Odpowiednie zabezpieczenie przed czadem bądź gazem to podstawa w każdym domku jednorodzinnym i nie tylko. W Polsce dziesiątki osób umierają, a setki trafiają do szpitala na skutek zatrucia tymi „cichymi zabójcami”. Nie powinno zatem dziwić nikogo potrzeba zakupienia sprawdzonego i bardzo dobrego czujnika czadu i gazu.

Niestety, zadanie to nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Sprzętu alarmującego o podwyższonym stężeniu tych szkodliwych substancji jest całkiem sporo. Producenci różnią się, jeśli chodzi o wiele parametrów a pomimo tego każdy deklaruje pełną skuteczność. Jaki czujnik czadu i gazu należy zatem wybrać, aby się cieszyć?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Czujnik czadu tlenku wegla oraz gazu propan butan LPG GV 9 KING 2100 1

Czujnik GV-9 KING

9.9

Tani

Allegro Logo
Czujnik CZADU tlenku wegla i dymu KIDDE 10SCO 2

Czujnik KIDDE 10SCO

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Czujnik gazu i tlenku wegla Xblitz DG3 1 1

Czujnik Xblitz DG3-1

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
GAZEX detektor gaz ziemny Metan CO Czad DK 24 1

Czujnik GAZEX DK-24

9.5

Drogi

Allegro Logo
CZUJNIK CZADU I GAZU EURA CGD 35A2 1

Czujnik EURA CGD-35A2

9.4

Średnia

Allegro Logo
 

Zestawienie 2024 to prezentacja ciekawych gadżetów. Są to polecane czujniki czadu i gazu, które wyróżniają się na tle konkurencji przede wszystkim bardzo dobrym wykonaniem oraz bezpieczeństwem. Spełniają także szereg badań i certyfikatów. Dodatkowo pozytywne opinie czujników czadu i gazu w połączeniu z wysoką funkcjonalnością oraz zaawansowanym systemem ostrzegania i długą żywotnością dają nam zestaw wysoce rekomendowanym produktów.

Czujnik czadu i gazu ranking otwiera Czujnik czadu / tlenku węgla oraz gazu (propan, butan, LPG) GV-9 KING 2100, czyli zwycięzca rankingu 2024

czujnik czadu i gazu ranking

Dzisiejszy ranking rozpoczynamy od certyfikowanego czujnika czadu i gazu w atrakcyjnej cenie, który idealnie spełnia swoją funkcję dzięki wysokiej czułości. Profesjonalne urządzenie o niewielkich rozmiarach gwarantuje trwałość nawet do 5 lat prawidłowego użytkowania. Czujnik w kolorze białym idealnie sprawdzi się w przestrzeni urządzonej w dowolnym stylu.

Czujnik gazu i czadu GV-9 posiada przejrzysty wyświetlacz LCD, dzięki czemu urządzenie jest banalnie proste w obsłudze. Urządzenie posiada niezbędny certyfikat PN-EN 50291-1:2010, co zapewnia doskonałą jakość pomiaru.

Urządzenie oferuje użytkownikowi komunikaty głosowe wpływające na jakość bezpieczeństwa domowników. Czujnik podłączany sieciowo działa także w trybie awaryjnym na baterię akumulatorową.

Czujnik jest w stanie informować o poziomie gazu/czadu w zakresie od 0 do 999 PPM, a także komunikuje niski stan baterii czy awarię. Fakt ten wpływa dodatkowo na bezpieczeństwo pracy z urządzeniem.

Producent deklaruje, iż urządzenie w bardzo niskiej cenie przeszło testy dla wszystkich poziomów czujności. Należy natomiast pamiętać, że 5 lat to stosunkowo krótki czas pracy, a dodatkowo wymaga podłączenia do prądu.

R

Zalety

• Produkt spełnia normy i certyfikaty;
• Wygodny wyświetlacz LCD;
• Komunikaty głosowe;
• Bardzo atrakcyjna cena zakupu.
Q

Wady

• Czujnik wymaga podłączenia do prądu;
• Niska żywotność urządzenia.

Czujnik CZADU tlenku węgla i dymu KIDDE 10SCO to alternatywa, która zdecydowanie przypadnie nam do gustu

dobry czujnik czadu i gazu

Kolejnym czujnikiem na naszej liście jest produkt gwarantujący kompleksowe zabezpieczenie przez tlenkiem węgla w przystępnej cenie. Urządzenie marki Kidde wykrywa nie tylko zbyt dużą ilość gazu, ale również źródło pożaru, co daje użytkownikowi dodatkowe bezpieczeństwo. Profesjonalna czujka emituje głośny alarm i jest też bardzo prosta w codziennej obsłudze.

Urządzenie zaproponowane przez producenta Kidde to biała czujka dymu i czadu, która jest zasilana bateryjnie. Wielofunkcyjne urządzenie emituje głośny alarm 85dB i dodatkowo daje komunikat optyczny. Te aspekty przemawiają za dodatkowym zabezpieczeniem domownika w przypadku wypadku.

Czujnik dymu i czadu jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki obecności rozwiązania Test/Reset. Obecność wewnętrznej pamięci wbudowanej w urządzenie gwarantuje samodzielną naukę urządzenia oraz zapisywanie odnotowanych odczytów.

Urządzenie w przystępnej cenie wymaga montażu na ścianie lub suficie. Producent deklaruje, iż urządzenie będzie działać niezawodnie przez przynajmniej 10 lat. Kompaktowa i wytrzymała obudowa w białym kolorze sprawia, iż czujnik jest praktycznie niezauważalnym elementem pomieszczenia.

R

Zalety

• Głośny system alarmowy;
• Intuicyjna obsługa;
• Długi okres żywotności.
Q

Wady

• Skomplikowany montaż.

Niska cena czujnika czadu i gazu? Oprócz numeru jeden, warto przemyśleć też Czujnik gazu i tlenku węgla Xblitz DG3-1

polecane czujniki czadu i gazu

Produkt marki Xblitz jest detektorem o wyjątkowej precyzji, umożliwiający zlokalizowanie gazów łatwopalnych, jak chociażby skroplony gaz ropopochodny, gaz ziemny czy metan. Czujnik może być więc stosowany zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w miejscach, gdzie występują innego rodzaju związki łatwopalne. Dzięki komunikatom głosowych detektor skutecznie informuje użytkownika o zagrożeniu.

Czujka czadu, dymu i nie tylko to uniwersalne rozwiązanie na bezpieczeństwo w miejscu pracy lub domowym zaciszu. Obecność dużego i czytelnego wyświetlacza LCD ułatwia obsługę oraz odczytywanie komunikatów z niewielkiego urządzenia.

Sprzęt posiada wbudowany system samokontroli, dzięki czemu w przypadku awarii informuje o niej stosownym komunikatem. Xblitz DG3-1 to urządzenie zasilane sieciowo z dodatkową opcją akumulatora.

Choć zamontowanie czujki może okazać się trudne w przypadku sufitu, fakt ten wynagradza niewielki rozmiar urządzenia. Wymiar 112x73x42 mm zapewnia niewielką widoczność czujnika w pomieszczeniu.

Urządzenie w przystępnej cenie można z łatwością zamontować do piecyka gazowego, piecyka węglowego lub elektronicznego grzejnika. Sprawdza się więc idealnie w różnych warunkach. Niestety, nie można zamontować czujki na suficie, a dodatkowo należy podłączyć przedmiot do prądu.

R

Zalety

• Czujnik różnych gazów łatwopalnych;
• Dobra cena zakupu;
• Czytelny wyświetlacz;
• Niewielkie rozmiary.
Q

Wady

• Urządzenie wymaga podłączenia do prądu;
• Niemożliwy montaż czujki na suficie.

Bardzo wysokie i pozytywnie opinie czujnika czadu i gazu dotyczą przede wszystkim modelu GAZEX detektor gaz ziemny (Metan), CO (Czad) DK-24

najlepsze czujniki czadu i gazu

GAZEX postanowił stworzyć profesjonalne urządzenie do pomiaru tlenku węgla oraz gazu ziemnego. Urządzenie z wyższej półki cenowej jest bardzo czule, stale monitoruje powietrze w pomieszczeniu a dodatkowo posiada rozbudowany system komunikatów ostrzegawczych. Dzięki zaawansowanemu systemowi działania czujka bezbłędnie lokalizuje źródło zagrożenia i informuje o tym fakcie użytkownika.

Czujka gazu ziemnego i tlenku węgla DK-24 wykrywa niepożądaną ilość pierwiastka, informując najpierw optycznie a później optycznie i dźwiękowo. Dzięki temu użytkownik może w szybki sposób zareagować na sytuacje zagrożenia. Taką kolejność urządzenie zachowuje zarówno w kontekście metanu, jak i czadu.

Urządzenie może być z powodzeniem stosowane w domowej kotłowni, łazience czy też przydomowym garażu. Może również znaleźć zastosowanie w miejscach pracy narażonych na wyciek wyżej wspomnianych gazów.

Choć producent nałożył sporo wymagań dotyczących umiejscowienia czujnika, jej niewielkie rozmiary i prosta konstrukcja zapewniają długą żywotność urządzenia. Bogata ilość komunikatów optycznych gwarantuje jasność komunikatów.

Produkt jest dość drogi, lecz jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę wysoki stopień zabezpieczenia. Oprócz tego, sam montaż jest dosyć skomplikowany.

R

Zalety

• Urządzenie czułe na metan i dwutlenek węgla;
• Niewielka i solidna konstrukcja;
• Wiele barw komunikatów optycznych;
• Alarm wstępny i zasadniczy.
Q

Wady

• Urządzenie jest dość drogie;
• Skomplikowany montaż.

Oprócz tego, CZUJNIK CZADU I GAZU EURA CGD-35A2 to bardzo ciekawa opcja, którą warto mieć na uwadze

czujnik czadu i gazu opinie

Warto także wspomnieć o urządzeniu Eura-Tech CGD-35A2, które jest podłączane sieciowo. Detektor o wysokiej czułości doskonale sprawdza się zarówno w domowej kotłowni, garażu czy też w warsztacie specjalistycznym. Niewielkie rozmiary gwarantują możliwość idealnego wtopienia się czujnika w przestrzeń, a proste komunikaty gwarantują skuteczną ochronę przez zbyt wysokim stężeniem gazów.

Profesjonalna czujka czadu i gazu generuje alarm akustyczny i optyczny, co gwarantuje większą kontrolę nad stanem stężenia związków w powietrzu. Dzięki zastosowaniu dwóch wyjątkowo precyzyjnych sensorów urządzenie bezbłędnie określa aktualne stężenie gazów.

Urządzenie oferuje zasięg detekcji na poziomie od 20 do 25 m², co jest imponującym wynikiem. Tryb sygnalizacji awarii oraz uszkodzenia urządzenia gwarantuje dodatkowo łatwą obsługę osobie początkującej.

Chociaż czujnik nie wskazuje źródła ognia a cena jego nabycia jest dość wysoka, urządzenie jest kompaktowe i proste w montażu. Dzięki wymiarom 110x70x45 mm produkt może znaleźć się w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, zarówno w domu, jak i profesjonalnym warsztacie.

R

Zalety

• Czujnik metanu i tlenku węgla;
• Do użytku domowego i oficjalnego;
• Wysoki zasięg detekcji;
• Prosty w obsłudze i montażu.
Q

Wady

• Nie wskazuje źródła ognia;
• Dość wysoka cena zakupu.

Czujnik czadu i gazu jaki wybrać w 2024 roku? Kieruj się tymi wskazówkami!

Największym problemem z „cichymi zabójcami” jest oczywiście to, że mogą doprowadzić do wybuchu. Jednakże, kluczowe jest także to, że gdy pojawi się propan butan w powietrzu, to ilość tlenu spada, co może doprowadzić do omdlenia i śmierci. Dlatego tak istotne jest zabezpieczenie własnego gospodarstwa odpowiednim czujnikiem.

Pierwszą rzeczą, o której musimy wiedzieć, to oczywiście czy dany produkt spełnia wszystkie normy potwierdzające skuteczną pracę. Oprócz tego, upewnijmy się, że wybrany przez nas sensor oferuje odpowiednio głośnią instalację z wieloma komunikatami. Kluczowy będzie także montaż.

Polecane czujniki czadu i gazu charakteryzuję się też wysoką trwałością oraz pewnością, że nawet po wielu latach będą bezproblemowo działać. Sprawdźmy oczywiście sposób montażu i opinie innych użytkowników. Dodatkowo zachęcamy do tej lektury: https://ihaa.pl/czujnik-czadu-i-gazu-jaki-wybrac

czujnik czadu i gazu jaki

Certyfikaty i normy

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wskazującym na wysoką skuteczność danego czujniku jest sprawdzenie czy podczas testów laboratoryjnych dany sensor spełnił wszystkie normy i wymagania.

Warto zapoznać się ze zdobytymi certyfikatami i czy dany produkt brał udział w badaniu przeprowadzonym przez jeden z renomowanym instytutów, w tym Centrum Badań i Certyfikacji. Sprawdźmy czy wybrany produkt został zweryfikowany w specjalistycznym laboratorium gazometrycznym i zyskał certyfikaty CE oraz ROHS. Dodatkowo warto upewnić się, że przedmiot spełnia normy PN-EN 50291-1:2010, dzięki czemu możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo.

Czujnik czadu GV-9 KING 2100

czujnik czadu i gazu ranking

Czujnik CZADU tlenku węgla i dymu KIDDE 10SCO

dobry czujnik czadu i gazu

Głośność ostrzegania oraz zróżnicowanie komunikatów

Gdy tylko ograniczymy produkty do tych, które spełniają wszelkie normy i uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa, następnie musimy upewnić się, że mamy do czynienia z głośnym alarmem. Wartości podawane w decybelach (dB) powinny wynosić minimum 75 do nawet 90. Wtedy wiemy, że w przypadku niebezpieczeństwa zareagujemy nawet w nocy.

Oczywiście chodzi nie tylko o sam komunikat dźwiękowy, ale także o dodatkowe rozwiązanie w postaci komunikatów świetlnych, które pomogą ostrzec w przypadku osób niedosłyszących. Warto oczywiście wyposażyć się też w urządzenie, które gwarantuje komunikaty głosowe, co pozwala na rozróżnienie niebezpieczeństwa.

Montaż – wiele sposobów oraz łatwość

Montowanie czujników czadu i gazu powinno odbywać się albo na suficie, albo bardzo wysoko na ścianie – zaraz pod sufitem. Jest to spowodowane tym, że metan jest lżejszy niż powietrze, a więc w większości magazynuje się na samej górze.

Jeśli chodzi o sam sprzęt, to znajdźmy taką propozycję, która oferuje nam dwa sposoby na montaż. Wybierzemy sobie wtedy taki, który lepiej będzie odpowiadał umiejscowieniu. Oczywiście dodatkowo warto zapoznać się ze sprzętem, który jest wolnostojący.

CZUJNIK CZADU I GAZU EURA CGD-35A2

czujnik czadu i gazu opinie

Trwałość i długowieczność

Kolejny kluczowy element wskazujący na wybór właściwego sensora jest jego trwałość. Niezawodność to podstawa, jeśli chodzi o działanie urządzeń tego typu. Musimy wyposażyć się w taką ofertę, która będzie służyć przez wiele lat bez martwienia się o jakiekolwiek usterki.

Dlatego właśnie kierujmy się okresem gwarancyjnym. Okres ochronny powinien wynosić minimum dwa lata, co przekłada się na wysoką niezawodność produktu. Oprócz tego, sprawdźmy jak długo może detektor działać bez potrzeby wymiany czujnika.

Czujnik czadu i gazu cena oraz opinie 2024

Kolejnym kluczowym sposobem na zweryfikowanie jakości wybranego urządzenia jest oczywiście jego popularność. Często wybierane produkty, które to dodatkowo są pozytywnie oceniane nie tylko przez neutralne agencje, ale także i standardowych użytkowników, mogą posłużyć jako dodatkowe źródło cennych danych.

Informacje zdobyte w ten sposób trzeba oczywiście przyjmować z przymrużeniem oka. Jeśli jednak zapoznamy się z wieloma uwagami i komentarzami, a pozytywne cechy będą się powielać, to będzie to znak właściwego i sprawdzonego produktu.

Dodatkowo pamiętajmy też o cenie. Urządzenia te nie są co prawda drogie, lecz nie warto też szukać najtańszych, budżetowych sensorów. Bardzo łatwo jest znaleźć bardzo dobry i sprawdzony produkt, który spełnia wszystkie normy i posiada wszelkie certyfikaty.

Czujnik gazu i tlenku węgla Xblitz DG3-1

polecane czujniki czadu i gazu

Czujnik czadu i gazu 2024

Aby zakupić dobry czujnik czadu i gazu, musimy przede wszystkim zweryfikować czy został on poddany niezbędnym testom. To one potwierdzają jego dokładność i precyzję działania, a także czy prawidłowo wyczuwa wszelkie nieprawidłowości. Oczywiście musi on być prosty w montażu, oferować wiele różnych metod ostrzegawczych i być długotrwały.

Te wszystkie cechy spełnia zwycięzca rankingu, a mianowicie Czujnik czadu / tlenku węgla oraz gazu (propan, butan, LPG) GV-9 KING. Jest to bardzo dobrze opracowane rozwiązanie, które z uwagi na wszystkie niezbędne dodatki i wysokie parametry spełni swoją rolę. Oczywiście jego krótki okres gwarancyjny może budzić wątpliwości, ale w tej cenie i przy tak dobrych recenzjach – to zdecydowanie ciekawa opcja.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki czujnik czadu i gazu wybrać
Average rating:  
 0 reviews