Drabina to podczas prac remontowych, budowlanych czy po prostu zwykłych porządków rzecz niezwykle przydatna jak profesjonalny dalmierz laserowy. Pozwoli nam w bezpieczny sposób dostać się do wysokich miejsc. Odpowiedni wybór zagwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania.

Niestety, istnieje wiele renomowanych firm, które prześcigają się w promocji swoich produktów. Z jednej strony jest to oczywiście dobra rzecz – jako konsumenci mamy spory wybór. Z drugiej jednak strony bardzo łatwo o pomyłkę i decyzję, która w naszej konkretnej sytuacji będzie nietrafiona. Jaka drabina teleskopowa będzie zatem najlepsza?

W zestawieniu 2024 roku przedstawimy cztery bardzo atrakcyjne drabinki i omówimy najbardziej kluczowe parametry. To one właśnie wpłynęły na funkcjonalność oraz użyteczność, a także na trwałość i stabilność konstrukcji. Oprócz tego, wzięliśmy także pod uwagę opinie drabin teleskopowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
NORDSTRAND DRABINA TELESKOPOWA PRZEGUBOWA WYS.ROB .

6.6M NORDSTRAND

9.9

Średnia

Allegro Logo
DRABINA TELESKOPOWA WYS.

5.4 M VONHAUS

9.8

Średnia

Allegro Logo
DRABINA TELESKOPOWA ALUMINIOWA 38M VOREL

3,8M VOREL

9.6

Tania

Allegro Logo
DRABINA TELESKOPOWA PRZEGUBOWA wys. robocza 72m

7,2M drabina teleskopowa

9.3

Droga

Allegro Logo

NORDSTRAND DRABINA TELESKOPOWA PRZEGUBOWA WYS.ROB. 6.6M

ranking fotelików samochodowych 15-36

Uniwersalność, aluminiowa konstrukcja oraz kompaktowość to główne zalety zwycięzcy dzisiejszego rankingu, czyli teleskopowej drabiny przegubowej od firmy NORDSTRAND. Jest to lekka i wytrzymała konstrukcja, która oferuje nam podwyższone bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo duża maksymalna wysokość robocza. Po ułożeniu drabiny w pozycji rozsuniętej otrzymujemy aż 6,6 metrów wysokości roboczej. Co ciekawe, wysokość po złożeniu to tylko 92 centymetry. Drabina wyposażona została w 16 stopni (8+8) i oferuje nam maksymalne obciążenie do 150 kilogramów. Pamiętać należy także o tym, że sama drabina waży 18 kilogramów. Z dodatkowych cech charakterystycznych warto wspomnieć o nóżkach antypoślizgowych oraz o specjalnym pokrowcu, który po złożeniu drabiny pozwoli nam ją schować oraz ułatwić transport.
Dodatkowo zwróćmy uwagę na specjalny pas, który zabezpiecza drabinę przed samoczynnym rozłożeniem się w transporcie. Oprócz tego pamiętajmy o tym, że pomiędzy każdym stopniem producenci zastosowali przerwę 30 cm.
Zaletą, o której warto również wspomnieć, jest niska cena. W połączeniu z dużą maksymalną wysokością roboczą, jest to jeden z najciekawszych produktów dostępnych na rynku. Jednakże, należy zwrócić uwagę że przy maksymalnym rozłożeniu drabina nieco się ugina.

R

Zalety

• Mocna konstrukcja;
• Bardzo duża maksymalna wysokość robocza;
• Kompaktowa po złożeniu;
• Bogate wyposażenie dodatkowe.
Q

Wady

• Nieco chwiejna przy maksymalnym rozłożeniu;
• Duża waga.

DRABINA TELESKOPOWA WYS. ROB 5.4 M VONHAUS

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

O wiele droższym wyborem, aczkolwiek oferującym nam bardzo trwałą i niezwykle stabilną konstrukcję, jest produkt firmy VONHAUS. Otrzymujemy tutaj nieco lżejszą, bo ważącą 11 kilogramów drabinę o dużej wysokości roboczej wynoszącej 5,4 m.
Podobnie jak poprzednia drabina, opisywany model przygotowany został z myślą o osobach o maksymalnej wadze do 150 kilogramów. Jeśli chodzi o przerwę między stopniami, to również wynosi 30 cm. Pamiętajmy, że tutaj otrzymujemy 15 stopni.
Z ciekawych gratisów należy wymienić stabilizator poprawiający stabilność podczas korzystania z drabiny oraz oczywiście pokrowiec. Pozwoli on nam w komfortowy sposób przenosić i przechowywać zakupiony przez nas produkt.
Należy pamiętać, że cała konstrukcja wykonana została z najwyższej jakości aluminium, co gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo. Pamiętajmy również, że drabina spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa – nawet te najsurowsze.
Niestety, jest to bardzo droga drabina, co może wpłynąć na naszą finałową decyzję odnośnie zakupu.

R

Zalety

• Duża maksymalna wysokość robocza;
• Bardzo trwała konstrukcja;
• Stabilna;
• Bezpieczne;
• Pokrowiec i stabilizator jako gratisy.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

DRABINA TELESKOPOWA ALUMINIOWA 3,8M VOREL

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Nieco budżetowym rozwiązaniem okazać się może aluminiowa drabina teleskopowa firmy VOREL. Oferuje one nam co prawda niską maksymalną wysokość roboczą, aczkolwiek podnosi to stabilność oraz gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo pracy.
Drabina wykonana została z aluminium, co łączy w sobie trwałą konstrukcję oraz lekkość. Warto dodatkowo zauważyć, że ten materiał odporny jest na warunki atmosferyczne w przypadku korzystania z drabiny na zewnątrz.
Szczeble zostały wzmocnione specjalnymi mocowaniami nylonowymi. Połączywszy je z antypoślizgowymi stopniami, ryzyko uszkodzenia czy upadku zostało zredukowane do minimum. Dodatkowo firma Vorel zaznaczyła jeden z ostatnich szczebli jako szczebel ostrzegawczy.
Pamiętać należy także o maksymalnej nośności. Tak jak w przypadku pozostałych drabin, wynosi ona 150 kilogramów. Niska cena urządzenia sprawia również, że jest to jedno z najczęstszych wybieranych urządzeń w tej kategorii.
Niestety, maksymalna długość po rozłożeniu wynosi 3,8 m. Jest to mocno przeciętna liczba, która z pewnością ograniczy możliwość użycia drabiny przy pracach na nieco większych wysokościach.

R

Zalety

• Dobra przyczepność do podłoża dzięki gumowym stopkom antypoślizgowym;
• Wzmacniane szczeble;
• Bardzo trwała i stabilna konstrukcja;
• Wykonane z dyrektywą EN 131-6:2015;
• Niska cena.
Q

Wady

• Nieco niska maksymalna wysokość robocza;

DRABINA TELESKOPOWA PRZEGUBOWA wys. robocza 7,2m

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Przeglądając opinie drabin teleskopowych bardzo łatwo zauważyć, że regulowana wysokość robocza odgrywa niesamowicie ważną rolę. Wiele osób traktuje to jako jeden z głównych czynników, jakie mogłyby wpłynąć na naszą decyzję zakupu konkretnego modelu. Dobrze zatem, że kolejna oferta to nie tylko niesamowicie trwałe rozwiązanie, ale również jedna z najdłuższych drabin w tej kategorii cenowej.
Dobra drabina teleskopowa charakteryzuje się bardzo dużą maksymalną długością roboczą. W ten sposób powiększamy sobie tak naprawdę zasięg pracy. Z tego względu wybór opisywanej drabiny będzie z pewnością bardzo dobry, gdyż oferuje ona nam długość roboczą na poziomie 7,2 m. Jest to zatem najdłuższa drabina w zestawieniu.
Jeśli chodzi o inne parametry, to jej maksymalny udźwig wynosi 150 kilogramów. Jest to zatem standardowa nośność, jaką znajdziemy w każdym innym miejscu. Dodatkowo oferuje ona nam 18 szczebli (2×9) i długość drabiny 3,1 m w stabilniejszej wersji rozstawnej.
Drabina charakteryzuje się także bardzo prostym systemem rozłożenia i złożenia. Dodatkowo producenci oferują nam dwa dodatkowe stabilizatory oraz torbę, która dzięki uchwytowi gwarantuje bezproblemowy transport urządzenia.
Miejmy jednak na uwadze, że jest to bardzo ciężka drabina. Waży ona ponad 22 kilogramy. Miała na to wpływ oczywiście długość oraz bardzo mocne wykonanie drabiny. Pamiętajmy jednak, że jest to jedna z najdroższych opcji dostępnych na rynku w 2024 roku.

R

Zalety

• Bardzo duża maksymalna wysokość robocza;
• Niezwykle stabilna drabina, nawet na nierównościach;
• Trwała konstrukcja;
• Regulowana wysokość co jeden stopień z blokadą.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Jaka drabina teleskopowa powinna znaleźć się w naszym inwentarzu

Wybranie odpowiedniej drabiny to nie lada wyzwanie. Musimy przecież mieć na uwadze materiał, z jakiego została wykonana oraz szereg innych dodatkowych parametrów. Wielu z nas trudno jednak znaleźć idealne urządzenie, szczególnie jeśli pragniemy kupić bardzo dobrą drabinę teleskopową.
Aby jednak pomóc wam w wyborze, oprócz powyższego rankingu drabin teleskopowych przygotowaliśmy dla was także poradnik. Znajdziecie w nim informacje dotyczące najistotniejszych kwestii wpływających na trwałość oraz jakość wykonania drabin teleskopowych. Mowa tutaj nie tylko o materiale wykonania, ale także o maksymalnej długości roboczej oraz innych wymiarach roboczych.

Zwróćmy także uwagę na to jakie są opinie drabin teleskopowych oraz jak kształtują się ceny. Te dwa dodatkowe atrybuty również kształtują nasz ostateczny wybór. Po więcej informacji zachęcamy do zapoznania się z poniższym linkiem: https://www.narzedzia.pl/artykuly/drabina-jaka-wybrac,2241.html.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Aluminiowe drabiny teleskopowe

Drabiny najczęściej wykonywane są z drewna bądź aluminium. Pojawiają się także drabiny stalowe, ale nie cieszą się one taką popularnością jak dwa poprzednie rodzaje. Kiedy nam zależy na największej stabilności, to bardzo często wybieramy drabiny drewniane. Idealnie nadają się one do malowania oraz do prac, w których wymagany jest duży zakres ruchów.

Jednakże, bardzo często użytkownicy decydują się na drabiny teleskopowe. Oznacza to, że taka drabina oferuje nam schodki chowające się bądź nachodzące na siebie. Daje to natomiast kompaktowość oraz pewność, że będziemy mogli dostosować sobie wysokość drabiny do pracy.

Ze względu na swoją funkcjonalność, drabiny teleskopowe wykonywane są zazwyczaj z aluminium. To relatywnie trwały materiał, który charakteryzuje się niską wagą oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Oczywiście zdarzą się ciężkie drabiny aluminiowe, lecz porównując je do drewnianych, są one zdecydowanie lżejsze.

DRABINA TELESKOPOWA PRZEGUBOWA wys. robocza 7,2m

drabina teleskopowa cena

NORDSTRAND DRABINA TELESKOPOWA PRZEGUBOWA WYS.ROB. 6.6M

drabina teleskopowa do domu

Wysokość robocza powyżej 4 metrów

Zakup, czy to teleskopowych czy zwykłych drabin, ma przede wszystkim na celu pomóc nam w dostaniu się do wyższych miejsc. Dlatego warto mieć także na uwadze jaką wysokość roboczą dany model nam oferuje. Zazwyczaj drabiny teleskopowe oferują nam wysokość roboczą w zakresie od 3 do nawet 8 metrów.

Pamiętajmy, że w przypadku takich drabin wysokość robocza nie wpływa aż tak bardzo na całkowitą długość drabiny po złożeniu. Zdarza się, że urządzenie o bardzo dużej wysokości roboczej ma niecały metr długości. Z tego właśnie względu drabiny teleskopowe zyskują na popularności. Ich o wiele łatwiejszy transport, kompaktowość oraz w miarę niska waga sprawia, że idealnie nadają się do wielu prac i teoretycznie krótka drabina może po rozłożeniu oferować nam bardzo dużą wysokość roboczą.

Antypoślizgowe stopki i inne cechy charakterystyczne

Istnieje wiele dodatkowych cech, o których powinniśmy pamiętać wybierając właściwą drabinę. Poprawiają one komfort użytkowania oraz dbają o nasze bezpieczeństwo. Jedną z takich cech jest zastosowanie specjalnych antypoślizgowych stopek. Wykonane z gumy, gwarantują one pewność oraz redukują ryzyko upadku.

Dodatkowo pamiętajmy o innych kluczowych dodatkach, jak na przykład specjalny pas, który powstrzyma przed przypadkowym rozłożeniem się drabiny. Oprócz tego, pamiętajmy także o pokrowcu na drabinę. Czasami wyposażone one są w specjalne rączki ułatwiające transport i zabezpieczające auto podczas przewozu.

DRABINA TELESKOPOWA WYS. ROB 5.4 M VONHAUS

drabina teleskopowa magazynowa

DRABINA TELESKOPOWA ALUMINIOWA 3,8M VOREL

drabina teleskopowa opinie

Drabiny teleskopowe opinie – pozytywne i negatywne

Bardzo ważnym elementem podczas każdego zakupu jest sprawdzenie opinii na temat konkretnego modelu. Wiele producentów deklaruje sprawność i bezpieczeństwo, a także stabilność. Jednakże, dopiero po przetestowaniu danego urządzenia będziemy mieli pewność czy drabina sprawdzi się w konkretnej roli i w konkretnym środowisku.

Pozytywne czy negatywne opinie, szczególnie te powtarzające się, pozwalają nam określić jaka jest mocna i jaka jest słaba strona danego produktu. Oczywiście musimy mieć na uwadze również fakt, że bardzo często mamy do czynienia z komentarzami sponsorowanymi, które to mogą wprowadzać nas w błąd. Dlatego warto korzystać z opinii innych, ale traktować je jako dodatkowe źródło informacji – nic więcej.

Podsumowanie rankingu drabin teleskopowych

W dzisiejszym poradniku dowiecie się na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając odpowiedniej drabiny teleskopowej. Wszystkie powyższe kwestie pozwolą wam sprecyzować wybór i obrać sprawdzone urządzenie.

Jeśli jednak nie jesteście pewni co do własnego wyboru, zachęcamy wszystkich do zapoznania się z powyższym zestawieniem z 2024 roku. Znajdziecie tam warte polecenia produkty, które zdecydowanie spełnią wasze oczekiwania. Zwycięzcą zostaje NORDSTRAND DRABINA TELESKOPOWA PRZEGUBOWA WYS.ROB. 6.6M, czyli drabina o dużej maksymalnej wysokości roboczej oraz o trwałej konstrukcji.

Planujesz prace remontowe? Sprawdź jakie spodnie robocze ogrodniczki są najlepsze.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką drabinę teleskopową wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by raaak

Potrzebowaliśmy wysokiej drabiny no i oczywiście padło na tą do 7,2 m. Fajna, wysoka, ale też stabilna i dobrze wykonana.

 by DR. L.

Ja wybiore VONHAUS bo jest mała i zabiore ją nawet osobówką na budowe. O to mi właśnie chodziło.

 by borek

Nordstrand jesy niezawodna. Służy mi juz kilka lat. Solidne, dobre wykonanie. Nic się z nią nie dzieje.

 by lana

Maluje mieszkanie i ekipa malarzy przywiozła taką drabinę. Od razu wiedziałam, ze to bedzie prezent urodzinowy dla teścia ;D mega sprzęt