Maszynki do lodów to urządzenia, których cena bardzo często przekracza próg tysiąca złotych. Oczywiście nie oznacza to, że do domowego użytku nie będziemy mogli znaleźć tańszego, mniej wymagającego rozwiązania.

Oczywiście to jaka maszynka do lodów będzie odpowiednia zależy przede wszystkim od szeregu parametrów, a także kluczowych właściwości oraz funkcji. Z uwagi na to, że nie jest to decyzja prosta, bardzo często będziemy musieli posiłkować się informacjami specjalistów bądź z innych poradników. Jak jednak upewnić się, że znaleźliśmy rzetelne źródło informacji?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MASZYNA DO LODÓW INOX PROFICOOK tabela

Clatronic INOX PROFICOOK

9.9

Tania

Allegro Logo
CAMRY Maszyna do lodów CR 4481 tabela

CAMRY CR 4481

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
unold

Unold 48865

9.7

Droga

Allegro Logo
 
MASZYNA DO ROBIENIA LODÓW KLARSTEIN tabela

Klarstein Vanilla Sky

9.5

Droga

Allegro Logo
Maszyna WMF do lodów 3w1 KITCHENminis tabela

WMF KITCHENmini

9.3

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

W tym celu przygotowaliśmy dla was ranking maszynek do lodów, gdzie wybrano pięć bardzo ciekawych produktów z 2024 roku. Są to gadżety ze zróżnicowanej półki cenowej, charakteryzującej się inną mocą, pojemnością, a także innymi funkcjami. Podczas kompletowania zestawienia mieliśmy również na uwadze opinie maszynki do lodów, a także cenę.

jeden z najciekawszych wyborów w budżetowym zakresie cenowym to MASZYNA DO LODÓW INOX PROFICOOK

ranking fotelików samochodowych 15-36

Urządzenie o dostatecznej mocy, oferującej sporą pojemność misy, a także w miarę szybki czas przyrządzania. Tym właśnie jest produkt zwycięzca. Co ciekawe, cena maszyny do lodów jest bardzo niska i świetnie nadaje się jako pierwszy zakup tego typu do użytku domowego.

W dzisiejszym rankingu na miejscu pierwszym znalazła się oferta lodziarki wyprodukowanej przez niemiecką firmę Clatronic. Jest to model ICM 3581, którego niska cena, a przy tym świetne parametry pozwalają na w miarę efektywne przyrządzenie deseru lodowego.

Produkt oferuje nam pojemność wynoszącą 1,5 litra, a automat potrafi przygotować lody, sorbet czy jogurt mrożony w czasie od 20 do 40 minut. Okres ten zależny jest od ilości składników przeznaczonych do przyrządzenia oraz rodzaj posiłku, jaki sobie ustawimy.

Moc urządzenia wynosi 12 W, a więc jest to bardzo skromny produkt, o mocno przeciętnych możliwościach. Jednakże, mało on waży, a dodatkowo charakteryzuje go kompaktowość. Należy natomiast pamiętać o tym, że w celu poprawnego działania należy korzystać ze schłodzonych składników, a misa powinna zawsze być przechowywana w zamrażalniku.

Pomimo wyżej wspomnianej wady, opisywany produkt niemieckiego producenta jest zdecydowanie warty polecenia, bo potrafi przygotować nam smaczne lody w bardzo niskiej cenie. Oczywiście naszej uwadze nie może umknąć fakt, że w przypadku szybszej i efektywniejszej pracy, będziemy musieli zwrócić uwagę ku nieco bardziej sprawnej ofercie.

R

Zalety

 • Bardzo niska cena;
 • 3 lata gwarancji;
 • Duża pojemność misy.
Q

Wady

 • Przeciętna wydajność.

CAMRY Maszyna do lodów CR 4481

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nieco droższym, aczkolwiek bardziej wydajniejszym wyborem będzie model CR4481 przygotowany przez firmę Camry. Jest to sporo mocniejsza, aczkolwiek mniej pojemna opcja niż poprzednio opisana lodziarka. Jednakże, wydajniejsza praca oraz wiele funkcjonalności sprawiają, że to ciekawa opcja.

Produkt oferuje nam moc na poziomie 90 W, a przekłada się to przede wszystkim na szybsze przygotowanie lodów oraz możliwość wykorzystania dwóch funkcji. Produkt jest dodatkowo niezwykle prosty w użyciu, gdyż obsługujemy go za pomocą jednego przycisku.

Marka Camry udostępniła nam dwie opcje mrożenia, a mianowicie twardą i miękką. Oznacza to, że będziemy mogli przystosować lody do naszych własnych preferencji, a także przygotować sorbety bądź jogurty mrożone.

Bardzo dużą różnicą pomiędzy tym produktem, a zwycięzcą rankingu, jest zastosowanie systemu termoelektrycznego. Oznacza to, że nie musimy schłodzić produktów przed ich wykorzystaniem.

Problematyczna wydaje się natomiast pojemność, która wynosi 700 ml. Jednakże, przekłada się to na szybsze przygotowanie posiłku, bo czas wynosi maksymalnie 30 minut. Standardowa, bo dwuletnia gwarancja oraz stosunkowo przystępna cena sprawia, że jest to bardzo ciekawa opcja.

R

Zalety

 • Układ termoelektryczny;
 • Dwie opcje mrożenia;
 • Kilka akcesoriów w zestawie;
 • Bardzo prosta obsługa.
Q

Wady

 • Mała pojemność misy.

Maszynka do lodów Unold 48865

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli nie przeszkadza nam wysoka cena maszyny do lodów, a jedyne na czym nam zależy, to jakość i wydajność, to warto przemyśleć zakup UNOLD 48865. Bardzo duża moc oraz pojemność misy, a także nowoczesny design wsparty najnowszą technologią oraz zautomatyzowanym procesem pracy sprawia, że to jest jedna z najlepszych lodziarek, które mamy do wyboru na rynku w roku 2024.

Urządzenie Unold 48865 charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością pracy, która wyróżnia się na tle konkurencji. Moc wynosząca 135 W oraz pojemność 1200 ml to liczby, które pozwolą nam w krótkim czasie przygotować lody, a do tego w dużych ilościach.

Produkt charakteryzuje się bardzo trwałym i solidnym wykończeniem oraz bezawaryjnym wykonaniem, a prosta obsługa gwarantuje nam produkt o niezwykle dobrej jakości i szybkiej pracy. Podobnie jak i poprzednia oferta, tak i tutaj mamy do dyspozycji maszynę termoelektryczną, a więc nie wymaga to wcześniejszego schłodzenia składników.

Obsługa produktu jest nadzwyczaj prosta. Wystarczy wrzucić wszystkie wybrane składniki i poczekać, aż maszyna sama je wymiesza, a później zmrozi. Niestety, produkt jest bardzo drogi, a dodatkowo nie oferuje nam żadnych akcesoriów w zestawie.

R

Zalety

 • Bardzo wydajna praca;
 • Wysoka moc oraz duża pojemność misy;
 • Bardzo prosta obsługa;
 • Kilka ciekawych funkcji dodatkowych.
Q

Wady

 • Bardzo wysoka cena;
 • Brak wyposażenia dodatkowego.

MASZYNĄ DO ROBIENIA LODÓW KLARSTEIN

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Kolejnym wyborem charakteryzującym się bardzo wysoką ceną, ale także topową wydajnością oraz świetną funkcjonalnością jest model Klarstein. Jest to maszyna, która oferuje ciekawe opcje, a także ogromną pojemność oraz najwyższą moc w zestawieniu 2024.

Co prawda wysoka cena może odstraszyć niejednego kupującego, lecz to przekłada się na najwyższą moc w rankingu, a także świetną pojemność. Silnik oferuje nam 180 W, a misa dostosowana została do porcji rodzinnych, gdyż zmieści się tam aż 2 litry lodów.

Świeże lody będziemy mogli przygotować w przeciągu 30-40 minut w zależności od ilości. Jest to z pewnością dobry wynik zważywszy na ogromną pojemność maszyny. Co ciekawe, produkt pozwala nam przygotować lody bez wcześniejszego chłodzenia składników, a jest to możliwe dzięki wyposażeniu lodziarki w sprężarkę.

W tym urządzeniu otrzymujemy także szereg ciekawych funkcji oraz dodatków, a cztery przyciski oraz wyświetlacz pozwolą nam na dostosowanie lodów do naszych preferencji. Istnieje nawet możliwość zatrzymania maszyny w dowolnym momencie, dzięki czemu będziemy mogli dodać nowe składniki i nieco pobawić się z ich konsystencją.

Produkt jest bardzo duży, o czym należy pamiętać. W porównaniu z konkurencją, zajmuje najwięcej miejsca. Jest to jednak najskuteczniejsze rozwiązanie, które dodatkowo bardzo prosto utrzymać w czystości. Wszystko to dzięki możliwości wyciągnięcia wszystkich elementów, które mają styczność ze składnikami.

R

Zalety

 • Bardzo dobre wykonanie;
 • Szereg funkcji usprawniających korzystanie;
 • Bardzo duża moc;
 • Największa pojemność z całego zestawienia;
 • Bardzo prosta obsługa oraz utrzymanie czystości urządzenia.
Q

Wady

 • Bardzo wysoka cena;
 • Spory rozmiar oraz duża waga produktu.

Maszyna WMF do lodów 3w1 KITCHENminis

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Kolejnym produktem, który będzie tańszy od wyżej wspomnianych produktów, lecz zachowuje swoją wydajność oraz sporą pojemność, jest opcja od marki WMF. Model pochodzi z kolekcji KITCHENminis i charakteryzuje się najlepszym wykonaniem z całego zestawienia.

Urządzenie oferuje nam niską moc oraz bardzo małą pojemność. Wartości te wynoszą kolejno 12 W oraz 300 ml. Z tego względu jest to produkt przystosowany do małych rodzin oraz osób, które nie zamierzają przygotowywać dużych ilości lodów jednocześnie.

Zaletą tego wyboru będzie jednak materiał wykonania oraz trwałość. Stal nierdzewna Cromargan 18/10 w połączeniu z tworzywem sztucznym utwierdza nas w przekonaniu, że to jedna z najlepiej przygotowanych produkcji na rynku.

W zestawieniu możemy liczyć na aż cztery elementy. Mowa tutaj o stalowej łyżce do lodów oraz o pojemniku do zamrażarki. Wszystko to sprawia, że jest to świetnie przystosowana opcja, która pozwoli nam przygotować lody, sorbety oraz mrożone jogurty.

R

Zalety

 • Urządzenie o bardzo trwałej budowie;
 • Bogate wyposażenie dodatkowe;
 • Wysokiej klasy wykonanie – stal nierdzewna Cromargan 18/10;
 • Wysoka wydajność pracy.
Q

Wady

 • Niska moc;
 • Mała pojemność.

Jaka maszynka do lodów? Sprawdź najważniejsze parametry podczas zakupu!

Szybkie i sprawne przygotowanie lodów to dla nas najważniejsza rzecz. Dlatego, tak jak w przypadku każdego innego małego sprzętu kuchennego, musimy pamiętać o paru istotnych parametrach.

Najważniejsze dwa to oczywiście pojemność zbiornika, w którym będziemy mieszać składniki, a także moc urządzenia. Warto natomiast pamiętać o kilku innych charakterystycznych aspektach, które mają kluczowy wpływ na sprawność produktu. Mowa tutaj, między innymi, o systemie termoelektrycznym.

Kluczowe okażą się także opinie maszynek do lodów. Oczywiście nie inaczej będzie z funkcjami dodatkowymi oraz z akcesoriami, które również bardzo często pojawiają się jako ciekawy gadżet przygotowany przez producenta. Więcej informacji znajdziecie również tutaj: http://kotlet.tv/maszyna-do-lodow-jak-wybrac/

Wybierajmy maszynki termoelektryczne

Pierwszym i bardzo istotnym wyborem będzie znalezienie takiej maszynki, która jest termoelektryczna. Oznacza to, że nie musimy schłodzić składników przed włożeniem ich do misy, a także nie musimy przechowywać pojemnika w zamrażarce.

Tańsze wybory zmuszają nas do tego, aby przed skorzystaniem z produktu schłodzić składniki, a miskę przechowywać w zamrażarce. Wtedy dopiero będziemy mogli rozpocząć proces tworzenia lodów. Jednakże, w przypadku droższych urządzeń, wybór termoelektrycznej maszynki do lodów to podstawa, bo pozbywa się tego problemu i oferuje zautomatyzowany proces tworzenia mroźnych deserów.

CAMRY Maszyna do lodów CR 4481

jaka maszynka do lodów

MASZYNA DO ROBIENIA LODÓW KLARSTEIN

dobre maszynki do lodów

Moc urządzenia

Kolejna kluczowa wartość, jaka będzie miała ogromny wpływ na nasz produkt. Rekomendujemy wybierać takie urządzenia, które charakteryzują się mocą wyższą niż 80 W. Nie jest to oczywiście wymóg, i bez wątpienia maszynki o mocy 12 W poradzą sobie z przygotowaniem małej porcji lodów. Jednakże, im wyższa moc, tym większe prawdopodobieństwo, że lody będą przygotowane w krótszym czasie.

Dodatkowo pamiętajmy, że moc urządzenia powinna być także związana z pojemnością misy, w której składniki będą mieszane, a następnie przygotowywane. Im większa misa, tym urządzenie powinno być mocniejsze, aby oferować nam konkurencyjny czas przygotowania lodów. Ten, przy odpowiedniej konfiguracji, powinien wynosić od 20 do maksymalnie 40 minut, lecz standardowo jest to w okolicach 30 minut.

Pojemność

Wyżej wspomniana wielkość misy to kolejny z tych najważniejszych, wręcz kluczowych parametrów. To właśnie odpowiednia pojemność pozwoli nam na sprawne przygotowanie lodów. Warto przeglądać wyłącznie te maszynki, które oferują nam przynajmniej 600 ml pojemności.

Oczywiście im większa pojemność, tym lepiej dla nas. Jednakże, zakup 2 litrowej misy w przypadku kiedy mieszkamy sami bądź posiadamy małą rodzinę będzie nietrafionym wyborem, gdyż duża pojemność wymaga także dużej mocy, a to się przekłada na większe zużycie energii. Czasami może to także oznaczać dłuższy czas przygotowania lodów.

Maszynka do lodów Unold 48865

maszynka do lodów zalety

Maszynka do lodów opinie 2024

Jeśli zależy nam na właściwym wyborze, a jesteśmy przekonani co do wszystkich wyżej wspomnianych parametrów, to dodatkowym krokiem będzie sprawdzenie komentarzy dotyczących danego urządzenia.

Uwagi pozostawione przez innych kupujących pozwolą nam doprecyzować czy będziemy mieli do dyspozycji świetnie zaprojektowany produkt, a wszystkie deklarowane przez producenta właściwości spełnią się bez najmniejszych problemów.

Nie zapominajmy natomiast, że subiektywne opinie pochodzące od innych użytkowników mogą przekazać nie do końca rzetelny obraz danego urządzenia. Dlatego unikajmy sytuacji, w której kierujemy się wyłącznie komentarzami innych użytkowników.

MASZYNA DO LODÓW INOX PROFICOOK

najlepsza maszynka do lodów

Podsumowanie  rankingu urządzeń do lodów 2024

Powyższe porady pozwolą wam wybrać właściwą maszynkę do lodów, która zagwarantuje nam wysoką wydajność, a przy okazji nie będzie kłopotliwa w czyszczeniu, a jej sprawność przełoży się na niezawodne działanie przez wiele lat.

Jeśli nie jesteście przekonani co do własnoręcznych poszukiwań bądź potrzebujecie odniesienia, to zachęcamy do sprawdzenia rekomendowanych produktów z rankingu powyżej.

Szczególnie ciekawym wyborem będzie zwycięzca rankingu, a mianowicie MASZYNA DO LODÓW INOX PROFICOOK. Jest to świetny produkt, który co prawda nie jest tak mocny jak konkurencja, lecz w bardzo niskiej cenie pozwoli nam przygotować fantastyczne lody.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką maszynkę do lodów wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by sonja

Przekrój sprzętów w rankingu jest imponujący - od najtańszych i średnich jakościowo, po prawdzowe mercedesy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie.

 by kawusiowelove

Właśnie zamówiłam Camry, bo cena w miarę ok a nie poszukuje super zaawansowanego sprzętu. Pojemność misy jest niewielka, ale właśnie o taką mi chodzi. Nie będe robić masowej produkcji, tylko deserki do kawy 😉

 by merry

Moim zdaniem najlepiej wypada unload. Co prawda cena jest wysoka, ale wydajność i czas pracy robią swoje.

 by slooow

Zamówiłam Inox. Dla nas jest wystarczający. Nie zużywa dużo prądu, robi ok. 1,5 l lodów w 30 min. Jesteśmy zwolennikami slow life, więc długi czas przygotowywania nam nie straszny.

 by słodka ciotka

Maszynka do lodów na lato to strzał w 10! Dzieciaki ją uwielbiają, goście też są pod wrażeniem. Nie piekę już ciast, teraz lody są głównym deserem 😉