Planszówki przygotowane z myślą o osobach dorosłych oferują nam nie tylko nieco bardziej zaawansowaną rozgrywkę, ale bardzo często poruszają także tematy intymne oraz erotyczne. Nie dziwi zatem, że najlepszy gry planszowe dla dorosłych potrafią wciągnąć i zaoferować dużą jak na tego rodzaju zabawy frajdę.

Znalezienie jednak tej najlepszej gry nie jest proste. Istnieje bardzo dużo opinii o grach planszowych dla starszych użytkowników. Jednakże, bazowanie wyłącznie na komentarzach podczas zakupów nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Z tego właśnie powodu zachęcamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem!

Ranking gier planszowych, który dla was przygotowaliśmy w 2024 roku, zapozna was z sześcioma bardzo ciekawymi produktami dla osób dorosłych. Znajdziecie tutaj jedynie bardzo polecane i dobrze oceniane gry, które przystosowane zostały do gry we dwojga czy w większej grupie znajomych. Sprawdzaliśmy takie aspekty gier jak ich stopień zaawansowania i tematyka. Braliśmy także pod uwagę cenę oraz rodzaj i długość gwarancji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
GRA MALZENSKA Planszowa

GRA MAŁŻEŃSKA PLANSZOWA

9.9

Droga

Allegro Logo
Loza Szydercow Black

Loża Szyderców Black

9.8

Droga

Allegro Logo
Gra Planszowa 5 sekund bez cenzury

5sekund bez cenzury

9.7

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Arkana milosci Edycja premium Rebel

Arkana miłości Rebel

9.5

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
ZNAMY SIE GIERKI MALZENSKIE MDR

Gierki małżeńskie

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
GRA EROTYCZNA LOVESTIM DLA PAR Z GADZETAMI

GRA EROTYCZNA LOVESTIM

9.3

Średnia

Allegro Logo

GRA MAŁŻEŃSKA Planszowa Nowa edycja + EKSTRA KARTY

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o małżeńską grę planszową. Na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo duża zawartość oraz nieprzeciętna rozgrywka. Warto także pamiętać o wielu pozytywnych opiniach, co plasuje tę produkcję bardzo wysoko.
Gra jest połączeniem planszowej produkcji z karcianką, która pomoże nam poprawić komunikację małżeńską i przy okazji zagwarantuje niezwykłą zabawę. Producenci przygotowali dla nas nowy tytuł, który oferuje grę planszową z elementami karcianki.
Co ciekawe, gra nie ogranicza się tylko do jednej kategorii tematycznej. Możemy wybrać jedną z sześciu, a mianowicie relacje damsko-męskie, dzieci, praca, teściowie, pozytywy. Inną opcją będzie także kategoria seksu, która pozwoli nam poflirtować!
Jeżeli zatem uważasz, że w waszym związku nie rozmawiacie na ważne tematy, warto wybrać tę grę i nie tylko poprawić relację z nasza drugą połówką, ale również dobrze się bawić czy nawet wykorzystać tytuł jako grę wstępną.
W zestawie znajdziemy dodatkowe karty specjalne oraz możliwość wyboru różnych wariantów gry. Jest to zdecydowanie bardzo ciekawa oferta, która jest dobrze oceniana oraz polecana przez wielu użytkowników. Jej treść jest na czasie, a problemy oraz kwestie poruszane na pewno znajdą odzwierciedlenie w naszym własnym życiu. Jedyną wadą wydaje się jednak cena – gra ta jest najdroższą opcją ze wszystkich polecanych w zestawieniu 2024.

R

Zalety

• Bardzo rozwinięta;
• Wiele wariantów gry;
• Rozbudowana zawartosć, dopasowana do dzisiejszych problemów;
• Bardzo dobre opinie.
Q

Wady

• Bardzo droga.

Ciekawym wyborem jest Loża Szyderców Black

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Loża Szyderców to bardzo popularna gra, która oferuje nam niezwykle podobne zasady do tego, co już widzieliśmy w angielskiej wersji Cards Against Humanity. Jest to zatem bardzo ciekawa gra dla każdego, kto nie boi się poruszać bulwersujących i nierzadko kontrowersyjnych tematów!
W grze Loża Szyderców przyjdzie nam rywalizować z innymi graczami, po których należy się spodziewać najgorszego. Gra wyzwala we wszystkich najmroczniejsze strony oraz podsuwa nam niezwykle ciekawe, aczkolwiek szokujące rozwiązania.
Opisywany produkt to najnowsza odsłona Czarnej Loży Szyderców, w której znajdziemy nowe karty, nowe pytania, oraz nowe karty kolekcjonerskie. Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do oryginalnej gry Cards Against Humanity, polska wersja jest zdecydowanie lepiej dostosowana do polskiego humoru.
Oferowana gra nie jest co prawda typową planszówką, gdyż to właśnie karty odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Należy także pamiętać, że grając w ponad 4 graczy, rozgrywka może się bardzo skrócić. Dodatkowo, niektóre karty mogą mieć zły nadruk.

R

Zalety

• Rozgrywka dla wielu osób;
• Dostosowana do polskiego humoru;
• Nowa edycja z nową treścią.
Q

Wady

• Bardzo krótka rozgrywka.

Gra Planszowa 5 sekund bez cenzury

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Początkowo gra 5 sekund stworzona została dla każdego – oferując najróżniejsze pytania sprawdzające ogólną wiedzę. Później pojawiły się specjalne edycje, w tym edycja dla dzieci z prostymi pytaniami, czy edycja 5 sekund Polska z konkretnymi pytaniami o naszej ojczyźnie.
Niedawno Trefl przygotował dla nas dorosłą wersję gry. 5 Sekund bez cenzury to przede wszystkim gra dla każdego dorosłego, w której znajdziecie szereg zagadnień ukierunkowanych w szczególności dla tych bardziej dojrzałych użytkowników.
Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych gier z serii, tylko tutaj znajdziemy niewygodne pytania, na które nie każdy chciałby odpowiedzieć. Co więcej, niejednokrotnie spotkamy się z zagadnieniami, gdzie aluzje oraz sprośne skojarzenia będą na porządku dziennym.
W pudełku znajdziemy nieco ponad 160 kart, co daje nam aż 326 pytań. Jednakże, jest to wersja bez specjalnej planszy śledzącej wyniki. Oznacza to, że oprócz czasomierzu i kart z pytaniami, w pudełku nie znajdziemy żadnych innych dodatków. Ma to jednak swoją zaletę – jest to najtańsza opcja w zestawieniu.

R

Zalety

• Niski koszt;
• Gra przystosowana dla wielu graczy;
• Sporo zagadnień do wyboru;
• Aluzje oraz dwuznaczne odpowiedzi.
Q

Wady

• Minimum 3 graczy do rozpoczęcia rozgrywki;
• Wersja uproszczona bez planszy.

Arkana miłości Edycja premium Rebel

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

W przeciwieństwie do poprzedniej oferty, tutaj mamy połączenie gry planszowej z kartami. Edycja Premium Deluxe bogata jest w szereg ciekawych gadżetów. Co ciekawe, w porównaniu do wersji podstawowej, znajdziemy tutaj wszystkie dodatkowe karty, które pojawiły się na przestrzeni wielu lat wydawniczych.
Jest to gra erotyczna dla każdej pary, która chciałaby wprowadzić do swojego życia miłosnego nieco świeżości. Edycja Premium Deluxe to przede wszystkim bardzo bogaty zestaw skupiający się na gadżetach często wykorzystywanych w łóżku.
Bardzo dużą zaletą tej oferty jest także ekstra zawartość w postaci dwóch dodatków do gry: Dominacja oraz Kochankowie. Oprócz tego, w pudełku znajdziemy podstawową wersję gry, matę, opaski, kajdanki, świeczki, pióro do pisania, a nawet prezerwatywę!
Gra oferuje nam bardzo dużo możliwości gry, a jej długość zależy przede wszystkim od samych użytkowników. Pamiętajmy także, że produkcja jest cały czas rozwijana i z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe, dodatkowe treści oraz atrakcyjne wyzwania.
Gra nie jest oczywiście zbyt skomplikowana, ale przyswojenie wszystkich zasad będzie wymagało od nas chwili skupienia oraz poświecenie kilku minut na przeczytanie instrukcji. Produkt, w przeciwieństwie do innych przedmiotów dostępnych w zestawieniu, przewidziany jest główne dla dwóch osób. Ponadto jego cena jest dosyć wysoka.

R

Zalety

• Bardzo wiele dodatków;
• Bogata zawartość gry;
• Ciągle aktualizowana;
• Dwa dodatki do wersji podstawowej.
Q

Wady

• Wysoka cena.

Znamy się. Gierki małżeńskie

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Wiele osób słyszało o planszówce dla dorosłych „Znamy się”. Jest to bardzo ciekawa oferta w szczególności dla par oraz małżeństw, które pozwolą nam sprawdzić wiedzę na temat naszej drugiej połówki. Warto zauważyć, że gra przygotowana została zarówno do gry w duecie, jak i również do gry w parach.
Jak sama nazwa wskazuje, w oferowanej planszówce naszym głównym zadaniem będzie sprawdzenie wiedzy na temat naszego partnera. Oznacza to, że poruszając się po planszy będziemy musieli odpowiadać na najróżniejsze pytania, które sprawdzą jakie są przyzwyczajenia, skojarzenia czy nawet ukryte pragnienia naszej drugiej połówki.
Warto zauważyć, że produkcja oferuje nam dwa warianty. Na jednej stronie planszy mamy grę przystosowaną do duetu. Na drugiej natomiast znajdziemy planszę, którą będziemy mogli wykorzystać do zagrania razem z innymi użytkownikami.
Twórcy gry upewnili się, że planszówka odnosić się będzie do codziennych aspektów naszego życia. Oprócz tego, nierzadko przyjdzie nam odpowiedzieć na pytania związane z intymnymi strefami życia.
Oczywiście niejednokrotnie pytania mogą okazać się nietrafione, lecz z tak dużej puli zagadnień, wada ta jest niemalże w ogóle nie zauważalna i nie przeszkodziła setkom tysięcy użytkowników wystawiać pozytywne oceny.

R

Zalety

• Gra dla dwojga lub większej liczby graczy;
• Niezwykle barwna i bogata treść zagadnień;
• Dwie plansze-warianty do wyboru;
• Grube karta, bardzo dobre wykonanie.
Q

Wady

• Mała ilość pytań.

GRA EROTYCZNA LOVESTIM DLA PAR Z GADŻETAMI

Wiele osób uważa ten produkt za najlepszą grę planszową dla 2 osób. Należy jednak sprostować, że w grze będziemy głównie korzystać z kart. Oznacza to, ze w przeciwieństwie do niektórych sugestii, jest to w głównej mierze gra karciana.
W zestawie znajdziemy 50 kart, które gwarantują nam niezwykle dynamiczną rozgrywkę oraz namiętność. LoveStim to przede wszystkim tytuł dla osób poszukujących dodatkowych stymulantów oraz oczywiście nowego sposobu na poprowadzenie gry wstępnej.
Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to twórcy skupili się na ukazaniu intymnych sfer naszego życia w bardzo przystępny sposób. Dzięki temu bardzo łatwo nam będzie mówić o naszych potrzebach.
Karty skupiają się przede wszystkim na wyzwaniach oraz na interesujących i pełnych emocji igraszkach, które podniecą każdą osobę. Z uwagi na różnice płci, twórcy upewnili się, że gra będzie oferować atrakcyjne stymulanty zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Innymi słowy, z 50 dostępnych kart każda osoba dostaje po 10 kart rozpalających, 10 kart namiętnych igraszek oraz po 5 kart zmiany.
Oczywistą wadą jest nieco mała ilość wyzwań. Nawet jeśli urozmaicimy rozgrywkę przez karty zmiany, to mała ilość kart Igraszek oraz Flirtu sprawia, że po kilku próbach gra przestanie nas ciekawić.
Zestaw oczywiście uzupełniony jest w ciekawe gadżety, jak na przykład opaska na oczy, olejek nawilżający, czy specjalne piórko do zabaw. Na uwagę zasługuje również dodatek w postaci wibratora.

R

Zalety

• Bogata zawartość opakowania;
• Idealne rozwiązanie jako gra wstępna;
• Wiele ciekawych trików oraz wyzwań.
Q

Wady

• Mała ilość kart – szybko się może nudzić.

W jaki sposób wybrać odpowiednią grę planszową dla dorosłych? Porady na co zwrócić uwagę podczas zakupów!

Na rynku bardzo łatwo znaleźć wiele gier przeznaczonych dla osób dorosłych. Mowa tutaj nie tylko o grach planszowych rozrywkowych czy poruszających trudną tematykę. Zabawy tego typu posłużyć nam mogą także jako narzędzie do uatrakcyjnienia życia erotycznego.

Wybranie właściwej gry dla dorosłych nie jest zatem prostym zadaniem. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy pragniemy gry planszowej, karcianej, czy może planszówki z kartami. Dodatkowo, należy pamiętać o wyborze właściwej kategorii oraz pamiętaniu o przeznaczeniu gry.

Na naszą uwagę zasługuje szereg innych parametrów. Jednym z nich jest maksymalna liczba graczy oraz wykonanie, które odpowiada za trwałość gry. Inne aspekty, jak na przykład cena oraz opinie wśród kupujących, mają równie duże znaczenie. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie:
https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/ekonomiczne-gry-planszowe-dla-doroslych-podbijaja-swiat/
https://www.hulahop.pl/wiadomosc/gry-planszowe-dla-dzieci-i-doroslych-jakie-wybrac-ktore-najlepsze/2255/

Wykonanie gry – o czym pamiętać?

Niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na nasz wybór powinno być samo wykonanie. Tutaj przede wszystkim pamiętajmy o materiale, jaki został wykorzystany do wykonania planszy, kart, pionków czy innych dodatków znajdujących się w zestawie.

Im twardszy materiał, tym większa szansa, że nawet przypadkowe nadepnięcie nie spowoduje uszkodzenia. Dodatkowo wielu twórców decyduje się laminowanie kart czy planszy. Zabezpiecza to przed zamoczeniem oraz sprawia, że produkt jest łatwy do wyczyszczenia.

Twardy materiał jest również odporny na zgięcie oraz przyjemny w dotyku, co w przypadku wielu gier jest równie ważne, co samo wykonanie!

GRA MAŁŻEŃSKA Planszowa

gry planszowe najlepsze

Znamy się. Gierki małżeńskie

gry planszowe ranking

Kategorie gier dla dorosłych, czyli czego tak naprawdę szukamy

W przypadku gier dla dorosłych bardzo ważne jest określić z góry czy będzie to gra erotyczna, gra z wartościami rozwojowymi i edukacyjnymi, czy gra komunikatywna, która pozwoli nam nieco bardziej rozwinąć nasze małżeństwo czy partnerstwo.

Oczywiście bardzo dobrze będzie znaleźć gry uniwersalne, w których są nie tylko karty flirtujące czy zachęcające użytkowników do ciągłych igraszek. Znalezienie produkcji, która oprócz tych atrybutów okaże się również bardzo dobrym tytułem do gry ze znajomymi jest równie ważne!

Gry planszowe, najlepsze dla duetu czy wielu graczy?

Kolejnym bardzo ważnym elementem, o którym wielu z nas zapomina, to maksymalna liczba graczy. Liczebność jest tutaj bardzo ważna, w szczególności jeśli poszukujemy produkcji zarówno dla nas samych, jak i również dla przyjaciół na wieczorne spotkania.

Tutaj producenci wykorzystują szereg różnych rozwiązań, które pozwalają nam dostosować rozgrywkę dla duetu lub większej liczby użytkowników. Może to być poprzez dodanie nowych wariantów, innych kart lub poprzez dodanie drugiej planszy. Ta natomiast bardzo często znajduje się na odwrocie.

Loża Szyderców Black

gry planszowe opinie

Najlepsze gry planszowe dla 2 osób dorosłych – pamiętajmy o różnorodności

Jeżeli szukamy gry tylko dla nas i naszego partnera bądź partnerki, to musimy pamiętać o odpowiednio dużej zawartości gry. Treść musi oferować nam wiele kart lub wiele wariantów gry, aby się po prostu nie nudziła po kilku podejściach.

Na różnorodność wpływa zatem ilość kart oraz dodatkowa ilość odpowiedzi czy możliwość konfiguracji rozgrywki i zasad. Nawet alternatywne pomysły, jakie sami twórcy dla nas przygotowali, mogą być bardzo fajnym urozmaiceniem. Zdarza się nawet, że producenci starają się podtrzymać popularność danej gry poprzez wydawanie kolejnych dodatków. Ma to na celu poszerzyć zawartość.

Co ciekawe, pamiętajmy także o tym, ze w niektórych przypadkach producenci udostępniają graczom puste karty, które możemy uzupełnić o nasze własne pomysły. Im większa swoboda pozostawiona przez twórców tym większe prawdopodobieństwo, że z pozoru prosta gra będzie przyjemnym urozmaiceniem nawet przez długi czas.

Gry planszowe opinie

Jednym z najważniejszych czynników, jaki wpływa na wybór gry planszowej dla dorosłych, jest zdanie innych użytkowników. Zakup gry bez możliwości jej przetestowania zawsze wiąże się z ryzykiem. Nawet jeśli będzie ona dobrze wykonana i każdy aspekt wyżej opisany sprawdzi się, sama tematyka czy po prostu typ rozgrywki może nie przypaść nam do gustu.

Opinie gier planszowych dla starszych są oczywiście subiektywne – jak z resztą opinie dotyczące każdego innego produktu czy tematu. Warto mieć jednak na uwadze, że powtarzające się zalety czy wady danego produktu rzeczywiście mogą określić czy wybrany przez nas produkt będzie właściwym.
Jeśli chodzi o same opinie, to należy przede wszystkim przeglądać te zweryfikowane. Użytkownicy, którzy potwierdzili zakup na danej stronie lub do komentarza dodali również zdjęcie własnego produktu są najczęściej najbardziej rzetelnym źródłem dodatkowej informacji odnośnie danego produktu.

Rodzaj gwarancji oraz jej długość

Kolejną istotną kwestią, o której niewiele osób pamięta, to gwarancja na grę. Coraz częściej gry planszowe dla dorosłych dostarczane są z gwarancjami. Standardowo polecamy szukać produktów od tych producentów, którzy oferują klasyczną, dwuletnią gwarancję na swoje gry.

Taka ochrona pozwoli nam ze spokojem korzystać z gry i nie martwić się o to, że plansza, pionki, karty czy akcesoria ulegną uszkodzeniu przez zastosowanie mało wytrzymałego materiału. Oczywiście miejmy na uwadze również rodzaj gwarancji. Door to door to bardzo atrakcyjna oferta dla osób, które często zamawiają gry z Internetu i w przypadku jakiejkolwiek usterki czy niezgodności towaru z opisem nie chcą zaprzątać sobie głowy kurierem i dodatkowymi opłatami.

Cena za grę planszową

Planując zakupy nie możemy także zapomnieć o szukaniu przedmiotów w ustalonym wcześniej przedziale cenowym. Bardzo często to właśnie nasz budżet ogranicza nas co do wyboru danej gry. Planszówki dla dorosłych są niekiedy bardzo drogie, gdyż oferują bardziej wymagającą rozgrywkę.
Ceny produktów mogą się różnić i należy oczywiście pamiętać o tym, żeby nie wybierać pierwszej lepszej oferty. Zniżki, promocje oraz kupony na gry planszowe są niezwykle popularne, szczególnie jeśli będziemy myśleć o zakupie gry planszowej z rankingu światowego.

W przypadku ceny bardzo ważną kwestią jest stosunek ceny do jakości oraz stosunek ceny do ilości elementów, jakie znajdą się w grze. Zdarza się, że nieco tańsza oferta może w rzeczywistości być pozbawiona jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego. Te nieco droższe natomiast oferują akcesoria, które w połączeniu z innymi gratisami oferują dużo za tak naprawdę grosze.

Podsumowanie rankingu gier planszowych dla dorosłych

Wybór właściwej gry planszowej nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Na decyzję składa się szereg parametrów, które wpływają na to jak często będziemy sięgać po grę, jak długo z nią zostaniemy oraz jak długo ona z nami wytrzyma. Pamiętajmy jednak, że pomimo wielu porad dotyczących zakupu, to sama tematyka gry musi nam się podobać.

W zestawieniu znajdziecie poradnik z interesującymi sugestiami. Dzięki temu będziecie mogli samemu podjąć decyzję czy dana gra rzeczywiście spełni wasze wymagania i okaże się trwałym i bardzo wciągającym wyborem.

Jeśli jednak nie planujecie poświęcać więcej czasu na poszukiwania, zachęcamy was do sprawdzenia zwycięzcy rankingu 2024. GRA MAŁŻEŃSKA Planszowa Nowa edycja + EKSTRA KARTY to uniwersalny wybór, który będzie idealnym rozwiązaniem na wieczorne imprezy z przyjaciółmi, na grę we dwójkę z partnerem, czy nawet jako urozmaicenie gry wstępnej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie gry planszowe dla dorosłych wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Pionek

Nasz ekipa uwielbia planszówki. Mamy spotkać się w następy weekend i chciałam kupić coś nowego. Oczywiście gry erotyczne odpadają, ale myślę że 5 sekund będzie git.

 by Malami

Psycholog zalecił mi karciankę małżeńską jako formę terapii związku. Zainwestuje i kupię najdroższą opcję. Z waszego artykułu wynika, że może być ciekawa, a my może wreszcie zaczniemy ze sobą gadać o ważnych rzeczach a nie samych pierdołach.

 by Jonasz

Słyszałem już o loży szyderców a teraz szukałem prezentu dla kumpla. Jeszcze dzisiaj zamówię i przetestujemy na imprezie. Pewnie będzie kupa śmiechu.

 by Tina

Gry erotyczne w takim zastawieniu to lekkie zdziwienie, raczej szukałam czegoś na zabawę ze znajomymi. Co prawda jest kilka gier, ale widzę, że przeważają gry dla par.

 by fredek

Szukałem gierek na zupełnie innych stronach, a tu proszę takie zestawienie i do tego filmiki. Super, jest w czym wybierać. Kupię żonie na prezent i skorzystamy oboje.