Jonizatory wykorzystujące sól himalajską to jeden z najpopularniejszych sposobów do oczyszczania powietrza. Efekty jonizacji pomagają w przypadku wielu chorób oraz są nieodzowną częścią życia wielu astmatyków skarżących się na intensywne dolegliwości. Co więcej, zapewnienie odpowiedniej ilości jonów ujemnych jest szczególnie ważne dla osób, które walczą z przewlekłymi alergiami.

Oczywiście leczenie przy pomocy lampy solnej to jedynie jeden z wielu dostępnych sposobów na poprawienie nasze układu oddechowego czy układu krążeniowego. Jest to jednak bardzo atrakcyjne rozwiązanie, dzięki charakterystycznemu wyglądowi. Z tego względu lampy solne spodobają się niejednej osobie.

W dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy skupić się na przygotowaniu jak najlepszych ofert lamp solnych, które wyróżniają się na tle konkurencji przyzwoitą ceną, dobrymi opiniami oraz długoletnią gwarancją. Oczywiście oprócz tych elementów, zwróciliśmy również uwagę na to jaką żarówkę znajdziemy wewnątrz bryły oraz ile waży sama bryła oraz jaki jest jej kształt. Powiemy również co nieco o podstawie i materiale, z jakiej została wykonana. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
LAMPA SOLNA 5 7 KG JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA NOCNA

Lampa solna 5-7kg

9.8

Średnia

Allegro Logo
LAMPA SOLNA 2 3 KG JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA

Lampa solna 2-3kg

9.7

Tania

Allegro Logo
LAMPA SOLNA 9 11 KG JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA

Lampa solna 9-11kg

9.6

Średnia

Allegro Logo
LAMPA SOLNA KULA JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA DUŻA

Lampa solna kula

9.5

Droga

Allegro Logo
LAMPA SOLNA PIRAMIDA JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA

Lampa solna piramida

9.4

Droga

Allegro Logo

LAMPA SOLNA 5-7 KG JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA NOCNA

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jonizator w formie lampy nocnej z soli himalajskiej to prawdopodobnie jeden z największych hitów tego roku, jeśli mowa o połączeniu charakterystyki prozdrowotnej oraz elementów dekoracyjnych. Opisywana lampa została przygotowana na bazie naturalnej bryły soli, jaką znaleźć możemy u podnóża Himalajów.

Jeżeli chodzi o wymiary, to trudno podać dokładne dane, gdyż każda bryła różni się od siebie, a zatem nie sposób podać kompletnej i dokładnej rozmiarówki. Warto zatem pamiętać, że wysokość może różnić się od 20 cm do 26 cm. Jeśli chodzi o szerokość, to wynosi ona od 12 cm do 15 cm.
To samo tyczy się barwy. Biorąc pod uwagę naturalne procesy występujące w przyrodzie, lampy mogą świecić na nieco odmienny kolor, dlatego barwa może różnić się w przypadku indywidualnych brył. Oczywiście to, co jest zaletą tego produktu, to dobry stosunek wagi bryły do ceny.

Inną ciekawostką, na którą zwróciliśmy uwagę, jest drewniana podstawka. Wykonana ona została z prawdziwego, niezwykle twardego drzewa różanego. Następnie twórcy poddali je obróbce i po wyszlifowaniu i zaimpregnowaniu drewna, wykorzystali je jako podstawkę do lampy.
Gwarancja w przypadku tej lampy wynosi 24 miesiące, a wiec mamy dwuletnie zapewnienie producenta, że lampa spełni swoje wymagania i okaże się bardzo dobrym wyborem dla każdego. Trudno określić w jakim kształcie oraz w jakim rozmiarze otrzymamy lampę, co może okazać się problematyczne w przypadku końcowych dekoracji domostwa. Z tego względu redakcja ocenia lampę na 9/10.

R

Zalety

– Dobry stosunek ceny do wagi bryły;
– Bardzo mocna i wytrzymała podstawka;
– Długa gwarancja.
Q

Wady

– Zdarzają się bardzo nieproporcjonalne egzemplarze.

LAMPA SOLNA 2-3 KG JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli cena lampy solnej przedstawiona powyżej nas trochę odstrasza, to istnieją jonizatory bazujące na soli himalajskiej w niższej cenie. Mowa tutaj o lampie solnej ważącej od dwóch do trzech kilogramów, która jest nieco tańsza od poprzedniczki.

Podobnie jak w przypadku powyższej oferty, mamy tutaj do czynienia z prawdziwą solą himalajską, a nie sztucznie tworzonym materiałem bardzo podobnym. Dzięki temu wiemy, że właściwości lampy w rzeczywistości pomagają nam w przypadku wielu chorób oraz dolegliwości.
Jeżeli chodzi o wymiary, to różnią się i bryła może mieć od 17 cm do 23 cm wysokości. Jeśli chodzi o szerokość, to należy spodziewać się od 10 cm do 13 cm. Co ciekawe, podstawka w przypadku tej lampy również została wykonana z drzewa różanego, które zostało poddane obróbce, szlifowaniu oraz impregnowaniu. Dzięki temu otrzymujemy stabilną oraz niezwykle wytrzymałą podstawkę.

Gwarancja, jak w przypadku poprzednika, wynosi 24 miesiące. Jest to zatem bardzo dobra lampa o małej cenie. Jednakże, biorąc pod uwagę równie małą wielkość bryły oraz ilość soli himalajskiej, to stosunek wagi bryły do ceny nie jest już tak dobry. Dlatego ocena wynosi 8/10.

R

Zalety

– Niska cena;
– Wytrzymała podstawka;
– Długa gwarancja.
Q

Wady

– Niski stosunek wagi bryły do ceny.

LAMPA SOLNA 9-11 KG JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeśli to nie jednak cena lampy solnej stoi na przeszkodzie, to warto pomyśleć o większej, jeszcze cięższej lampie. Taką lampę oferuje nam poniższy producent. Znajdziemy tutaj nawet do 11 kilogramów czystej soli himalajskiej, co w porównaniu do innych produktów w zestawieniu jest bardzo dobrym wynikiem.

Oczywiście oprócz wagi, opisywana lampa pochwalić się może jednym z najlepszych wyników jeśli chodzi o wysokość. Największe lampy od tego producenta mogą mieć nawet do 40 centymetrów wysokości. Najmniejsze jednak to wysokość rzędu 30 centymetrów.

Zaletą tej lampy jest jednak jej skład, który potwierdzony został przez chemiczny analizy jakościowe. Związki nieorganiczne w soli zgadzają się ze specyfikacją soli himalajskiej, dzięki czemu mamy pewność, że otrzymujemy najlepszy produkt pod względem jakości.

Oczywiście to, co jednak może nas odstraszyć, to cena oczyszczacza powietrza. Jest ona o wiele wyższa, niż w przypadku zwycięzcy. Jest to co prawda podyktowane wielkością bryły, na czym zdecydowanie produkt sam w sobie zyskuje, gdyż stosunek wagi bryły do ceny jest bardzo dobry.
Brak jednak informacji o gwarancji oraz nieszczególnie interesująca podstawka sprawiają, że lampa otrzymuje u nas ocenę 7/10.

R

Zalety

– Dobry stosunek wagi do ceny;
– Gwarancja najwyższej jakości towaru;
– Bardzo duża bryła.
Q

Wady

– Wysoka cena

LAMPA SOLNA KULA JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA DUŻA

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Pierwszym elementem, który wyróżnia tę lampę od innych lamp solnych wykorzystujących sól himalajską, jest jej kształt. Nie jest to nieuformowana bryła, prosto wyjęta spod himalajskich gór. W przeciwieństwie do konkurencyjnych lamp, ten szczególny model oferuje nam zaokrąglony, dobrze wyrzeźbiony kształt. Dzięki temu lampa jest bardzo przyjemna dla oka i cechuje się niepowtarzalnością.

Kula charakteryzuje się średnicą, która wynosi około 16-17 centymetrów. Dokładne pomiary nie są znane, gdyż kule rzeźbione są z brył o różnej wielkości, a co za tym idzie dopuszczany jest margines błędu w postaci kilku centymetrów.

W zestawie standardowo znajdziemy samą kulę, żarówkę oraz kabel elektryczny. Pozwoli to na bezproblemowe podłączenie kuli do prądu i cieszenie się z niesamowitej barwy. Jeśli mowa o barwie, to pamiętajmy, że może się ona nieznacznie różnić od tych, jakie widzimy na zdjęciach. Jest to oczywiście spowodowane tym, że każda bryła jest inna.

Oczywiście cena jonizatora powietrza jest o wiele wyższa niż w przypadku innych produktów o podobnej wadze. Jednakże, jest to spowodowane faktem, że każda kula jest ręcznie rzeźbiona. Dodatkowo wartość kuli podnosi podstawa z prawdziwego różanego drewna, o czym wiele osób zapomina. Z tego względu kula solna otrzymuje od redakcji 8/10.

R

Zalety

– Ręcznie rzeźbiona – kształt kuli;
– Dobrze wykonana podstawa z prawdziwego drewna;
– 2-letnia gwarancja.
Q

Wady

– Bardzo wysoka cena.

LAMPA SOLNA PIRAMIDA JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Kolejnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zakup odpowiedniej lampy solnej to lampa w kształcie piramida. Podobnie do lamp solnych rzeźbionych na kształt kuli, te w kształcie piramidy wyróżniają się nietuzinkowym wyglądem oraz odpowiednio zbalansowanym promieniem światła.
Dodatkowo warto zauważyć, że wysokość brył waha się od 15 cm do 20 cm. Jest to bryła ręcznie rzeźbiona, a więc jest to niepowtarzalny produkt, który różnić się może o te kilka centymetrów – zarówno w przypadku wysokości jak i szerokości.

Dodatkowo producenci postanowili usadowić lampę solną na podstawie z drzewa różanego. Jest to wytrzymałe i sprawdzone drewno, które wyróżnia się swoją jakością oraz bardzo ciekawym wyglądem, dodając atrakcyjności produktowi.

Warto jednak pamiętać, że waga lampy jest nieco mała, co w porównaniu z wysoką ceną daje nam produkt o bardzo słabym stosunku wagi do ceny. Jest to niewątpliwie minus, który pomimo dwuletniej gwarancji i niezwykle precyzyjnego wyboru pozostawia niesmak. Z tego powodu ocena redakcji dla tej lampy wynosi 7/10.

R

Zalety

– Bardzo ładne wykonanie ręczne;
– Wytrzymała i atrakcyjna podstawka z prawdziwego drewna;
– Niespotykany kształt.
Q

Wady

– Wysoka cena za małą ilość soli himalajskiej.

W jaki sposób znaleźć odpowiednią lampę solną do oczyszczania powietrza?

Podczas wyboru tej właściwej lampy powinniśmy kierować się wieloma atrybutami, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby nie przepłacić i cieszyć się z niezawodności oraz niezwykłości takiej lampy przez wiele lat.

Przede wszystkim zwróćmy szczególną uwagę na to ile waży bryła soli himalajskiej, która jest najważniejszym elementem podczas wyboru tej lampy. Odpowiedni stosunek wagi bryły do ceny jest kluczowy. Dodatkowo należy pamiętać o takich elementach jak podstawa lampy, wielkość lampy, rodzaj żarówki oraz kilka innych, równie istotnych kwestii. Chodzi tutaj o ceną jonizatora powietrza oraz o opinie innych osób.

Bryła lampy

Podczas przeglądania lamp solnych oferujących właściwości oczyszczacza powietrza, należy zwrócić szczególną uwagę na samą bryłę. Mowa tutaj trzech niezwykle ważnych kwestiach – skład bryły, waga oraz jej rozmiar. Każda lampa, która nie gwarantuje bryły pochodzenia himalajskiego należy od razu skreślić. Nie interesują nas podróbki czy wyroby syntetyczne.

Oprócz wagi bryły, pamiętajmy o ty, żeby ważyła ona proporcjonalnie do ceny, jaką płacimy. 5 kilogramowa bryła soli powinna kosztować średnio 50-60 złotych. Wychodzi zatem 10 zł za kilogram. Oczywiście pamiętajmy o tym, aby rozmiarowo też pasowała do naszego wystroju. My najbardziej polecamy te, które oferują średnią wysokość na poziomie minimum 20 centymetrów. Jeśli chodzi o szerokość, to 15 cm będzie idealnym rozwiązaniem.

Podstawa lampy

Aby nasza lampa wyglądała atrakcyjnie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to z jakich materiałów stworzono podstawkę. Najlepiej będzie wybrać podstawki z drewna różanego, gdyż jest to jedno z najatrakcyjniejszych, a zarazem najtrwalszych i najlepiej prezentujących się materiałów drewnianych, szczególnie w połączeniu z lampą solną.

Oczywiście inny rodzaj drewna będzie równie ciekawym wyborem. Pamiętajmy jednak o tym, żeby wybrany przez nas produkt posiadał podstawkę porządną, żeby nie ryzykować obalenia bryły i zniszczenia lampy. Wracając jeszcze do podstawek z drewna, to powinniśmy pamiętać o tym, aby były one odpowiednio zabezpieczone – mowa tutaj o szlifowaniu i impregnacji.

Oświetlenie

Tutaj powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wykorzystano żarówki LED. Gwarantują one mniejsze zużycie prądu oraz przedłużoną żywotność, co w przypadku ręcznego wyboru jest niezwykle ważne. Standardem w tego typu montażach są żarówki E14 o mocy 15 Wat i zdecydowanie powinna ona wystarczyć na wiele lat pracy.

Cena lampy solnej

W przypadku ceny powinniśmy pamiętać o dwóch bardzo ważnych elementach. Pierwszym jest oczywiście cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za całą lampę. Drugim atrybutem, o którym niewiele osób pamięta, jest stosunek ceny do wagi bryły. Istnieją oferty w Internecie, gdzie za lampę z soli himalajskiej ważącą niecałe 3 kilogramy przyjdzie nam zapłacić ponad 50 złotych. Nie jest to właściwy stosunek wagi bryły do ceny, gdyż nawet te bardzo czyste bryły, które z powodzeniem przechodzą testy chemiczne, kosztują mniej. Wychodzi wtedy, ze najwięcej płacimy nie za samą bryłę, ale za przygotowanie lampy przez producenta.

Nie powinniśmy zatem zapominać o tej niezwykle ważnej kwestii i również o niej pamiętać podczas właściwego wyboru jonizatora powietrza. Oczywiście istnieją lampy solne, w których to właśnie najwięcej płacimy za przygotowanie lampy. Mowa tutaj o ręcznie rzeźbionych lampach, które przybierają kształt kuli, piramidy bądź innego obiektu. Wtedy stosunek wagi bryły do ceny schodzi na drugi plan, gdyż nawet kilku kilogramowa bryła kosztować może ponad 100 złotych. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie porównanie cen lamp solnych ręcznie rzeźbionych i wybranie najatrakcyjniejszej oferty.

Lampa solna jako jonizator powietrza opinie

Opinie o lampach solnych oferują nam bardzo często sprzeczne informacje co do jakości wykonania danego produktu czy po prostu do jego prawdziwej wartości. Dlatego warto dwa razy zastanowić się nad tym czy strona, którą przeglądamy, oferuje rzetelne i sprawdzone informacje od osób, które rzeczywiście mogły korzystać z opisywanego produktu.

Nie wszystkie jednak opinie lamp solnych są nierzetelne. Jeżeli znajdziemy sklep internetowy lub forum, które mogą potwierdzić czy dany użytkownik zakupił produktu, to warto zapoznać się z informacjami, jakie nam oni dostarczają. Znajdziemy tam nie tylko oficjalną weryfikację osoby komentującej, ale nawet zdjęcia produktu, jaki im dostarczono. Będziemy mogli porównać jak wygląda w rzeczywistości.

Podsumowując ogół zalet tego typu urządzeń.

Teraz już wiecie jakie są ceny oczyszczaczy powietrza oraz na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze własnego produktu. Mamy nadzieję, że powyższy poradnik 2024 pomoże wam we właściwym, przemyślanym wyborze i lampa, którą kupicie, posłuży wam nie rok, nie dwa, ale wiele lat.
Jeśli jednak nie chcecie bazować na własnym doświadczeniu, własnej wiedzy i cudzych opiniach o jonizatorach powietrza, to warto przemyśleć wybór jednego z produktów zrecenzowanych w zestawieniu na rok 2024. Są to bardzo dobre opcje, które okażą się niezawodnym rozwiązaniem oraz przystępnym cenowo. Najbardziej oczywiście rekomendujemy zwycięzcę rankingu, to jest LAMPA SOLNA 5-7 KG JONIZATOR SÓL HIMALAJSKA NOCNA.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką lampę solną wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by joulia

No i świetnie, że na ten temat piszecie, bo już kilka razy widziałam takie lampy i nie wiedziałam, na jaką się zdecydować. Wiem za to, że są one bardzo dobre jeżeli chodzi o problemy z zatokami, A ja właśnie takie mam.  Teraz wiem już co mam kupić.

 by mężątyksiążę

 Z tego co wiem, to na tym może możemy bardzo często spotkać się właśnie z takimi lampami solarnymi.  Moja żona bardzo często na nie patrzy, i jestem pewien, że kiedyś jedną przywiezie do domu. To będzie namiastka morskiego klimatu.

 by boćwina

 jeżeli chodzi o lampy solne, to wiem doskonale, że są u na poważne zwykle przez osoby starsze i wiem też, że nie każdy się na nie decyduje ze względu na to, że potrafią dużo kosztować. Ja jednak też pewne mieć taką lampę.

 by arielka589x

Ludzie kupujcie takie lampy solne, bo one są bardzo zdrowe. Pamiętam doskonale, jak byłam w Wieliczce i nie mogłam przestać się nadziwić, że jest tam tak wspaniałe powietrze. Kompletnie nic mi nie było, zatoki były odciążone, A ja czułam się świetnie