Majsterkowanie jest coraz popularniejszym zajęciem. Powodów tego jest kilka. Do najważniejszych zalicza się przede wszystkim fakt, że materiały do stworzenia własnoręcznie różnych przedmiotów można znaleźć niemal wszędzie (nawet w domu). Pojawia się też coraz więcej instruktaży dotyczących tego, jak samodzielnie wykonać np. zabawki dla zwierząt.

Dlaczego warto robić samodzielnie zabawki dla pupili?

Jednymi z najchętniej wykonywanych samodzielnie przedmiotów są zabawki dla zwierząt. Jako jedną z przyczyn, poza wymienionymi wcześniej powodami, podaje się fakt, że własnoręcznie zrobione zabawki są o wiele tańszym rozwiązaniem niż dostępne w sklepach gotowe egzemplarze. Zazwyczaj także zabawki DIY, które są dobrze wykończone, okazują się bezpieczniejsze dla pupili. Dodatkowo można stworzyć taki przedmiot, który będzie idealnie dopasowany do potrzeb konkretnego zwierzaka oraz do rozmiarów mieszkania. To szczególnie istotne w przypadku większych akcesoriów, takich jak np. drapak dla kota. Właśnie tutoriale dotyczące tego, jak zrobić drapak dla kota, są bardzo często poszukiwane. Jak się okazuje, przy odrobinie chęci i za niewielkie pieniądze można wykonać taką zabawkę dla kota.

Drapak dla kota – jakich materiałów będziesz potrzebować?

Do wykonania prostego drapaka dla kota nie potrzebujesz wielu materiałów. Przydadzą ci się między innymi rolki po folii stretch. Najlepiej wykorzystać te po nawojach przemysłowych, gdyż są o wiele mocniejsze od rolek, na które nawinięta jest folia do użytku domowego. Oprócz tego przygotuj dwie deski, które będą stanowiły podstawę i górę drapaka. Do ozdobienia i wykończenia go będziesz potrzebował sznurka jutowego oraz kawałka materiału. Najlepiej, aby to była mocna gruba tkanina – możesz wykorzystać kawałek polaru, koca lub nawet starego dywanu czy wykładziny. Dodatkowo przy drapaku warto zamontować proste zabawki dla kota np. pompony zawieszone na sznurku lub inne gotowe akcesoria, które za grosze kupisz w sklepie zoologicznym.

Przygotuj także narzędzia potrzebne do wykonania drapaka, czyli pistolet do kleju, wyrzynarkę, otwornicę, papier ścierny i wkrętarkę.

Wykonanie drapaka dla kota: krótka instrukcja krok po kroku

Pracę rozpocznij od przycięcia desek na wybraną przez ciebie długość. Możesz nadać im finezyjny kształt. Następnie wytnij otwory, umieść w nich tuby po folii i zamocuj je przy pomocy kleju. Owiń je sznurkiem jutowym, a podstawę i górę drapaka materiałem. Dobrze zabezpiecz końce materiału. Jeżeli masz więcej miękkiej tkaniny, pomiędzy tubami możesz przygotować „hamak” dla swojego pupila. Więcej podpowiedzi dotyczących wykonania drapaka dla kota znajdziesz w poradniku zamieszczonym na stronie: https://www.grupatopex.com/weztonawarsztat/majsterkowicze/jak-samemu-zrobic-drapak-dla-kota/.

Powiązane posty

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak w prosty sposób zrobić drapak dla kota?
Average rating:  
 0 reviews