Bezpieczeństwo na drodze powinno być najważniejsze dla każdego kierującego. Nic więc dziwnego, że poruszanie się samochodem po spożyciu alkoholu jest surowo zabronione. Co w takim razie zrobić, kiedy nazajutrz potrzebujemy pojazdu, a spożywaliśmy napoje z alkoholem?

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie sprawienie sobie alkomatu, czyli miernika który pomoże nam określić stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze względu na ogromny zakres cenowy, który rozpoczyna się od kilkudziesięciu i kończy na tysiącach złotych, wiele osób nie ma pojęcia jaki alkomat należy zakupić.

W dzisiejszym zestawieniu omówimy przede wszystkim sześć bardzo atrakcyjnych pod względem parametrów alkomatów dostępnych na rynku w 2024 roku. Oprócz tego, sprawdzimy również ich funkcjonalność, niezawodność oraz precyzję pomiaru. Opinie alkomatów okazały się dodatkowo niezwykle istotne podczas recenzowania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Alkomat PRO X 5 PLUS

PRO X-5 PLUS

9.9

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
POLICYJNY alkomat iBlow bezustnikowy przesiewowy

Promiler iBlow

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
Alkomat Alkohit X60

Alkohit X60

9.7

Średnia

Allegro Logo
ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY EVO

EVO

9.6

Tani

Allegro Logo
XBLITZ ALCONTROL MINI

XBLITZ ALCONTROL MINI

9.5

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
AlcoSense

AlcoSense Excel

9.4

Średnia

Allegro Logo

Alkomat PRO X-5 PLUS

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy alkomat dostępny w tym momencie na rynku to produkt Pro X-5 Plus, który oferuje nam niezwykle precyzyjną pracę, bogaty zestaw ustników w zestawie, wielofunkcyjność oraz trwałość wykonania.
Opisywany model to produkcja niezwykle dokładna oraz przemyślana pod każdym względem. Alkomaty Pro X – 5+ sprawdzane są w amerykańskich laboratoriach, a ich efektywność pracy porównywalna jest z alkomatami używanymi przez policję.
Zdecydowanym plusem jest tak zwany Certyfikat Kalibracji, który dodatkowo potwierdza precyzję oraz niezawodność alkomatu. Innym plusem tej pozycji jest również bardzo zaawansowany sensor platynowy, który odpowiedzialny jest za precyzję pomiarów.
Alkomaty od dystrybutora oferowane są także z bezpłatnym abonamentem rocznym, który pozwala nam kalibrować urządzenie bez żadnych limitów. Warto zauważyć, że sposób dostarczenia i odebrania alkomatu do kalibracji jest dowolny.
Jeśli chodzi o parametry, to zdecydowanie na naszą uwagę zasługuje wielofunkcyjność. Otrzymujemy tutaj wyświetlacz LED z podświetleniem, na którym będziemy mogli odczytać pomiar z bardzo dużą dokładnością. Z funkcji dodatkowych warto przede wszystkim wymienić licznik przeprowadzonych pomiarów oraz funkcje dbające o ich jakość. Mowa tutaj o funkcji automatycznego sprawdzania czystości sensora.
Oprócz standardowego wyposażenia, w zestawie otrzymujemy także oryginalne etui, aż 22 sztuki ustników, komplet baterii do alkomatu, a także potwierdzenie abonamentu na bezpłatne kalibracje przez 12 miesięcy oraz aż pięcioletnią gwarancję. Co ciekawe, producent oferuje także głośnik bezprzewodowy BT gratis!
Niestety, urządzenie ma dosyć długi czas pomiaru oraz czas przygotowania urządzenia do pracy. Co więcej, nie istnieje możliwość pomiaru bez ustnika. Jest to jednak jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy alkomat w tym zakresie cenowym.

R

Zalety

• Bardzo duża ilość funkcji dodatkowych;
• Trwałe i solidne wykonanie;
• Długa gwarancja;
• Bogaty zestaw wyposażenia dodatkowego;
• Wysoka precyzja.
Q

Wady

• Długi czas przygotowania urządzenia do pracy i pomiaru.

POLICYJNY alkomat iBlow bezustnikowy przesiewowy

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli zależy nam wyłącznie na najwyższej jakości i skuteczności działania, to warto przemyśleć zakup alkomatu AL-8000 PLUS. Jest to model firmy iBlow, który charakteryzuje się najwyższą precyzją oraz najnowocześniejszą technologią. Co ważniejsze, alkomat wykorzystywany jest również przez służby mundurowe, co dodatkowo potwierdza jego jakość wykonania.
Opisywane urządzenie jest bardzo dobrym wyborem ze względu na bezustnikową metodę pomiaru. Innymi słowy, nie musimy martwić się o zakup dodatkowych ustników. Co więcej, specyfikacja techniczna potwierdza niezwykle solidność i niezawodność, a także bardzo szybkie działanie.
Pomiary mierzone są z dokładnością do 0.01 ‰, a skala pomiaru wynosi maksymalnie 5‰. Jeśli chodzi o zasilanie, to wymagane jest 6 baterii alkaicznych o rozmiarze AA. Z innych istotnych funkcji wymienić należy również sygnalizator czerwony i zielony, specjalne oświetlenie osoby badanej oraz oczywiście nowoczesny wyświetlacz LCD, na którym będziemy mogli sprawdzić pomiar oraz znaleźć szereg innych informacji, jak na przykład licznik poprzednich pomiarów.
Jedną z ważniejszych funkcji, której nie znajdziemy w żadnym innym konkurencyjnym alkomacie, jest pasywny tryb pracy. Umożliwia on badanie zawartości pojemników na obecność alkoholu. Dodatkowo funkcja ta ułatwia przeprowadzenie badania u osoby, która nie współpracuje.
W zestawie otrzymujemy certyfikat kalibracji oraz dokument potwierdzający możliwość przeprowadzenia nielimitowanych kalibracji przez rok. Oprócz tego, na wyposażeniu znajdziemy oryginalne etui, kabel USB do ładowania, a także gwarancję. Podobnie jak w poprzednim przypadku, tak i tutaj otrzymujemy 5 lat okresu ochronnego. Niestety, urządzenie jest ponad dwukrotnie droższe niż pozostałe produkty w rankingu.

R

Zalety

• Bardzo duża precyzja;
• Tryb pracy pasywny;
• Alkomat używany przez służby mundurowe;
• Bezustnikowe badania.
Q

Wady

• Niezwykle wysoka cena.

Alkomat Alkohit X60

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Model X60 to z pewnością jeden z najlepszych alkomatów dostępnych w tym momencie na rynku. Znajdziemy tutaj bardzo dokładne i szybko działające urządzenie, którego waga jest nadzwyczaj niska. Co ważniejsze, opisywane urządzenie jest niezwykle funkcjonalne oraz komfortowe w użyciu.
Opisując produkt od firmy Alkohit warto zacząć od komfortu użytkowania. Na ten aspekt wpływa wiele zalet – począwszy od ergonomicznego i bardzo trwałego wykonania, poprzez lekką wagę, a skończywszy na specjalnej technice wykonania ustnika, dzięki czemu jest on obracany o 360 stopni.
Z innych zalet warto przede wszystkim wspomnieć o czytelnym i dużym wyświetlaczu, na którym będziemy mogli sprawdzić nie tylko informacje dotyczące obecnego pomiaru, ale również historię poprzednich.
Urządzenie potrzebuje wyłącznie dwóch sekund, aby przygotować się do przeprowadzenia testu, a sam czas oczekiwania na wynik nie jest dłuższy niż 10 sekund. Dodatkowo warto wspomnieć o funkcji automatycznego wyłączania alkomatu po 6 minutach bezczynności. Dba ona o jak najlepszą żywotność baterii oraz sprawność samego urządzenia.
Zwróćmy szczególną uwagę na samo wykonanie, które jest trwałe. Producent oferuje nam aż 6 lat gwarancji, co w przypadku tego typu urządzeń jest bardzo długim okresem ochronnym. Warto także zwrócić uwagę na darmową kalibrację bez limitu, która oprócz standardowych 12 miesięcy nielimitowanych kalibracji, oferuje także jedną darmową kalibrację w okresie od 13 do 24 miesiąca po zakupie!
Nie jest to jednak idealne urządzenie. Przede wszystkim w zestawie otrzymujemy małą ilość ustników – 10.

R

Zalety

• Bardzo długi okres gwarancyjny;
• Wiele funkcji ułatwiających korzystanie z alkomatu;
• Możliwość podłączenia alkomatu i zgrania ostatnich pomiarów;
• Wbudowany akumulator – nie wymaga baterii.
Q

Wady

• Mała ilość ustników w zestawie.

ALKOMAT ELEKTROCHEMICZNY EVO

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli nie planowaliśmy tak dużego wydatku na alkomat, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zwrócenie uwagi na nieco tańszy, aczkolwiek wciąż wyjątkowo solidny i precyzyjny alkomat od firmy Alco Force.
Urządzenie jest ponad dwukrotnie tańsze od zwycięzcy rankingu, a na dodatek otrzymujemy szereg gratisów. Co ciekawe, istnieje również możliwość wyboru alkomatu w 3 wersjach kolorystycznych!
Recenzowany alkomat ma nieco krótsze interwały kalibracji niż poprzednie urządzenia. Zamiast corocznego serwisu, będziemy musieli przygotować się na kalibrowanie co pół roku lub po około 500 pomiarach. Wciąż jednak otrzymujemy darmowe kalibracje przez okres 12 miesięcy.
Jeśli chodzi o same pomiary, to alkomat pokazuje zawartość alkoholu do maksymalnie 3 promili. Jest to dosyć niska liczba porównując do innych urządzeń w zestawieniu, aczkolwiek do użytku prywatnego jak najbardziej wystarczająca.
W cenie otrzymujmy darmową wysyłkę do kalibracji, nielimitowane kalibracje przez rok, pudełko, baterie, oraz dodatkowe 10 sztuk ustników. Niestety, producent oferuje bardzo krótką gwarancję – jedynie na rok.

R

Zalety

• Niska cena;
• Bogaty zestaw gratisów;
• Darmowe kalibracje przez rok i darmowa wysyłka na kalibrację;
• Trwałe i solidne wykonanie.
Q

Wady

• Bardzo krótka gwarancja;
• Częste kalibracje.

Alkomat XBLITZ ALCONTROL MINI

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Xblitz to kolejny dosyć budżetowy wybór. Oferuje on bardzo dobre wykonanie, czytelny i prosty w obsłudze wyświetlacz oraz szereg atrakcyjnych rozwiązań. Jest to przede wszystkim jeden z tańszych produktów, które wyposażone zostały w platynowy sensor.
W przeciwieństwie do poprzedniego budżetowego alkomatu, mamy tutaj do dyspozycji bardzo długą, bo aż 5-letnią gwarancję. Jest to bardzo dobry sposób na zapewnienie użytkowników o niezawodności i trwałości urządzenia.
Alkomat od firmy Xblitz jest przede wszystkim bardzo małym, kompaktowym rozwiązaniem. Oferuje on jednak wysoką precyzję oraz możliwość pomiaru aż do 4 ‰. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że produkt zapisuje liczbę wykonanych pomiarów, a wyświetlacz LCD z łatwością pozwala odczytać dane.
Obsługa jest równie prosta i nie wymaga od nas jakiejkolwiek wiedzy lub przygotowania. Z innych funkcjonalności warty wymienienia jest również pasywny tryb pracy. Tryb ten gwarantuje możliwość przeprowadzenia pomiaru u osoby nietrzeźwej, która jest niezdolna do wdmuchnięcia powietrza.
Jednakże, w cenie nie otrzymujemy żadnych gratisowych ustników. W zestawie mamy tylko 3 ustniki. Oprócz tego, urządzenie potrzebuje do 35 sekund na rozgrzanie, a czas reakcji może wynosić nawet 25 sekund.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Aż 5 lat gwarancji;
• Pasywny tryb pracy;
• Darmowa kalibracja przez rok.
Q

Wady

• Długi czas przygotowania alkomatu;
• Tylko 3 ustniki w zestawie.

Alkomat AlcoSense Excel

Nieco drogim, aczkolwiek równie ciekawym rozwiązaniem będzie zakup modelu Excel. Jest to brytyjski alkomat, który wykorzystuje nowoczesną i zaawansowaną technologię. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zastosowanie tego samego czujnika elektrochemicznego, jaki znajduje się w alkomatach używanych przez służby mundurowe.
Należy oczywiście pamiętać o tym, że jest to pomniejszona wersja tego czujnika. Samo urządzenie gwarantuje nam przejrzystość oraz prostotę obsługi. Bardzo ciekawym dodatkiem jest również otrzymywanie wyniku, gdzie oprócz dotychczasowej ilości alkoholu w wydychanym powietrzu, zobaczymy także prawdopodobny czas wytrzeźwienia. Pamiętajmy również, że istnieje możliwość ustawienia podawania wyniku w promilach we krwi, a nie w miligramach na litr.
Przeprowadzone testy gromadzone są w pamięci podręcznej, co pozwala na odtworzenie 24 ostatnich wyników. Najważniejszą jednak funkcją tego produktu jest powiadomienie o kalibracji. Producent zaleca kalibrację co 12 miesięcy.
Wadą tej oferty jest jednak bardzo podstawowe wyposażenie. Nie znajdziemy tutaj nawet specjalnego etui na alkomat.

R

Zalety

• Przypomnienie o konieczności kalibrowania;
• Bardzo prosta obsługa;
• Wysoka precyzja pomiaru;
• 5 lat gwarancji.
Q

Wady

• Brak etui;
• Bardzo podstawowe wyposażenie i brak gratisów.

Jaki alkomat kupić, aby nas nie zawiódł? Poradnik zakupowy 2024

Dobry alkomat to przede wszystkim taki, który charakteryzuje się niezawodnością, precyzją, a przy okazji prostotą obsługi. O ile poszukiwanie tak sprecyzowanego alkomatu wydaje się prostą sprawą, to kwestia ta nie jest tak klarowna.

Parametrów, o których każdy z nas musi pamiętać szukając odpowiedzi na to jaki alkomat okaże się najlepszy, jest wiele. Musimy mieć na uwadze sensor, jaki zainstalowano w danym modelu. Dodatkowo czas nagrzania się alkomatu oraz czas oczekiwania na wynik jest równie istotny.

Oprócz powyższych elementów, dla niektórych ważna okaże się również kompaktowość i niska waga. Inni natomiast będą potrzebowali funkcjonalnego urządzenia z wieloma dodatkowymi opcjami, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią zakup. Więcej szczegółów na temat tego jaki alkomat kupić znajdziecie w artykule poniżej: https://trans.info/pl/jak-wybrac-dobry-alkomat-podpowiadamy-na-co-zwrocic-uwage-120771.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Precyzja najważniejsza

Alkomat powinien przede wszystkim oferować precyzję, gdyż sprawdzanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu jest niezwykle istotne – nie tylko ze względu na konsekwencje prawne, ale również mając na uwadze nasze własne zdrowie i innych uczestników ruchu.

Dlatego warto szukać urządzeń, które wyposażone zostały w platynowy sensor elektrochemiczny. Są one trwalsze i bardziej wydajne niż alkomaty z sensorami półprzewodnikowymi. Dodatkowo nie wchodzą one w reakcję z innymi substancjami.

POLICYJNY alkomat iBlow bezustnikowy przesiewowy

dobry alkomat

Alkomat Alkohit X60

jaki alkomat kupić

Szybkość pomiaru równie istotna

Jeśli chodzi o szybkość pomiaru, to tutaj musimy mieć na uwadze także czas, jaki produkt potrzebuje do przygotowania się do pracy. Oznacza to, że zarówno czas przygotowania do pracy oraz czas pomiaru są niezwykle istotne i powinny wynosić do 15 sekund na przygotowanie oraz 10 sekund na otrzymanie wyniku.

Zwróćmy także uwagę na funkcje dodatkowe

Każdy alkomat w naszym zestawieniu 2024 oferuje możliwość sprawdzenia dokładnego wyniku na wyświetlaczu. Jest to zatem podstawa, jeśli chodzi o wybór właściwego produktu. Warto jednak pamiętać, że istnieje szereg dodatkowych funkcji, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają ofertę.
Jedną z nich jest system przypominania o obowiązkowej kalibracji. Inną funkcją, którą zalecamy dla każdego użytkownika, jest możliwość podłączenia alkomatu do komputera i zgrania wszystkich zapisanych informacji. Pamiętajmy o także tych mechanicznych udogodnieniach, jak na przykład możliwość obrotu ustnika o 360 stopni czy wbudowaną mini latarkę.

Wyposażenie dodatkowe również powinno mieć dla nas znaczenie

Gdy upewnimy się, że nasze urządzenie jest precyzyjne, szybkie i oferuje szereg atrakcyjnych dodatków, warto następnie sprawdzić czy i jakie wyposażenie dodatkowe producent oferuje. Czasami w cenie alkomatu otrzymujemy ogromną ilość ustników, etui do przechowywania alkomatu czy szereg innych dodatków.

Razem z alkomatem otrzymać możemy nawet latarkę czy głośnik bezprzewodowy. Standardowo powinniśmy także szukać ofert, w którym zestawie znajdują się też baterie oraz wszystkie niezbędne dokumenty, certyfikaty i gwarancje – na urządzenie oraz na darmowe kalibracje.

Alkomat PRO X-5 PLUS

jaki alkomat

AlcoSense Excel

najlepszy alkomat

Alkomaty opinie – kolejny sposób na ocenę danego urządzenia

Korzystanie z danego alkomatu przez wiele miesięcy jest jednym z najlepszych sposobów, aby wyrobić sobie opinie oraz pozostawić ją dla innych osób, które również są zainteresowane zakupem. W ten sposób doświadczenie innych pozwoli nam ocenić jakość oglądanego przez nas produktu.
Pamiętajmy jednak, żeby unikać komentarzy sponsorowanych oraz takich, które pochodzą z niezaufanego źródła.

Podsumowanie rankingu urządzeń do pomiaru ilości zawartego alkoholu w wydychanym powietrzu 

Dzisiejszy ranking alkomatów zwycięża Alkomat PRO X-5 PLUS. Jest to uniwersalne urządzenie, które oprócz bogatego wyposażenia dodatkowego oraz wielu funkcji, pochwalić się również może precyzją pomiarów oraz długoletnią gwarancją.

Jeśli jednak szukacie czegoś innego, zalecamy zapoznać się z powyższym poradnikiem zakupowym 2024, który wskazuje istotne parametry i który pomoże znaleźć bardzo dobry alkomat.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki alkomat wybrać w 2020 - Nasze Opinie oraz Ranking
Average rating:  
 5 reviews
 by Sowa

Ten xblitz to dobry sprzęt - nazwa chwytliwa i szybka jak sprzęt hehe 🙂 Ale do konkretów - bardzo przypadł mi do gustu z racji na fajny wygląd i dokładne pomiary. Polecam polecam 🙂

 by Blaszka

No w sumie dobry alkomat to bardzo ważna rzecz, dla mnie Alcontrol jeszcze poza zasięgiem, ale używam inny alkomat od Xblitz - spirit. Kosztuje 110 zł a jakość obśługi jak na moje standardy extra! przy okazji mały i poręczny, bardzo ładny. Weźcie go pod uwagę

 by Adam

Hej, Xblitz bardzo dobry, użytkuję od jakiegoś czasu i nie narzekam. Bardzo dobry i szybki pomiar dlatego nie zgadzam się z przytoczonymi tu wadami. Daje radę i cena bardzo kusząca!

 by Franek

Alkomat XBLITZ ALCONTROL MINI to warty zaufania i godny polecenia produkt. Korzystam z alkomatu już długo i cały czas działa dokłądnie i precyzyjnie. Bardzo dużym plusem jest długa gwarancja i darmowa kalibracja u producenta. Polecam.

 by Marek

Osobiście polecam markę Xblitz. Korzytam z albomatu Xblitz Alcontrol Pro i działa niezawdonie. Każdy pomiar jest dokładny. Duży plus za darmową kalibrafje u producenta i długi okres gwarancyjny. Warto zakupić.