Odpowiednio dobrany, dobry czajnik elektryczny gwarantuje szybkie zagotowanie wody, odpowiednią pojemność dostosowaną do naszych oczekiwań oraz oczywiście właściwą funkcjonalność czy zabezpieczenia. Istnieje jednak parę innych aspektów, o które powinniśmy zabiegać.

Trudno jednak pojąć wszystkie te rzeczy i w obiektywny sposób spojrzeć na dostępne produkty. Nie jest to jednak niemożliwe. Przychodzimy z pomocą i w dzisiejszym zestawieniu przedstawimy pięć najciekawszych ofert czajników elektrycznych, które oprócz wysokiej funkcjonalności i dobrej wydajności, oferują nietuzinkowy wygląd dzięki przeszklonej obudowie.

Aby wybrać bardzo dobry szklany czajnik elektryczny, należy pamiętać o kilku istotnych elementach. Mianowicie chodzi tutaj o moc urządzenia oraz rodzaj zastosowanej grzałki. Oprócz tego, kluczową rolę odgrywa także pojemność oraz zabezpieczenia zastosowane przez producentów. Musimy również mieć na uwadze opinie czajników elektrycznych szklanych, a także ich cenę oraz rodzaj gwarancji. Jeżeli jednak szukasz klasycznych rozwiązań to sprawdź nasz ranking czajników indukcyjnych czy najlepszych czajników na gaz.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
VERDA CZAJNIK ELEKTRYCZNY BEZPRZEWODOWY SZKLANY LED

Czajnik VERDA

9.9

Tani

Allegro Logo
Esperanza CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY 17 LED EKK027 REGUL.

Czajnik ESPERANZA

9.8

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 17L REG TEMP LUND 1

Czajnik LUND

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
Aigostar Eve 30GON Szklany czajnik elektryczny

Czajnik Aigostar Eve

9.6

Tani

Allegro Logo
SZKLANY CZAJNIK Elektryczny RUSSELL HOBBS

Czajnik RUSSELL HOBBS

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

VERDA CZAJNIK ELEKTRYCZNY BEZPRZEWODOWY SZKLANY LED

ranking fotelików samochodowych 15-36

Bardzo mocne urządzenie o wystarczającej pojemności i szeregu funkcji zabezpieczających. To najkrótsze podsumowanie dlaczego czajnik marki Verda wygrywa w dzisiejszym zestawieniu. Warto natomiast zwrócić uwagę na opcjonalne funkcje oraz przystępną cenę, które są miłym dodatkiem dla każdego.

Jest to bezprzewodowy czajnik elektryczny oferujący obrotową stację 360 stopni, który wyposażony został w oświetlenie LED. Włącza się ono podczas gotowania wody. W urządzeniu zastosowano podstawowe systemy zabezpieczające takie jak automatyczne wyłączenie po zagotowaniu czy wyłącznik bezpieczeństwa blokujący włączenie grzałki przy pustym czajniku.

Oprócz tych zabezpieczeń, znajdziemy tutaj szereg dodatków poprawiających komfort użytkowania. Mowa tutaj o wskaźniku poziomu wody, specjalnej pokrywie z zatrzaskami oraz filtrem, który zatrzymuje osad wapnia.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Wiele zabezpieczeń;
• Wysoka moc;
• Atrakcyjny design.
Q

Wady

• Łatwo nagrzewająca się górna część rączki;
• Krótki okres gwarancyjny.

Jeśli chodzi o materiał wykonania, to mamy tutaj połączenie stali szlachetnej z plastikiem, a przezroczysta część wykonana została z hartowanego szkła. Gwarantuje to zatem trwałe rozwiązanie, które nie ulegnie uszkodzeniu poprzez wielokrotne gotowanie.

Jedną z wad jest natomiast bardzo krótka gwarancja. Producent deklaruje ochronę produktu jedynie przez rok. Oprócz tego, nie znajdziemy tutaj wielu funkcji poprawiających komfort użytkowania, jak chociażby regulację docelowej temperatury.

ESPERANZA CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Przeglądając dostępne czajniki elektryczne o przeszklonej budowie, w nasze oczy rzuca się również czajnik Esperanza. Model SEINE to przede wszystkim bardzo nowoczesne wzornictwo, w którym dominuje wielokolorowe oświetlenie LED. W połączeniu z większa pojemnością niż zazwyczaj i odpowiednią mocą, otrzymujemy niezwykle ciekawe urządzenie.

Opisywany czajnik oferuje nam moc na poziomie 2200 W. W połączeniu z pojemnością 1,8 litra, gwarantuje to bardzo szybkie podgrzewanie wody. Z uwagi na to, że zastosowano tutaj wiele funkcji dodatkowych, możemy liczyć na wysoki komfort użytkowania.

Jedną z najważniejszych zalet jest zainstalowanie regulacji temperatury. Gwarantuje nam ona możliwość ustawienia docelowej temperatury wody podczas gotowania. Jest to niezwykle istotne w przypadku przygotowywania poszczególnych herbat.

Oprócz tego, na naszą uwagę zasługuje kolejna funkcja, a mianowicie podtrzymywanie ciepła. Jak sama nazwa wskazuje, gwarantuje ona ciepłą wodę przez długi czas po uprzednim zagotowaniu. Będzie to idealne rozwiązanie dla każdego, kto uwielbia dolewki.

R

Zalety

• Wiele funkcji ułatwiających korzystanie z urządzenia;
• Bardzo dużo zabezpieczeń;
• Wielokolorowe LED;
• Regulacje temperatury.
Q

Wady

• Niska kultura pracy;
• Kiepskiej jakości i źle zlokalizowana klapka.

Razem z wysoką funkcjonalnością, producenci zadbali też o odpowiednie zabezpieczenie ich urządzenia. Z tego właśnie względu zaimplementowano tutaj blokadę przed włączeniem pustego czajnika oraz dodatkowe zabezpieczenie przez przegrzaniem. Inną funkcją bezpieczeństwa jest automatyczne wyłączenie po zagotowaniu wody.

Dodatkowo pamiętajmy, że w przeciwieństwie do zwycięzcy dzisiejszego rankingu, opisywany model oferuje nam wielokolorowe oświetlenie LED, a więc podczas gotowania kolor się zmienia. Problematyczne wydaje się jednak ostrzeżenie dźwiękowe. Nie można go w żaden sposób wyłączyć, jest głośne, a dodatkowo obecne przy każdym kroku gotowania wody.

Oprócz tego, wadą tego modelu czajnika Esperanzy jest słabej jakości klapka, która dodatkowo znajduje się w mało wygodnym miejscu.

CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 1,7L REG TEMP LUND

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Bardzo fajnym wyborem dla każdej osoby pragnącej wysokiej funkcjonalności będzie czajnik LUND. Podobnie jak w poprzednim produkcie, tak i tutaj znajdziemy bardzo bogatą listę wyposażenia. Co prawda pojemność jest tu mniejsza, a cena wyższa, lecz to niezwykle wydajne rozwiązanie.

Biorąc pod uwagę podstawowe parametry, to otrzymujemy tutaj standardową dla tego typu urządzeń moc, która wynosi 2200 W. Oprócz tego, możemy liczyć na pojemność 1,7 litra. Co ciekawe, jest to w miarę lekkie urządzenie i sam czajnik waży jedynie 1,2 kg.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo zaawansowana regulacja temperatury. Możemy wybrać spośród 7 możliwych ustawień. Zakres regulacji dostępny jest od 40 do 100 i możemy ustawiać temperaturę co 10 stopni.

Oprócz tego, warto pamiętać o wykorzystaniu tutaj panelu LED, który wyposażony został nawet w wyświetlacz. Wszystko to znajduje się w uchwycie, a więc mamy możliwość sterowania wszystkim jedną ręką.

R

Zalety

• Wysoce funkcjonalny czajnik;
• Wyświetlacz LED;
• Wiele opcji regulacji temperatury;
• Wielokolorowe LEDy.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Brak niektórych zabezpieczeń.

Konstrukcja podstawy pozwala nam obracać czajnik o 360 stopni, co w połączeniu z płaską grzałką płytową daje nam niezwykle wydajne, szybkie, a przede wszystkim komfortowe gotowanie. Oczywiście dodatkowo zmieniające się kolory w zależności od temperatury wody to ciekawy dodatek, który poprawi atrakcyjność, ale również posłuży jako dodatkowe źródło informacji.

Jest to jednak nieco droższe rozwiązanie, niż poprzednie produkty. Dodatkowo warto pamiętać, że nie zastosowano tutaj mechanizmu blokującego włączenie czajnika przy zbyt małej ilości wody bądź jej braku.

Aigostar Eve 30GON – Szklany czajnik elektryczny

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeśli jednak nie zależy nam na bogatym wyposażeniu i tylu funkcjonalnościach, to warto przemyśleć nieco tańszy wybór, który okazuje się niezwykle bezpieczny. Aigostar to szklany czajnik, który wyposażony został w płaską grzałkę płytową o dostatecznej mocy do szybkiego zaparzania herbaty.

Podobnie jak w poprzednich modelach, tak i tutaj mamy do czynienia z mocą na poziomie 2200 W oraz pojemnością 1,7 litra. Jest to zatem standardowy wybór dla wielu producentów, gdyż połączenie to gwarantuje odpowiednio szybkie przygotowanie wody.

omimo niższej ceny, warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia, jakie znajdują się w tym modelu. Mamy tutaj do dyspozycji automatyczne wyłączenie czajnika po zdjęciu z podstawy, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz blokadę przed gotowaniem „na sucho”.

Jeśli chodzi o wykonanie, to producenci wykorzystali do produkcji wysokiej jakości stal nierdzewną w połączeniu z PP oraz szkłem hartowanym. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie i tak samo bezpieczne, gdyż produkt zyskał certyfikat stwierdzający wolność od szkodliwych substancji (jak BPA).

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Trwałe wykonanie;
• Zdejmowany filtr przy dyszy do nalewania wody;
• Dużo systemów zabezpieczających.
Q

Wady

• Łatwo się poparzyć podczas nalewania;
• Brak wielu funkcji.

Nie znajdziemy tu wielokolorowych LEDów ani regulacji docelowej temperatury podgrzewania, lecz zastosowanie zdejmowanego filtra do czyszczenia na dyszy do nalewania wody sprawia, że jest to bardzo ciekawy wybór dla osób o nieco niższym budżecie.

Pamiętajmy jednak, że nie jest to idealne urządzenie. Pomimo deklaracji, w urządzeniu bardzo szybko nagrzewa się rączka, a odprowadzenie pary pozostawia sporo do życzenia. Przez to bardzo łatwo o poparzenie się podczas nalewania.

SZKLANY CZAJNIK Elektryczny RUSSELL HOBBS 3000W

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

wybraCzajnik firmy Russell Hobbs oferuje nam niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, które zdumiewa nas swoją mocą oraz wykonaniem. Produkt wykonany został z materiałów najwyższej jakości, co w połączeniu z niezwykle atrakcyjnym wyglądem daje nam jeden z ciekawszych produktów na rynku w 2020 roku.

Dzbanek gwarantuje moc na poziomie 3000 W. W połączeniu z pojemnością dzbanka wynoszącą 1,7 L dostarcza nam wystarczająco mocy, żeby w przeciągu kilku minut zagotować nawet pełny dzbanek wody. Oczywiście zastosowano tutaj płaską grzałkę płytkową.

Jeśli chodzi o wykonanie, to niemiecki producent wykorzystał oryginalne szkło firmy Schott Duran, które znane jest z produkcji niezwykle wytrzymałego i odpornego na szok termiczny czy zadrapania szkła. Konstrukcja oferuje także wysoką odporność chemiczną.

Warto także zauważyć, że recenzowany model wyposażony został we wszystkie możliwe zabezpieczenia przed uszkodzeniem urządzenia czy przed niewłaściwym gotowaniem. Mowa tutaj o gotowaniu „na sucho”, automatycznym wyłączaniu po zagotowaniu oraz wielu innych.

Jest to natomiast bardzo drogie urządzenie, co musimy mieć na uwadze podczas wyboru. Jednakże samo wykonanie oferuje najlepsze, najwyższej jakości wykonanie, co w pewnym stopniu usprawiedliwia cenę. Brak tutaj jednak regulacji temperatury. To jaki czajnik z regulacją temperatury wybrać, znajdziesz w naszym specjalnym poradniku. 

R

Zalety

• Najlepsze wykonanie w zestawieniu;
• Niezwykła trwałość i niezawodność;
• Wiele zabezpieczeń;
• Bardzo duża moc.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Brak regulacji temperatury.

Szklany czajnik elektryczny ranking 2024 i co należy wziąć pod uwagę decydując się na własny wybór

Biorąc pod uwagę ogromną różnorodność produktów dostępnych na rynku, trudno jest znaleźć ten idealny. Nie zmienia to jednak faktu, że szukając czajnika pamiętać należy o kilku istotnych kwestiach. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wybrane urządzenie oferować będzie odpowiednią jakość wykonania, szybkie gotowanie oraz funkcjonalność.

Jaką natomiast należy podjąć decyzję podczas zakupu szklanego czajnika elektrycznego? Wiele parametrów szklanych alternatyw będzie identyczna dla standardowych czajników elektrycznych. Oznacza to, że dalej musimy pamiętać o mocy, pojemności, wykonaniu i funkcjonalności. Oczywiście istotną rolę odgrywać także będą opinie szklanych czajników elektrycznych.

To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, to oświetlenie. Korzystanie z eleganckich szklanych czajników warunkuje się przede wszystkim nowoczesnym designem oraz atrakcyjnością. Warto zatem pamiętać o odpowiednim oświetleniu, które dodatkowo poprawi wygląd. Szereg innych informacji znajdziecie również w poniższym artykule: https://123budujemy.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-czajnika-elektrycznego/.

Kierujmy się mocą

Grzałki spiralne są coraz rzadziej stosowane, nawet w przypadku budżetowych czajników elektrycznych. Nic dziwnego, ich technologia sprzyjała osadzaniu się kamienia, co miało negatywny wpływ na trwałość grzałki. Z tego względu poleca się wyłącznie płaskie grzałki płytowe.

Gdy już upewnimy się, że nasz potencjalny zakup wyposażony został we właściwą grzałkę, należy skupić się na mocy. Tutaj zachęcamy do wybierania produktów oferujące minimum 2200 W mocy. Pamiętajmy, że pojemność czajnika ma także duży wpływ na to jak szybko woda się zagotuje. Te najmocniejsze urządzenia mogą nam zaoferować nawet do 3000 W mocy.

SZKLANY CZAJNIK Elektryczny RUSSELL HOBBS 3000W

SZKLANY CZAJNIK Elektryczny

A także pojemnością

Jeżeli szukamy czajnika dla dużej rodziny, to nawet większym priorytetem będzie znalezienie produktu o pojemności 1,8 litra bądź większej. W wielu przypadkach standardowa pojemność to 1,7l, a więc będzie ona wystarczająca w wielu przypadkach.

Dodatkowo zwróćmy uwagę także na to jaka jest minimalna ilość wody, jaką należy wlać do czajnika. W ten sposób będziemy wiedzieć jak skuteczna jest grzałka i jak radzi sobie z gotowaniem mniejszej ilości wody.

ESPERANZA CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED

czajnik z regulacją temperatury - ranking

SZKLANY CZAJNIK Elektryczny RUSSELL HOBBS 3000W

SZKLANY CZAJNIK Elektryczny

Nie zapominajmy o wykonaniu

Konstrukcja to niezwykle ważna część każdego zakupu. Musimy pamiętać, że szklane czajniki w dużej mierze wykonane są z hartowanego szkła. O ile jest to bardzo trwałe rozwiązanie, tak w przypadku upadku z całą pewnością dojdzie do zniszczenia.

Warto zatem szukać takich szklanych czajników, które oprócz szkła hartowanego gwarantują nam stal nierdzewną, co podnosi wytrzymałość i trwałość. Dodatkowo musimy mieć na uwadze materiał użyty do produkcji rączki, żeby ta nie nagrzewała się zbyt szybko.

Funkcjonalność równie istotna

Czajniki elektryczne oferują coraz to więcej ciekawych gadżetów. Nawet jeśli możliwość sterowania ustawieniami produktu z wyświetlacza to przyjemny gadżet, tak regulacja docelowej temperatury staje się powoli podstawowym elementem wyposażenia. Pozwala nam to dobrać temperaturę wody do zaparzenia specyficznej herbaty.

Oprócz powyższych funkcjonalności, na uwagę zasługuje także wiele systemów zabezpieczających czajnik oraz oczywiście nas samych. Blokada przed włączeniem czajnika bez wlanej wody to podstawa. Tak samo jak automatyczne wyłączanie czajnika po zagotowaniu wody. Innym ciekawym dodatkiem jest ochrona przeciw przegrzaniu.

CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED 1,7L LUND

szklany czajnik z regulacją temperatury

ESPERANZA CZAJNIK ELEKTRYCZNY SZKLANY LED

czajnik z regulacją temperatury - ranking

Atrakcyjność a oświetlenie LED

Decydując się na szklany czajnik myślimy także o wyglądzie oraz o tym, aby zakupiony produkt idealnie komponował się do kuchni. Warto zatem pomyśleć o niezwykle istotnym elemencie poprawiającym atrakcyjność czajnika, a mianowicie oświetlenie LED.

Bardzo często pojawiają się wielokolorowe LEDy, których rodzaj oświetlenia zależny jest od temperatury wody. Wiele osób widzi w tym bardzo fajny gadżet, lecz jest to także niezwykle sprawdzone źródło informacji na temat czasu zagotowania wody.

Szklany czajnik elektryczny opinie oraz cena

Kolejną istotną kwestią w przypadku odpowiedniego wyboru szklanego czajnika elektrycznego są opinie. To one pomogą nam sprawdzić czy parametry podawane przez producenta znajdują odzwierciedlenie i rzeczywiście zadziałają tak jak powinny.

Musimy dodatkowo pamiętać o stosunku jakości do ceny. Czasami przyjdzie nam zapłacić bardzo dużo za renomę danej firmy, kiedy na rynku dostępnych jest wiele innych produktów z takim samym wyposażeniem, lecz w niższej cenie.

VERDA CZAJNIK ELEKTRYCZNY BEZPRZEWODOWY

tani czajnik bezprzewodowy

Podsumowanie rankingu szklanych czajników LED 2024

VERDA CZAJNIK ELEKTRYCZNY BEZPRZEWODOWY SZKLANY LED to bezkonkurencyjny zwycięzca w dzisiejszym rankingu. Wiele opcji oraz funkcji, jakie znajdziemy w tym produkcie, a na dodatek przystępna cena sprawiają, że jest to idealny wybór dla każdego.

Pamiętajmy natomiast, że jeśli szukamy czajnika szklanego na własną rękę, należy zapoznać się z poradnikiem zakupowym przedstawionym powyżej. Znajdziecie tam szereg istotnych informacji, które pomogą wam wybrać idealny produkt na wiele lat.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

czajnik szklany
Average rating:  
 6 reviews
 by O N A

Od poł roku mam czajnik LUND. W sumie jestem zadowolona. Wyświetlacz ledowy jest bardzo funkcjonalny.

 by endżi

A ja ostatnio w empiku kupiła esperanze. Zupełnie bez przekonania, bo zepsuł mi sie stary czajnik. Pozytywnie się zaskoczyłam. Szybciutko podgrzewa, jest cichy, niewielki. Dla mnie bomba.

 by cukierek

Polecam Verde. To czajnik bezprzewodwoy, a o taki mi chodziło. Moge przestawiać w każde miejsce. Szybko nagrzewa wodę i super wygląda

 by arla775

Pokazaliście ciekawe opcje, tanie, idealne na przetestowanie. Aż jestem ciekawa czy się sprawdzi.

 by alina lk.

To fakt, wyglądają super, ale dopóki nie zajdą kamieniem...Oczywiście po czyszczeniu znowu zdobią, ale trochę roboty z nimi jest.

 by dolores

Bardzo podbają mi się szklane czajniki. Nowocześnie wyglądają, ładnie prezentują się w kuchni.