Możliwość przyrządzenia bardzo cieniutkich i, co ważniejsze, zdrowych naleśników to dla wielu bardzo ważna sprawa. Niestety, zakup specjalistycznej patelni nie rozwiąże wszystkich problemów, gdyż nawet jeśli wyposażymy się w odpowiednie naczynie, dalej będziemy musieli wykorzystywać olej.

Najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z nieudanymi naleśnikami wydaje się być zakup specjalnego urządzenia elektrycznego, które w bardzo prosty i szybki sposób przygotować może dla nas ogromną liczbę sporych i, jeśli tego chcemy, cieniutkich naleśników. Mowa tutaj o naleśnikarce – to taka dwustronna patelnia do naleśników. Nie jest to jednak bardzo popularne rozwiązanie, przez co trudno znaleźć jest to idealne. Dlatego powstał poniższy ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Naleśnikarka Patelnia do naleśników 30CM FIRST AUSTRIA tabela

NALEŚNIKARKA FIRST AUSTRIA

9.9

Droga

Allegro Logo
LUND NALEŚNIKARKA 30 cm 1000W tabela

NALEŚNIKARKA LUND

9.8

Tania

Allegro Logo
 
Elektryczna patelnia do naleśników Delimano Utile tabela

NALEŚNIKARKA Delimano Utile

9.6

Średnia

Allegro Logo
Naleśnikarka SEVERIN 2197 tabela

NALEŚNIKARKA SEVERIN 2197

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
NALEŚNIKARKA CLATRONIC 3372 tabela

NALEŚNIKARKA CLATRONIC 3372

9.3

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

Odpowiemy sobie dziś na pytanie jaką kupić naleśnikarkę oraz które produkty okażą się najlepsze. Z tego względu przygotowaliśmy również zestawienie pięciu ciekawych gadżetów AGD. Sprawdź jaka będzie najlepsza naleśnikarka! Specjaliści skupili się na najistotniejszych aspektach, w tym średnicy powierzchni grzewczej oraz jej wykonaniu, mocy urządzenia, funkcjom regulacyjnym, a także opinii naleśniarki.

Naleśnikarka Patelnia do naleśników 30CM FIRST AUSTRIA

Naleśnikarka Patelnia do naleśników 30CM FIRST AUSTRIA

Urządzenie o sporej mocy, dużej średnicy, a także odpowiednim wykonaniu oraz wielu pochlebnych opiniach – takim właśnie rozwiązaniem wydaje się produkt marki First Austria. Przyjdzie nam jednak za tę trwałość oraz świetne wykonanie zapłacić nieco więcej, niż w przypadku pozostałych produktów.

W dość wysokiej cenie otrzymujemy elektryczną naleśnikarkę o sporej średnicy. Wynosi ona 30 centymetrów. Pozwala to zatem przygotować duże naleśniki, które na całej powierzchni będą opiekać się w tym samym tempie.

Produkt wyposażono w powłokę patelni, która została okryte specjalnym nieprzywierającym materiałem. Dzięki temu, estetyka przygotowanej potrawy jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Regulacja temperatury pozwoli natomiast dostosować nam czas przygotowywania posiłku.

Innym elementem wartym omówienia jest zestaw dodatkowy, w którym znajdziemy drewnianą szpatułkę o bardzo niskim profilu, idealnym do przygotowania bardzo cienkich naleśników. Kolejnym elementem jest patyczek w kształcie T, którym rozprowadzimy ciasto równomiernie.

Producent deklaruje dwuletnią gwarancję, co tylko potwierdza wysoką trwałość i dobrą jakość urządzenia. Warto zatem je zakupić. Należy jednak pamiętać, że jest to jedno z droższych opcji, a więc może niektórym osobom nadszarpnąć budżet przewidziany na zakup naleśnikarki.

R

Zalety

 • Powłoka przeciw przywieraniu;
 • Regulacja temperatury pokrętłem;
 • Duża średnica patelni;
 • Ciekawe wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

 • Dosyć wysoka cena.

LUND NALEŚNIKARKA 30 cm 1000W

LUND NALEŚNIKARKA 30 cm 1000W

Kolejnym producentem zajmujących się produkcją dobrych jakościowo małych sprzętów AGD jest Lund. Potwierdza to wydając w niskiej cenie naleśnikarkę o dużej mocy, sporych możliwościach funkcjonalnych, a także z bogatym wyposażeniem dodatkowym.

Produkt jest bardzo podobny do poprzednio opisywanej oferty. Mamy tutaj urządzenie elektryczne, które wyposażone zostało w silnik o mocy znamionowej wynoszącej 1000 W. Ze średnicą 30 cm o równej powierzchni, gwarantuje to wysoce wydajne smażenie naleśników – zarówno grubych jak i chudych.

Tak jak poprzednio, urządzenie wyposażone zostało w regulator temperatury oraz wskaźniki sygnalizujące czy urządzenie pracuje oraz czy osiągnęło docelowe stopnie Celsjusza. Co ciekawe produkt wyposażono dodatkowo w termostat, a więc naleśnikarka od Lund samoczynnie utrzymuje ustawioną przez nas wcześniej temperaturę.

Niski, ale widoczny profil patelni gwarantuje czystość narzędzia podczas pracy i ogranicza rozlewanie się ciasta. Sama powierzchnia także została pokryta specjalnym materiałem, co przekłada się na nieprzywieranie.

Jest to znacznie tańszy wybór, który dodatkowo oferuje nam takie samo wyposażenie dodatkowe. Innymi słowy, znajdziemy tutaj akcesoria w postaci szpatułki do rozprowadzania ciasta oraz łopatkę do łatwiejszego przekładania naleśnika.

Urządzenie jednak nie gwarantuje nam szybszego pieczenia niż w przypadku klasycznej patelni. Oprócz tego, długość przewodu zasilającego może okazać się niewystarczająca.

R

Zalety

 • Bezstopniowa regulacja temperatury;
 • Termostat;
 • Wysoka moc;
 • Duża średnica patelni;
 • Powierzchnia pokryta specjalną, nieprzywierającą powłoką.
Q

Wady

 • Krótki przewód zasilający;
 • Dosyć długi czas pieczenia.

Elektryczna patelnia do naleśników Delimano Utile

Elektryczna patelnia do naleśników Delimano Utile

Kolejny produkt w przystępnej cenie przygotowany został przez markę Delimano Utile. Model AN-330 charakteryzuje się bardzo ciekawym, innym niż zazwyczaj designem oraz dodatkowo nienagrzewającym się uchwytem. W połączeniu z niską ceną, otrzymujemy świetną alternatywę dla zwycięzcy rankingu 2024.

Głównym atutem tego rozwiązania jest wyżej wspomniany uchwyt. Jest to tak naprawdę tradycyjna rączka, dzięki czemu możemy w bezpieczny sposób przenosić urządzenie i korzystać z niego w różnym miejscu. Co więcej, taka konstrukcja pozwoli także na podrzucenie naleśnikiem, o ile nie będziemy bać się jego upadku na ziemię.

Wysokiej jakości powierzchnia non-stick charakteryzuje się powłoką, do której nie będą przywierać nasze potrawy. Jest to oczywiście duży plus. Co ciekawe, przekłada się to także na smażenie bez dodatku masła czy oleju.

Silnik w urządzeniu gwarantuje nam jedynie 800 W, co nie jest bardzo dobrym wynikiem. Jednakże, mała średnica patelni, wynosząca 20 cm, pozwala na odpowiednie nagrzanie całej powierzchni i przygotowanie ciasta w szybkim tempie.

Niestety, urządzenie nie wyposażono w profil na brzegach, przez co nieprawidłowo nałożone ciasto może z łatwością spaść i ubrudzić wszystko dookoła. W połączeniu z małą średnicą, nie jest to rozwiązanie dla każdego.

R

Zalety

 • Niska cena;
 • Powłoka non-stick;
 • Nienagrzewająca się rączka;
 • Wbudowany termostat.
Q

Wady

 • Mała średnica;
 • Brak wyprofilowanych brzegów.

Naleśnikarka SEVERIN 2197 ciekawa naleśnikarka elektryczna

Naleśnikarka SEVERIN 2197

Najdroższa propozycja w zestawieniu, która przy okazji może się pochwalić najlepszymi opiniami oraz najwyższą mocą, a także wszystkimi innymi funkcjonalnościami, jakie pojawiały się w poprzednich ofertach. Jest to nowoczesne i świetnie skonstruowane urządzenie, które spełni oczekiwania każdego.

Przede wszystkim należy zauważyć, że produkt wyposażono w bardzo mocny silnik generujący 1500 W. Przekłada się to na bardzo szybkie ogrzanie podstawy oraz szybsze smażenie naleśników. Miejmy na uwadze również fakt, że jest to alternatywa z największa średnicą, która wynosi aż 37 centymetrów.

Podobnie jak i poprzednicy, tak i model CM2197 od marki Severin wyposażony został w powłokę, do której nie będą przywierały naleśniki i która jest bardzo prosta w czyszczeniu. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy wałeczek, który służy do rozprowadzania ciasta.

Sama podstawa ma profilowane brzegi, dzięki czemu unikniemy sytuacji, w której rozlejemy ciasto. Funkcjonalność także jest zaletą tego rozwiązania. Producent wyposażył swój gadżet w termostat oraz zaawansowaną regulację podzieloną na 5 poziomów.

Nie jest to jednak produkt idealny. Naleśnikarka jest bardzo droga, najdroższa w dzisiejszej liście. Oprócz tego, musimy pamiętać o bardzo krótkiej gwarancji. Standardowo autorzy dają nam 24 miesięczne zapewnienie trwałości. Tutaj otrzymujemy je na wyłącznie 6 miesięcy.

R

Zalety

 • Bardzo duża średnica – 37 cm;
 • Bardzo duża moc – 1500 W;
 • Zdejmowana podstawa do naleśników ułatwiająca czyszczenie;
 • Powłoka gwarantująca nieprzywieranie;
 • Termostat z zaawansowaną regulacją.
Q

Wady

 • Bardzo krótki okres gwarancyjny;
 • Wysoka cena.

Dobra NALEŚNIKARKA CLATRONIC 3372

NALEŚNIKARKA CLATRONIC 3372

Kolejna opcja wyposażona została w niespotykany, bardzo ciekawy regulator temperatury oraz wskaźnik włączenia oraz nagrzania powierzchni. Wszystko to w przeciętnej cenie oraz dobrej, bo wynoszącej 29 cm średnicy.

Silnik zamontowany w naleśnikarce Clatronic 3372 charakteryzuje się mocą 900 W. Nie jest to może najwyższa moc, lecz z pewnością oferuje nam wystarczająco dobrą jakość pracy. Co ciekawe, możemy także liczyć tutaj na powłokę antyadhezyjną oraz na trzonek z termoizolacją.

W zestawie do naszej dyspozycji jest także przyrząd w kształcie T, którego wykorzystać możemy do rozprowadzenia ciasta. Tak jak i większość poprzednich ofert, tak i model CM 3372 skonstruowano w taki sposób, aby brzegi były nieco uniesione. Takie wyprofilowanie gwarantuje równe rozmieszczenie ciasta oraz mniejszy bałagan podczas przygotowania posiłku.

Powłoka o właściwościach nieprzywierających pozwala nam na smażenie bez dodatku masła czy oleju, a odpowiednio dobrana średnica świetnie sprawuje się podczas przygotowanie dużej ilości posiłków o idealnym rozmiarze.

Pamiętać natomiast należy o tym, że nagrzanie się patelni może trwać nieco dłużej niż w mocniejszych urządzeniach.

R

Zalety

 • Spora średnica patelni;
 • Nieprzywierająca powierzchnia umożliwiająca smażenie bez oleju czy masła;
 • Dodatkowe akcesoria do rozprowadzania ciasta;
 • Wyprofilowane brzegi.
Q

Wady

 • Dosyć długie nagrzewanie się patelni.

Najlepsza naleśnikarka na rynku 2024? Dowiedz się jak wybrać idealne urządzenie!

Ceny naleśnikarek różnią się dosyć bardzo. Można kupić bardzo budżetowy sprzęt AGD za kilkadziesiąt złotych, ale też większe i bardziej zaawansowane urządzenia kosztują już kilkaset. Wszystko to sprawia, że wielu z nas zastanawia się nad tym jaką kupić naleśnikarkę, aby się nie zawieźć.

Przeglądając liczne oferty, bardzo łatwo zauważyć szereg parametrów, które wpływają na wydajność smażenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o moc urządzenia, a także o średnicę patelni. Dodatkowo istotna jest również konstrukcja oraz szereg innych dodatków, o których musimy pamiętać i na które musimy zwracać uwagę, w tym wyprofilowanie brzegów.

Funkcjonalność oraz regulacje, a także zastosowanie termostatu to tylko kolejne z wielu opcji, jakie braliśmy pod uwagę w rankingu naleśnikarek oraz z który wy również musicie się zapoznać. Nie bez znaczenia są ceny produktów oraz opinie, a dodatkowe informacje o danych technicznych oraz innych elementach znaleźć można tutaj: https://www.gastrro.pl/blog/nalesnikarka_gastronomiczna_czy_patelnia_idealne_nalesniki_w_twoim_lokalu/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc urządzenia to kluczowy parametr

Jeżeli naszym zadaniem jest wybranie naleśnikarki elektrycznej, to musimy przede wszystkim przyjrzeć się silnikowi urządzenia oraz to jaką moc nam oferuje. To właśnie od niej częściowo zależy szybkość nagrzewania się powierzchni oraz sprawność działania przez kolejne lata.

Im większa moc tym oczywiście szybciej będziemy przygotowywać naleśniki, ale też silnik nie będzie aż tak bardzo wysilony po wielu miesiącach czy nawet latach pracy. Przełoży się to zatem na poprawioną niezawodność. Wiąże się to jednak z dużymi rachunkami za prąd.

Zachęcamy wybierać urządzenia o mocy nie niższej niż 800-900 W. Bardzo dobrym wyborem będą naleśnikarki 1000 W, szczególnie jeśli wybierzemy właściwą średnicę.

Naleśnikarka Patelnia do naleśników 30CM FIRST AUSTRIA

naleśnikarka elektryczna

Naleśnikarka SEVERIN 2197

naleśnikarka ranking

Średnica oraz konstrukcja, kolejna ważna kwestia

Skonstruowanie naleśnikarki nie należy do tak prostych zadań jak wielu mogłoby się wydawać. Twórcy muszą mieć na uwadze nie tylko odpowiednie skonstruowanie powierzchni do smażenia naleśników, aby silnik równomiernie ogrzewał całość. Dodatkowo należy wyposażyć podstawę w nisko profilowane brzegi, które zagwarantują nam prostotę w nakładaniu ciasta oraz pewność, że nie nabrudzimy dookoła.

Zwróćmy szczególną uwagę na średnicę. Jeżeli pragniemy przygotowywać bardzo duże naleśniki, to warto wyposażyć się w urządzenie o średnicy do smażenia przekraczającej 30 centymetrów. Znajdziemy sporą ilość bardzo dużych produktów, których średnica wynosić może nawet i 37 czy 40 cm.

Oprócz tego, zapoznajmy się z funkcjonalnością oraz regulacjami

Czy wiedzieliście, że nawet te tańsze naleśnikarki mogą być wyposażone w specjalny termostat utrzymujący cały czas ustawioną przez nas wcześniej temperaturę? Jest to jedna z bardziej podstawowych funkcjonalności, w który nasz przyszły sprzęt do smażenia pancake’ów oraz naleśników powinien być wyposażony.

Obowiązkowa jest oczywiście spora regulacja, dzięki czemu będziemy mogli wybrać sobie zróżnicowaną temperaturę do przygotowania, w zależności od preferencji, cienkich jak i grubych i puszystych naleśników.

Kolejną opcją wartą rozważenia są specjalne zabezpieczenia, które uniemożliwiają naszemu gadżetowi przegrzanie. Jest to bardzo rzadka funkcja, lecz z pewnością wpłynie pozytywnie na żywotność sprzętu.

LUND NALEŚNIKARKA 30 cm 1000W

Patelnia elektryczna do naleśników

Naleśnikarka opinie 2024

Dodatkowym sposobem na wybranie urządzenia sprawdzonego oraz wyróżniającego się od reszty jest zapoznanie się z ocenami innych użytkowników. Możemy przeglądać sklepy internetowe, fora specjalistyczne, a nawet spojrzeć na blogi osób często korzystających z danego urządzenia, aby dowiedzieć się więcej o produkcie.

Najpopularniejsze naleśnikarki bardzo często są oceniane przez innych, dzięki czemu możemy w prosty sposób zebrać wiele dodatkowych informacji na temat wybranego przez nas urządzenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o użytkowanie na co dzień, ukryte wady, zalety bądź niedociągnięcia.

Zajrzyj też do rankingu frytkownic: https://przemianydomowe.pl/jaka-frytkownica-beztluszczowa-opinie-ranking/.

NALEŚNIKARKA CLATRONIC 3372

naleśnikarka opinie

Jeśli opinie na temat konkretnych defektów będą się często powtarzać, to możemy uznać je za cechę charakterystyczną danego modelu. Oczywiście miejmy na uwadze, że opinie innych użytkowników często bazują wyłącznie na ich doświadczeniu i jeśli trafią oni na nieudany egzemplarz, może to rzutować i w negatywnym świetle przedstawić bardzo dobrą opcję.

Cena także jest istotna

Nie warto wybierać tych najtańszych rozwiązań, które w żaden sposób nie mogą zagwarantować nam bezawaryjnej pracy oraz wysokiego komfortu. Lepiej natomiast zwrócić uwagę na stosunek jakości do ceny, który w wielu przypadkach może być naprawdę atrakcyjny.

Podczas szukania budżetowego wyboru warto przyjrzeć się tym, które w niższej półce cenowej gwarantują nam wysoką moc, a także podstawowe funkcje, a mianowicie termostat oraz regulację temperatury.

Nieco droższe urządzenia będą gwarantowały nam ciekawe wyposażenie dodatkowe w postaci narzędzia do rozprowadzania ciasta w kształcie litery T oraz paletkę do przekładania naleśników na drugą stronę, a także odpowiednio wyprofilowane brzegi.

Najdroższe natomiast urządzenia pochwalić się mogą bardziej zaawansowanym systemem sterowania temperaturami, dodatkowymi wskaźnikami dotyczącymi włączenia urządzenia oraz nagrzania powierzchni. Oprócz tego, średnica najdroższych urządzeń może bez problemu przekroczyć 35 cm.

Podsumowanie rankingu naleśnikarek 2024

Decydując się na konkretne urządzenie do smażenia naleśników musimy mieć wiele parametrów na uwadze. Trudno zatem zdecydować się na konkretny produkt bez przeprowadzenia właściwej analizy i porównania dostępnych opcji. Zanim jednak zapoznacie się ze wszystkimi, warto sprawdzić które parametry i jakie dane przydadzą się najbardziej i posłużą jako wyznacznik właściwie dobranego gadżetu.

Jeśli pragniecie wybrać naleśnikarkę elektryczną bez poświęcania dodatkowego czasu na poszukiwania, to sprawdźcie zwycięzcę dzisiejszego rankingu. Naleśnikarka Patelnia do naleśników 30CM FIRST AUSTRIA to świetna oferta w dosyć dobrej cenie, z właściwą średnicą oraz wszystkimi niezbędnymi elementami wyposażenia, a także z powłoką o właściwościach nieprzywierających.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką naleśnikarkę wybrać
Average rating:  
 0 reviews