Szczoteczka soniczna do zębów ORAL-B PULSONIC SLIM LUXE 4200 – Recenzja

Dbanie o właściwe czyszczenie zębów jest czymś ironicznym. Gdy byliśmy mali nienawidziliśmy tego momentu, gdy to rodzice regularnie kazali nam iść umyć zęby przed snem, czy też rano zanim wyszliśmy do szkoły. W wieku nastoletnim zaczęliśmy dostrzegać jednak pozytywy płynące z tego rozwiązanie, a gdy już dorośliśmy okazało się, że koszty dentystów i stres związany z częstymi odwiedzinami ich jest na tyle duży, że lepiej się zabezpieczyć i do niego nie dopuścić. Niemniej jednak z pewnością przydarzyło Ci się, że pomimo regularnego szczotkowania i tak gdzieś zapodział się jakiś element pokarmu, które później wywołał próchnicę. Wwiną tego była szczoteczka. Tak zwykła, typowa zwykła, która nie dotarła do każdego zakamarku. A nawet nie pomyślałeś o tym by zakupić soniczne rozwiązanie.

Szczoteczki soniczne, czy faktycznie warto?

Szczoteczka soniczna jest rozwiązaniem, które na pierwszy rzut oka przypomina typową klasyczną szczoteczkę elektryczną. Mamy rękojeść, mamy główkę i mamy kilka przycisków. Jednakże znacząco różni się ona pod kątem swojego działania, gdyż tutaj stykamy się z emisją fali dźwiękowej o odpowiedniej częstotliwości. Każdy kto choć otarł się o fizykę z pewnością miał na jakiś zajęciach omawiające wpływ dźwięku na różne materiały. Przy właściwiej częstotliwości jest on w stanie dosłownie rozbijać szereg produktów a co za tym idzie usuwać je. Stąd też powstały szczoteczki soniczne, które poruszają się z dużą częstotliwością nawet do 96000 drgań na minutę, a łącząc to z ruchem obrotowym szczoteczki elektrycznej uzyskujemy zniewalający efekt.

Słów kilka o produkcie

Omówię dla was jedno z ciekawych rozwiązań tego typu –  ORAL-B PULSONIC SLIM LUXE 4200. Dlaczego to? Bo chciałbym ją mieć i sam używam wcześniejszą wersję tego modelu i jestem bardzo zadowolony. Stykamy się tutaj ze znacznymi ulepszeniami, w stosunku do SLIM 1000 i SLIM ONE 2200, które były świetne. Teraz dostajemy więcej – dosłownie więcej wszystkiego, no i w podobnej cenie, w zestawie będzie więcej dodatków (jak np. wymiennych końcówek).

 

 

ORAL B PULSONIC SLIM LUXE 4200 szczotkowanie1

 

 ORAL-B PULSONIC SLIM LUXE 4200 – coś co warto zobaczyć

Przyjrzyjmy się bliżej owemu rozwiązaniu, którym jest właśnie ORAL-B PULSONIC SLIM LUXE 4200. Dostajemy tutaj wysokiej jakości produkt, który posiada niepowtarzalny design i ergonomiczny kształt. Widać to już od pierwszych chwil, że dostajemy solidną jakość. Dzięki temu nie musisz się martwić, że przepłacasz, bo czujesz że masz w dłoniach coś porządnego.

 

Dodatkowo jest wyposażony on w szereg do bardzo przydatnych funkcji jak choćby timer. Pytasz po co? Cóż – powiedz szczerze jak długo myjesz żeby? Mówi się, że minimum 2 minuty, ale czy tak naprawdę mierzyłeś kiedyś swój czas (bo ja nie). Uwierz mi – sam testowałem- timer bardzo pomaga w zachowaniu regularności czasu mycia.

 

Opowiedzmy trochę o samej budowie. Spotykamy się tutaj z wyjątkową super lekką rączką, która jest na tyle dobrze zaprojektowane, że doskonale leży w dłoni dzięki czemu bez problemu dotrzemy do każdego zakamarka. Sama główka zostało nieco wydłużona i drga tym samym wydobywając funkcję soniczne – maksymalna ilość drgań to 31 000 obr. na minutę, niby mało w stosunku do maksymalnych 96 000, ale wciąż bardzo skutecznie.

 

Co więcej stykamy się tutaj także z bardzo rozbudowanym systemem sterowaniem. Jest o tyle wygodne, że bez problemu możemy dostosować aktualne nasze potrzeby do tego jak chcemy czyścić zęby. W ten oto sposób bez problemu możemy wyczyścić swoje zęby w trybie codziennym, czy też używać trybu delikatnego, w momencie gdy mamy różnego rodzaju podrażnienia i nie chcielibyśmy pogorszyć swojej sytuacji lub też użyć trybu wybielania po to, aby usunąć obecne  przebarwienia. Efekty dostrzeżemy już po czterech tygodniach użytkowania. Co więcej z pewnością zauważymy, że stan zębów się poprawił a co za tym idzie nie będziemy musieli już tak często odwiedzać dentystów.

 

Na plus wyróżnia się tutaj także długa praca akumulatora. Twórcy doskonale przemyśleli to czego każdy z nas nienawidzi.  Mowa tutaj oczywiście o tym, że gdy używamy jakiegokolwiek urządzenia cieszymy się nim a nagle się okazuje, że musimy je ładować przez kilka godzin i nici z zabawy. Tutaj jedno ładowanie wystarcza nawet na 14 dni (przy założeniu, że myjesz zęby dwa razy dziennie) i nie ma w tym żadnej pomyłki – serio 14 dni. (zobacz poniżej sam jak wygląda ten produkt w ruchu):

 

 

Opinie i recenzje na temat produktu

Przeszukałem kilka stron dotyczących tego rozwiązania i faktycznie można się nawet nie zaskoczyć. Choć może nie należy do najniższej półki cenowej to dostajemy tutaj bardzo solidne wykonanie, z czym każdy się zgodzi. Wśród wielu zalet inne osoby wyróżnione między innymi cichą pracę, łatwość czyszczenia, czy też wygodę użytkowania. Do tego niektórzy zachwalają obecność etui podróżnego, które chroni naszą szczoteczkę, jak i pozwala utrzymać ją w odpowiedniej czystości. Sprzęt także niewiele waży, dzięki czemu przy dłuższym czyszczeniu, a pamiętajmy, że powinniśmy myć zęby przez  minimum2 minuty, bez problemu utrzymamy ją w swojej dłoni i nie będziemy mieli wytłumaczenia, że się zmęczyliśmy.

 

Czy są inne rozwiązania również godne uwagi?

Oczywiście na rynku możemy spotkać się z wieloma podobnymi produktami choć nie wszystkie będą oferowały te same opcje. Producentów jest kilku którzy się specjalizują w produkcji tego typu urządzeń. Aby mieć szerszy pogląd rynku szczoteczek sonicznych zapraszamy do przeczytania rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych dostępnych aktualnie na rynku.

 

Kilka słów podsumowania recenzji ORAL-B PULSONIC SLIM LUXE 4200

Ostatecznie stykamy się z rozwiązaniem dość ciekawym, trwałym i solidnym dającym wiele możliwości, w które warto zainwestować.  Możesz więc się spodziewać, że dzięki jego użyciu poprawisz jakość swoich zębów no i nie będziesz musiał się już dłużej martwić o problemy z próchnicą, czy też przebarwieniami. Dlatego tego też zacznij dbać o swoje zdrowie i zobacz sam co oferuje to rozwiązanie.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

ORAL-B PULSONIC SLIM LUXE 4200 recenzja
Average rating:  
 0 reviews