Szybkie, komfortowe oraz bezproblemowe zagrzanie wody to podstawa w każdym domostwie. Możliwość skorzystania z bezprzewodowego czajnika to zdecydowanie bardzo atrakcyjna alternatywa, szczególnie jeśli porównamy je z tradycyjnymi czajnikami elektrycznymi bądź już nieco zapomnianymi czajnikami gazowymi.

Czajniki bezprzewodowe, pomimo wielu podobieństw ze standardowymi, charakteryzują się jednak nieco odmiennymi właściwościami. Oznacza to, że znalezienie idealnego produktu wymaga od nas dodatkowej wiedzy. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę co powinien oferować najlepszy czajnik bezprzewodowy.

Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy dla was zestawienie, w którym omówimy 6 najciekawszych ofert. Kompletując ten ranking, braliśmy pod uwagę najistotniejsze parametry, a mianowicie moc czajnika, rodzaj wykorzystanej grzałki, pojemność, materiał z którego skonstruowano czajnik, a także dodatkowe funkcje. Istotne okazały się opinie o czajnikach elektrycznych ceramicznych i pozostałych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
VERDA CZAJNIK ELEKTRYCZNY BEZPRZEWODOWY SZKLANY LED 1

VERDA SZKLANY LED

9.9

Tani

Allegro Logo
Esperanza CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY 17 LED EKK027 REGUL

ESPERANZA SZKLANY LED

9.8

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
Elektryczny czajnik BEZPRZEWODOWY Yoer 3000W 17L

Yoer 3000W 1,7L

9.7

Drogi

Allegro Logo
CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 17L REG TEMP LUND 1 2

LUND SZKLANY LED

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
CZAJNIK ELEKTRYCZNY bezprzewodowy TEFAL LOFT 17 l

TEFAL LOFT 1,7 l

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
 
CZAJNIK BEZPRZEWODOWY ELEKTRYCZNY STAL INOX 18L

CZAJNIK BOSCH INOX

9.2

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
neo24.pl
 

VERDA CZAJNIK ELEKTRYCZNY BEZPRZEWODOWY SZKLANY LED

ranking fotelików samochodowych 15-36

Istnieje wiele powodów, dla których czajnik firmy Verda wybrany został w naszym rankingu jako numer jeden. Jest to niezwykle dobrze wykonany czajnik, który oferuje nam dużą pojemność, dodatkowe funkcje informacyjne, a także niską, niemalże okazyjną cenę.

Czajnik oferuje nam moc na poziomie 2200 W. Jest to standardowa moc dla tego typu urządzenia. Gwarantuje ona, że grzałka jest w stanie bardzo szybko zagotować wodę. Warto także zwrócić uwagę na inne funkcje dodatkowe, a mianowicie wskaźnik poziomu wody oraz podświetlenie. Ta druga opcja działa w momencie włączenia czajnika.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowania, to producent wyposażył swój czajnik w specjalny wyłącznik bezpieczeństwa. Uniemożliwia on włączenie czajnika, w momencie kiedy jest on pusty bądź kiedy woda całkowicie z niego wyparowała.

Jeśli chodzi o inne parametry, to otrzymujemy tutaj standardową pojemność wynoszącą 1,7 litra. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to materiałami przeważającymi tutaj jest szkło oraz plastik. Warto natomiast zwrócić uwagę na niektóre elementy, między innymi chodzi tutaj o górną pokrywę. Wykończona ona została stalą szlachetną, co podnosi trwałość urządzenia.

Nie znajdziemy tutaj jednak żadnych dodatkowych funkcji ani wielokolorowych LEDów. Co prawda podczas pracy podświetla się woda na niebiesko, lecz jest to bardzo podstawowe urządzenie. Innym minusem może być krótka gwarancja, która trwa jedynie przez okres 12 miesięcy.

R

Zalety

• Niska cena;
• Wysoka moc;
• Trwała konstrukcja;
• Wyłącznik bezpieczeństwa.
Q

Wady

• Krótka gwarancja;
• Oferuje jedynie podstawowe funkcje.

ESPERANZA CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Firma Esperanza znana jest przede wszystkim dzięki swoim budżetowym, aczkolwiek niezawodnym produktom. Jeśli jednak chodzi o czajnik elektryczny bezprzewodowy, to producenci zaskakują nas wieloma dodatkowymi funkcjami.

Przede wszystkim należy zauważyć, że seria Seine oferuje nam nieco większą pojemność. Tutaj mamy do dyspozycji 1,8 litra. Tak jak i w poprzednim urządzeniu, moc wynosi w przybliżeniu 2200 W, a więc jest to wystarczająco mocny czajnik, aby poradził sobie z bardzo szybkim zagotowaniem wody.
Zasadniczą różnicą między tym produktem, a zwycięzcą rankingu, jest regulacja temperatury. Jest to opcja dostępna na panelu czajnika, gdzie możemy dostosować sobie docelową temperaturę. To niezwykle przydatna funkcja, szczególnie w przypadku parzenia specyficznych herbat. Dowiedz się więcej i zobacz jaki czajnik z regulacją temperatury wybrać,

Z innych zalet wymienić warto również zabezpieczenie przed włączeniem pustego czajnika. Inną opcją jest zabezpieczenie przed przegrzaniem. Do naszej dyspozycji jest o wiele więcej funkcji. Czajnik od firmy Esperanza gwarantuje nam także funkcję automatycznego wyłączenia.

Ustawienie temperatury docelowej możliwe jest w zakresie od 60 do 100 stopni Celsjusza. Co ciekawe, podczas gotowania wody zamontowane LEDy będą zmieniać kolor, co będzie świadczyło o osiągnięciu danego poziomu temperatury.

Urządzenie nie oferuje nam natomiast wysokiej kultury pracy. Czajnik jest bardzo głośny. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że materiały użyte do produkcji nie są najlepszej jakości, co przekłada się na problemy z klapką.

R

Zalety

• Niska cena;
• Elektroniczny termostat;
• Duża pojemność;
• Kolor LEDów zależny od temperatury.
Q

Wady

• Kiepskiej jakości wykonanie;
• Niska kultura pracy.

Elektryczny czajnik BEZPRZEWODOWY Yoer 3000W 1,7L

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na jak najlepszym wykonaniu i szukamy bardzo trwałej konstrukcji, to warto przemyśleć zakup czajnika firmy Yoer. Model Diamond EK01BK gwarantuje nam niezwykłą ilość funkcji, które wpływają korzystnie na komfort użytkowania.

Bardzo ważna jest tutaj także moc. Grzałka płytowa będzie w stanie wykorzystać 3000 W do podgrzania wody w czajniku. Podobnie jak poprzednie urządzenie, tak i tutaj znajdziemy szereg funkcji informacyjnych, w tym wskaźnik poziomu wody oraz podświetlenie. Dodatkowo wyposażono czajnik w lampkę kontrolną.

Produkt firmy Yoer charakteryzuje się niezwykle wysokiej jakości wykonaniem. Nie znajdziemy tutaj plastików bądź szkła. Całość wykonana została wyłącznie ze stali nierdzewnej INOX, która lakierowana jest na wysoki połysk.

Co ciekawe, czajnik oferuje także filtr wapienny, który jest wielokrotnego użytku. Z innych funkcji wspomnieć musimy także o podświetlanym włączniku czy o technologii Kontroler Strix. Jest to połączenie systemów zabezpieczających przed przegrzaniem bądź uszkodzeniem grzałki.

Jakość wykonania jest z pewnością najlepsza na rynku. Potwierdza to gwarancja, która standardowo oferowana jest na aż 36 miesięcy. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, że jest to najdroższa oferta w zestawieniu 2024.

R

Zalety

• Niezwykle wysoka jakość wykonania;
• Trzyletnia gwarancja;
• Najnowocześniejsza technologia zabezpieczająca;
• Bardzo trwała obudowa.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Brak regulacji temperatury.

CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 1,7L REG TEMP LUND

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Budżetową opcją dla każdego z nas będzie czajnik od firmy LUND. Tutaj otrzymujemy moc na poziomie 2200 W, który pomimo niskiej ceny wyposażony został w szereg nowinek technologicznych oraz ciekawych rozwiązań.

Przede wszystkim czajnik ten oferuje nam panel sterujący, na którym znajdziemy szereg przycisków. Na wyświetlaczu natomiast będziemy mogli obserwować temperaturę wody podczas gotowania. Panel wykorzystać można także w celu ustawienia docelowej temperatury wody.

Funkcją, której nie znajdziemy w żadnym z innych czajników bezprzewodowych, jest system podtrzymywania temperatury wody. Przycisk z ikonką filiżanki pozwoli nam utrzymać temperaturę przez dłuższy czas.

Oprócz tego, produkt gwarantuje nam także sygnał dźwiękowy, który potwierdzi zagotowanie się wody. Temperaturę możemy regulować od 40 do 100 stopni Celsjusza, tak więc ciepło dostosujemy do każdego napoju.

R

Zalety

• Panel sterujący z wieloma funkcjami;
• Regulacja temperatury;
• LEDowe oświetlenie zależne od temperatury;
• Niska cena.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny;
• Mała ilość zabezpieczeń.

Pomimo wykorzystania plastiku do produkcji rączki, podstawa oraz góra czajnika wykonane zostały ze stali nierdzewnej, co także podnosi trwałość urządzenia. Dodatkowym atutem produktu jest LEDowy pierścień zmieniający kolor w zależności od temperatury.

Wadą tego wyboru będzie natomiast krótki okres gwarancyjny. Należy o tym pamiętać podczas zakupu. Oprócz tego, nie zastosowano tutaj wielu systemów zabezpieczających.

CZAJNIK ELEKTRYCZNY bezprzewodowy TEFAL LOFT 1,7 l

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Tefal to firma, która od zawsze cechowała się wysoką jakością produktów oraz precyzyjnym i trwałym wykonaniem. Bezprzewodowy czajnik oferowany przez tę firmę gwarantuje nam zarówno trwałość i niezawodność, ale także nietuzinkowy wygląd oraz bardzo ciekawe funkcje.

Jeśli chodzi o pojemność, to po raz kolejny otrzymujemy pojemność 1,7 litra. Czajnik oferuje nam moc na poziomie 2400 W, co jest dosyć dobrym wynikiem. Należy pamiętać o tym, że zastosowano tutaj wysokiej jakości grzałkę płytową, dzięki czemu woda bardzo szybko osiąga docelową temperaturę.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to jest to bardzo klasyczne urządzenie i nie oferuje zbyt wielu funkcji poprawiających komfort użytkowania. Nie znajdziemy zatem tutaj regulacji temperatury wody czy panelu sterowania z dodatkowymi opcjami.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Wiele funkcji zabezpieczających;
• Bardzo szybko zagotowuje wodę;
• Trwałe i niezawodne rozwiązanie;
• Zabezpieczenie przed uszkodzeniem grzałki.
Q

Wady

• Brak funkcji dodatkowych;
• Dosyć wysoka cena.

Jest to jednak jedno z najbezpieczniejszych urządzeń w naszym zestawieniu 2024. Gwarantuje nam szereg funkcji, takich jak na przykład automatyczne wyłączenie czajnika w przypadku zagotowania wody czy zdjęciu czajnika z podstawy.

Inne funkcje wpływające na bezpieczeństwo to, między innymi, nienagrzewający się uchwyt oraz specjalna blokada, która zapobiega włączeniu urządzenia w przypadku pustego czajnika. Dodatkowo sam włącznik jest podświetlony, co również będzie służyć jako informacja o stanie gotowania wody.

Tutaj należy jednak pamiętać, że za jakość przyjdzie nam zapłacić. Nie jest to co prawda najdroższy produkt w rankingu, lecz stosunek ceny do funkcjonalności pozostawia sporo do życzenia.

CZAJNIK BEZPRZEWODOWY ELEKTRYCZNY STAL INOX 1,8L

Przeglądając czajniki bezprzewodowe nie sposób zapomnieć o jednej z najlepszych firm zajmujących się produkcją małego sprzętu AGD do kuchni, a mianowicie Bosch. Oferowany czajnik to najwyższa jakość wykonania i pomimo średniej mocy, czajnik jest niezwykle skuteczny dzięki świetniej grzałce.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego produktu, tak i tutaj otrzymujemy bardzo klasycznie wyglądający czajnik. Nie znajdziemy tutaj zatem oświetlenia LED, które zmienia się w zależności od temperatury. Co więcej, urządzeniu brakuje możliwości ustawienia docelowej temperatury wody.

To, co jednak sprawia, że jest to niezwykle ciekawa alternatywa, to bezpieczeństwo. Produkt wyposażony został w szereg funkcji, które dbają o to, aby nie doszło do uszkodzenia grzałki poprzez przegrzanie. Z tego względu zastosowano automatyczne wyłączenie oraz blokadę, która nie pozwoli nam włączyć urządzenia jeśli będzie nalana zbyt mała ilość wody.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Wiele funkcji zabezpieczających użytkowanie;
• Filtr anty wapienny;
• Szybkie nagrzewanie się wody.
Q

Wady

• Brak regulacji temperatury wody;
• Mało funkcji dodatkowych.

Z innych dodatków warto także wspomnieć o specjalnym schowku na przewód podstawki oraz zastosowanie filtru anty wapiennego. Wszystkie te elementy sprawiają, że pomimo niskiej funkcjonalności, jest to niezwykle ciekawa opcja.

Główną oczywiście zaletą produktu Bosch jest niezawodność. Jest to urządzenie, które może pochwalić się jednym z najlepszym wyników, jeśli chodzi o trwałość oraz brak zgłoszeń reklamacyjnych. Pamiętajmy jednak, że ze względu na nazwę przyjdzie nam zapłacić nieco więcej. Nie jest to jednak tak duża kwota, jak w przypadku poprzednika.

Czajnik bezprzewodowy ceramiczny czy klasyczny? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Przeglądając dostępne oferty nie trudno zauważyć, że największą popularnością cieszą się teraz czajniki bezprzewodowe ceramiczne, które pomimo klasycznego wyglądu charakteryzują się wysoką funkcjonalnością. Na dodatek ceramika to materiał, który nie wchodzi w reakcję z wodą.

Oczywiście „zwykłe” elektryczne czajniki bezprzewodowe to równie ciekawa opcja, szczególnie kiedy wiemy na jakie parametry powinniśmy zwrócić szczególną uwagę oraz co wpływa na jakość wykonania oraz niezawodność produktu.

Przede wszystkim bardzo ważna jest moc oraz rodzaj grzałki. Uwagę nasza powinny przykuć także materiały użyte do produkcji naszego wyboru. Pojemność czajnika to także istotna kwestia. Z uwagi na komfort użytkowania, wysoka funkcjonalność to także istotna sprawa, nie zapominając o bezpieczeństwie. Dodatkowe informacje na temat tego jaki czajnik elektryczny wybrać znajdziecie tutaj: https://www.agdmaniak.pl/38768/kupujemy-czajnik-elektryczny-poradnik/.

Moc oraz rodzaj grzałki

Jeżeli zależy nam na szybkim gotowaniu wody, to musimy pamiętać o mocy oraz rodzaju zastosowanej grzałki. Coraz popularniejsze i w tym momencie jedyne polecane grzałki to płytowe. Niegdyś najczęściej stosowano grzałki spiralne, lecz nie oferowały takiej wydajności, a na dodatek osiadał się na nich kamień i doprowadzało to do częstych uszkodzeń.

Gdy już upatrzymy sobie czajnik z grzałką płytową, pamiętajmy o mocy. Ta natomiast może się różnić, lecz polecamy szukać czajników o mocy w zakresie od 2200 do 3000 W. Gdy znajdziemy czajnik z odpowiednią grzałką i mocą, to możemy liczyć na szybkie gotowanie wody.

Czajnik Yoer 3000W 1,7L

piękny czajnik bezprzewodowy

ESPERANZA CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED

czajnik z regulacją temperatury - ranking

Zwróćmy też uwagę na pojemność czajnika

W dużej mierze pojemność standardowych czajników elektrycznych bezprzewodowych mieści się w zakresie od 1,5 do 2 litrów. Najwięcej jednak jest tych oferujących 1,7 bądź 1,8 litra pojemności.

Jeżeli szukamy czajnika do domu, w którym jest wielu domowników, to oczywistym wyborem będzie czajnik z jak największą pojemnością. Tutaj musimy pamiętać, że większe produkty wymagają lepszej grzałki oraz większej mocy.

Kolejna kwestia to funkcjonalność

Możliwość ustawienia docelowej temperatury bądź zmiana podświetlenia LED podczas gotowania to tylko niektóre ciekawe opcje, jakie teraz z łatwością znajdziemy w czajnikach elektrycznych. Nie są to wyłącznie gadżety to zabawy, lecz bardzo przydatne dodatki, dzięki którym będziemy mogli przygotować idealnie zaparzoną herbatę czy inny napój.

Oprócz powyższych opcji, warto także poszukać czajnika wyposażonego w system podtrzymywania ciepła. Jest to bardzo ciekawa funkcja, dzięki której będziemy mogli zaparzyć kolejną herbatę nawet pół godziny po uprzednim zagotowaniu wody.

CZAJNIK LUND

szklany czajnik z regulacją temperatury

CZAJNIK BEZPRZEWODOWY ELEKTRYCZNY STAL INOX 1,8L

czajnik bezprzewodowy elektryczny opinie

Bezpieczeństwo jest równie istotne

Tak jak w przypadku innych urządzeń AGD, niezwykle istotnym aspektem jest bezpieczeństwo. Mowa tutaj nie tylko o bezpieczeństwie naszym, ale także o ochronie urządzenia przed uszkodzeniem. Istnieje wiele różnych zabezpieczeń, dzięki którym będziemy mogli korzystać z czajników przez wiele lat.

Podstawowymi funkcjami, w które każdy bezprzewodowy czajnik elektryczny powinien być wyposażony, to funkcja automatycznego wyłączania czajnika po zagotowaniu wody. Gwarantuje to, że woda nie wyparuje po nagrzaniu. Innym systemem będzie także blokada przed włączeniem, gdy nie zalano wody lub jest jej za mało. To dodatkowa ochrona grzałki przed uszkodzeniem.

Podsumowanie rankingu bezprzewodowego czajnika elektrycznego 2024

Wybranie najlepszego bezprzewodowego czajnika elektrycznego nie jest takie proste. Musimy przecież pamiętać o wielu parametrach, a przecież każdy z nas ma inne oczekiwania i inne wymagania. Jednakże, bardzo dobrym kompromisem wydaje się zwycięzca rankingu, a mianowicie VERDA CZAJNIK ELEKTRYCZNY BEZPRZEWODOWY SZKLANY LED.

Jeżeli jednak szukacie innego czajnika, to zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem czajników na indukcję.   Znajdziecie tam niezbędne informacje, które pomogą wam przygotować się przed właściwym wyborem.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

czajnik bezprzewodowy
Average rating:  
 0 reviews