Każda osoba dużo podróżująca chciałaby mieć stały dostęp do czajnika, dzięki czemu w bardzo szybki sposób możliwe byłoby zaparzyć herbatę bądź przygotować inny ciepły napój. Biorąc pod uwagę dużą ilość kierowców oraz osób pracujących z dala od domów, czajnik składany wydaje się niezwykle atrakcyjnym pomysłem.

Znalezienie jednak tego idealnego urządzenia to nie bułka z masłem. Trzeba przecież wiedzieć jakie parametry wpływają na jakość urządzenia. Dodatkowo nie każdy czajnik składany nadaje się na podróże samochodowe. Z uwagi na różnorodność produktów dostępnych na rynku, wybór ten z pozoru wydaje się ciężki.

Na szczęście przygotowaliśmy dla was zestawienie, w którym znajdziecie pięć atrakcyjnych wyborów. Oferowane produkty to nie tylko tradycyjne kompaktowe czajniki. Jeśli poszukujecie czajnika samochodowego, to znajdziecie tutaj kilka ciekawych ofert.

Przeglądając produkty mieliśmy na uwadze kilka istotnych kwestii, a mianowicie pojemność czajnika, materiały użyte do produkcji czy funkcjonalność. Niezwykle istotne okazały się opinie czajników turystycznych, bezpieczeństwo jakie oferują oraz rodzaj i zakres gwarancji.

Esperanza CZAJNIK ELEKTRYCZNY SKŁADANY TURYSTYCZNY 750W

ranking fotelików samochodowych 15-36

Znalezienie idealnego urządzenia do gotowania wody w nieco bardziej spartańskich warunkach wymaga nieco innego podejścia niż zazwyczaj. Musimy tutaj pamiętać o trwałym wykonaniu, niezawodności, ale także o kompaktowości. Wszystkie te cechy opisują czajnik firmy Esperanza.

Marka ta znana jest z produkcji bardzo podstawowych, aczkolwiek ponadprzeciętnych artykułów AGD, w tym oczywiście czajników. Ich kompaktowa wersja wykonana została z miękkiego silikonu, dzięki czemu czajnik jest składany. Dodatkowo silikon nie wchodzi w reakcję z wodą, a więc nie musimy martwić się o zanieczyszczenia.

Pozostałymi materiałami wykorzystanymi w produkcji są stal nierdzewna oraz plastik. Połączenie to gwarantuje w miarę niską wagę oraz oczywiście niezwykle dobrą wytrzymałość na ten zakres cenowy. Model „Niagara” to ciekawe rozwiązanie także ze względu na zmyślną uchylną pokrywę.

Element grzewczy jest tutaj zakryty, a wykorzystanie grzałki płytowej gwarantuje nieco efektywniejsze grzanie wody. Na uwagę zasługuje także zamontowanie automatycznego wyłączenia po zagotowaniu wody.

Pamiętać należy jednak, że włącznik nie wraca do swojej pozycji, a jedynie zabezpieczenie wyłącza grzałkę. Oznacza to, że w momencie ochłodzenia wody w czajniku, grzałka na nowo się włączy. Oprócz tego, pojemność wynosząca jedynie 0,5 L może okazać się niewystarczająca.

Jest to jednak jeden z najciekawszych wyborów w tej cenie, a zważywszy na trwałe wykonanie oraz komfortowe korzystanie z urządzenia, czajnik Esperanza Niagara wygrywa w dzisiejszym zestawieniu 2024.

R

Zalety

• Trwałe wykonanie;
• Możliwość złożenia;
• Bardzo kompaktowy rozmiar i niska waga;
• Trwała konstrukcja.
Q

Wady

• Wyłączanie automatyczne dotyczy wyłącznie grzałki, a więc włącznik nie wraca na swoje miejsce po zagotowaniu wody;
• Dosyć mała pojemność.

Czajnik Turystyczny Składany Envy ENCT01 0.8L

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejną opcją w zestawieniu jest produkt firmy Envy, który podobnie jak poprzednik oferuje nam grzałkę płytową. Z podobieństw warto także zwrócić uwagę na wykorzystanie silikonu w środkowej części czajnika, dzięki czemu mamy do czynienia z czajnikiem składanym.

Jeśli chodzi o parametry, to otrzymujemy tutaj bardzo podstawowe urządzenie. Nie znajdziemy tutaj ani wskaźnika poziomu wody, ani regulacji temperatury, ani sygnalizacji dźwiękowej. Co więcej, nie zastosowano tutaj automatycznego wyłączania w przypadku zagotowania wody – wyłącza się jedynie grzałka.

Plusem tej oferty jest natomiast pojemność. Wynosi ona 0,8 litra, co w przypadku tak małych, kompaktowych rozwiązań, jest bardzo dużą różnicą w porównaniu do zwycięzcy w dzisiejszym rankingu. Dodatkowo pamiętajmy, że razem z większą pojemnością otrzymujemy większą moc czajnika, co wpłynie pozytywnie na szybkość gotowania wody.

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że w konstrukcji zastosowano pokrywę, którą otworzyć możemy przyciskiem oraz otwartą rączkę. Jest to zatem bardzo ciekawa alternatywa, która pomimo bardzo ograniczonej funkcjonalności zdecydowanie spełni swoje zadanie jako czajnik samochodowy czy czajnik do podróży turystycznych.

R

Zalety

• Duża pojemność;
• Wysoka moc;
• Bardzo prosty w obsłudze;
• Możliwość złożenia.
Q

Wady

• Bardzo ograniczona funkcjonalność;
• Automatyczne wyłączanie dotyczy tylko grzałki.

SKŁADANY CZAJNIK ELEKTRYCZNY ADLER AD

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli szukamy absolutnego topu pod względem kompaktowości oraz najlepszego wykonania, to warto przemyśleć zakup dosyć drogiego, aczkolwiek bardzo bezpiecznego i wysoce funkcjonalnego czajnika od firmy Adler. Model ten oferuje nam wiele ciekawych rozwiązań oraz oczywiści możliwość złożenia w pionie.

Czajnik wyposażony został w blokadę, która umożliwia włączenie pustego urządzenia. Oprócz tego, znajdziemy tutaj też wskaźnik poziomu wody, lampkę kontrolą, a nawet zabezpieczenie przed przegrzaniem. Wszystkie te elementy sprawiają, że to jedna z najciekawszych ofert, jeśli chodzi o małe i lekkie czajniki kompaktowe.

Pojemność czajnika jest nieco mała, bo wynosi 600 ml. Jest to co prawda nie co lepszy wynik, niż u zwycięzcy. Jeśli chodzi o moc, to czajnik gwarantuje nam 750 W mocy, co w połączeniu z płytową grzałką o wysokiej wydajności daje bardzo szybkie gotowanie.

Na uwagę zasługuje także składana rączka, która jeszcze bardziej redukuje już i tak mały rozmiar. W polaczeniu z silikonowym środkiem pozwalającym złożyć czajnik, jest to jedna z najciekawszych ofert z tak wieloma funkcjami zabezpieczającymi.

Oczywiście warto także zwrócić uwagę na to, że zyskujemy również bardzo ładne etui, które pozwoli nam przenosić urządzenie w prosty sposób. Wszystko to ochronione dwuletnią gwarancją, która potwierdza trwałość wybranego rozwiązania.

Pomimo tych wszystkich zalet, jest to drogie urządzenie. Jest to niemalże dwukrotność tego, co zapłacilibyśmy w przypadku zwycięzcy rankingu. Jednakże, tyle funkcji oraz taka trwałość zdecydowanie usprawiedliwia wysoką cenę.

R

Zalety

• Dużo zabezpieczeń;
• Bardzo mały rozmiar po złożeniu;
• Wiele funkcji;
• Składana rączka.
Q

Wady

• Wysoka cena.

CZAJNIK ELEKTRYCZNY TURYSTYCZNY MAŁY 0,6 L KAMILLE

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeśli jednak nie planujemy poświęcać tak dużej ilości gotówki na konkretny model, to warto przemyśleć zakup niemalże trzykrotnie tańszego czajnika turystycznego od poprzednio recenzowanego modelu. Pomimo niskiej ceny, możemy liczyć na kompaktowy rozmiar, niską wagę oraz, co ciekawe, sporo dodatków.

Pomimo niskiej ceny, czajnik firmy Kamille wyposażony został w grzałkę płytową, co w połączeniu z mocą na poziomie 650 W daje akceptowalny czas grzania wody. Sama pojemność to 0,6 litra, a więc jest to wystarczająca ilość.

W przeciwieństwie do innych urządzeń, ten czajnik nie oferuje nam silikonowego materiału użytego do wykonania środkowej części. Oznacza to, że nie będziemy mogli złożyć go pionowo, co przełoży się na nieco większy rozmiar czajnika.

Z zalet warto jednak wymienić zastosowanie wskaźnika poziomu wody, co nie jest tak oczywiste w przypadku turystycznych czajników. Inne zalety to specjalne zabezpieczenie, które uniemożliwia włączenie grzałki w przypadku kiedy w czajniku nie będzie wystarczająca ilość wody.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• W zestawie 2 kubeczki i 2 łyżeczki gratis;
• Sporo funkcji;
• Wiele zabezpieczeń;
• Bardzo niska waga.
Q

Wady

• Tylko rok gwarancji;
• Całość wykonana z plastiku;
• Brak możliwości złożenia.

Dodatkowe zabezpieczenia to, między innymi, automatyczne wyłączenie czajnika po zagotowaniu wody. Z dodatkowych atutów warto wymienić zastosowanie lampki kontrolnej. Aby całość prezentowała się jak najlepiej, producent zakrył element grzejny, co pozytywnie wpływa na wygląd produktu.

Warto odnotować, że producent w zestawie dorzuca nam 2 kubeczki oraz 2 łyżeczki. Sprawia to, że otrzymujemy pełen zestaw w bardzo niskiej, wręcz promocyjnej cenie. Problemem może być jednak wykonanie. W dużej mierze produkt wykonany został z jakościowego plastiku. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wysoką klasę materiału, to jest to wciąż plastik. Do tego musimy pamiętać o krótkiej, bo trwającej jedynie rok, gwarancji.

Botti CZAJNIK ELEKTRYCZNY TURYSTYCZNY LEO 0,8L SKŁADANY

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Bardzo pojemny, a przy okazji mocny czajnik to model Leo od firmy Botti. Charakterystyczną cechą produktu jest jego wysoka moc, a także rozsądna cena, co w połączeniu z możliwością złożenia w pionie daje nam bardzo ciekawą alternatywę dla powyższych ofert.

Czajnik charakteryzuje się dużą mocą. Wynosi ona aż 1100 W, co w połączeniu z pojemnością 0,8 litra daje nam idealne rozwiązanie, które oferuje wysoki poziom kompaktowości z możliwością zagotowania wody dla więcej niż jednej czy dwóch osób.

Czajnik wykonany został z silikonu oraz z tworzywa sztucznego, co przekłada się na jego bardzo dobrą trwałość oraz, co ciekawe, niską wagę. Oprócz tego, musimy również pamiętać o tym, że urządzenie wyposażone zostało w kilka ciekawych funkcji.

Przede wszystkim znajdziemy tutaj podświetlany włącznik oraz automatyczne otwieranie pokrywy. Dodatkowo producent zastosował specjalne zabezpieczenie, które uchroni nasze urządzenie przed przegrzaniem i uszkodzeniem.

Oprócz tego znajdziemy tu również specjalny wskaźnik pokazujący aktualny poziom wody. Charakterystycznym atrybutem jest również design. W przeciwieństwie do innych produktów, ten gwarantuje nam bardzo ładne połączenie zieleni i czerni.

Zaletą tego wyboru będzie także długoletnia gwarancja. Czas ochrony, jaki producent oferuje na czajnik Botti Leo, to aż 3 lata.

R

Zalety

• Spora pojemność;
• Możliwość złożenia czajnika w pionie;
• Duża moc;
• Atrakcyjny design.
Q

Wady

• Brak automatycznego wyłączenia po zagotowaniu wody.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając czajnik turystyczny? Poradnik zakupowy 2024

Przeglądając dostępne na rynku naczynia do gotowania wody bardzo łatwo możemy zauważyć, że większość z ofert wykorzystuje grzałkę płytową. Jest to niezwykle ważne w przypadku czajników, gdyż ten typ grzałki oferuje nam wysoką wydajność oraz zmniejszone osadzanie się kamienia.

Niestety, oprócz grzałki istotne jest wiele innych elementów. Aby pomóc wam podjąć świadomą decyzję, postanowiliśmy omówić wszystkie istotne kwestie. To właśnie dzięki ich przedstawieniu będziemy mogli wybrać właściwe narzędzie.

Moc urządzenia czy pojemność to podstawa wyszukując idealny czajnik turystyczny. Bardzo ważna jest także kompaktowość oraz funkcyjność urządzenia. Inne kwestie warte poruszenia dotyczą opinii czajników turystycznych składanych i nieskładanych, a także ich ceny czy gwarancji. Dodatkowe informacje znajdziecie także tutaj: https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/3-najwazniejsze-rzeczy-na-ktore-powinnismy-zwrocic-uwage-przy-zakupie-czajnika-elektrycznego-1904.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Bardzo ważna jest moc urządzenia

Szybkość gotowania się wody to bardzo istotna kwestia i właśnie moc, w połączeniu z rodzajem zainstalowanej grzałki, ma na to największy wpływ. Oczywiście musimy pamiętać, że kompaktowe czajniki turystyczne dysponują o wiele mniejszą mocą, lecz biorąc pod uwagę mniejszą pojemność, uzyskujemy prawie taką samą wydajność.

Jeśli chodzi o dokładne parametry, to jedynym polecanym rodzajem grzałki jest grzałka płytowa. W przypadku mocy, to przy najmniejszych pojemnościach wystarczające będzie 700 W. Jeśli jednak czajnik oferuje do litra pojemności, to musimy szukać urządzenia o mocy 1000 W i więcej.

Czajnik Envy ENCT01 0.8L

najlepszy czajnik turystyczny

CZAJNIK Botti Leo 0,8L

Czajnik turystyczny

Istotnym elementem jest także pojemność

Nawet jeśli zastanawiamy się nad malutkim rozwiązaniem, powinniśmy pamiętać o tym, aby pojemność czajnika była nie mniejsza niż 0,5 litra. Jest to szczególnie ważne kiedy mamy do czynienia z dużymi rodzinami. Wtedy pół litra pojemności może okazać się niewystarczające.

My natomiast rekomendujemy wybór produktów o pojemności od 0,6 do nawet 1 L. Większe czajniki turystyczne będą o wiele droższe i nie będą oferowały wystarczająco szybkiego podgrzewania wody.

Kompaktowość w przypadku czajników turystycznych jest jednym z ważniejszych aspektów

Szukając czajnika turystycznego, zależy nam przede wszystkim na tym, abyśmy mogli bez najmniejszych problemów zabierać go ze sobą w podróże. Dlatego bardzo ważne jest, aby jego rozmiary były małe.

Tutaj bardzo istotną rzeczą jest znalezienie czajnika, którego środkowa część wykonana będzie z miękkiego silikonu. Jest to materiał bezpieczny, gdyż nie wchodzi on w reakcje z wodą. Dodatkowo pozwoli on nam na złożenie czajnika pionowo, co oszczędzi sporo miejsca.

CZAJNIK Esperanza 750W

tani czajnik turystyczny

SKŁADANY CZAJNIK ADLER AD

SKŁADANY CZAJNIK ELEKTRYCZNY ADLER AD

Funkcje urządzenia równie istotne

Nawet jeśli wybieramy mniejszą wersję czajnika, to warto pamiętać o podstawowych funkcjach, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Mowa tutaj o automatycznym wyłączaniu czajnika po zagotowaniu wody.

Oprócz tego, inną niezwykle istotną kwestią będzie wybranie czajnika wyposażonego w blokadę przed włączeniem czajnika bez wody.

Cena odgrywa równie istotną rolę

Właściwy wybór to także taki, który zaoferuje nam przyzwoitą cenę. Oczywiście musimy tutaj mieć na uwadze stosunek jakości do ceny, gdyż wybieranie najtańszego produktu może okazać się na dłuższą metę złym rozwiązaniem podobnie ja wybór taniego czajnika na gaz. Dodatkowo pamiętajmy, że w cenie czajnika znajdziemy wiele dodatków, które podnoszą wartość oferty.

CZAJNIK 0,6 L KAMILLE

czajnik elektryczny turystyczny ranking

Czajnik turystyczny składany opinie

Warto również przeglądać informacje zawarte w komentarzach innych użytkowników. Pozwolą one oszacować czy wybrany przez nas produkt rzeczywiście charakteryzuje się deklarowaną wydajnością.

Wszystkie opinie czajników turystycznych w Internecie są subiektywne, a więc powinniśmy traktować to źródło z przymrużeniem oka. Na wiele komentarzy wpływać będą prywatne doświadczenia ludzi, co także musimy mieć na uwadze.

Kompletujesz sprzęt kuchenny? Zobacz jaki wypiekacz do chleba kupić: https://przemianydomowe.pl/jaki-wypiekacz-do-chleba-opinie-ranking/.

Podsumowanie rankingu czajników turystycznych 2024

Nawet jeśli czajnik turystyczny nie będzie niezbędnym elementem naszych podróży, to jest to zdecydowanie przydatny gadżet, który w niemalże każdym miejscu może zaoferować nam ciepłą herbatę czy kawę. Biorąc pod uwagę kompaktowość, pojemność, moc i stosunek ceny do jakości, to w zestawieniu zwycięża Esperanza CZAJNIK ELEKTRYCZNY SKŁADANY TURYSTYCZNY 750W.

Zachęcamy natomiast do szczegółowego zapoznania się z opiniami o czajnikach elektrycznych do domu, dzięki czemu będziecie w stanie wybrać idealne urządzenie bazując na zebranych informacjach. W ten sposób podejmiecie świadomą decyzję i zakupicie sprawdzony produkt.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

czajnik turystyczny
Average rating:  
 0 reviews