Podczas dalekich podróży samochodowych bardzo często korzystamy z różnych sprzętów jak chociażby mocny prostownik czy nawet dokładny alkomat. Może to być kamera samochodowa gwarantująca bezpieczeństwo, ładowarka do telefonu, czy też ładowarka do laptopa, szczególnie kiedy w podróży towarzyszą nam inne osoby. Choć nowsze samochody mają specjalnie zaprojektowane wyjścia do ładowania samochodów, tak te bardziej wymagające urządzenia wymagają większego natężenia i napięcia prądu. To właśnie dlatego rozdzielacz zapalniczki jest tak istotnym zakupem.

Sprzęt ten jest w praktyce bardzo prostym i nieskomplikowanym urządzeniem, które ma za zadanie wydzielić więcej wejść do podłączenia większej ilości sprzętu. To pozwoli na jednoczesne korzystanie z wielu różnych urządzeń. Jak jednak upewnić się, że wybrany przez nas rozdzielacz zapalniczki będzie odpowiedni? W tym celu powstała dzisiejsza lista i poradnik zakupowy 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI 12 24V 4xUSB PD QC 1

Maclean MCE218

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI 12V 24V USB 31A 1

KRAKSORT YANTU

9.8

Droga

Allegro Logo
ROZDZIELACZ SAMOCHODOWY ZAPALNICZKI TROJNIK USB 1

Sun Tzu trójnik

9.7

Tania

Allegro Logo
BASEUS ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI LADOWARKA 1

BASEUS

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

Przede wszystkim w zestawieniu uwzględniono cztery bardzo ciekawe oferty, które wyróżniają się na tle rywali swoimi atrybutami i parametrami. Specjaliści mieli więc na względzie takie kluczowe elementy rozdzielaczy do zapalniczki jak, na przykład, bardzo duża moc i natężenie w amperach, zastosowanie funkcji szybkiego ładowania, zainstalowanie woltomierza, podświetlanych przycisków i innych elementów pozytywnie wpływających na komfort, bezpieczeństwo i użytkowość rozwiązania.

ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI 12-24V 4xUSB PD QC

rozdzielacz gniazda zapalniczki

Rozdzielacz gniazda zapalniczki marki Maclean to produkt najwyższej jakości. Sama firma znana jest z najlepszych mierników, akcesoriów RTV oraz innych produktów elektronicznych. Przedstawione  narzędzie idealnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy chcemy podłączyć kilka urządzeń do prądu np. podczas jazdy samochodem. Warto dodać, że jednocześnie możemy ładować aż cztery różne urządzenia. Moc rozdzielacza to imponujące 120W.

Producent gwarantuje nam szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0. oraz szybkie ładowanie Power Delivery. Pierwsze rozwiązanie nie tylko pozwala niesamowicie szybko naładować dowolny sprzęt obsługujący Quick Charge 3.0. ale także urządzenia nieco starsze. Co więcej, ładowarka ta automatycznie dostosowuje dostępne opcje ładowanie tak, aby nie uszkodzić podłączonego sprzętu. Z kolei druga funkcja ładowania umożliwia szybkie ładowanie na komputerach MacBook oraz iPhone 8/8 Plus.

Warto również wspomnieć o zintegrowanych woltomierzu we wtyczce, który umożliwia kontrolowanie napięcia. Co więcej, produkt posiada także wbudowany włącznik pozwalający na włączenie i wyłączenie podłączonego sprzętu w dowolnym momencie.

R

Zalety

• Wysoka moc urządzenia;
• Możliwość ładowania aż czterech urządzeń jednocześnie;
• Szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0. oraz Power Delivery;
• Zintegrowany woltomierz kontrolujący napięcie.
Q

Wady

• Mało akcesoriów w zestawie;
• Krótki przewód zasilający.

ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI 12V 24V USB 3,1A

rozdzielacz zapalniczki

Rozgałęźnik gniazda zapalniczki marki Yantu to urządzenie z trzema gniazdami. Ciekawą funkcją jest to, że posiada niezależne od siebie wyłączniki gniazdek. Dzięki temu nie musimy ciągle odłączać naszego sprzętu, natomiast wystarczy jedynie wyłączyć przyciskiem to, którego nie chcemy obecnie ładować. Moc produktu to 100W, a napięcie wyjściowe waha się od 12 do 24V.

Rozdzielacz do zapalniczki jest niezwykle przydatnym narzędziem, zwłaszcza podczas podróżowania autem. Pozwala nam na zasilenie niemalże każdego urządzenia niezbędnego nam podczas jazdy. Nie musimy się bać podłączając jednocześnie nawigacji, smartfona czy tabletu, ponieważ rozdzielacz jest bezpieczny i nagrzewa się jedynie do 45C. Co więcej, na wtyczce znajduje się woltomierz, który gwarantuje nam kontrolę napięcia.

Ponadto, urządzenie zapewnia szybkie ładowanie w dwóch portach USB 5V oraz 3,1V. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na trwałość oraz bezproblemowe użytkowanie. Warto również dodać, że decydując się na ten zakup zostajemy wyposażeni w bogaty zestaw, który obsłuży transmiter FM do samochodu. Poza samym rozdzielaczem dostaniemy także taśmę samoprzylepną oraz dodatkowy wymienny bezpiecznik.

R

Zalety

• Niezależne wyłączniki gniazdek;
• Solidne wykonanie;
• Nie nagrzewa się tak mocno jak konkurencja;
• Bogaty zestaw.
Q

Wady

  • Tylko 3 gniazdka zasilające.

ROZDZIELACZ SAMOCHODOWY ZAPALNICZKI TRÓJNIK + USB

rozdzielacz gniazda zapalniczki z wyłącznikiem

Rozdzielacz do zapalniczki marki Esperanza to kolejny bardzo ciekawy produkt. Urządzenie jest przeznaczone do użytku w samochodzie. Co więcej, rozgałęźnik zawiera 3 gniazda zapalniczkowe, a także jeden port USB 5V. Ten ostatni jest niezwykle przydatny, kiedy chcemy podłączyć i naładować urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe, iPody, GPS, a nawet MP3 oraz MP4 DVD.

Zastosowanie portu USB będzie z pewnością atrakcyjnym dodatkiem. Możliwość skorzystania z tej propozycji przyda się zwłaszcza użytkownikom, którzy nie wyobrażają się jazdy autem bez pewnych urządzeń elektronicznych i potrzebują je mieć cały czas aktywne. Ponadto, sprzęt cieszy się dobrymi ocenami posiadaczy.

Osoby korzystające na co dzień z rozdzielacza gniazda zapalniczki chwalą produkt między innymi za bezproblemowe działanie oraz bardzo dobrze ładujący port USB. Napięcie wyjściowe urządzenia waha się od 12 do 24V, natomiast prąd wyjściowy wynosi 5A. Co więcej, długość samego kabla to 80cm.

R

Zalety

• Możliwość ładowania urządzeń mobilnych;
• Dobre oceny użytkowników;
• 3 gniazda zapalniczkowe przy niskiej cenie.
Q

Wady

  • Mało ciekawy design.

BASEUS ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI + ŁADOWARKA

BASEUS ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI + ŁADOWARKA

Baseus rozdzielacz zapalniczki to wykonany z aluminium i poliwęglanu oryginalny produkt marki Baseus. Jest to urządzenie niezwykle trwałe i estetyczne. Kompaktowy rozmiar pozwala na idealne dopasowanie do każdego samochodu oraz nie zawiera sporo miejsca. Produkt zawiera dwa wejścia USB oraz dwa porty na inne urządzenia. Dzięki temu możemy podłączyć jednocześnie np. smartfon, tablet czy kamerkę internetową.

Producent gwarantuje, że nasze urządzenia zostaną naładowane w 100% bezpiecznie. Jest to możliwe dzięki specjalnej technologii, która pozwala na podział oraz dopasowanie napięcia do każdego urządzenia indywidualnie.

Warto również dodać, że baseus rozdzielacz zapalniczki posiada diodę led. Pozwoli to wszystkim użytkownikom bez problemu zlokalizować ładowarkę, a także korzystać z niej w nocy. Co więcej, produkt zawiera chip, który w momencie zagrożenia odetnie dopływ prądu w celu ochrony urządzenia.

Maksymalna łączna moc rozdzielacza to 95W, natomiast maksymalna moc portów USB wynosi 17W. Zestaw zawiera jedynie ładowarkę samochodową z rozdzielaczem Car Lightning.

R

Zalety

• Kompaktowe i estetyczne urządzenie;
• Dioda led pozwalająca na pracę w nocy;
• Chip odcinający prąd w momencie zagrożenia.
Q

Wady

  • Stosunkowo ubogi zestaw.

Jaki rozgałęźnik gniazda zapalniczki należy więc wybrać?

Choć przedstawione powyżej oferty są zróżnicowane pod względem ilości wejść do ładowania i designu, to każda z propozycji jest na swój sposób atrakcyjna i warta uwagi. To właśnie dlatego niektórzy z nas nie wiedzą dokładnie na który produkt się zdecydować i wolą skorzystać z rekomendacji. Jeśli jednak wiemy czego szukamy i rozdzielacz do zapalniczki musi spełniać wszystkie przygotowane przez nas kryteria, to warto skorzystać z poradnika zakupowego.

To właśnie w nim znajdziemy szereg interesujących wskazówek, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję odnośnie zakupu idealnego rozdzielacza. Oczywiście w poniższym artykule uwzględniono tak ważne aspekty jak moc urządzenia i maksymalne natężenie podawane w amperach. Oprócz tego, pamiętać należy też o funkcjonalnościach.

Każda propozycja powinna też wyróżniać się na tle rywali komfortem użytkowania. Oświetlenie i inne dodatkowe elementy jeszcze bardziej ulepszą atrakcyjność sprzętu. Oczywiście musimy też pamiętać o bezpieczeństwo, które jest kluczowe w przypadku korzystania z takich rozwiązań w aucie. Więcej informacji na temat właściwego wyboru rozdzielacz gniazda zapalniczki z wyłącznikiem czy też bez znajdziemy poniżej: https://www.motochemia.pl/akcesoria-rozdzielacze-zapalniczki-c-21_87.html

Im wyższa moc, tym oczywiście lepiej dla nas. Choć wiąże się to ze zwiększonym spalaniem, a także z większą ceną, wagą i ogólnie większymi gabarytami, to pozwala to też skuteczniej ciąć duże powierzchnie.

Interesująca nas moc powinna wynosić nie mniej niż 10 KM. Co ciekawe, te najmocniejsze urządzenia gwarantują nam ponad 20 KM. Co ciekawe, nie są to już jednocylindrowe motory, które z uwagi na swoje wyżyłowanie mogą paść po roku czy dwóch. 20 KM osiąga się z 3 cylindrowego silnika dieslowskiego, dzięki czemu mamy gwarancję niezawodności i świetnej wydajności.

ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI 12V 24V USB 3,1A

rozdzielacz zapalniczki

BASEUS ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI + ŁADOWARKA

BASEUS ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI LADOWARKA

Oprócz tego, uwzględnijmy bezpieczeństwo

Gdy mowa o bezpieczeństwie, chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby nie doprowadzić do przepięcia i do uszkodzenia sprzętu, który w przypadku starszych aut niejednokrotnie może przewyższać cenę pojazdu. Rozdzielacze są z natury stosunkowo budżetowym rozwiązaniem, szczególnie w porównaniu z innymi akcesoriami i gadżetami. To nie zmienia oczywiście faktu, że warto porównać dostępne oferty i wybrać takie, których zabezpieczenia zaoferują najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Producenci stosują różne technologie czy systemy zabezpieczające. Przede wszystkim warto wybrać produkt, który oferuje nam możliwość dopasowania napięcia do sprzętu, który będziemy chcieli ładować. W ten sposób zapewniamy też bezpieczeństwo baterii i nie doprowadzamy do jej przeciążenia.

Komfort korzystania także istotny

Jak wszyscy wiemy, im wyższy komfort korzystania, tym oczywiście lepiej dla nas i dla naszych współtowarzyszy podróży. Rozdzielacze samochodowe mają za zadanie ułatwić nam życie i pomóc w użytkowaniu. To właśnie dlatego kluczowe jest wybranie sprzętu, którego opcje i dodatkowe rozwiązania będą gwarantem najlepszej funkcjonalności i użytkowości.

Bardzo dobrym przykładem jest zastosowanie woltomierza we wtyczce, co pozwoli nam na bieżąco monitorować stan urządzenia. Oprócz tego, bardzo dobrym wyborem jest też zakup rozdzielacza z wyłącznikiem. Te bardziej zaawansowane oferują nawet niezależne wyłączniki gniazdek.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale warto też upewnić się, że produkt wyposażony jest w dodatkowy wymienny bezpiecznik, a jego kabel jest wystarczająco długi, aby dostosować jego miejsce do wymagań w danym pojeździe.

ROZDZIELACZ SAMOCHODOWY ZAPALNICZKI TRÓJNIK + USB

rozdzielacz gniazda zapalniczki z wyłącznikiem

Najlepszy rozdzielacz gniazda zapalniczki – podsumowanie rankingu 2024

Każdy z nas pragnie wybrać produkt wyróżniający się od konkurencji swoim wykonaniem. Nie powinno to więc nikogo dziwić, że rozdzielacz gniazda zapalniczki z wyłącznikiem, który dodatkowo wyposażony będzie w szereg funkcjonalnych rozwiązań i zabezpieczeń przed przeciążeniem i uszkodzeniem to podstawa. Dlatego właśnie popularne są rozdzielacze zapalniczki baseus czy też inne marki o podobnej renomie.

Alternatywą może okazać się też dzisiejszy zwycięzca rankingu, który to zagwarantuje nam szereg ciekawych funkcji, a także podświetlenie LED, bardzo trwałe wykonanie i szereg innych atrakcyjnych rozwiązań. To właśnie ma do zaoferowania ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI 12-24V 4xUSB PD QC, którego z pewnością polecamy.

Zobacz prostownik z rozruchem – jaki wybrać.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki rozdzielacz gniazda zapalniczki wybrać
Average rating:  
 0 reviews