Każdy z nas używa czajnika, często po kilka razy dziennie. Niestety bardzo często zdarza się, że w najmniej oczekiwanym momencie odmówi on nam posłuszeństwa i przestanie działać. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego tylko kupić nowy. Jaki czajnik na gaz jednak wybrać, aby działał on jak najlepiej i był z nami przez wiele lat bez awarii?

Zestawienie, które dzisiaj prezentujemy, powstało specjalnie z myślą o konsumentach szukających czajnika, który spełni wszystkie ich wymagania. Uwzględnimy w nim najpopularniejsze czajniki w różnych przedziałach cenowych, a następnie dokładnie je opiszemy. Weźmiemy pod uwagę między innymi ich wykonanie, efektywność cieplną i komfort użytkowania.

Dodatkowo podzielimy się z państwem poradami i informacjami, na co zwracać uwagę przy zakupie czajnika. Z jakiego materiału powinien być wykonany? Czy może być wykorzystywany na płytach indukcyjnych i na kuchniach gazowych? Oraz wiele innych cech, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem czajników na gaz najbardziej interesujących czajników.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Klausberg

Klausberg

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
BrunBerg

BrunBerg

9.7

Tani

Allegro Logo
Florina Diamante

Florina Diamante

9.6

Drogi

Allegro Logo
Promis Augusto

Promis Augusto

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Rossner

Rossner

9.4

Średnia

Allegro Logo

Pierwsze miejsce w naszym rankingu z 2024 roku zajmuje czajnik stalowy z gwizdkiem firmy Klausberg.

czajnik na gaz

Czajnik firmy Klausberg wyróżnia się jakością wykonania i nowoczesnym kształtem. Jest do wyboru w kilku kolorach: czarny mat, czarny w łuski, miedziany i czerwony połysk. Bez wątpienia ich wykonanie będzie pasować do wielu różnych wnętrz.

Czajnik jest duży, jednakże poręczny. Jego wysokość od podstawy do rączki wynosi 24,5 cm a średnica dna wynosi 21 cm. Takie wymiary przekładają się na pojemność 3 litrów, które wystarczą do zaparzenia herbaty dla całej rodziny. Czajnik na sucho waży tylko 820 gram.

Do produkcji czajnika wykorzystano najnowsze technologie i materiały. Czajnik wykonany jest z chromowo niklowej stali nierdzewnej i pokryty jest żaroodporną emalią. Dodatkowo dla wygody użytkownika zastosowano nienagrzewający się wygodny uchwyt zintegrowany z przyciskiem odchylania gwizdka automatycznego.

Dzięki specjalnemu, trójwarstwowemu dnu, czajnik bardzo dobrze utrzymuje ciepło i szybko się nagrzewa. W denku jest też umieszczone pole indukcyjne o średnicy 14 cm. Czajnik można używać na wszystkich rodzajach kuchenek, gazowej, indukcyjnej, elektrycznej i halogenowej.

R

Zalety

– Duży wybór kolorystyczny,
– Bardzo dobra jakość wykonania,
– Można używać na wszystkich rodzajach kuchenek.

Q

Wady

– Wymaga częstego czyszczenia.

Na kolejnym miejscu w naszym zestawieniu znalazł się czajnik z gwizdkiem firmy BrunBerg.

Czajnik na kuchenkę gazową firmy Brunberg dostępny jest najczęściej w kolorze stali z czarną rączką. Prezentuje się nowocześnie i zgrabnie.

Czajnik ma pojemność 3 litrów i jak na swoje wymiary, które wynoszą: wysokość 22 cm; średnica: 22 cm, jest bardzo poręczny. Podobnie jak zwycięzca naszego rankingu waży 820 gram.

Otwór, przez który wlewa się wodę, jest duży (ma on 10,5 cm), łatwo się go otwiera, co przekłada się na łatwe i szybkie napełnianie czajnika wodą.

Czajnik wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i grubego denka odpornego na wysokie temperatury. Czajnika można używać na wszystkich rodzajach kuchenek. Płyta grzewcza umieszczona w denku ma średnicę 16 cm. A technologia użyta podczas produkcji zapewnia szybkie nagrzewanie się i utrzymywanie się temperatury przez dłuższy czas po zagotowaniu.

R

Zalety

– Można używać na wszystkich rodzajach kuchenek,
– Wygodny, uchwyt,
– Atrakcyjna cena.

Q

Wady

– Mało kolorów do wyboru,
– Uchwyt mógłby się mniej nagrzewać.

Kolejną propozycją jest unikalny czajnik Florina Diamante.

dobry czajnik na gaz

Czajnik Florina Diamante bez wątpienia nawiązuje wyglądem do swojej nazwy. Został on, wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej 201, specjalnie tłoczonej, aby wyglądem przypominał kształt diamentu. W porównaniu z innymi czajnikami wyglądem wyróżnia się najbardziej. Niestety, ale występuje tylko w kolorze szarym z czarną rączką i chromowanymi elementami stalowymi. Inne kombinacje kolorystyczne bez wątpienia robiłyby lepsze wrażenie.

Grube dno czajnika wykonane jest ze stali 430, skrywa pętlę indukcyjną. Co oznacza, że czajnik przystosowany jest do współpracy z kuchenkami elektrycznymi, indukcyjnymi i gazowymi.
Biorąc pod uwagę spore wymiary czajnika (średnica 21,5 cm, wysokość 24,5 cm) mamy do dyspozycji tylko 2,5l pojemności użytkowej.

Uchwyt czajnika wykonany jest z tworzywa sztucznego nienagrzewającego się i miłego w dotyku. W rączce znajduje się przycisk do otwierania gwizdka a pod nim klasyczny otwór do nalewania wody. Czajnik bez wątpienia sprawdzi się w każdym domu, a niejednej kuchni nada nietuzinkowego charakteru.

R

Zalety

– Atrakcyjny nowoczesny wygląd,
– Można używać na wszystkich rodzajach kuchenek,
– Wysoka jakość wykonania.

Q

Wady

– Wysoka cena,
– Mały wybór kolorystyczny.

Czajnik Promis Augusto będzie również dobrym wyborem.

czajnik na gaz opinie

Promis Augusto dostępny jest w kilku wzorach. Najbardziej stylowo prezentuje się w malowaniu czarny mat. Cechuje go klasyczny wygląd, jednakże nie oznacza to, że nie posiada on udogodnień. Wręcz przeciwnie, jest ich pełno, przez co bardzo przyjemnie się go użytkuje.

Czajnik ma raczej prostą elegancką i minimalistyczną konstrukcję. W naszym zestawieniu jest to jeden z najmniejszych (wysokość 20,5 cm i średnica 21 cm), ale wciąż można w nim zagotować aż 3 litry wody. Czyniąc go jednym z najbardziej praktycznych.

Materiały, z których czajnik Promis Augusto został wykonany, są bardzo dobre. Użyta stal jest najwyższej jakości. Plastikowy uchwyt dobrze leży w dłoni i po długim gotowaniu się nie grzeje. Mechanizm otwierający zawór z gwizdkiem ulokowany jest w rączce, w idealnym miejscu pod palcem.  Należy dbać o czystość tego mechanizmu, aby gwizdek zamykał się do końca i był szczelny. Tylko wtedy będzie funkcjonalny.

Denko czajnika zostało dostosowane do wszystkich rodzajów kuchenek: gazowych, elektrycznych, ceramicznych, halogenowych oraz indukcyjnych. Średnica dna przylegająca do płyty to 16 cm.

W celu wyczyszczenia czajnika w środku lub napełnienia go wodą można użyć dużej pokrywy znajdującej się pod uchwytem. Pokrywa ta, z zewnątrz jest plastikowa i nie powinna się grzać. W rzeczywistości jednak mogłaby być izolowana nieco lepiej, bo jednak grzeje się do pewnego stopnia. Od środka jest wykończona stalą, a kiedy jest zamknięta, to czajnik jest szczelny.

Podsumowując, jest to czajnik ze średniej półki cenowej oferujący wszystkie możliwe udogodnienia. Najbardziej polecany, jeżeli preferowane są style minimalistyczne.

R

Zalety

– Mogący się podobać klasyczny czajnik z nowoczesnym wzornictwem,
– Dostosowany do użycia na wszystkich rodzajach kuchenek,
– Solidny,
– Łatwy do czyszczenia.

Q

Wady

– Delikatny mechanizm gwizdka.

Tradycyjny, wykonany w stylu industrialnym czajnik gazowy firmy Rossner.

 najlepszy czajnik na gaz

Zdecydowanie jeden z najbardziej oryginalnych czajników tradycyjnych dostępnych na rynku. Stylizowany na czasy industrialne, a zarazem nowoczesny. Wykonany z dobrej jakości materiałów czajnik Rossner dostępny jest w kilku wzorach kolorystycznych: satynowy, czarny połysk i bordowy.

Czajnik firmy Rossner wykonany jest w większości ze stali nierdzewnej, pokrytą warstwą chromu lub farby żaroodpornej. Wszystkie elementy mające kontakt z ludzką dłonią pokryte są warstwą odpornego na gorąco silikonu. Silikon ten jest bardzo przyjemny w dotyku. I bardzo dobrze izoluje od gorącej stali, którą otula.

Gwizdek jest automatyczny i otwierany przy użyciu przycisku znajdującego się w rączce. Mechanizm gwizdka, gwizdek i pokrywa również są wykonane ze stali. Spasowanie tych elementów jest bardzo dobre. Luzy nie występują.

Wchodząc w kontakt z tym czajnikiem, ma się odczucie, że kosztuje on bardzo dużo. Jest on jednak bardzo dobrze wyceniony i można go umieścić w średniej półce cenowej. Niestety producent daje tylko rok gwarancji, podczas gdy inni producenci czajników co najmniej 2 lata.

Z innowacyjnych rozwiązań, warto wspomnieć, że czajnik otula metalowa obwódka w dolnej części. Pełni ona dwie funkcję. Estetyczną i zabezpieczającą. Chroni ona powłokę przed uszkodzeniem w przypadku korzystania z kuchenek gazowych, zwłaszcza kiedy ogień sięga bardzo wysoko.

Nie zapominajmy również, że czajnik można używać na wszystkich rodzajach kuchenek, indukcyjnej, gazowej, elektrycznej, ceramicznej i halogenowej. Podczas naszych testów, woda szybko się zagotowała a utrata ciepła była na średnim poziomie.

R

Zalety

– Dostępny w kilku ciekawych kolorach,
– Industrialny wygląd,
– Wzmocniona odporność w przypadku korzystania z kuchenki gazowej,

Q

Wady

– Tylko rok gwarancji,
– Źle się nalewa,
– Mało poręczny uchwyt.

Czajnik na gaz – jak wybrać najlepszy?

Jak można zauważyć, czytając artykuł, na rynku jest bardzo dużo czajników i nie trzeba ograniczać się z wyborem tylko do naszej rankingowej listy. Nie należy wyłącznie sugerować się wyglądem, trzeba też zwrócić uwagę na inne podzespoły. Warto znać kilka podstawowych cech, które czajnik powinien mieć i z jakiego materiału powinien być wykonany. Pomoże to, wyłonić ten jeden najlepszy spośród wielu innych często podobnych czajników. Pamiętajmy, że to nie nikt inny tylko my będziemy z niego korzystać, na co dzień.

czajnik na gaz ranking

Wybierzmy czajnik dostosowany specjalnie do technologii naszej kuchni.

W dzisiejszych czasach pełnych nowych technologii występuje wiele różnych kuchenek. Wyróżniamy gazowe, indukcyjne, elektryczne, ceramiczne i halogenowe. Każda z nich w inny sposób oddziałuje na czajnik. Przykładowo, kuchenka gazowa ogrzewa dno czajnika płomieniem, a indukcyjna poprzez silne fale elektromagnetyczne.

Bardzo często zdarza się tak, że czajnik przystosowany do kuchenki gazowej nie będzie działał na kuchence indukcyjnej, a czajnik przystosowany do kuchenki indukcyjnej może ulec uszkodzeniu, jeśli użyjemy go na kuchence gazowej.

Wiele nowoczesnych czajników można używać nawet na wszystkich rodzajach kuchenek. Czajniki takie często są nieco droższe od tych przystosowanych tylko do kuchenek gazowych. Warto więc o tym pamiętać, jeśli mamy konwencjonalną kuchnię. Bo po co dopłacać za funkcjonalność, która jest nam niepotrzebna?

Z jakiego materiału powinien być zrobiony czajnik?

Czajnik, którego będziemy używać na otwartym ogniu lub kuchenkach indukcyjnych musi być solidny. Warto zwrócić uwagę, czy denko czajnika jest odpowiednio grube. Gruby spód zapewnia nie tylko wytrzymałość, ale też równomiernie rozprowadza ciepło, a po zagotowaniu woda utrzymuje temperaturę dużo dłużej.

Ścianki boczne czajnika zazwyczaj nie przyjmują takiej ilości ciepła i nie są narażone na uszkodzenia. Warto jednak zorientować się, czy czajnik, który nam się podoba, jest pomalowany odporną na ciepło farbą.

Komfort użytkowania i wygląd.

Pusty czajnik nie powinien ważyć dużo więcej od kilograma. W momencie, w którym wlejemy do niego wody, jego masa czterokrotnie się zwiększy. Dlatego też czajnik musi być wyposażony w stabilny uchwyt. Najlepiej, żeby był on ergonomiczny i pokryty dobrym izolującym ciepło materiałem.

Przy wybieraniu czajnika, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego wygląd i rozmiary. Warto pamiętać, że dużo łatwiej jest nalewać wodę do szklanek z niskiego czajnika. Mamy wtedy dużo większą kontrolę a na naszym nadgarstku spoczywa mniejsze obciążenie.

Czajnik na gaz opinie.

W Internecie pełno jest opisów i opinii na temat różnych modeli czajników. Nie rzadko takie opinie, mogą być czystym zabiegiem reklamowym niemającym odniesienia w rzeczywistości. Jeśli już musimy sugerować się opiniami w Internecie, należy znaleźć jakąś stronę np. forum poświęcone sprzętom kuchennym, na której zazwyczaj użytkownicy wypowiadają się uczciwie.

Najlepiej jest udać się do sklepu, w którym sprzedają czajniki, przetestować je i wyrobić sobie o nich własną opinię.

Podsumujmy co jest ważne podczas wyboru czajnika na gaz w roku 2024

Dobry czajnik na gaz powinien być dopasowany do naszej kuchni. Pod względem stylistycznym i technicznym. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego czajnik jest wykonany, czy wszystkie ruchome elementy są trwałe i czy dobrze leży w dłoni.  O każdy czajnik należy dbać, myć i często odkamieniać, a będzie z nami latami.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki czajnik na gaz wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Dominik

Najbardziej zastanawiało mnie z jakiego materiału ma być taki czajnik, bo widziałem wiele opcji i byłem ciekawy jakie są wady i zalety poszczególnych materiałów. Już zadowolony, bo widzę nagłówek "Z jakiego materiału..." tylko że nie ma tam o tym słowa, same ogólniki, możecie podać bardziej szczegółowe dane ?

 by razowa056

Ja to jestem zszokowana, jak ładne czajniki na gaz możemy dzisiaj dostać w sklepach. Kiedyś one były tylko metalowe, może kolorowe, ale na pewno nie były ceramiczne,  albo bogato zdobione. A dzisiaj właśnie takie można sobie kupić.

 by ilove

Bodajże marka Florina to jest dość popularne sprzedawca sprzętu kuchennego. Mają swoją własną stronę, znajdziemy ich na Allegro, ale też i w marketach spożywczych. Jeżeli o mnie chodzi, to podejrzewam, że mam coś od nich, ale to musiałabym sprawdzić.

 by formedor

 Wiecie co, ja jeszcze nie zwariowałem, żeby kupować coś takiego właśnie ze względu na markę, albo wzór. Czajnik ma po prostu działać i tyle, kropka. Może wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale wystarczy mi zwykły Metalowiec za 20 zł.

 by szoł

O, mi to podobają się te czynniki, które wyglądają jak małe diamenty. Takie właśnie widziałam w sieci. Może nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale zdecydowanie warte uwagi. Na pewno osób, którym zależy na wyglądzie swojego mieszkania, się spodobają.