Proste i lśniące włosy… która z Pań o tym nie marzy? Chyba tylko te, które mają takie włosy na co dzień i z natury. Dla reszty… przygotowaliśmy zestawienie, które pomoże w wyborze urządzenia, by te włosy właśnie takie proste i lśniące były. Nie ma co ukrywać, że dla każdej z nas fryzura ma znaczenie. Mniejsze lub większe, ale jednak ma. Lubimy dobrze wyglądać, dla siebie, dla męża, dla koleżanek czy ostatecznie dla zupełnie nieznanych nam kobiet mijanych w trakcie spaceru z dzieckiem.

Nasze opinie o prastownicach dostępnych w 2024

Czy inne Panie polecają zakup prostownic? Zapewne tak! Tak to jest, że jak się ma proste włosy – chce się mieć loki, gdy się ma piękne loki – szuka się urządzenia, które sprezentuje nam idealnie proste włosy. Na szczęście większość prostownic, jak sama nazwa wskazuje, prostuje włosy, ale ma również możliwość robienia fal czy loków. Nie bujnych, czy trwałej, ale jednak pięknych fal. To czy zakupimy takie urządzenie czy nie, zależy wyłącznie od nas samych i tego co potrzebujemy. Niemniej jednak, rzadko można znaleźć Panie, które zakupiły prostownicę a teraz żałują. Zwłaszcza jeśli udało im się znaleźć produkt, który służy długo.

Ranking Najlepszych prostownic do włosów dostępnych w 2024 roku

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
REMINGTON KERATIN THERAPY S8590

Remington keratin s8590

9.8

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
braun satin

Braun Satin ST750

9.8

Średni

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
BABYLISS ST389E

BABYLISS-ST389E

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table
fox samba

Fox Samba

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
PHILIPS MOISTUREPROTECT HP8372

PHILIPS HP8372

9.3

Drogi

Allegro Logo
REMINGTON S6500 001

REMINGTON S6500

9.0

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
Rowenta

Rowenta CF 6430

8.8

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table
WAHL CUTEK

Wahl Cutek Advanced

8.6

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table

Prostownice – ranking

Numer jeden na naszej liście, prostownica Remington Keratin Therapy S8590, oficjalnie otwiera ranking.

prostownice ranking

Otwieramy nasz ranking mocnym tupnięciem – Remington Keratin Therapy, to urządzenie, którego po zakupie nie oddała by żadna z nas. Pomijając fakt, że sama firma jest znana z tego, że produkuje bardzo dobre urządzenia, to konkretnie ta prostownica, to niebo na ziemi dla kobiet, które go tu potrzebują w postaci prostych i lśniących włosów.

Do rzeczy… Model ten poza tym, że prostuje włosy i nadaje im taki kształt jaki oczekujemy, również o nie dba. A to wszystko przez to, że została ona wyposażona w płytki pokryte kreatyniną, która podczas prostowania dodatkowo je odżywia. Niestety, nie ma co ukrywać, że sam proces prostowania włosów, nie jest dla nich zdrowy, więc każde tego rodzaju rozwiązanie, jak te w Remingtonie, to wielki kciuk w górę dla danego modelu. Dodatkowo, posiada ona również czujnik temperatury, który dostosuje temperaturę urządzenia do temperatury włosów. Oprócz tego, jest możliwość manualnego ustawienia temperatury między 160 a 230 stopni Celcjusza, którą to możemy sprawdzić na wyświetlaczu LCD. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo – bardzo dobrym rozwiązaniem jest automatyczne wyłączenie urządzenie po 60 minutach bezczynności. Póki co, wygląda na to, że to najlepsza prostownica do włosów na rynku.

Prostownica do włosów – opinie klientek w 2024

Z tego co widzimy, klientki są na ogół zadowolone z tego produktu. Oceniają, że jest on swoją funkcjonalnością i działaniem adekwatny do ceny proponowanej przez producenta. Można zauważyć, że wiele z nich ceni sobie fakt, że płytki pokryte są kreatyniną, dzięki czemu wystarczy kosmyk włosów przeciągnąć prostownicą raz aby otrzymać odpowiedni efekt, a dodatkowo je to odżywia.

R

Zalety

• płytki pokryte są kreatyniną,
• szybko się nagrzewa,
• obrotowy kabel ułatwia używanie,
• automatyczne wyłączenie po 60 minutach bezczynności.
Q

Wady

• brak uchwytu do powieszenia urządzenia,
• źle zrobiony zatrzask do zamykania prostownicy,
• brak jonizacji.

Ekspresowe podgrzewanie w prostownicy Braun Satin Hair 7 ST750

prostownica do włosów ranking

Dlaczego ekspresowe? A ponieważ producent podaje, że owa prostownica nagrzewa się w 40 sekund, krótko czy nie, podają, że „ekspresowo”. A zakres temperatur sięga 130-200 stopni Celcjusza. Dokładny opis i cechy tego konkretnego modelu macie Panie tutaj o: https://www.braun.pl/pl-pl/products/hair-care/straighteners/satin-hair-7-st750-colour-straightener No dobrze, ale co więcej? Została ona wyposażona w technologię ochrony koloru, która pozwala ograniczyć jego utratę aż do 70%.

Posiada również technologię jonizacji, która zabezpiecza włosy przed naelektryzowaniem. Na wyświetlaczu można wybrać jakie włosy posiadamy (czy grube, cienkie, farbowane czy nie) a urządzenie samo dobierze odpowiednią temperaturę do włosów – chroni to włosy przed spaleniem. Sam wyświetlacz oraz przycisk zwiększania/zmniejszania temperatury oczywiście ułatwia używanie prostownicy. Wyposażona została również w ceramiczne płytki z nanopoślizgiem, który przyśpiesza stylizację.

R

Zalety

• zakres temperatury,
• szybkie nagrzewanie,
• technologia jonizacji,
• technologia ochrony koloru,
• możliwość ustawienia temperatury odpowiednio do rodzaju włosów,
• ceramiczne płytki z nanopoślizgiem.
Q

Wady

• brak możliwości zamknięcia prostownicy,
• brak pokrowca.

Prostownica do włosów utrzymująca ich naturalne nawilżenie – Philips MoistureProtect HP8372/00

ranking prostownic

Urządzenie zostało wyposażone w technologię, dzięki czujnik 30 razy na sekundę sprawdza włosa i dostosowuje temperaturę tak by włosy nie traciły swojego naturalnego nawilżenia. Jak większość urządzeń „z tej półki” posiada technologię jonizacji. I tak jak wspominałam wcześniej i wspomnę jeszcze później – to technologia, która zapobiega naelektryzowaniu – całkiem pomocna w zimę. Panie wiedzą o co chodzi! Ruchome płytki zmieniają swoje położenie i tym samym nacisk na włosy co pozwala zabezpieczyć je przed nadmierną temperaturą a później łamaniem i uszkodzeniami.

Producent gwarantuje nagrzanie się prostownicy w czasie 15 sekund. Temperaturę ustawiać można na trzy różne wielkości tj. 200, 175 i 150 stopni Celcjusza. Oczywiście, nie można zapomnieć o tym, że prostownica została wyposażona w technologię Moisture Protect, która ma za zadanie regulować temperaturę i dostosowywać ją do potrzeb włosów, tym samym chronić włosy przed nagrzaniem czy spaleniem. Moim zdaniem, mimo tego, że klientki zaznaczają jej wysoką awaryjność, to bardzo dobra prostownica do włosów.

R

Zalety

• szybkie nagrzewanie się,
• technologia jonizacji,
• MoistureProtect chroniąca włosy przed nagrznaiem,
• ochrona naturalnego nawilżenia włosa,
• możliwość dostosowania temperatury do rodzaju włosów.
Q

Wady

• często się psuje,
• cena.

Uwaga, będzie zupełnie subiektywnie! Moja ulubienica w tym zestawieniu… Moja zwycieżczyni BABYLISS ST389E

prostownice opinie

I mimo, że czwarta w zestawieniu, to w moim mniemaniu, top of the top – Babyliss. Już same urządzenia marki Babyliss oceniane są jako jedne z najlepszych a ta prostownica, a dokładnie model ST398E… Same Panie się przekonajcie. Model ten został wyposażony w szerokie płytki z powłoką Diamond Ceramic, która sprawią, że są one odporne na uszkodzenia i zarysowania. Prostownica ma możliwość ustawienia temperatury na 6 różnych poziomach, do różnego rodzaju włosów, aż do 235 stopni Celcjusza. Posiada również technologię jonizacji, która chroni włosy przed naelektryzowaniem – w zimę, jak znalazł!

R

Zalety

• szerokie płytki z powłoką Diamond Ceramic,
• szybkie nagrzewanie i utrzymywanie danej temperatury na całej długości płytek,
• możliwość ustawienia temperatury na 6 poziomach,
• efekt jonizacji,
• dodatkowy grzebień ułatwiający prostowanie.
Q

Wady

• wygląd urządzenia,
• brak uchwytu do powieszenia.

Idealnie ułożona fryzura dzięki prostownicy Remington S6500

prostownica do włosów opinie

Prostownica marki Remington posiada cyfrowy wyświetlacz, na którym możemy wybrać odpowiednią temperaturę dla swoich włosów. Idąc za sugestiami producenta: dla włosów delikatnych od 150 do 180 stopni Celcjusza; dla włosów średniej grubości od 180 do 200 stopni Celcjusza; dla włosów grubych od 200 do 230 stopni Celcjusza. Została ona wyposażona w funkcję Heat Boost, dzięki której po dłuższym przytrzymaniu „+” ustawimy od razu najwyższą temperaturę. Dodatkowym atutem jest również możliwość zablokowania danej temperatury, tak by się nie zmieniała podczas używania.

Nie proste a loki? Jasne, z tą prostownicą nie będzie to większy problemy. Została ona wyposażona w płytki z zaokrąglonymi krawędziami, które ułatwią zrobienie loków. Same płytki są ceramiczne. Takim gadżetem, który dodawany jest w zestawie od producenta, jest płyta CD, na której jest wiele ciekawych inspiracji do stworzenia idealnej fryzury. Niestety są klientki, które informują o tym, że samo urządzenie jest słabej konstrukcji, często się psuje a kabel zasilający nie sięga za daleko. Zauważają również, że obudowa prostownicy nagrzewa się dość mocno w związku z powyższym istnieje możliwość poparzenia się.

R

Zalety

• funkcja Heat Boost,
• możliwość blokady danej temperatury,
• cyfrowy wyświetlacz,
• dostosowanie temperatury do rodzaju włosów,
• możliwość zrobienia loków.
Q

Wady

• słaba konstrukcja,
• krótki kabel,
• zbyt mocno nagrzewa się całe urządzenie (możliwość poparzenia).

Profesjonalna prostownica fryzjerska Wahl Cutek Advanced

jaka prostownica

Z opinii klientek wynika, że prostownica ta czyni prostowanie włosów zabiegiem bardzo szybkim, prostym i przyjemnym. Dzięki technologii Sensation-Ceramic płytki nagrzewają się równomiernie. Same płytki są też lekko zaokrąglone, co daje możliwość nie tylko prostowania włosów, ale również robienia fal i loków. Tak jak wspominaliśmy już wcześniej to ważne by prostownica służyła do różnych stylizacji i fryzur. Regulacja temperatury w zakresie 150-200 stopni Celcjusza w zależności od rodzaju włosów. Posiada również długi, obrotowy kabel zasilający, dzięki czemu używanie jest prostsze.

R

Zalety

• technologia Sensation-Ceramic,
• możliwość robienia fal i loków,
• regulacja temperatury w zależności od rodzaju włosów,
• długi, obrotowy kabel,
• automatyczne wyłączanie.
Q

Wady

• delikatna konstrukcja,
• łatwo się psuje,
• brak opakowania do przechowywania.

Prostownica z podczerwienią marki Fox Samba

jaka prostownica najlepsza

Prostownica marki Fox Samba posiada technologię jonizacji, a także, jako pierwsza w naszym zestawieniu, podczerwień. Właśnie dzięki podczerwieni, rozprowadza ciepło równomiernie na powierzchni włosów, co zabezpiecza je przed zniszczeniem, łamliwością. Podczerwień działa również korzystnie na strukturę włosa. Funkcja jonizacji, oczywiście, zapobiega naelektryzowaniu co również działa na korzyść włosów i ich zdrowia. Funkcje, o których mowa wyżej włączają się automatycznie przy każdorazowym używaniu prostownicy. Płytki są pokryte powłoką ceramiczną, która sprawia, że włosy są długotrwale gładkie. Możliwość regulacji temperatury pomiędzy 80-220 stopni Celcjusza. Producent podaje, że prostownica ma możliwość robienia fal i loków, co mija się z tym o czym piszą klientki, zaznaczając, że takiej możliwości nie ma tudzież urządzenie nie robi tego odpowiednio.

Prostownica z podczerwienią – opinie klientek

Panie, które zakupiły prostownicę marki Fox Samba są na ogół zadowolone z zakupu. Informują, że włosy prostują się ładnie, nie elektryzują się a sama prostownica ma dobrą konstrukcję. Obie funkcje (jonizacji i podczerwień) działają odpowiednio i nie psują się. Niestety zauważają, że minusem i to dużym jest brak automatycznego wyłączenia i szybkość nagrzewania się obudowy. Mimo to, czytając opinie klientek uznajemy, że to dobra prostownica z podczerwienią.

R

Zalety

• funkcja podczerwieni,
• funkcja jonizacji,
• ceramiczne płytki,
• długi obrotowy kabel zasilający,
• regulacja temperatury w dużym zakresie (80-220 stopni Celcjusza).
Q

Wady

• brak możliwości robienia loków i fal,
• brak automatycznego wyłączenia,
• szybko nagrzewa się obudowa.

Innowacyjna prostownica do włosów marki Rowenta CF 6430

najlepsza prostownica

Cóż więcej możemy napisać o tej prostownicy, czego nie pisaliśmy o jej poprzednikach. Na pewno to, że jako jedyna posiada funkcję Respect, która zwiększa objętość włosów podczas prostowania, w temperaturze 170 stopni Celcjusza. Chroni to włosy przed nagrzaniem, a jednocześnie sprawia, że włosy są lśniące i zdrowe, nie tylko z wyglądu. Za podnoszenie włosów w trakcie prostowania odpowiadają również obrotowe płytki. Są one również wyposażone w Ultrashine Nano Ceramic, która umożliwia odpowiedni poślizg płytek, ochronę i blask włosów. To jedyna prostownica w naszym zestawieniu, która nie została wyposażona w regulację temperatury względem rodzaju włosów jakie posiadamy.

R

Zalety

• funkcja, zwiększająca objętość włosów,
• ochrona włosów przed nagrzaniem,
• funkcja jonizacji,
• płytki z Ultrashine Nano Ceramic,
• funkcja Respect.
Q

Wady

• brak opakowania do przechowywania,
• brak możliwości ustawienia temperatury odpowiednio do swoich włosów.

Jaka prostownica jest najlepsza na rynku obecnie? Jaką wybrać? Czym należy się kierować?

Po pierwsze może, czym należy się kierować podczas wyboru takiego urządzenia?

PŁYTKI są najważniejsze

Najważniejsze by nie były one wykonane z tych niebezpiecznych materiałów, które naprawdę mogą zniszczyć nasze włosy. Zniszczyć, spalić, skutki mogą być opłakane. Rzadko w tej chwili możemy spotkać modele z takimi płytkami, ale jednak, mimo wszystko, należy uważać by nie kupić modelu z płytkami teflonowymi, które najzwyczajniej w świecie mogą spalić nasze włosy. Pomijając oczywiście to, że nie są one w ogóle odporne na uszkodzenia. Najczęściej płytki są wykonane z ceramiki. Nie psują one włosa, nie niszczą struktury a ciepło może być po nich rozprowadzane równomiernie. Są trwałe, ale trwalsze od nich mogą być płytki tytanowe. Inna kwestia – grubość i szerokość płytek. Wąskie płytki są dla osób, które mają krótkie włosy; szersze – dla tych co włosy mają dłuższe. To tak jak z wyborem wałków na głowę w zależności od rodzaju włosów wybieramy odpowiednie wałki.

a TEMPERATURA i MOC…

Dobrze, by wybrany przez nas model miał możliwość regulacji temperatury, w zależności od rodzaju włosów. Dobrze jeśli przedział temperatury jest szeroki. Należy się zastanowić nad tym czego nasze włosy potrzebują. Dla osób z cienkimi włosami proponuję prostownicę o mniejszej mocy. Po co dopłacać do prostownicy, która ma możliwość ustawienia temperatury na 230 stopni Celcjusza jeśli nigdy takiej temperatury nie użyjemy?

BEZPIECZEŃSTWO dla nas to też priorytet

Głównie chodzi mi o automatyczne wyłączanie prostownicy gdy my zapomnimy. Najczęściej, gdy na szybko wybiegamy z domu do pracy, na spacer, do płaczącego dziecka. Wielu z nas się na pewno to nie raz zdarzyło, że po powrocie do łazienki okazuje się, że prostownica chodzi od godziny i dotknąć jej nie można bo tak mocno nagrzana jest. Automatyczne wyłączanie urządzenia czy choćby przycisk czy zatrzask do zamknięcia prostownicy to niebywałe plusy, przynajmniej dla mnie, ciągle zabieganej Mamy.

DODATKOWE FUNKCJE/AKCESORIA

No i o co dokładnie mi tutaj chodzi. Dodatkowe funkcje? A no istotne jest np. jaką powłokę posiadają płytki, jakie dodatkowe funkcje ma sama prostownica (jonizacji, podczerwień, itd.), czy posiada funkcję dodatkowego unoszenia włosów lub odbudowy konstrukcji włosa. A Akcesoria? Takie jak: pokrowiec do przechowywania, uchwyt do powieszanie prostownicy.

INNE?

Warto zwrócić uwagę, również na mniej istotne, ale myślę, że ostatecznie w trakcie używania, ważne kwestie. Polecam przy okazji sprawdzania interesujących nas modeli poczytać opinie osób, które już taki model zakupiły by ocenić czy dana prostownica nie obciąża włosów lub ich nie wyrywa, czy jest lekka (bo ciężką kto da radę unosić przez długi czas?), poręczna. Istotne też jest z czego zrobiona jest obudowa i czy przy długim używaniu nie będzie się mocno nagrzewać. A może ma możliwość nadawania włosom dodatkowej objętości lub ich unoszenia od nasady? Jest wytrzymała czy często się psuje? No i cena, to zawsze w pewien sposób deklaruje nasz wybór.

prostownica do włosów ranking

A najlepsza prostownica to taka, która…

Paniom spodoba się najbardziej! Taka, która spełni wszelkie oczekiwania i dodatkowo będzie w odpowiednim przedziale cenowym. A znaleźć można naprawdę różne, jeśli chodzi o cenę. Półki sklepowe aż uginają się od różnych, przeróżnych modeli prostownic. Idąc za tradycją naszych rankingów, oczywiście przedstawimy jedną czy dwie propozycje tych, według nas, „naj” prostownic.

Pierwszy nasz „naj” to oczywiście numer jeden w naszym zestawieniu z roku 2024: Remington Keratin Therapy S8590. Prostownica nie tylko prostuje, ale również dba o włosy. Ma możliwość regulacji temperatury pomiędzy 160 a 230 stopni Celcjusza, a więc można ją zakupić do różnego rodzaju włosów, od cienkich do bardzo grubych. Wybrana przez nas temperatura ukazuje się nam na wyświetlaczu LCD. Została ona wyposażona w płytki pokryte kreatyniną, która dodatkowo podczas samego procesu prostowania odżywia włosy. Niestety nie posiada funkcji jonizacji, która na dzień dzisiejszy to swego rodzaju standard, no ale biorąc pod uwagę wszystko inne – jesteśmy w stanie przeżyć bez funkcji jonizacji, brak uchwytu do powieszenia prostownicy również. I to co pisałam wyżej, dodatkowy atut to automatyczne wyłączanie urządzenia po 60 minutach nieużywania. Więcej na plus niż na minus.

Druga to moja osobista zwyciężczyni – Babyliss ST389E. I pomimo tego, że również nie posiada uchwytu do powieszenia jej, że wygląd naprawdę nie zachwyca, to ma w sobie to coś co sprawia, że po ułożeniu odpowiedniej fryzury kobieta czuje się piękniejsza. Została ona wyposażona w szerokie płytki z powłoką Diamond Ceramic, dzięki czemu są one odporne na uszkodzenia i zarysowania a sama prostownica dzięki temu posłuży naprawdę lata. Temperaturę można ustawić aż na 235 stopni Celcjusza, i na 6 różnych poziomach, tak by każdy rodzaj włosów był odpowiednio potraktowany. Technologia jonizacji, która została w niej wykorzystana to również plus.

Podsumowując wszystkie rozważania na temat prostownic do włosów w 2024

Niestety, nie wybierzemy za żadną z Pań idealnego urządzenia, ale mamy nadzieję, że patrząc na nasze zestawienie, na to co starałam się przekazać w miarę jasny sposób, pomoże wybrać model, który zadowoli i dzięki niemu codzienne układanie fryzury będzie proste i przyjemne. Ja sama układam ją od wielkiego wyjścia, bo na codzienne wyjścia do sklepu z wózkiem raczej wybieram luźno upięty kok, ale posiadanie takiego urządzenia w domu zawsze daje mi tą pewność, że gdy przyjdzie moment by wyglądać jak gwiazda Hollywood, to dam radę!

[kkratings]
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka Prostownica do Włosów
Average rating:  
 0 reviews