Jak wybrać właściwą maszynkę do golenia rotacyjną? Zweryfikuj swoją wiedzę dzięki poradnikowi zakupowemu 2024 i wybierz najlepszą opcję!

Pozbycie się zarostu to dla wielu mężczyzn kwestia, która spędza im sen z powiek. Standardowe, klasyczne maszynki do golenia są nad wyraz popularne z uwagi na ich prostę, niską cenę, a także możliwość golenia przy skórze i pozbycia się nawet najdrobniejszych odrostów. Jest to jednak uciążliwe i, jeśli mamy zarost, dosyć kosztowne z uwagi na częste wymiany maszynek. Oprócz tego, nawet po wielu latach doświadczenia zdarzy się nam zaciąć. Rozwiązaniem tych problemów będzie maszynka rotacyjna do golenia.

To urządzenie, które świetnie się sprawdzi w każdych rękach – zarówno u osób młodych, które chcą uniknąć częstego zacinania się, jak i u osób starszych, gdzie wygoda i brak konieczności częstej wymiany maszynki jest dla nich ważna. Jak jednak upewnić się, że wybraliśmy najlepszą opcję? Ranking golarek rotacyjnych 2024 przybywa z ratunkiem. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
GOLARKA ROTACYJNA PHILIPS S123241 Trymer 1

PHILIPS S1232

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Golarka rotacyjna REMINGTON PR1350 Power Aqua Plus 1

REMINGTON PR1350

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
Golarka rotacyjna Teesa HYPERCARE PRO700 trymer 1

Teesa HYPERCARE PRO700

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
GOLARKA ROTACYJNA ELDOM G46S Czarno Zielona 1

ELDOM G46S

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo

Dzisiejsza lista oferuje nam wgląd w cztery bardzo ciekawe i rekomendowane produkty. Każda z maszynek charakteryzuje się przede wszystkim wygodą użytkowania i efektywnością pracy. Aby mieć pewność świetnego wyboru, eksperci mieli na uwadze tak kluczowe parametry jak, na przykład, precyzja działania, łatwość obsługi, funkcjonalność i czas pracy na jednym ładowaniu. 

GOLARKA ROTACYJNA PHILIPS S1232/41 Trymer

golarka rotacyjna philips

Trymer marki Philips to golarka rotacyjna. Model Shaver Series 1000 jest bardzo łatwym w obsłudze i wygodnym urządzeniem w kolorze czarnym, które posiada samoostrzące się ostrza PowerCut. Co ciekawe, mamy możliwość pełnego mycia golarki w wodzie. Wbudowany trymer idealnie sprawdzi się w pielęgnacji wąsów oraz przycinaniu bokobrodów.

Warto również wspomnieć, że czyszczenie urządzenie jest bardzo łatwe. Aby otworzyć głowicę golącą wystarczy jedynie nacisnąć jeden przycisk. Wspomnianą głowicę można z łatwością opłukać wodą. Co więcej, na zasilaniu akumulatorowym możemy korzystać z golarki aż przez 40 minut. Ładowanie akumulatora zajmuje około 8 godzin. Ponadto, możemy także skorzystać z przyrządu podłączonego do sieci elektrycznej w momencie, kiedy akumulator jest wyczerpany.

Głowice 4D Flex oferowana w golarce rotacyjnej Philipsa zapewnia nam dokładne oraz wygodne golenie dzięki idealnemu dopasowaniu się do kształtu twarzy. Warto dodać, że poziom komfortu podnosi ergonomiczny uchwyt. Produkt posiada także jednopoziomowy wskaźnik naładowania akumulatora.

ok
 • Produkt łatwy w obsłudze;

 • Proste czyszczenie urządzenia;

 • Zasilanie akumulatorowo-sieciowe;

 • Głowice 4D Flex.

nook
 • Nieco wyższa cena.

Golarka rotacyjna REMINGTON PR1350 Power Aqua Plus

golarka rotacyjna ranking

Jest to golarka elektryczna Enchen wykorzystująca trzy głowice golące. Dopasowują się one do krzywizn twarzy, dzięki czemu golą zarost w trudno dostępnych miejscach. Warto dodać, że nie ma konieczności ponownego golenia, gdyż golarka nie pozostawia luźnych włosków. Ponadto, trzy głowice golące urządzenia posiadają niezależne ruchome zawieszenia oraz łatwo poruszają się we wszystkich kierunkach. Zmniejsza to nacisk golarki na skórę podczas golenia. Głowice posiadają także podwójny okręg zapewniający lepszy i czysty kontakt ze skórą.

Producenci wykorzystali najnowszą technologię przy projektowaniu stalowych noży i siatki do golenia. Co ciekawe, noże te są ostrzone automatycznie, co świadczy o wysokiej jakości golenia przez długi czas. Na jednym ładowaniu możemy korzystać z urządzenia przez 90 minut. Aby naładować baterię musimy użyć złącza USB typu C, a sam pełny cykl ładowanie zajmuje około godziny.

Warto również dodać, że golarka elektryczna jest bardzo łatwa w czyszczeniu, a moduł głowicy możemy odłączyć i umyć pod bieżącą wodą. W zestawie znajdziemy golarkę, szczotkę do czyszczenia produktu oraz przewód zasilający.

ok
 • Niewielki nacisk na skórę;

 • Automatyczne ostrzenie noży;

 • Szybkie ładowanie;

 • Bogaty zestaw w dobrej cenie.

nook
 • Brak możliwości golenia na mokro
 •  

Golarka rotacyjna Teesa HYPERCARE PRO700 trymer

golarka rotacyjna

Jest to golarka rotacyjna marki Teesa. Model Hypercare PRO700 to urządzenie posiadające trzy elastyczne ostrza, która dopasowują się do każdego kształtu twarzy. Ostrza zostały wykonane ze stali i mogą się pochwalić wysoką jakością. Wbudowany trymer sprawdzi się idealnie, gdy będziemy chcieli precyzyjnie wystylizować wąsy lub bokobrody. Warto dodać, że urządzenie umożliwia nam golenie zarówno na sucho jak i na mokro.

Ponadto, golarka rotacyjna Teesa pracuje bardzo cicho, posiada antypoślizgowy uchwyt oraz ergonomiczny design. Co więcej, urządzenie ma pięć wskaźników poziomu naładowania, a także posiada zabezpieczenie przed wciąganiem włosów, gdy poziom naładowania jest niski. Warto również wspomnieć o działaniu zarówno przewodowym jak i bezprzewodowym.

Czas ładowania wynosi godzinę, natomiast czas pracy bezprzewodowej to aż 120 minut. Decydując się na zakup produktu dostaniemy w zestawie etui podróżne, nakładkę ochronną, olejek do konserwacji, szczotkę do czyszczenia golarki oraz ładowarkę sieciową.

ok
 • Solidne stalowe ostrza;

 • Golenie na sucho i na mokro;

 • Cicha praca urządzenia;

 • Bogaty zestaw.

nook
 • Wysoka cena.

 •  

GOLARKA ROTACYJNA ELDOM G46S Czarno – Zielona

dobra golarka rotacyjna

Golarka rotacyjna marki Eldom to produkt w kolorze czarno-zielonym. Możemy go nabyć w bardzo niskiej cenie. Urządzenie posiada zasilanie zarówno akumulatorowe jak i sieciowe. Czas ładowania akumulatora wynosi około 480 minut, natomiast czas pracy na akumulatorze to zaledwie 30 minut. Warto dodać, że przyrząd posiada wskaźnik naładowania, dzięki czemu wiemy jaki jest poziom baterii golarki.

Co więcej, urządzenie umożliwia nam golenie na sucho. Jest to produkt o nowoczesnym kształcie oraz z ergonomiczną obudową, która świetnie trzyma się w dłoni oraz doskonale daje sobie radę z każdym zarostem. Warto również wspomnieć o funkcji trymera oraz o trzech ruchomych głowicach, które bardzo dobrze dostosowują się do kształtu twarzy.

Ponadto, golarka rotacyjna Eldom cieszy się dużą popularnością wśród kupujących oraz zbiera pozytywne opinie użytkowników. Posiadacze cenią urządzenie między innymi za nowoczesny design oraz za solidne wykonanie. Cicha praca produktu to również zaleta golarki.

ok
 • Ciekawy design;

 • Niska cena;

 • Funkcja trymera.

nook
 • Brak możliwości golenia na mokro;
 • Krótki czas pracy na akumulatorze.
 •  
 •  

Która maszynka rotacyjna do golenia okaże się najwłaściwsza? Poradnik zakupowy 2024

Świetnych produktów na rynku jest bez wątpienia bardzo dużo. Każdy z przedstawionych w powyższym zestawieniu przedmiot jest w stanie zagwarantować nam szybkie i bezproblemowe golenie, gdzie ryzyko zranienia zostało zredukowane do minimum. Co więcej, łatwa obsługa gwarantuje nam pewność, że osoby nigdy nie korzystające z tego typu sprzętu będą w stanie zadbać o swój wygląd bardzo szybko i bardzo dokładnie.

Co jednak zrobić, jeśli żadna z wyżej przedstawionych maszynek do golenia rotacyjnych nie jest w stanie zagwarantować nam tego, co potrzebujemy? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z dostępnymi produktami samemu i wybranie takiego sprzętu, który spełni wszystkie nasze kryteria bez najmniejszych problemów. Z tego względu bardzo ważne jest, aby wybrać produkt charakteryzujący się wysoką wydajnością pracy. 

Z parametrów bardzo ważną rolę odegra czas ładowania i czas pracy na baterii. Ponadto, powinniśmy też przyjrzeć się opcjom regulacyjnym, jak i funkcjonalności. Komfort korzystania ze sprzętu też jest istotny i tutaj powinniśmy uwzględnić wagę produktu jak i wymiary. Miejmy też na względzie dodatkowe akcesoria będące częścią zestawu. Dodatkowe informacje znajdziemy też tutaj:

https://www.al.to/poradniki/4890-foliowa-czy-rotacyjna-jaka-golarke-meska-wybrac-poradnik.html

maszynka rotacyjna do golenia

GOLARKA ROTACYJNA PHILIPS S1232/41 Trymer

golarka rotacyjna philips

Wydajność golarki najistotniejsza

Aby cieszyć się skuteczną eliminacją zarostu, musimy najpierw sprawdzić czy oferta, którą jesteśmy zainteresowani, gwarantuje nam jak największą precyzję działania i pewność, że pomyślnie usuniemy zarost z tych trudniej dostępnych miejsc. Co może w tym pomóc? Zastosowana technologia golarki rotacyjnej.

Rzecz jasna każda marka wykorzystuje swoje własne nazewnictwo. Ważne jest jednak wybranie urządzenia, które gwarantuje odchylające się głowice. Jeśli dodatkowo poruszają się w 4 różnych kierunkach, to znacząco poprawimy jakość strzyżenia. Co więcej, jakość głowic też ma znaczenie. Zazwyczaj produkty oferują 3 głowice, lecz bardzo istotne jest tutaj upewnienie się, że są one jak najbardziej wytrzymałe, bo dzięki temu będziemy mogli śmiało golić nawet najtwardszy zarost bez ryzyka uszkodzenia.

Dalej, musimy też pamiętać o regulacji i innych funkcjonalnościach 

Możliwość dostosowania sobie golarki do naszych preferencji jest bardzo istotna. Dlatego zawsze szukajmy urządzeń, które pozwalają na zmianę poszczególnych ustawień. Co ciekawe, niektóre opcje wyposażone są też w dodatkowy trymer. Jest to zazwyczaj specjalna końcówka, która pozwala nam wyrównać pejsy czy też pozbyć się za długiego wąsa – jeśli chcemy go tylko przystrzyc.

Innymi ciekawymi funkcjami będą te, które gwarantują nam dodatkowe zabezpieczenie. Jednym z takich zabezpieczeń będzie opcja, która chroni nas przed wciąganiem włosów. Jest to szczególnie przydatne, kiedy korzystamy z urządzenia w przypadku wąsów i bokobrodów. 

Nie możemy też zapomnieć o tym, że bardzo przydatną funkcją jest wskaźnik poziomu naładowania akumulatora. W tych bardziej zaawansowanych urządzeniach mamy wskaźników kilka, co pozwala lepiej rozdysponować dostępnym czasem.

GOLARKA ROTACYJNA ELDOM G46S

dobra golarka rotacyjna

Golarka rotacyjna REMINGTON PR1350

golarka rotacyjna ranking

Bateria, czyli im dłuższy czas pracy, tym lepiej!

Wszystkie urządzenia bezprzewodowe mają wbudowany rodzaj zasilania. Akumulatorki w golarkach są tak dobrane, aby wytrzymały na jednym ładowaniu od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Nam powinno, rzecz jasna, zależeć na wyborze sprzętu, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z kilkurazowym goleniem.

Dlatego zaleca się, aby w wybranym przez nas produkcie bateria pozwalała na pracę przez minimum 30 minut. Te najlepsze urządzenia wyposażone są w bardzo pojemną baterię, a to przekłada się na bezproblemowe działanie przez nawet i 2 godziny. 

Pamiętajmy jednak o tym, że im większa pojemność, tym golarka dłużej będzie się ładowała. Jeśli nie ma ona opcji szybkiego ładowania, to czas ten wynosić może od godziny lub dwóch do nawet i ośmiu godzin.

Nie mniej istotną rolę odegrają akcesoria i komfort użytkowania

Lekki i kompaktowy sprzęt to z pewnością dwa podstawowe czynniki, które wskażą nam na to czy mamy do czynienia z przyjemnym w użytkowaniu sprzętem czy może z bardzo dużym i mało zgrabnym urządzeniem. Ergonomia jest tutaj kluczowa, bo ułatwia to posługiwanie się golarką rotacyjną. W ten sposób dbamy też o to, aby wybranym przez nas przedmiotem łatwo było się posługiwać.

Rzecz jasna to nie wszystko, co powinno mieć kluczowe znaczenie podczas wybierania golarki mając na względzie nasz komfort. Ważny będzie też sposób czyszczenia golarki po użyciu. Bardzo często część głowicy golącej można odłączyć od pozostałej części urządzenia. W ten sposób bardzo szybko przygotujemy golarkę do ponownego użycia.

Golarka rotacyjna Teesa HYPERCARE PRO700

golarka rotacyjna

Podsumowanie rankingu – golarka rotacyjna 2024

Trudno jest wskazać która opcja będzie najlepsza, to z pewnością. Mamy przecież na rynku tak wiele różnorodnych golarek, które pochodzą zarówno od renomowanych producentów, jak i od tych mniej znanych twórców. Którą opcję powinniśmy wybrać? Przede wszystkim należy pamiętać o wyżej wymienionych parametrach. 

Jeśli jednak nie chcemy poświęcać tak dużo czasu na własne poszukiwania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z zebranej dziś wiedzy i wybrać jeden z rekomendowanych produktów. Szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się GOLARKA ROTACYJNA PHILIPS S1232/41 Trymer. Opcja ta jest bardzo dopracowana, oferuje długi czas pracy na baterii, a przy tym jest dokładna. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka golarka rotacyjna będzie najlepsza
Average rating:  
 0 reviews