjonalności użytkowania owego produktu. Bosch tworząc ten produkt skupił się na podstawowej zasadzie, czyli im prościej, tym lepiej. Nie uświadczymy tu szeregu gadżetów jak np. podświetlenia, regulacji temperatury, czy też sygnałów dźwiękowych, ale dostaniemy prosty, porządnie wykonany czajnik, który pozwoli nam na określenie poziomu wody, daje na automatyczny włącznik i zabezpieczenie przed przegrzaniem. To wszystko w zupełności wystarczy do codziennego użytku.. Dlatego też jesteśmy zainteresowani tego typu produktami, to jak najbardziej możemy wybrać markę Bosch.

R

Zalety

 • dobra jakość wykonania;
 • duża szczelność;
 • szybkość gotowania;
Q

Wady

 • miarka ukryta za rączką;
 • zbyt mocno nagrzewa się obudowa;

2. Uniwersalność w każdym calu

 

jaki czajnik elektryczny

Produkt, jakim jest ZELMER 332.2 to rozwiązanie, które jest po prostu uniwersalne. Stykamy się tutaj z mocą 2000W, a także 1,7 litroweą pojemnością, która w zupełności wystarczy do codziennego użytku. Oprócz tego czajnik wyposażony jest w funkcje, które są standardem w obecnych czasach. Mowa tutaj między innymi o wbudowanym filtrze antyosadowy, który zatrzymuje kamienny osad, ukrytym elemencie grzejnym, czy też obrotowej podstawce pozwalającej na wygodne ustawienie czajnika pod dowolnym kątem. To wszystko sprawia, że urządzenie owo jest niezwykle kompaktowe i uniwersalne. Dostajemy tutaj połączenie tworzywa sztucznego ze stalą nierdzewną, co przekłada się na srebrno biały kolor, który wkomponuje się praktycznie do każdej aranżacji kuchni. W efekcie, jeżeli więc poszukujemy dobrego czajnika elektrycznego, który będzie nam służył przez wiele lat, to warto zainteresować się właśnie tym produktem.

R

Zalety

 • wygodny w obsłudze;
 • trwały;
 • korzystny stosunek jakości do ceny;
Q

Wady

 • dość głośna praca;

3. Gdy zależy nam na elegancji

czajnik elektryczny ranking

Rozwój technologii przyczynił się do tego, że stykamy się coraz to nowszymi pomysłami w stosunku co do aranżacji typowych produktów. Doskonałym tego przykładem jest czajnik elektryczny RUSSELL HOBBS SZKLANY, w którym dominuje szkło pozwalając tym samym zaobserwowanie tego, jak gotuje się woda. Wykonany został on w taki sposób, aby zachwycać swoim wyglądem i robi to idealnie. Wszystko to osiągnięto między innymi poprzez zainstalowanie efektywnego niebieskiego podświetlenia, które uruchamia się podczas gotowania. Oczywiście dosalajmy tu produkt, który jest nie tylko piękny, ale także bardzo praktyczny. Standardowo spotykamy się to jest pojemności 1,7 litra, a także mocą ponad 2200 W, która w zupełności wystarczy do bardzo szybkiego nagrzewania czajnika. Samo szkło, które zostało wykorzystane do jego zaprojektowania to schott glass oferujące najwyższa trwałość. Jeżeli więc szukamy czegoś co będzie wyjątkowe w naszej kuchni, to z pewnością czajnik RUSSELL HOBBS SZKLANY sprawdzi się idealnie.

R

Zalety

 • atrakcyjny wygląd;
 • cichy;
 • bardzo szybko gotuje wodę;
Q

Wady

 • niekorzystny stosunek jakości do ceny, produkt z wyższej półki cenowej;

4. Styl vintage interesujące rozwiązanie

dobry czajnik elektryczny

Vintage Cuisine to czajnik, który z pewnością zachwyci nas swoim wyglądem. Niemniej jednak należy zdać sobie sprawę, że nie będzie on pasował do każdego typu kuchni, a tylko do takich, które mają dość specyficzny, nieco starodawny styl (vintage). Patrząc z punktu technicznego jest to urządzenie, które niczym nie wyróżnia się na rynku. Posiada typową pojemność, czyli 1,7 litra funkcje podświetlania, która ma wzbogacić jego atrakcyjność, automatyczny wyłącznik po zagotowaniu, a także moc maksymalną wynoszącą 2200 W. W efekcie dostajemy tutaj produkt, który jest elegancki, szybko gotuje wodę i do tego pozwala na przygotowanie napojów dla kilku osób. Zapoznając się z opiniami jakie krążą na temat tego urządzenia, zetkniemy się z szeregiem bardzo pozytywnych uwag, zachwalających owy produkt. jedyne zastrzeżenia jakie można mieć do niego to dość głośna praca. Musimy być świadomi, że jest to jednak odczucie dość subiektywne I zależy od tego, kto korzysta z takiego czajnika.

R

Zalety

 • elegancki wygląd;
 • szybka praca;
Q

Wady

 • styl niepasujący do każdego wystrój kuchni;
 • głośna praca;

5. Bezprzewodowe rozwiązania godne XXI wieku

najlepszy czajnik elektryczny

Czajnik Aigostar to bezprzewodowy rozwiązanie o mocy 2200 W i pozwala na zagotowanie wody dla kilku osób. W praktyce spotykamy się tutaj z bardzo bogatym wyposażeniem, a mianowicie jest to połączenie szkła z tworzywem sztucznym wysokiej jakości, dając tym samym bardzo unikalny wygląd. Jest on również wyposażony między innymi w blokadę uniemożliwiającą włączeniem pustego czajnika, system chroniący przed osadami, czy też obrotową podstawkę, jak i płaskie dno, które pozwalają na większy komfort użytkowania. Jego największą jednak zaletą jest fakt, że stykamy się tutaj z rozwiązaniem bezprzewodowym, które będzie bardzo pomocne przy umieszczeniu czajnika kuchni. Dodatkowo jako, że jest on po części szklany istnieje możliwość obserwowania wrzącej wody i aby efekt ten był bardziej widowiskowy, został on wyposażony w niebieskie podświetlenie uruchamiające się w trakcie pracy.

R

Zalety

 • szczelność;
 • elegancki wygląd;
Q

Wady

 • długi czas gotowania;
 • nieprzyjemny zapach plastiku;
 • słabe wykonanie elementów grzewczych;

Wybierając czajnik elektryczny na co zwrócić uwagę?

Czajnik elektryczny jest urządzeniem, bez którego nie wyobrażamy sobie aktualnego życia. Jest o wiele bardziej komfortowy w użytkowaniu, niż dawniejsze tanie czajniki gazowe, jak i posiada szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają jego możliwości. Ponadto jego dużą zaletą jest to, że cechują się niższą ceną, a także krótszym czasem gotowania wody co przekłada się na oszczędność naszego czasu. Jednakże zanim zdecydujemy się na zakup czajnika elektrycznego powinniśmy dokładnie poznać podstawowe parametry, na jakie warto zwrócić uwagę, by być zadowolonym z tego urządzenia.

Zacznijmy od samego materiału wykonania. Na rynku możemy zetknąć się między innymi z czajnikami wykonanymi z tworzywa sztucznego, stali szlachetnej, szkła, a także ceramiki. To na co się zdecydujemy oczywiście zależy już od nas samych. Niemniej jednak warto pamiętać, że plastik nie nagrzewa się tak bardzo jak metal, dzięki czemu jest o wiele bezpieczniejszy. Z drugiej jednak strony stal szlachetna o wiele atrakcyjniej wygląda i jest też nieco cięższa, dzięki czemu stabilniej trzyma się urządzeniem w dłoni. Szklane rozwiązania stawiają głównie na design, dzięki któremu możemy zaobserwować to, co się dzieje wewnątrz czajnika. Ponadto są o wiele zdrowsze i łatwiej utrzymuje się je w czystości. Ceramika zaś to najzdrowszy materiały do gotowania wody.

najlepsze czajniki elektryczne

Tak czy inaczej, to na co się zdecydujemy będzie zależało tylko od nas samych, a także od możliwość naszego portfela, gdyż im bardziej zaawansowany materiał, tym większa będzie jego cena. Nim przejdziemy dalej, do opisania pozostałych parametrów czajników elektrycznych, musimy odpowiedzieć sobie na dwa kluczowe pytanie, a mianowicie: jak często zamierzamy korzystać z czajnika, a także ile osób będzie jego użytkownikami? Kiedy już to ustalimy, możemy wybrać idealne urządzenie do naszego domu.

Jaki jest dobry czajnik elektryczny?

Poszukując dobrego czajnika elektrycznego powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze pojemność. Z reguły będziemy spotykać się z pojemnością około dwóch litrów, jednakże musimy być świadomi, że są również znacznie większe, jak i mniejsze rozwiązania. Przyjmijmy, że średnio w jednej szklance mieści się około 250 ml wody, a teraz w zależności od ilość użytkowników, którzy będą z niego korzystać jednorazowo, otrzymamy pojemność jaką powinien posiadać nasz czajnik.

Oprócz tego istotny jest rodzaj grzałki. Tutaj możemy spotkać się z dwoma modelami dostępnymi w 2024 , to jest spiralny i płytową. Pierwsza z nich wymaga odpowiedniej ilości wody do zagotowania (około 0,4 litra), po to, by móc ją ogrzać. Ponadto wiąże się ona ze znacznie szybszym osadzaniem się kamienia, który będzie wpływał negatywnie na jej żywotność. Z drugiej strony jest ona o wiele tańsza. Drugi rodzaj, czy grzałka płytowa jest tak zaprojektowana, że wymaga znacznie mniejszej ilości wody, aby móc ja zagotować (około 0,1 litra). Ponadto nie osadza się, aż tak dużo kamienia, jak i zwiększa się łatwość czyszczenia (jeżeli chcesz się dowiedzieć jak usuwać kamień z czajnika, zajrzyj tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=nB_6v6USuIM).

czajniki elektryczne ranking

Kolejnym parametrem jest moc grzałki. Standardowo wystarczająca moc przy działce spiralnej to maksymalnie 2200 W, a przy grzałce płaskiej do 3100 W. Im większa moc, rym szybciej będziemy mogli uzyskać gorącą wodę. Kolejny aspekt to uchwyt i estetyka. Są one aspektami głównie subiektywnymi, czyli zależnymi od naszych potrzeb. Dobrze by było, gdy nasz czajnik miał uchwyt antypoślizgowy, dzięki czemu nie wyślizgnie się nam z ręki. Oprócz tego oczywiście urządzenie może być wyposażone w szereg innych rozwiązaniach, w tym między nimi odpowiednie filtry, możliwość regulacji temperatury, zdolność podtrzymywania ciepła, czy też miarkę dowody. To, co posiada w sobie zależy już jest od marki, jak i ceny, jaką za niego zapłacimy. Istotne jest jednak to, że aspekty te mogą korzystnie wpłynąć na jakość pracy i komfort użytkowania. Więcej informacji o tym jak kupować czajnik elektryczny znajdziesz tutaj: https://www.jakkupowac.pl/jaki-czajnik-elektryczny-kupic/.

Kilka słów podsumowania najlepsze czajniki elektryczne w 2024

Porównując informacje, które zostały zawarte w części poradnikowe wraz z zaproponowanym produktami nie trudno odnaleźć tutaj najlepszy, uniwersalny czajnik, który znakomicie sprawdzi się w każdym domu w sezonie 2024. Mowa tutaj o urządzeniu, jakim jest ZELMER 332.2. Choć jako wadę przedstawiono w nim głośną pracę, to szereg aspektów pozytywnych w znacznym stopniu to przewyższa. Ostatecznie uzyskujemy bardzo praktyczne urządzenie, które idealnie sprawdzi się do naszych potrzeb. Jest elegancki, szybko gotuje wodę, a także (co najważniejsze) został wykonany z trwałych materiałów, czyli będzie nam służył przez wiele lat. Produkt ten faktycznie jest godny uwagi, dlatego też jeżeli poszukujemy nowego czajnika elektrycznego, warto zainteresować się tym rozwiązaniem.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie czajniki elektryczne
Average rating:  
 9 reviews
 by ewcia

Bosch i Zelmer to dwa moje tyly jeśli miałąbym wybierać. mam niektóre urządzenia tej firmy i jestem zadowolona. A czajniki to rzeczywiscie mają dobre. Co do pozostałych nie wypowiem się bo nie znam ich.

 by Sandra

Dla mnie najważniejsze było to, żeby szklany czajnik, który sobie wymarzyłam, był elegancki, a jednocześnie funkcjonalny. Znalazłam ideał w ofercie Elektro Guru - sklep ma spory wybór czajników mniej znanych producentów.

 by Kornelka

Ostatnio właśnie kupiłam czajnik Zelmer i jestem bardzo zadowolona. Fakt jest głośny jak wskazano w tym artykule, ale posiada więcej zalet i jest przystępny cenowo. Ciekawy i fachowy artykuł.

 by dudka

Ja mam czajnik z Zelmera a dostałam go w prezencie, no na początku jakoś była negatywna ale teraz jestem zadowolona, jest lekki, szybko gotuje wodę. Nawet moje dzieciaki często z niego korzystają 🙂

 by Pati19999

Czajnik bardzo ładnie prezentuje się w kuchni, szybko gotuje, jest stosunkowo cichy w porownaniu z innymi podobnymi czajnikami. Polecam szczególnie tym, którzy nie chcą się nadźwigać, bo to chyba jeden z najlżelszych i o odpowiedniej jakości czajników na rynku.

 by maniaczka

Ja od jakiegoś miesiąca jestem w posiadaniu tego Russela Hobsa. Wiecie jak wygląda to w nocy ? Wyśmienicie (płytki mam biało niebieskie) 😀

 by Gniusiaczek

A ja już miała i elektryczne w swoim posiadaniu i na gaz :]. Chyba elektryczny jest dla mnie trochę lepszy, szybszy

 by Madzia88

A ja się przeniosłam z Elektrycznego czajnika na taki na gaz (płytę indukcyjną) i nie dość że ładnie wygląda to jeszcze ekonomiczny 😛

 by haganka

Czajników elektrycznych w sklepach nie brakuje, ale ja zanim dokonam zakupu zawsze przeglądam takie właśnie rankingi, i mnie akurat zainteresował ten z Zelmera. Chyba się na niego skuszę/