Plafony w kuchni

Plafony były popularne jako oświetlenie m.in. w latach 50. XX wieku. Jednak wtedy stawiano przede wszystkim na ich praktyczne funkcje. Dzisiaj natomiast plafony to nie tylko proste i praktyczne bryły. Coraz częściej możemy spotkać designerskie modele, które oczywiście dalej są praktyczne, jednak równocześnie świetnie sprawdzają się jako ozdobne oświetlenie. Plafony świetnie sprawdzą się w kuchni ze względu na to, że znacznie łatwiej jest je utrzymać w czystości niż klasyczne żyrandole. Dodatkowym plusem jest to, że plafony zajmują mniej miejsca — dzisiejsze kuchnie są zwykle małe. Z tego powodu często może być trudne wygospodarowanie miejsca na sporych rozmiarów żyrandol. Kolejnym aspektem praktycznym jest to, że w przypadku plafonów nie ma ryzyka uderzenia w nie głową, co w przypadku żyrandola nie jest takie oczywiste. Nierzadko można spotkać kuchnie, w których żyrandol zawieszony np. nad stołem osadzony jest na tyle nisko, że trzeba uważać podczas wstawania. Jeżeli chodzi natomiast o walory estetyczne, to możliwości jest naprawdę dużo. Można znaleźć zarówno proste, minimalistyczne, nowoczesne plafony, jak i modele bardziej zdobione.

Plafony w sypialni

Plafony są doskonałym rodzajem oświetlenia do sypialni ze względu na to, że dają łagodne światło. W przypadku klasycznych żarówek światło jest o wiele ostrzejsze, co może być kłopotliwe, zwłaszcza jeżeli jedna osoba wstaje znacznie wcześniej niż inna i chce zapalić światło. Dodatkowo nowoczesne plafony dają możliwość stworzenia systemów oświetlenia, w których można wykorzystać tylko część lamp świecących. To z kolei pozwala wykorzystać pełną moc światła, gdy jest taka potrzeba, ale w sytuacji, gdy wystarczy słabsze światło, można włączyć tylko część oświetlenia. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również sposób, który pozwala w sypialni zbudować niepowtarzalny klimat. Ciekawą opcją jest również zainwestowanie w nowoczesne plafony do sypialni posiadające LED-owe diody. Dzięki nim możliwe jest stosowanie różnokolorowego oświetlenia w zależności od nastroju, jaki chce się uzyskać. To z kolei pozwala na stworzenie jeszcze bardziej przytulnego klimatu w sypialni.

Plafony w salonie

Ten rodzaj oświetlenia sprawdzi się również w salonie. Tutaj najważniejsze jest dopasowanie plafonów do stylu wnętrza. Bez względu na to, czy podobają Ci się minimalistyczne i nowoczesne wnętrza, czy też stawiasz na styl retro — dopasowanie plafonów do ogólnego wystroju sprawi, że całość będzie wyglądać świetnie. Podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach, tu również są one bardzo praktycznym rozwiązaniem, które dodatkowo może bardzo dobrze się prezentować. Aranżując wnętrze, zastanów się, co jest tak naprawdę dla Ciebie ważniejsze — wygląd, czy też funkcjonalność. Dobra wiadomość jest taka, że wybierając ozdobne plafony i tak utrzymanie ich w czystości jest łatwiejsze niż w przypadku nawet prostych żyrandoli. Ponadto odpowiednio aranżując plafony w salonie, można uzyskać świetnie wyglądające wnętrze, które niczym nie ustępuje projektom wykorzystującym żyrandole.

Nie wiesz jakie nowoczesne plafony wybrać? Poszukaj inspiracji

Mimo wszystko niektóre osoby nadal mogą nie wiedzieć jak aranżować plafony, jak dobrać odpowiedni model do wnętrza. W takiej sytuacji z pomocą mogą przyjść różnego rodzaju inspiracje. W internecie na stronach takich jak nasza znajdziesz przykładowe aranżacje z wykorzystaniem plafonów. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/851-nowoczesne-plafony. W zależności od czego, czy szukasz plafonów do sypialni, salonu, kuchni, czy też innego pomieszczenia warto poszukać odpowiednich galerii. W ten sposób co prawda rzadko znajdziesz projekt, który uda Ci się odwzorować 1:1 w swoim wnętrzu, jednak możesz odkryć rozwiązania i pomysły, które chcesz wdrożyć u siebie.