Otwarte kabiny prysznicowe coraz częściej goszczą w polskich łazienkach. Rozwiązanie takie z pewnością jest atrakcyjne wizualnie, jednak czy równie korzystnie wyglądają jego cechy użytkowe? Kto powinien zdecydować się na rozwiązanie typu walk-in? Na co zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem? Zapraszamy do lektury.

Możliwości i ograniczenia otwartych kabin prysznicowych

Konstrukcja tradycyjnych kabin prysznicowych jest dobrze znana każdemu z nas. Podstawę stanowi brodzik, którego brzegi wyznaczają również granice i kształt kabiny. Obecnie na rynku znajdziemy duży wybór tak kształtów, jak i wielkości. Brodziki mogą być kwadratowe, prostokątne, narożne, a nawet owalne, jednak tym, co je łączy jest konieczność pokonania progu. Dla osób pełnosprawnych i w pełni sił zazwyczaj nie stanowi to większego problemu, zupełnie inaczej jest jednak w przypadku ludzi starszych lub schorowanych. Korzystanie z takiego rodzaju prysznica staje się ogromnym wyzwaniem dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich — w takich przypadkach najczęściej nie obejdzie się bez dodatkowej pomocy.

Powyższych wad pozbawione są kabiny otwarte. Nie istnieje tu pojęcie brodzika, powierzchnia przeznaczona pod natrysk stanowi integralną i często nawet symbolicznie nie wydzieloną część łazienkowej podłogi. Odpływ umieszczony jest pod posadzką, a to sprawia, że musi się on charakteryzować specyficzną budową. Dużą popularnością cieszą się odpływy liniowe, które skutecznie łączą estetykę z funkcjonalnością. Wzmianka o odpływie w posadzce dla niektórych czytelników może być tożsama z dźwiękiem dzwonka alarmowego. Rzeczywiście, nie wszędzie uda się zastosować takie rozwiązanie. Szczególną uwagę na ograniczenia techniczne powinni zwrócić mieszkańcy bloków wybudowanych z wielkiej płyty, jednak konsultacja z wykwalifikowanym hydraulikiem przyda się także w pozostałych przypadkach.

Porozmawiajmy o stylistyce

Cechy użytkowe są niezwykle istotne, jednak nie mniej ważny jest aspekt estetyczny. Otwarte kabiny prysznicowe otwierają przed użytkownikami praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Brak rozbudowanego brodzika pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, co z pewnością docenią nie tylko posiadacze małych łazienek. Optycznie zyskujemy znacznie więcej przestrzeni, całe pomieszczenie pozbawione ciężkiej zabudowy zyskuje swoisty oddech. Kabinę możemy całkowicie pozbawić ścian i drzwi, choć praktyczniejsze wydaje się wykorzystanie przegród wykonanych z transparentnego szkła. Nie stracimy walorów płynących z minimalistycznego wzornictwa, za to znacznie ograniczymy możliwość zachlapania łazienki.

Oferta rynkowa jest szeroka, niezwykle ciekawe propozycje kabin prysznicowych walk-in znajdziemy na stronie Bravat.pl. Staranny wybór estetycznych produktów wykonanych z najwyższej jakości materiałów, rozsądnie skalkulowane ceny i możliwość dokonania wygodnego zakupu przez internet sprawiają, że odmiana łazienki i nadanie jej eleganckiego, a przy tym praktycznego charakteru jest zadaniem prostym w realizacji i niezwykle przyjemnym.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Kabina prysznicowa walk-in
Average rating:  
 0 reviews