Wybierając meble do jadalni, należy kierować się ich funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Warto postawić także na estetykę wnętrza – wszystkie elementy powinny być ze sobą spójne, w podobnych wzorach i kolorach. Rekomendujemy również zwrócić uwagę na producentów, ponieważ znane firmy cieszące się pozytywnymi rekomendacjami oferują zazwyczaj optymalną jakość w stosunku do ceny.

jonathan borba kjh70rmhdco unsplash

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do jadalni?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy wybrana komoda, półka lub stolik spełniają nasze wymagania jakościowe i użytkowe. Meble do jadalni powinny być przede wszystkim praktyczne – odpowiednie szerokością, długością oraz wysokością, ponieważ będziemy regularnie z nich korzystali. Zwróćmy także uwagę na ich estetykę oraz niezbędne dodatki. Poniżej przedstawiamy 3 elementy, na jakie warto zwrócić uwagę, wybierając meble kuchenne!

  • jakość wykonania – najwyższą jakością cechują się meble wykonane z drewnianych materiałów (np. dębowe półki, komody sosnowe, stoły dębowe), są również bardzo wytrzymałe;
  • funkcjonalność – jeśli wyposażymy jadalnię przykładowo w rozkładany stół, będziemy mogli pomieścić nawet do 12 osób (z doświadczenia możemy stwierdzić, iż do kuchni w stylu nowoczesnym sprawdzi się doskonale stół dębowy).
  • estetyka – meble do jadalni występują w bardzo zróżnicowanych wariantach kolorystycznych i wzorniczych (należy je dopasować do indywidualnych preferencji zgodnie ze stylizacją naszej kuchni).

Rekomendujemy wystrzegać się przypadkowości i być konsekwentnym w doborze mebli. Dla przykładu – jeśli dysponujemy jadalnią w stylu nowoczesnym, zainwestujmy w modernistyczne rozwiązania (innowacyjność mebli jest odczuwalna przede wszystkim w kontekście zastosowanych materiałów oraz detali konstrukcyjnych).

Jakie krzesła do jadalni?

Wybierając krzesła do jadalni, warto zadbać, aby miały one miękkie siedziska (jest to szczególnie ważne przy wyborze dębowych mebli). Materiał powinien być odporny na przetarcia i różnego rodzaju plamy. Jeśli w domu są małe dzieci, polecamy zrezygnować z krzeseł tapicerowanych (meble tego typu bardzo trudno wyczyścić w porównaniu do tych wykonanych z tworzyw sztucznych lub drewna).

Jaki stół do jadalni?

Stół do jadalni może być prostokątny, kwadratowy lub okrągły. Naszym zdaniem najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem okaże się trzecia opcja (stół okrągły), ponieważ każda z usadowionych osób będzie miała równie wygodne (i ważne) miejsce.

Niewątpliwą zaletą prostokątnych i kwadratowych stołów jest fakt, iż można je kupić z elementami umożliwiającymi ich rozłożenie nawet na 8-12 osób (stoły okrągłe nie występują w wersjach rozkładanych).

Jakie dodatki do jadalni?

Jadalnię można wyposażyć także w drewniany kredens (lub komodę) – do przechowywania ważnych rzeczy. Dobrą opcją są także drewniane dębowe stoliki (np. na kwiaty), półki dębowe oraz półki wiszące w stylu skandynawskim.

Inwestując w wyposażenie od renomowanych producentów tj. Meble Zych, klienci mogą być pewni wysokiej jakości obsługi, terminowej dostawy (nawet do 48 godzin) oraz ubezpieczenia przesyłki i 14-dniowej możliwości zwrotu na każdy zakupiony produkt.