Planujesz budowę lub remont dachu i zastanawiasz się, jaki materiał wybrać na wykończenie? Co powiesz na blachę trapezową? To jedno z najpopularniejszych pokryć dachowych. Ogromne zainteresowanie tym materiałem wynika z jego znakomitych właściwości.

Blacha trapezowa znajduje powszechne zastosowanie na dachach domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynków gospodarczych, obiektów przemysłowych bądź magazynów. Sprawdź, dlaczego warto ją zamontować na dachu.

house g7aaa4622c 640

Wysoka trwałość materiału

Blacha trapezowa https://www.blachotrapez.eu/pl/produkty/blachy-trapezowe-elewacyjne-i-dachowe dobrej marki charakteryzuje się świetną solidnością i trwałością. Szacuje się, że wytrzymałość tego pokrycia dachowego w wersji ocynkowanej wynosi minimum 25 lat. Na rynku dostępne są też blachy z powłoką poliestrową, których trwałość może wynieść nawet 40-50 lat.

Ekonomiczne rozwiązanie

Niewątpliwą zaletą blachy trapezowej jest jej ekonomiczność. To materiał znacznie tańszy niż dachówka betonowa czy ceramiczna, a jednocześnie porównywalna pod względem jakości i trwałości. 1 m2 blachy trapezowej kosztuje około 60-80 złotych.

Znakomita odporność blachy trapezowej

Blacha trapezowa to materiał o wielu zaletach. Jest bardzo wytrzymała i trwała, a także odporna na uszkodzenia mechaniczne. Produkt ten nie koroduje, co wpływa na właściwości, a także estetyczny wygląd blachy.

Blacha trapezowa dobrej jakości jest wykonywana ze stali ocynkowanej o właściwościach antykorozyjnych. Materiał ten jest zatem odporny na wilgoć, jak również bezpośrednie działanie wody. Wybierając to rozwiązanie, masz pewność, że kupujesz odporny na deszcz, śnieg i inne niekorzystne warunki atmosferyczne materiał.

Lekka blacha trapezowa

Niewątpliwą zaletą tego materiału jest też jego lekkość. 1 m2 pokrycia o grubości rdzenia 0,5 mm waży jedynie 5 kg. To powoduje, że blacha trapezowa może być bez obaw układana na w miarę prostych i ekonomicznych więźbach dachowych.

Łatwy montaż pokrycia

Atutem tego rodzaju pokrycia jest też względnie prosty montaż, co sprawia, że instalacja tego materiału odbywa się dość szybko. Blachę trapezową układa się na ruszcie z kontrłat i łat. Dla odpowiedniej wentylacji dachu zaleca się też montaż specjalnej membrany pod dachem.

Słaba akustyczność blachy trapezowej

Czy blacha trapezowa ma wady? Niestety, jak każdy inny materiał dachowy, również blachotrapez nie jest pozbawiony wad. Zasadniczą jest dość kiepska akustyczność tego materiału. To oznacza, że w pomieszczeniach znajdujących się pod dachem będzie słyszane np. uderzanie padającego deszczu o dachówki. Mankament ten można jednak znacząco zredukować lub nawet wyeliminować, stosując solidną warstwę izolacji z wełny mineralnej.

Jeśli chcesz, aby Twój dach zachował swe walory praktyczne i estetyczne na długie lata, wybierz blachę od sprawdzonego producenta, takiego jak Blachotrapez. Kompleksowy asortyment marki znajdziesz w serwisie blachotrapez.eu https://www.blachotrapez.eu/.