Bóle pleców stanowią coraz to częstszy problem dotykający znaczne grono Polaków. nic w tym dziwnego, gdyż kosztem pracy biurowej, coraz mniej się ruszamy, tym samym narażając się na osłabienie mięśni pleców, co jest bardzo niedaleką drogą do bólu i uszkodzeń. Zobacz na co pomaga masażer do nóg. Oczywiście nic nie zastąpi pomocy fizjoterapeutów, bądź lekarzy, jednakże można sobie nieco pomóc działając profilaktycznie. Mowa tutaj o pasach lędźwiowych, które stanowią znakomite rozwiązanie pod kątem stabilizacji, jak i wymuszenia odpowiedniej postawy np. podczas siedzenia. oczywiście zakup pierwszego, lepszego tego typu rozwiązania nie jest najrozsądniejszym wyborem (w końcu każdy może wpisać w intenret- pas poporodowy cena, czy też pas vibroaction opinie, ale nie zawsze zapoznamy się z rzeczowym wyjaśnieniem co dla nas będzie najlepsze). Stąd też zapraszamy do lektury poniższego poradnika, który przybliży wam nieco bardziej istotne aspekty, mające wpływ na skuteczność tego typu rozwiązań.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking, kilku wybranych produktów z 2024 roku, które naszym zdaniem spełniają aktualne wymogi tego typu rozwiązań. Owe podsumowanie może posłużyć także, jako punkt wyjścia, przy dalszym (samodzielnym) poszukiwaniu tego typu rozwiązań.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PAS PRZEPUKLINOWY BRZUSZNY

PAS PELOTA PĘPKOWA

9.8

Drogi

Allegro Logo
PAS LEDZWIOWY NA KREGOSLUP Z DOCIAGIEM

PAS Z DOCIĄGIEM

9.7

Średnia

Allegro Logo
PAS LEDZWIOWY na kregoslup ortopedyczny orteza

PAS LĘDŹWIOWY orteza

9.4

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
ORTOPEDYCZNY PAS MEDYCZNY NA KREGOSLUP ZE STELAZEM

PAS ZE STELAŻEM

9.3

Tani

Allegro Logo
PAS LEDZWIOWY DO DZWIGANIA DLA KIEROWCOW OPPO 2169

PAS OPPO 2169

9.2

Drogi

Allegro Logo
Ledzwiowy pas ortopedyczny do dzwigania X LARGE

PAS X-LARGE

9.1

Drogi

Allegro Logo

PAS PRZEPUKLINOWY BRZUSZNY Z PELOTĄ PĘPKOWĄ MINI

ranking fotelików samochodowych 15-36

PAS PRZEPUKLINOWY BRZUSZNY Z PELOTĄ PĘPKOWĄ MINI to bardzo ciekawe rozwiązanie, które wykonane jest w całości z termoformowalnej pianki EVA w połączeniu z pelotą silikonową. Jako unikalną właściwością jest znakomite dopasowywanie się do ciała, a dodatkowo szczelnie zamyka otwór przepukliny, dostosowując się do jego kształtu. Całość jest przeznaczona dla osób, które borykają się z problemem powiększania się istniejących przepuklin brzusznych, w tym w szczególności u osób, które nie kwalifikują się do operacji. Produkt medyczny, dlatego też przed użyciem warto skonsultować się z lekarzem. Podsumowując otrzymujemy tu bardzo solidne rozwiązanie, które z pewnością przyda się dla osób borykających się z tego typu problemami.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -7
-TRWAŁOŚĆ -8

R

Zalety

-jakość wykonania;
-idealny do zwalczania bólu przepuklinowego;
-wygodny w noszeniu;
Q

Wady

-nie nadaje się do innych zastosowań;

PAS LĘDŹWIOWY NA KRĘGOSŁUP Z DOCIĄGIEM XL/XXL

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

PAS LĘDŹWIOWY NA KRĘGOSŁUP Z DOCIĄGIEM XL/XXL to jedno z popularnych rozwiązań na rynku, z jakimi możemy zetknąć się na rynku. Całość służy do wzmocnienia odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, jak i mięśni dolnych pleców. W efekcie jego zastosowanie powinno pozwolić na uporanie się z szeregiem bóli, jak i dyskomfortem, a także działać ochronnie w momencie prowadzenia ciężkich ćwiczeń fizycznych. Sam w sobie pas ten jest bardzo lekki i doskonale dopasowuje się do ciała. Co więcej posiada bardzo mocne rzepy i dwa fiszbiny, dzięki którym się nie roluje. Ważne jest także to, że chroni on przed przegrzewaniem się ciała, a wszystko to dzięki obecności cieniutkich żyłek.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -9
-TRWAŁOŚĆ -8

R

Zalety

-jakość wykonania;
-pomocny w stabilizacji kręgosłupa;
-chroni przed przegrzaniem;
-wygodny w noszeniu;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

PAS LĘDŹWIOWY na kręgosłup ortopedyczny orteza

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

PAS LĘDŹWIOWY na kręgosłup ortopedyczny orteza to jedno z bardziej korzystnych cenowo rozwiązań, które wzmacniają odcinek lędźwiowo krzyżowy kręgosłupa, jak i mięśnie dolnej części pleców. Materiały które zostały wykorzystane pzy jego wykonaniu, zapewniają odpowiednie oddychania, jak i pozwalają na delikatne masowanie, pobudzające krążenie. Całość jest zapinana na solidny rzep, a także posiada elastyczne fiszbiny, które dodatkowo wzmacniają kręgosłup, jak i zapewniają doskonałe dopasowanie. Jego długość to 108 cm, zaś wysokość 23 cm. Podobnie jak w modelu opisywanym wcześniej tutaj także stykamy się z obecnością cienkich żyłek chroniących przed przegrzewaniem. Rozwiązanie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -5
-TRWAŁOŚĆ -5

R

Zalety

-korzystny stosunek jakości do ceny;
-wygląd;
-pobudza krążenie;
Q

Wady

-niska jakość wykonania;

ORTOPEDYCZNY PAS MEDYCZNY NA KRĘGOSŁUP ZE STELAŻEM

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

ORTOPEDYCZNY PAS MEDYCZNY NA KRĘGOSŁUP ZE STELAŻEM to jedno z ciekawych rozwiązań, cenionych przez klientów. Sam w sobie posiada 3 wymienne wkładki mocowane na rzepy, które możemy dowolnie używać. Jedną z nich jest wkładka rozgrzewająca z tkaniny turmalinowej, która dodatkowo posiada 9 wbudowanych kamieni magnetycznych. Druga to wkładka oddychająca, zapewniająca doskonałą amortyzację. trzecia zaś to wkładka pluszowa, która zapewni odpowiednie ciepło i chroni talie. Oprócz tego pas ten wyposażony jest w specjalnie ukształtowane żebra (dowolnie wyjmowane), dzięki czemu bez problemu możemy go modelować. Całość sprawdzi się idealnie przy wielu problemach z kręgosłupem, w tym m.in. zwyrodnieniach, jak i przy radzeniu sobie z bólem.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -8
-TRWAŁOŚĆ -8

R

Zalety

-dużą liczba wkładek;
-uniwersalny pod każdym kątem;
-jakość wykonania;
-wygląd;
-dobre mocowanie;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

PAS LĘDŹWIOWY DO DŹWIGANIA DLA KIEROWCÓW OPPO 2169

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

PAS LĘDŹWIOWY DO DŹWIGANIA DLA KIEROWCÓW OPPO 2169 to ten produkt, który sprawdzi się w zawodach, typu kierowca lub kurier. Z jednej strony będzie stabilizował kręgosłup podczas wysiłku, a z drugiej zadba o jego poprawne ustawienie podczas długotrwałej jazdy samochodem. Całość wzmacnia odcinek lędźwiowy kręgosłupa i stabilizuje mięśnie. Posiada on, aż cztery specjalne wzmocnienia, a przy tym jest komfortowy i wygodny w noszeniu. W zestawie znajdują się także specjalne szelki, które chronią przed jego zsuwaniem się. Produkt ten dostępny jest w kilku wersjach rozmiarowych. Podsumowując dostajemy tutaj bardzo ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się dla każdego, kto narzeka na ból swoich pleców w czasie pracy.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -9
-TRWAŁOŚĆ -8

R

Zalety

-łatwe noszenie;
-odciąża kręgosłup;
-stylowy wygląd;
Q

Wady

-zastosowanie skierowane tylko do określonej grupy roboczej;

Lędźwiowy pas ortopedyczny do dźwigania X-LARGE

Lędźwiowy pas ortopedyczny do dźwigania X-LARGE to ciekawy produkt skierowany min do osób po przebytych urazach lub przeciążeniu, czy też borykających się z przewlekłymi zespołami bólowymi. Całość stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa przez wzmocnienie ściany mięśni brzucha, a także (dodatkowo) ogrzewa mięśnie i pobudza krążenie. Całość stanowi interesujące rozwiązanie, dla każdego kto męczy się na co dzień z bólem wynikający np. Z pracy siedzącej, bądź też nadmiernego wysiłku. Produkt dostępny jest w kilku rozmiarach i ponadto cechuje się bardzo dobrymi rzepami.

OCENA PRODUKTU:
-JAKOŚĆ WYKONANIA -7
-TRWAŁOŚĆ -5

R

Zalety

-jakość wykonania;
-prosty i wygodny w noszeniu;
-rozwiązanie uniwersalne;
Q

Wady

-niska trwałość;

Pas lędźwiowy opinie

Kręgosłup to istotny element naszego ciała. Bardzo często nie zdajemy sobie jednak sprawy z jego istoty, przez co narażamy go na liczne przeciążenia, czy też uszkodzenia. W efekcie coraz to większy odsetek ludzi cierpi na takie zmiany jak lordoza, kifoza, skolioza, zmiany zwyrodnieniowe, czy też dyskopatia. Ta lista z każdym dniem coraz bardziej się wydłuża, dlatego też, aby nasze ciało nie musiało się szczycić żadną z nich warto pomyśleć chwilę o swoich plecach – zobacz maty masujące kręgosłup.

Tutaj należy zrozumieć pewną zależność. Otóż na plecy negatywnie nie wpływa tylko ciężka praca fizyczna, czyli taka, która wymaga noszenia ciężkich przedmiotów. Aktualnie to właśnie osoby wykonujące biurowe zawody borykają się z takimi problemami. Powodem tego jest m.in. wielogodzinne spędzanie czasu przed komputerem, biurku, czy za kierownicą w tej samej pozycji. Wszystko to wynika z faktu, że w czasie tych czynności nacisk na poszczególne odcinki kręgosłupa, praktycznie w żaden sposób się nie zmienia-a to bardzo źle. Dlatego też spotykając się ze znajomymi, czy kolegami z pracy coraz częściej słyszymy, że pomimo długiego siedzenia bolą kogoś plecy.

Warto tu także wspomnieć o kilku innych grupach osób, które tez będą borykały się z bólem pleców. Mowa jest w szczególności o matkach z dziećmi bądź kobietach w ciąży. W efekcie kiedy ból jest regularny, tzn. pojawia/trwa przez kilka dni, to wtedy warto udać się do lekarza. W wielu przypadkach zaawansowany ból, będzie wymagał wizyty u fizjoterapeuty, bądź też udania się na szereg masażów. Innym dość dobrym pomysłem jest zastosowania dość ciekawego rozwiązania, czyli pasu lędźwiowego (dowiedz się więcej na: https://najlepszerankingi.pl/uroda-i-zdrowie/do-higieny-i-pielegnacji/najlepszy-pas-ledzwiowy-ortopedyczny/).

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Pas odchudzający wibrujący opinie – czyli co warto wiedzieć na jego temat?

Pas lędźwiowy jest stabilizatorem (zgodnie ze swoją nazwą) odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jego noszenie ma za zadanie wesprzeć dolny odcinek kręgosłupa w szczególności dla osób, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej w pracy lub w domu. Innymi słowy, działa jako wymuszacz prawidłowej postawy. Dość zbliżoną rolę odegra w przypadku osób dźwigających ciężkie przedmioty. W efekcie przypomina on o właściwej technice ich podnoszenia, zmniejszy ryzyko odniesienia obrażeń kręgosłupa.

Oczywiście zakup tego typu rozwiązania wciąż wymaga od nas pewnego odpowiedniego podejścia. Na rynku możemy zetknąć się z bardzo bogatą ofertą pasów we wszystkich rozmiarach. Często są one podzielone zarówno dla osób poszukujących rozwiązań do pracy, jak i sportowców. Są też specjalne rozwiązania rehabilitacyjne, oraz ortopedyczne. jedyne o czym trzeba pamiętać o tym, że sam pas nie zastąpi rehabilitacji. Co więcej, ciągłe jego noszenie może osłabić mięśnie, stąd też o wiele lepiej sprawdza się wtedy, gdy nasze ciało narażone jest na wysiłek fizyczny.

ELASTYCZNY

PROPRIORECEPTORY

USZTYWNIAJĄCY

Zapobiega kontuzjom

Ściska mięśnie

Usztywnia kręgosłup

Doprze dopasowuje się do ciała

Przypomina o prawidłowej postawie

Usztywnia mięśnie

Wygodny w noszeniu

Dba o mikrokrążenie

Zalecany dla osób po operacji

 

Kilka słów podsumowania – pas wibracyjny do odchudzania opinie

Zapoznając się z informacjami zawartymi w części poradnikowej i porównując je do przedstawionych produktów z roku 2024, bardzo dzieżko jest jednoznacznie wskazać, który pas powinniśmy wybrać. Prawda jest taka, że wiele zależy od tego co nam dolega. Jednych będzie bardziej interesowało zagadnienie pas poporodowy opinie, innych zaś pas odchudzający opinie, a jeszcze innych aspekty związane ze stabilizacją kręgosłupa i prostymi plecami. Mamy jednak nadzieje, że przedstawione informacje, nieco bardziej przybliżyły istotne aspekty na jakie warto zwrócić uwagę wybierając tego typu produkty.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki pas lędźwiowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews